Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 10 nga 10
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore Racizmi ne Boten Shqiptare

  A jane raciste shqiptaret?

  Cilat jane format e shfaqes se racizmit ne Boten Shqiptare?

  Mendoni qe te qenit racist eshte nje veti pozitive apo negative per individin dhe shoqerine ne pergjithesi?
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  per mendimin tim:

  - Nje pjese e mire e shqiptareve jane raciste te terbuar dhe krenare.

  - Format e shfaqjes se racizmit ne boten shqiptare jane te shumllojshme.

  - te qenit racist konsiderohet
  prej racisteve te bindur si nje veti humane dhe shume pozitive,
  prej racisteve te bute si nje veti e kendeshme,
  prej joracisteve si nje veti e tolerueshme,
  prej antiracisteve si nje veti antihumane dhe shume e demshme.

  ....
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 3. #3
  Minifotoja e anetarit lobelyboy
  lobelyboy eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  27-02-04
  Lokalizimi
  somewhere in the earth
  Postime
  119

  Kryesore

  Edhe une mendoj se disa prej shqiptarve jan rracista sepse shoqeria shqiptare nuk eshte shum e zhvilluar dhe disa mendojne se njerzit me ngjyre te ndryshme nga ato jan te keqinj dhe si shembul jan te zinjte kur thone e more zezak dreqi ti duhet te shkosh ne Afrik ose diku tjeter.
  Peace betwen people we are all the same no matter what colour or beliefs we are.
  LIFE IS A BITC* AND THEN YOU DIE

 4. #4
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  se pari po enis me titullin "racizem ne boten shqiptare" do te me pelqente te ishte bota e shqiptarve ,si thoni ju ?

  persa i perket racizmit ne shqiptaret jemi racista gjithcka qe nuk eshte si ne qe nuk beson si ne nuk eshte e mire nuk eshte idale prandaj dhe ne shqiptaret themi ti je jevg je musliman ke katojik je malok je nga tirana apo je nga kush e di tjeter por me kohen dote ndryshojme do te behemi te vetdishem se ne fund te fundit jemi te gjithe njerez packa se dikush eshte rritur ne mal a ne fush a ka ngjyren e lekures pak me te erret a pak me te celet a i perket nje besimi fetar tjeter ai eshte njeri mer fryme si ne.
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 5. #5
  Minifotoja e anetarit lobelyboy
  lobelyboy eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  27-02-04
  Lokalizimi
  somewhere in the earth
  Postime
  119

  Kryesore

  Le te shpresojme qe kjo dit do te vij sa me shpejt per ne sepse jemi shum mbrapa me kulturen e vendeve te tjera.
  LIFE IS A BITC* AND THEN YOU DIE

 6. #6
  Minifotoja e anetarit hitt_online
  hitt_online eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-04-04
  Lokalizimi
  aty ku nuk jeton njeri...
  Postime
  4

  Kryesore

  Se par ju pershendes te gjitheve, une mendoj se tek ne shqiptaret racizmi nuk ka qene aq i theksuar,por viteve te fundit ja kena nis edhe ne te percjellim moden EROPIANE dhe kadales me rugen e tyre jemi ka bohemi racista.Por une shpresoj se do te kthemi kah ruga e te pareve tane qe ka qene te permendur me MIKEPRITSIN e tyre,ju pershendes.
  Ligësitë, djallëzitë e marrëzitë
  Le të mos rrojnë paskëtaj edhe një ditë
  Veç mirësija në këtë jetë të mbretëronjë,
  Urdhëri yt, puna jote, Zotth' i math e i vërtetë,
  E vërteta le të rronjë, gënjeshtra le të pushonjë
  Bëj si të duash, ç'të them unë Zot i vërtetë? Ti e di vetë!

 7. #7
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Une jam kundra me shumicen tuaj.

  Nuk kam menduar ndonjehere se Shqipetaret jane racista. Nuk kam ndonje motiv te forte te mendoj dicka te tille....
  E dini pse? Sepse ashti sic secili prej jush njef veten e vet edhe une njof veten time edhe e di se c'fare jam ose c'fare nuk jam. E keni shume te lehte te akuzoni nje popull te tere qe per fat te keq eshte vet populli juaj por do zinit nga furria e inatit nqs dikush ja u thoshte ju personalisht keto gjera.

  Po kemi te meta si te gjithe sepse jemi njerez por historia edhe kultura jone nuk ka treguar ndonjehere racizem ndaj dikujt specifikisht. Greket paten lufte me Turqin nje here e nje kohe edhe urrejtja egziston sot e kesaj dite por edhe ne me ta nuk kemi qen shume ok edhe ditet e sotme eshte sikur nuk ka ndodhur gje. Nuk dua te ngaterohem me historira e gjera te tilla pasi nuk jam shume i mire ne to por thjesht mendoni pak. Si eshte familja juaj? Si jeni ju? E dini si jeni edhe e dini qe nuk egzistojne ndjenja racistike brenda jush por per tu bere si gjykaci pa dipllome tani po akuzoni popullin Shqipetar sikur te jet racist.

  Absolutisht jo... Jo qe nuk e besoj dicka te tille por jam i sigurte qe nuk eshte ashtu sic keni permendur.

  Gjith te mirat.
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

 8. #8
  Minifotoja e anetarit SAM
  SAM
  SAM eshte Jashte Linje Anetar/e Santa Express Champion
  Reg
  26-05-06
  Lokalizimi
  Italy (DR)
  Postime
  513

  Kryesore

  Bashkohem plotesish me mendimin tend oliver
  "Puoi cambiare il cielo ma non puoi cambiare l'anima"

 9. #9
  Minifotoja e anetarit ardiani1
  ardiani1 eshte Jashte Linje Anetar/e Tyler Tubing Champion, Tetrollapse Lite Champion
  Reg
  08-07-06
  Lokalizimi
  Avignon-FRANCE
  Postime
  277
  Images
  5

  Kryesore

  Po leni mo keto tema..
  Ku ka racizem ne trevat shqiptare?
  Mund te ket aty-ketu nje lloj "naconalizmi" por racizem kursesi.
  Perkundrazi,une mendoj se sikur te ishin e tere bota tolerant sikur jan shqiptaret do t'ishin punet me mire.
  Ne nga keqardhja qe kemi (ndonese pak te tepert) nuk kemi penguar as kinezin e as arapin te bej biznese te ndryshme tek ne,edhe pse jan te jashtligjshme, sikur se pash ne vitin e kaluar kinezet ne kosove ku kishin hapur te gjith dyqanet e tyre madje edhe restaurante te ndryshme pa kurrnjilloj statuti te rregulluar!
  Po le te provojn ne vendet e ndryshme te botes! Natyrisht se nuk iu lejohet. Por tek ne siq thash me pare,kemi aq shum keqardhje per te tjeret sa nuk na bjen ndermend se egziston termi "RACIST" ndokund....,se paku une mendoj keshtu.

 10. #10
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Ashtu mendoj edhe une Ardian. Fjala rracist duhuet studiuar mire para se te leshohet nga goja. Ka peshe shume te rende kur e perdor per akuze.

  Gjith te mriat edhe ju pershendes.
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

Tema te ngjashme

 1. Simbolika e gjarperit ne boten e endrrave
  By Administratori in forum Enderra
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 03:54
 2. Cfar mendimi keni per boten tjeter?
  By Qershija in forum Psikologjia
  Pergjigje: 39
  Postimi i Fundit: 24-08-2008, 12:05
 3. SmS Falas ne te gjithe boten?
  By scaly in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-07-2007, 11:53
 4. Shekspiri ne boten shqiptare
  By Administratori in forum Letersia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-05-2007, 19:51
 5. Fitoje Vehten Ke Fituar Boten?!
  By lulegjaku in forum Psikologjia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2004, 11:42

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.