Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 19 nga 19
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore Prinder dhe femije, raportet midis tyre...

  Gjithmone ekziston hendeku midis dy brezave, mosperputhja ne mendime, veprime, menyren e te veshurit dhe te jetuarit. Sidomos ne adoleshence, kur femijet mendojne se dine gjithcka, dhe ato qe bejne jane mese te drejta.
  Por dua te theksoj se ky hendek ne ditet e sotme ne Shqiperi eshte thelluar me shume sepse menyra e jeteses ka ndryshuar pothuajse 360 grade, me menyren e jeteses para 10-12 vjetesh.
  Ju ftoje qe te shprehni mendimin tuaj ne kete teme, si arrini ju mirkuptimin me prinderit tuaj, per t'u veshur sipas modes, per te shkuar neper party, per te dalur me te dashurin/me te dashuren tuaj, per t'u kthyer vone ne shtepi etj...
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 2. #2
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  kryesorja e' qe femija te fitoj besimin e prinderve ,c'do adolishent ka nevoj per ndimen e pinderve edhe pse ndonjeher nuk arin ta kuptojn .
  My only love came from
  my only hate!

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Natyrisht, qe te fitosh besimin e prinderve eshte dicka teper e madhe. Por jo te abuzosh me besimin e prinderve.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 4. #4
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  Nuk e thash kete.
  My only love came from
  my only hate!

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Nuk e thash per ty, e kisha ne pergjithesi. Sepse ka shume te rinj qe abuzojne me mirbesimin e prinderve.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 6. #6
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  edhe mund te jete e vertet.
  My only love came from
  my only hate!

 7. #7
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  eshte shum shum e vertete
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 8. #8
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  por nganje here prinderit harrojne qe edhe vete kane qene te rinj dhe mundohen te na tregojne idealen e mundshme por eshte pak e veshtire te ecesh ne hapat e te tjereve me mendjen tende dhe per me teper ne kohe teper te ndryshme personalisht me prinderit e mi kam pase nje mardhenje te shkelqyer normalisht kam pasur edhe une problemet e mia me to si cdo adoloshent per ata kane qene teper te duruar me mua dhe me kane trajtuar si shok dhe sot ume jam e larg tyre dhe ata jane krenar per mua po marin frytet e asaj qe kane mbjelle
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 9. #9
  Minifotoja e anetarit sabrina
  sabrina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  20-09-03
  Lokalizimi
  new york
  Postime
  162

  Kryesore Maredheniet prinder femij

  maredhenijet prinder femij sot jan shum tolerante .se dikur kan qen shum strikte .sot shumica e femijeve e marin edhe si dobesi kete fakt

 10. #10
  Minifotoja e anetarit sabrina
  sabrina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  20-09-03
  Lokalizimi
  new york
  Postime
  162

  Kryesore [unvetvetja]

  jo se kan haruar se kan qen edhe ato femij .po ashtu kan qen te mesuar .dhe prap mundohen te japin dicka nga vetja,qe ne shumicen e rasteve ka shum vlera .sa do qe duken keshilla te kohes se vjeter

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Deri ne nje fare mase jam ne nje mendje me ty!
  Por kjo tolerance eshte me e madhe besoj, ketu ne Tirane, sepse edhe menyra e jeteses eshte me liberale. Por ne provinca besoj se kjo tolerance nuk eshte kaq e madhe. Problemet midis prinderve dhe femijeve duhet te jene me te medha.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 12. #12
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  sabrina kur them kane harruar qe edhe ato kane dikur te rinj e e kam fjalen se edhe ato kane dashur te dalin te vishen e te bejne shume gjera pastaj ato duhet te jene me te kuptueshem sepse ato kane jetuar 2 gjenerate ndersa te rinjte vetem nje
  pastaj prinderit duhet te mesojne te mos perseritin gabimet e prinderve te tyre

  por nuk jam sa dakort me lirine e pakufizuar te femijeve
  pasi ketu ku jetoj une shoh femije nga me te ndryshmit me sjellje nga me te ndryshmet qe nuk done tia dine per prinderit
  jam aq e frikesuar ketu sa e mendoj qe nuk do ta rris ketu femijen tim sepse sado ta edukoj une ai do ndikohet nga rrethi nga jta ketu.
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 13. #13
  Minifotoja e anetarit sabrina
  sabrina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  20-09-03
  Lokalizimi
  new york
  Postime
  162

  Kryesore

  dua te them qe dhe ketu ku jetoj shoh femij te ndryshem ne tipa apo karaktere dhe e kam vet te veshtir per femijet qe ris se nuk mund tia ushqej dot tolerancen e per keledhis se tepruar qe kan femijet e tjer ne kete vend .[nqs ti je prind ne tevertet duhet ta kuptosh mir Vetvetja ].Respekte.

 14. #14
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Po pse more ju nuk paskeni asnje problem me prinderit tuaj?
  Me sa kam kuptuar une ketu ne forum pjesa me e madhe jane te rinj. Pse nuk diskutoni ne kete teme, per problemet tuaja me prinderit, si mendoni t'i sheshoni ato. Nuk ma merr mendja se cdo gje shkon fjolle. Duhet te jeni me aktiv!
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 15. #15
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  shume prej te rinjeve fajin e problemeve per moskuptim u a hedhin prinderve kur atyre nuk u pelqen te degjojne keshillat e prinderve te tyre a mendon se do degjojne keshillat e tu te mija apo te sabrines


  ah sikur
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Eshte e vertete, qe shume prej te rinjve ua hedhin fajin prinderve, per problemet e tyre, por eshte e vertete edhe kjo tjetra, qe ka prinder qe nuk mund t'i kuptojne deshirat e femijeve te tyre, dhe arrijne ne ekstreme. Pastaj, une kete teme nuk e kam hapur per te dhene keshilla, po gjithe secili te flase per deshirat dhe problemet qe ka ne kete drejtim. Dhe duke folur shume veta, duke dhene eksperiencat e tyre, gjithsecili mund te arrije ne nje perfundim te arsyeshem vete, pa marre keshilla nga te tjeret.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 17. #17
  Minifotoja e anetarit drago
  drago eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-11-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  585

  Kryesore

  sot lexova se 17 vjecare vrau veten ne vlore per shkak te notave jo te mira , cfare mendoni ju
  brus lee

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Une them qe ketu ka ndikuar shume, edhe mos besimi i prinderve, ndaj saj !
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 19. #19
  Minifotoja e anetarit lobelyboy
  lobelyboy eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  27-02-04
  Lokalizimi
  somewhere in the earth
  Postime
  119

  Kryesore

  Une jetoj larg prinderve te mi sepse jam me studime ne Angli por sidoqofte akoma i respekto me te njetin nivel sic i kam respektur kur isha me ato
  Probleme dhe mosmarveshje me to kemi shum shpesh por kjo nuk ndikon ne kulturen e njeriut dhe kjo eshte vecanarisht ne shqiperi ku shoqeria nuk eshte shum e zhvilluar
  LIFE IS A BITC* AND THEN YOU DIE

Tema te ngjashme

 1. Pergjigje: 43
  Postimi i Fundit: 20-12-2008, 16:41
 2. Isai alejhi selam midis vdekjes dhe jetës
  By mjeshtri in forum Kurani dhe Jeta
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-03-2008, 11:07
 3. Perseri femije
  By grifsha in forum Gjithe bota e femijeve
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-10-2007, 17:41
 4. Kosova midis pavarësisë dhe autonomisë serbe(!)
  By Sabahi in forum Politika shqiptare
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-08-2007, 13:54
 5. Te rritur/femije...!
  By rrebelica in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2006, 16:16

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.