Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Minifotoja e anetarit pretty_girl
  pretty_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-02-05
  Lokalizimi
  london
  Postime
  217

  Icon8 nje flete nga ditari

  A ndodhet ne ditarin tuaj nje flet e mbushur me nje kujtim te paharrueshem?
  Qofte nje dashuri apo shoqeri , etj, por qe ai kujtim ka mbetur thelle ne zemren tuaj dhe nuk eshte e lehte ta fshish ne pluhurin e harreses?  C'me mbeti nga dashuria....
  nje caste i bukur i kycur ne zemer,
  nje leter e zhubrosur
  e adresuar pa emer
  nje faqe e mbushur me boje ne ditar,
  nje karafil i vyshkur i thare ne sirtar.
  nje melodi e lehte nje note melankolie
  nje flet ne ditar
  nje drame dashurie
  nje lote i nxehte i shoqeruar ne shi,
  nje ndodhi e jetes ku bente pjese ai.
  nje perde gri e hedhur mbi kujtim
  hiri i nje flake
  mbeti ne shpirtin tim..........

 2. #2
  Minifotoja e anetarit oliana
  oliana eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-06-08
  Postime
  66
  Images
  1

  Kryesore

  Te ndihesh vetem ne mes miliona njerezve, ndjesi e cuditshme.

  .................................................. .................................................. .
  Jashte filloje te bije shi.Qaje une qane natyra...
  Kety jam,jam vetem tani,ne kete moment per ty,me ty.Shpresoje se do ta mbijetojme jeten dhe te na mbajen kujtimet..
  E ndjeje se ti ndjen dhimbje,fetyra jote tashe eshte vec kujtim....I tretur ne endrra te nates degjova zerin tend....................!!!!!!!!!!!!!!

 3. #3
  Minifotoja e anetarit lolche
  lolche eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  19-06-08
  Postime
  2

  Kryesore

  - Ndoshta e kote qe te shenohet ajo qe ndjej e mendoj por te pakten me ndihmon qe te largoj nje rendese qe gjithmone e bart me vehte .....
  - Nuk Dua Te Flas ne lidhje me gjerat e tjera qe perjetoj perveq dashurise time te madhe qe per momentin ndjej ndaj nje personi qe ndoshta nuk ndjehet si une apo nuk shfaq ate interesim.
  - Problemet dhe vuajtjet e ndryshme me percjellin gjate kesaj dashurie qe disa nga to edhe nuk munda ti perballoj dhe qe me shtyne te mendoj ndarjen te cilen kurr nuk mund ta pranoj per zemer, ndoshta me fjale po ,por me zemer jo . Ndjehem shum e piklluar e vetmuar dhe e merzitur per keto qe po ndodhin ne mes meje dhe dashurise sime. Ende nuk mund te besoj qe ndodhi ndarja ende shpresoj per rikthimin tone ende. Ndoshta edhe bej gabim qe shprehem ne kete menyre ne nje web faqe te thjeshte, por ktu i them ato ndjenja dhe ato fjale qe ndoshta kurre nuk do te jem ne gjendje te ia shpreh dashurise sime . Jo nga turpi ose ndonje arsyetim tjeter i ngjajshmen por thjesht nga frika se mos bej gabim me shprehjen e ndjenjave te mia , nga moskuptimi i dashurise sime apo edhe perqeshja e tij ne mua . Sikur ta dija se asnjera nga to nuk do te ndodhte shume ndryshe do te ishe . Per shume gjera jam penduar . Gjeja per te cilen jam penduar me shume eshte apo jane gabimet e mia apo veprimet qe i bera me koken time pa e ditur fare qe mun te sjell pasoja si ndarja . Nuk e di pse nuk mundohesha qe te gjitha ato te mos i merrja me at gjaknxehtesi por per qdo gje te vogel fjalosesha me dashurine time . Nuk e Di pse i bera ato gabime apo ndosta e gjithe lidhja jone ishte gabiom . E mendoj edhe jo ate gje. Smund te jete gabim nje dashuri qe ndjejme te 2 personat ndaj njeri -tjetrit nje dashuri aq te forte saqe me shtyri te bej veprime dhe gjeste per te cilat mendoja qe sdo ti beja para moshes se pjekerise .
  - Ndoshta kjo ndarje e papritur nuk eshte aq e veshtire per te sa eshte per mua ,ndoshta atij nuk i behet vone per vuajtet qe kam une tani ,per dhimbjen ne zemer kur e mendoj qe ai qe un e dua do ti takoj dikujt tjeter e jo mua ,qe do ta kaloje kohen me dike sikurse me mua ,qe nje femer tjeter do ti kete ato qe te 2 planifikonim ti kenim se bashku .

  Ahhhh Zemer ....sikur te mos ndodhnin keto qe kane ndodhur gjithqka do te ishte ndryshe ... ose sikur te mund te rikthehej dashuria jone qdo gje qe ka ndodhur me pare, ndonje gabim i imi sdo te ndodhte me por e di qe ajo ndoshta eshte e pamundur sepse nuk do te jem kurre ne gjendje qe dashurise sime ti kerkoj rikthimin tone . Ky do te ishte nje gjest shum i ulet nga une . Ne qdo moment pres qe dashuria ime te perdor fjalet qe dikur i perdornim te dy per te shprehur dashurine tone ... Te harroje qdo gje qe ka ndodhur e edhe ndarjen e ashtu te me nxise edhe mua te veproj . Te kerkoje ndoshta ate rikthim qe une se kerkoj dot me .

  E di qe ne disa aspekte shume me mire eshte qe kjo ndarje te ekzistoje per shkak te grindjeve te shumta dhe te lendimeve qe ia benim njeri tjetrit ,,,, por kur mendoj dashurine, kjo gje nuk mund te ndodhe nuk mundddd..:'(:'(:'( ----- I Urrej lotet qe dalin qdo nate nga syte e mi ... Nuk ka dite qe nuk mendoj per ato qe ndodhen mes meje dhe atij ,nuk ka dite qe ndoshta i lutem zotit qe kjo ndarje te mos jete e vertete ,qe te jet nje enderr ... e me keto lutje lotet me kaplojne dhe me meundojne ...... I vetmi ngushellim ne keto momente eshte fotografia qe gjdo her e bart ne dore gjate ketyre kujtimeve ... fotografia e dashurise sime qe e shikoj me sy te trubulluar nga lotet dhe me shume dashuri .....Ahhh....Sikur ti kishte keto mendime dhe ndjenja edhe dashuria ime ndoshta do te me kuptonte sado pak por nuk besoj qe i ka..Shum me keq kur e shoh momentin kur mund te flasim dhe ti shprehim ndjenjat tona e nuk e shfrytezojme .....

  Shum lot, dhimbje dhe dashuri............

  Maj , 03 2008 ------ E Shtune

 4. #4
  Minifotoja e anetarit TinaHG08
  TinaHG08 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-05-08
  Lokalizimi
  Lipjan,Dobrajë
  Postime
  148

  Kryesore

  kam ditar dhe kam shume kujtime po eshte nate dhe po pritoj mi shkru ketu po ju premtoj se ndonje do e vendos ketu ...
  Që jeta të jua ndriqoj zemrën edhe në momentet më me errësirë.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore

  Ej, po me duket mua apo u bene ca si shume ditare ne forum.
  Zemer eshte nje rubrike, qe titullohet Ditari, ndaj mund te shkruash edhe aty.

Tema te ngjashme

 1. Shënim i një ditari
  By shaban_cakolli in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2009, 13:24
 2. Ditari yne???
  By TinaHG08 in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-09-2008, 22:38
 3. Ditari juaj Personal
  By Administratori in forum Kendi i njoftimeve
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-09-2007, 10:36
 4. Nga ditari...
  By Sabahi in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2007, 12:06
 5. Nga Ditari i Bonapartit: Isha në Shqipëri
  By Poseidoni in forum Historia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-02-2006, 03:55

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.