Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 13 nga 13
 1. #1
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore a mundemi ne te zgjedhim seksin e femijes

  te dashur forumista desha te dija opinionin tuaj ne lidhje me kete teme. kam degjuar se ekzistojne "formula" per te zgjedhur nese duam nje djale apo nje vajze...
  ne fakt kur e degjova mbeta paksa e habitur ...
  si mendoni?

 2. #2
  Minifotoja e anetarit kuqeziperjet
  kuqeziperjet eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  02-01-07
  Postime
  130
  Images
  3

  Kryesore

  ne te vertet mjeksia dhe shkenca keto vitet e fundit kan ber hapa te medha.

 3. #3
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  do te doje ti kuqeziperjet qe ne te ardhmen kur te vendosesh te besh nje femije te zgjedhesh nese do nje vajze apo nje djale...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit al_fr
  al_fr eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  92

  Kryesore

  Varet nga personi, deshirat e ciftit. Ka njerez qe nuk bien kurr dot rehat pa pasur nje djale ose nje vajze.

  Une per vete do thoja pse jo?! Eshte pak kunder natyres, ose fatit, por perderisa ekziston nje mundesi e tille c'te keqe do kishte?

 5. #5
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  ne fakt edhe mua me pelqen kjo ide...
  psh... ka cifte qe bejne 8 vajza ne kerki te nje djali...ose e kunderta. Ne kete rast do kursenin disa femije dhe shume lodhje per ti rritur...

 6. #6
  Minifotoja e anetarit DRITn
  DRITn eshte Jashte Linje Anetar/e Stick Avalanche Champion, Squiz Extreme Champion, Population Tire Champion, The Orgasm girl Champion, Mili & Tary HG Champion, Magic Ball Champion, Flying Gonzo Champion, Crazy Coins Champion, Cat-Vac Champion, Beermat Champion, Baby Pacman Champion, Aim & Fire Champion
  Reg
  27-06-06
  Postime
  106

  Kryesore

  PO por pastaj mos na behen travestit e na thone qe une isha nis per te qene femer e ti na bone mashkull me zor keshtu qe ik cuni merr kot,loz me kuklla,lyhet me buzkuq e me pas ..... ve bast se ket se kishit menu ket

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Pali
  Pali eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  29-10-06
  Postime
  73
  Images
  1

  Kryesore

  Gruaja ime posedon nje liste ne te cilen jane te shenuara data dhe muaj te cilat duhen te respektohen rreptesisht nga femra e cila deshiron qe te kete nje vajze ose nje djale. eshte nje mjek gjinekolog me origjine sllovene i cili e ka perpiluar kete lloj testi. Sipas te dhenave prej te gjitha femrave qe e kane rrespektuar kete test del se u eshte realizuar deshira. Ky lloj testi gjendet edhe ne Kosove i cili qarkullon neper familjet shqiptare.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  me kete qe thua ti pali qenka e vertete... pikerisht kete kam degjuar edhe une por ne fakt nuk e besoja...

 9. #9
  Minifotoja e anetarit DRITn
  DRITn eshte Jashte Linje Anetar/e Stick Avalanche Champion, Squiz Extreme Champion, Population Tire Champion, The Orgasm girl Champion, Mili & Tary HG Champion, Magic Ball Champion, Flying Gonzo Champion, Crazy Coins Champion, Cat-Vac Champion, Beermat Champion, Baby Pacman Champion, Aim & Fire Champion
  Reg
  27-06-06
  Postime
  106

  Kryesore

  PO te ishte aq kollaj ishte marre vesh me kohe,po femijet nuk u bune kumbulla per me prit kohen kur piqet mashkulli e kur piqet femra

 10. #10
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  sa femije ke ti drit?

 11. #11
  Minifotoja e anetarit rrebelica
  rrebelica eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  21-03-06
  Lokalizimi
  Prishtinë
  Postime
  247
  Images
  1

  Kryesore

  Cikli menstrual normalisht zgjat 28 dite... Ne kete normalitet mundesia e ngjizjes se spermes me qelizen veze eshte nga dita 11-17, ndersa percaktimi i gjinise per mashkull eshte dita e 14 (dmth merret gjysma e diteve te ciklit)... Ditet e tjera jane ne "favor" te gjinise femrore. Nqs cikli menstrual zgjat psh 30 dite atehere merret dita e 15... e keshtu me rradhe. Ketu kemi te bejme me pelcitjen e te ashtuquajturit Folikul i DeGrafit dhe hudhjen e qelizes veze te pjekur ne kavitetin e pelvikut te vogel. Perderisa faza post-ovulative eshte perafersisht konstante, faza e pre-ovulacionit mund te nderroje per disa dite.... as hudhjes se qelizes veze nga Folikuli i DeGrafit ai mbushet me gjak dhe krijohet trupi i kuq-corpus rubrum... Nen ndikimin e te ashtuquajtures gonadostimulina B kjo ngjyre zbehet, behet e verdhe dhe tani quhet Trup i verdhe apo Corpus Lluteum.

 12. #12
  Minifotoja e anetarit SMACKDOWN
  SMACKDOWN eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-04-07
  Postime
  79

  Kryesore

  kam degjuar se ne mund ta zgjedhim gjinine apo seksin e femijut qe presim e ky fenomen ndodh ne kine por une ende nuk mund ta besoj se kjo mund te jete e vertete

 13. #13
  Minifotoja e anetarit erblina
  erblina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  her ktu_her aty
  Postime
  15

  Icon31

  edhe une kom degju ni gjo te till amo nuk do m'pelqente ta zgjedhi seksin e femis..m'pelqejn befasit..ma mire t'ja lojm n'dor Zotit kto pun
  unikkatil + uck + ibrahim rugova+ migjen kelmendi = KOSOVA

Tema te ngjashme

 1. Sporti ndihmon seksin
  By Administratori in forum Dashuria
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2007, 12:50
 2. Sprai qe stimulon seksin
  By Administratori in forum Njeriu dhe shendeti
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-11-2002, 13:00

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.