Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 25 nga 25
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon3 A eshte paraja gjithcka per ju?

  Duke i pare shume njerz se cfar bejen vetem per te pasur leke mendova te beje kete pyetje ne forum dhe ti shohim mendimet tuaja.

  Une per vete mendoje se paraja eshte shume e domosdoshme ne jete ,por jo edhe gjithcka.Sepse mund te jesh milioner por mos ta kesh jeten tende private te lumture.
  Nobody is perfect ...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  paraja nuk eshte gjithcka per mua
  por punoj per ti ofruar vetes time gjera qe deshiroj
  dhe mos tju bie peshe prinderve psh....
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga missE
  paraja nuk eshte gjithcka per mua
  por punoj per ti ofruar vetes time gjera qe deshiroj
  dhe mos tju bie peshe prinderve psh....
  ashtu eshte missE
  Nobody is perfect ...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit InterLove
  InterLove eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-10-04
  Lokalizimi
  Dublin
  Postime
  90

  Kryesore

  Paraja per njeriun sduhet te jete gjithcka, ka raste qe nuk eshte por dhe ndonje rast qe eshte. Paraja per mua nuk eshte gjithcka por eshte nje gje shume e rendesishme, rendesine e saj e dime te gjithe, prandaj nje pjese e mire e popullit tone ka emigruar per te fituar ne menyre te ndershme, prandaj politikanet tani vjedhin sa me shume qe te jete e mundur. I lumte atij/asaj qe mendon per te ardhmen dhe qe nuk pajtohet me skamjen dhe mbi te gjitha ben ndonje leke me djersen e tij, jo djersen e botes.
  Inter the best

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Pershendetje InterLove pajtohem me mendimin tend, e keni thene shume bukur
  Nobody is perfect ...

 6. #6
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  jooooooooooooo nuk esht gjithcka paraja mo,un them qe para ja esht e mire per te vere nje jete te mire por jo qe esht gjithcka,per mua paraja te familja ime nuk afrohet as te e dashura as rte shum gjera kshuqe paraja nuk esht gjithcka,sic e thash edhe me siper pra paraja esht per te bere nje jete me te bukur dhe qe nderton gjera me te,

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Baby_Girl
  Baby_Girl eshte Jashte Linje Anetar/e Word Up Champion, Letters Champion
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  London
  Postime
  1,016

  Kryesore

  Pershendetje Qershija, eshte teme vertet interesante sidomos per ne Shqipetaret, qe shume nga ne kane emigruar pikerisht per para.
  Jam plotesisht dakort me te gjithe ju kur thoni qe paraja nuk eshte gjithcka, ne fakt ne krahasim me familjen apo ato qe duam nuk i afrohet fare, por mendoj se paraja eshte e rendesishme ne shume aspekte te jetes, pa te nuk kemi cte bejme dhe kjo eshte arsyea qe shume djem te ri dhe familjare kane lene familjen dhe kane shkuar ne kurbet, per te fituar para dhe per te jetuar nje jete me te mire bashke me familjet e tyre, por me kete ka shume sakrifica, une jetoj vete larg Shqiperise dhe shume te tjere qe jetojne ne Angli nuk mund te shkojne kur te duan per te pare te afermit e tyre. I duhet te punojne per tu dhene femijve te tyre nje jete me te mire.
  Prandaj mendoj se njeriu ben shume per para sepse ne kete bote eshte shume e veshtire te jetosh pa te.

  Ju pershendes

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Pershendetje Baby girl mendim shume i mire
  Nobody is perfect ...

 9. #9
  Minifotoja e anetarit Baby_Girl
  Baby_Girl eshte Jashte Linje Anetar/e Word Up Champion, Letters Champion
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  London
  Postime
  1,016

  Kryesore

  Faleminderit Qershija

  Te pershendes

 10. #10
  Minifotoja e anetarit jagger
  jagger eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  02-12-04
  Lokalizimi
  modena(it)
  Postime
  6

  Kryesore

  dihet qe paraja nuk eshte gjithcka...dhe te gjithe rane dakort...une ne vendin tend qershije do nderroja pyetjen e do ta beja:a e sjell pasuria lumturine...?une them se po...

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Pershendetje i nderuar
  Flm per sygjerimin ,por me mire le te jete keshtu siq eshte.
  Nobody is perfect ...

 12. #12
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Icon11 hhahahahahahahahahahahahahah pare??dollar......hej ka dhe euro.....

  Citim Origjinali i Postuar nga Baby Girl
  Pershendetje Qershija, eshte teme vertet interesante sidomos per ne Shqipetaret, qe shume nga ne kane emigruar pikerisht per para.
  Jam plotesisht dakort me te gjithe ju kur thoni qe paraja nuk eshte gjithcka, ne fakt ne krahasim me familjen apo ato qe duam nuk i afrohet fare, por mendoj se paraja eshte e rendesishme ne shume aspekte te jetes, pa te nuk kemi cte bejme dhe kjo eshte arsyea qe shume djem te ri dhe familjare kane lene familjen dhe kane shkuar ne kurbet, per te fituar para dhe per te jetuar nje jete me te mire bashke me familjet e tyre, por me kete ka shume sakrifica, une jetoj vete larg Shqiperise dhe shume te tjere qe jetojne ne Angli nuk mund te shkojne kur te duan per te pare te afermit e tyre. I duhet te punojne per tu dhene femijve te tyre nje jete me te mire.
  Prandaj mendoj se njeriu ben shume per para sepse ne kete bote eshte shume e veshtire te jetosh pa te.

  Ju pershendes
  Te Lumte BABY
  sigurisht qe paraja seshte gjithcka per mua por luan nje rol kryesor ne jeten time...gjithsesi kur vjen puna per parimet apo edhe ne mardhenjet humane te perditshme per mua paraja ka thjesht nje domethenje numerike
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 13. #13
  Minifotoja e anetarit Isaia53
  Isaia53 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-12-04
  Postime
  2

  Kryesore

  Pasuria nuk sjell lumturin por mirqenien.Lumturin e sjellin faktor te tjere.sigurisht qe ndikon po jo shume

 14. #14
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Mendoj se eshte paraja qe eshte e paster qe del me djersen tende ose me punen tende eshte ajo qe te meson si ta shpenzosh ate konkretisht. Ata njerez qe kan linru te pasur ose behn nga fati ose nga rruge te jo ligjore te pasur ata nuk dine vleren e vertet te parase dhe ashtu sic nuk ja din vleren ne po ate menyre e shpenzojne pa ditur se cfare bejn. Jam edhe une dakord me mendimin e missE qe eshte mire kur e nxjer me pune se edhe nuk rendon ne familje por edhe ndjesh pjesmares normal ne jete qe nuk i rendon njeriut. Mendoj se per lamitaret paraja eshte gjithcka por nuk duhet mohuar ketu qe ka edhe njerez te thjeshte qe mund mos te ken mire gjendjen financiare por dine ta shpenzojne me mend edhe ate qe kan. E verteta eshte qe paraja nuk nuk eshte thjesht copa letre por ne nje aspekt eshte mall pra eshte prone dhe mendoj si cdo prone duhet menaxhar mire pe mos te ket pendime me pas per cperdorimin e saj. Nuk mund te them qe eshte gjithcka se nuk do ta vija kurre lekun para familjes ose para shendetit por eshte nje faktor i domosdoshem dhe mendoj se nuk ka kundershtime ne kete aspekt qe e shikoj.

  Nejse keto kisha per kete.

  Ju uroj shendet, paqe, lumturi dhe jete. ( leku ne fund )
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

 15. #15
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  Oaraja nuk sjell lumturine por sjell satisfaction per aty ku te duhet e nevojitet

  nga paraja jane ndare moter e vella
  mos e harroni kete....
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 16. #16
  Minifotoja e anetarit arbenita
  arbenita eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  22-01-08
  Lokalizimi
  Austri
  Postime
  3

  Kryesore

  Tek gjerat qe une i vlersoj si gjithqka ,paraja nuk mund te hyje ne kete liste.Por nuk dua ta mohoj nje gje te till sepse paraja eshte e rendesishme.Ne nuk jemi njerez shpellash.Nuk mund te jetojme vetwm me barishte dhe me fruta.
  Gjendemi ne nje epoke ku na duhen para per te jetuar.Njehere thashe se me nevojitet vete nje mengjes,nje dark dhe nje dare ne dite.Dhe jetoj ende ne kete parim.Nuk i futem biznesit dhe as punes me qellim per te fituar para.Dhe nuk e vras mendjen vetem per para!Suksesi afat gjate nuk vjen nese i vetmi synim eshte perfitimi.Nga nje here mjafton te kesh nje pune dhe te ndihesh i kenaqur....

 17. #17
  Minifotoja e anetarit timetraveler
  timetraveler eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  Tokë
  Postime
  227
  Images
  2

  Kryesore

  Ke te drejt arbenita!

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore

  Parate jane mjaft te domosdoshme, sepse fundja nuk ushqehemi, vishemi, etj me frymen e shenjte. Por ne masen e duhur. S'mund te jemi te varur nga parate.

 19. #19
  Minifotoja e anetarit timetraveler
  timetraveler eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  Tokë
  Postime
  227
  Images
  2

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Pretty Witch Shikoni Postimin
  Parate jane mjaft te domosdoshme, sepse fundja nuk ushqehemi, vishemi, etj me frymen e shenjte. Por ne masen e duhur. S'mund te jemi te varur nga parate.
  Pajtohem me ty!

 20. #20
  Minifotoja e anetarit RENI_74
  RENI_74 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-02-08
  Lokalizimi
  ATHINA
  Postime
  13

  Kryesore

  Paraja eshte aq e rendesishme sa jane dhe gjerat e tjera te rendesishme ne jeten e njeriut dhe ndonjehere akoma me e rendesishme! Nuk te ben te lumtur por ke mundesi te blesh lumturine, nuk te ben te bukur por ke mundesi ta blesh bukurine, nuk te ben te forte por te jep ate vetsiguri dhe besim qe varferia te ka marre. Kam 15 vjet jashte dhe gjate ketyre viteve me menyren me te ashper kam kuptuar se nuk mund te flase per para dikush qe ska punuar asnje dite ne jeten e tij dhe rron e studion me parate e prinderve
  Te gjitha kane cmimin e tyre !
  Kjo do te thote qe cdo gje eshte per shitje, dhe cdo gje eshte per blerje, sa do te kushtoje shitja apo blerja qe ke bere (moralisht) kjo varet nga karakteri, ngritja dhe vlerat personale te cdokujt.
  Rrojme ne nje shoqeri kapitaliste ku cdo gje fillon dhe mbaron tek paraja, kjo ishte zgjedhje jone pra duhet te fillojme te mesojme e te jetojme me te sepse rruga tjeter te con atle ku ishim perpara dhe pasojat e se ciles po i vuajme akoma dhe sot!
  Ju pershendes te gjitheve dhe sidomos pritty witch me te cilen shoh se kemi shume mendime te peraferta.

 21. #21
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore

  Me vjen mire, qe paskemi te njejtat mendime,Timetraveler dhe RENI 74. Ju pershendes.

 22. #22
  Minifotoja e anetarit Sy-BuKuRa
  Sy-BuKuRa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-02-08
  Postime
  5

  Kryesore

  Paraja eshte dhe seshte gjithqka.
  nese nuk e ke nje Jete te Lumtur, apo nuk ke shendet te mire, atehere paraja nuk te vyn asgje.
  Por ne anen tjeter, nese nuk ke para atehere lindin shume Probleme,me Grua me Femi etj.., nuk e ke nje Jete edhe te Lumtur, sepse pa para ska Jete.

 23. #23
  Minifotoja e anetarit brioni
  brioni eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-08-06
  Postime
  196

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga arbenita Shikoni Postimin
  Tek gjerat qe une i vlersoj si gjithqka ,paraja nuk mund te hyje ne kete liste.Por nuk dua ta mohoj nje gje te till sepse paraja eshte e rendesishme.Ne nuk jemi njerez shpellash.Nuk mund te jetojme vetwm me barishte dhe me fruta.
  Gjendemi ne nje epoke ku na duhen para per te jetuar.Njehere thashe se me nevojitet vete nje mengjes,nje dark dhe nje dare ne dite.Dhe jetoj ende ne kete parim.Nuk i futem biznesit dhe as punes me qellim per te fituar para.Dhe nuk e vras mendjen vetem per para!Suksesi afat gjate nuk vjen nese i vetmi synim eshte perfitimi.Nga nje here mjafton te kesh nje pune dhe te ndihesh i kenaqur....
  Pajtohem me mendimin tend po doja tet shtoj dicka.

  Te jesh ti ai/ajo qe ta kontrollojsh paran e jo paraja tet vej nen kontroll ty,dmth te jet paraja rob i yt e jo ti rob i parase.

  Qellimi i jetes tende mos jet paraja por te jet sinqeriteti dhe emri i mire ne shoqerine ku jeton..

  Ta respektojsh punen dhe normalisht paraja do te vij.se eshte vetem leter dhe asgje me shume dhe shkon dore me dore(dhe ne rase punon me sinqeritet e don punen do te vij edhe tek dora yte) prandaj mos u mberzit per "paran"..eshte vetem nje cop leter,dhe asgje me shume....!!!!


  Me respekt/brioni

 24. #24
  Minifotoja e anetarit TinaHG08
  TinaHG08 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-05-08
  Lokalizimi
  Lipjan,Dobrajë
  Postime
  148

  Icon25

  diqka po jo gjithqka
  Që jeta të jua ndriqoj zemrën edhe në momentet më me errësirë.

 25. #25
  Minifotoja e anetarit oliana
  oliana eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-06-08
  Postime
  66
  Images
  1

  Kryesore


Tema te ngjashme

 1. Horoskopi dhe Paraja
  By Administratori in forum Astrologji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 02:42
 2. Paraja dhe prishja e moraleve familiare
  By VoiceOfFreed in forum Shtypi i dites
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-08-2009, 17:57
 3. Pergjigje: 12
  Postimi i Fundit: 15-01-2009, 23:22
 4. Paraja Shkatron Njeriun
  By drago in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-03-2004, 19:33

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.