Total: (110,049) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 4 nga 4
 1. #1
  Minifotoja e anetarit rrebelica
  rrebelica eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  21-03-06
  Lokalizimi
  Prishtinë
  Postime
  247
  Images
  1

  Kryesore Diskriminimi i femres

  Diskriminimi eshte cdo diferencim demtues, qe behet pa arsyetim thelbesor...

  Ketu do te flasim ne vecanti per diskriminimin e femres ne shoqerine shqiptare...
  • A eshte femra shqiptare e diskriminuar?
  • Cilet faktore ndikojne ne diskriminimin ne fjale?
  • Cfare duhet te bejme ne per te zbutur kete problem?

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Per mendimin tim, nuk ka per se te kapemi aq shume me faktin qe femrat shqiptare jane te diskriminuara!
  Perse duhet ta themi nje gje te tille?!
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 3. #3
  Minifotoja e anetarit rrebelica
  rrebelica eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  21-03-06
  Lokalizimi
  Prishtinë
  Postime
  247
  Images
  1

  Kryesore

  Pikerisht se i takojme kesaj shoqerie dhe jepni mendimet tuaja.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit brioni
  brioni eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-08-06
  Postime
  196

  Kryesore

  Mendoj se perendimi eshte ai qe e diskriminon femren pasi ne cdo gazet ku shitet ndonje vetur vendohet trupi i ndonje femre si shkak per shitjen e vetures dmth femra eshte be trupi i femres si plack shitje per vetura ose dicka tjeter.....Ne perendim mbi 80%jetojn ne divorc ..ose femer me femer ka nga ato edhe me kafsh ..shumica qe pranojn islamin ne perendim jan gjinia femrore se aty egjejn veten e gjejn respektin familjar nga bashkshorti nga shoqerija e kshtu me radh...ju pershendes..

Tema te ngjashme

 1. Mbi trajtimin qe i behet femres ne Shqiperi
  By cokollata in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-04-2007, 16:31
 2. Lajla Pernaska -Diskriminimi i gruas ne zgjedhje
  By Administratori in forum Politika shqiptare
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-12-2006, 17:24
 3. Aishe Stari - Une aktorja qe theva tabute e femres
  By Administratori in forum Kinemaja dhe Televizioni
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 16:57

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.