Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 7 nga 7
 1. #1
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Icon10 Cfare eshte Jeta?

  Para disa kohesh kam lexuar nje liber ku jeta paragonohej me nje udhetim ne tren
  Nje shkrim shume interesant

  Jeta eshte si nje udhetim me tren:
  Shpesh hypet e zbritet, ndodhin aksidente...ne disa ndalesa ndodhin surpriza te kendshme ne disa te tjera disa te pakendshme
  Kur lindim dhe hypim ne tren takojme njerez ne cilet besojme
  qe na shoqerojne pergjate gjithe udhetimit :Prinderit Tane

  Por fatkeqesisht e verteta eshte komplet ndryshe:
  Ata zbresin ne nje stacion dhe na lene pa dashurine dhe afeksionin e tyre, pa shoqerine e tyre

  Edhe pse shume te tjere hypin ne kete tren dhe behen shume te rendesishem per ne: Jane motrat vellezerit, miqte tane dhe gjithe persona shume te dashur per ne

  Disa nga keta qe hipin e konsiderojne kete udhetim si nje shetitje
  Disa te tjere gjejne nga ky udhetim vetem trishtim
  Ka nga ata qe hipin ne kete tren me deshiren e madhe per te ndihmuar ata qe kane nevoje
  Dikush le nje shije te hidhur kur zbret
  Dikush hipen dhe zbret aq shpejt saqe veshtire te veme re prezencen e tij
  Dikush na ben te habitemi kur zbret dhe na le te bejme kete udhtim vetem
  Ka nga ata qe do deshironim te udhetonim por qe vendi prane tyre eshte i zene
  Por nuk duhet te shqetesohemi keshtu eshte udhetimi..plot me sfida, endrra,fantazi,shpresa...por pa kthim mbrapa
  Kerkojme te bejme kete udhetim ne menyren me te mire te mundshme.
  Kerkojme te shkojme mire me te gjithe ata qe bejne pjese ne kete udhetim dhe kerkojme me te miren nga ta
  Kujtojme qe ne kete udhetim ka nga ata qe do kene nevoje per ne
  sikunder edhe ne per ata, qofte edhe per nje fjale te mire..udhetimi eshte i gjate
  Misteri i gjithe ketij udhetimi eshte se asnjehere nuk e dime se kur do zbresim perfundimisht dhe gjithashtu se kur personat qe na shoqerojne do duhet ta bejne, sikunder edhe personi qe do kemi prane nuk dime se kur do ti duhet te zbresi
  Une mendoj se do me vi shume keq kur te vi momenti qe do me duhet te zbres nga treni...jam e bindur
  Ndarja me miqte qe kam takuar gjate ketij udhetimi do jete e dhimbshme
  Ndarja me njerzit me te dashur do jete shume e trishte
  Por shpresoj qe heret a vone te gjithe do zbresim ne stacionin qendror me nje valixhe qe para se te niseshim nuk e kishim
  Dhe ajo qe me ben te ndihem mire eshte fakti qe kam kontribuar sadopak per te mbushur bagazhin e secilit

  Ju..miqte e mi mundohemi te bejme te pamunduren qe te jete nje udhetim qe tia vlej...Te mundohemi qe kur te na duhet te zbresim te kemi lene nje vend bosh qe do te kujtohet gjithmone me nostalgji dhe me kujtime te bukura per ata qe do duhet te vazhdojne udhetimin pas nesh


  TE GJITHE ATYRE QE BEJNE PJESE NE TRENIN TIM I UROJ UDHETIM TE MBARE!!
  antivirusi julutem biletat???


 2. #2
  Reg
  28-07-07
  Postime
  1

  Kryesore

  jeta antivirus eshte shume e shtrenjte dhe me vlere,por nga 1 ane eshte shume e veshtire dhe mizore.te them te drejten nuk e kam lexuar fare tekstin qe kishe lexuar por dhash nje mendim timin qe cdo kush mund ta kundershtoj ose ta lavderoj.sepse cdo person ka mendimin e tij dhe nuk mund ta ndryshoj askush. "C'ESHTE JETA": TEME MJAFT INTERESANTE DHE QE ME PELQEN SHUME. N.Q.S DO TE KONTAKTOJME BASHKE NE MSN PO PATE DESHIRE: "QE TE NJOH ME MIRE DHE TE ME NJIHESH ME MIRE" shpresa1980@hotmail.com.

  po me cne xhanen me nofken antivirus ?

 3. #3
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  ANTIVIRUS
  -BUKUR!Ke thene gjithcka!Kjo eshte jeta!

 4. #4
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  Jeta eshte nje stacion ndarjesh ,takimesh.Ne jemi gjithmone bashkeudhetar te saj dhe kemi me vete nje valixhe te vogel kujtimesh...

 5. #5
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  jeta......... lindim duke gjar me ze,edhe vdesim duke renkuar me zemer...


 6. #6
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  Mu kujtuan ca vargje te nje shokut te fakultetit...

  Me te qara si te gjithe
  erdha ne kete bote.
  Ne do te me percjellin me lote
  kete ende se di.

  Lotet jane shume te shtrenjte
  tejtrit kot mos ia harxho.
  Se loti eshte margaritar
  e s'eshste uje dosido.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  Sekret. duhet ta ruash dhe ta krijosh sipas menyres tende

Tema te ngjashme

 1. Ç’është hajmalia dhe ç’është talismani?
  By Administratori in forum Magji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2010, 18:31
 2. Çka është sugjestioni?
  By Administratori in forum Parapsikologji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 23:25
 3. Jeta në jetën e kaluar - kush ishim para se të lindnim
  By Administratori in forum Entitete
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 22:50
 4. Cila është gjëja me e keqe në jetë?
  By timetraveler in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-05-2008, 18:52
 5. Kur fjala është më e...
  By Sabahi in forum Shtypi i dites
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-05-2007, 14:51

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.