Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 7 nga 7
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon8 Top Fest 3 ka perfunduar !

  Pjesmarresit e Top Fest 3 ishin :

  1. Nora Istrefi - Nuk mundem ,
  2. Emira Ademi - Ti je mbret ,
  3. Ilire Syla - Nje kafetin ,
  4. Berkani - Ekstravagante ,
  5. Arta Bajrami - 1 mbret dhe 1 mbretereshe ,
  6. Aurora - Lady ,
  7. Agim Poshka - Albanian mambo,
  8. Produkt 28 - Larg
  9. Devis & Panajoti - Syte e Tu
  10. Jorida - Forca ime
  11. Ermal Mamaqi - Nje premtim
  12. Kthjellu - Mundohem te te harroje
  13. Rudi feat xxl -Tipa si puna jone
  14. Shpat Kasapi -Ni Na na..
  15. Monika Salihu - Do ta marr zemren
  16. Emira Ademit - Ti je mbret
  17. Soni Malaj - Ndarja
  18. Stine - Ishe Ti
  19. Drini Shkreli - Dedikuar Ty
  20. Besa Morina - Varet si eshte
  21. Blero - Pa pritur
  22. Humus - Ninulla
  23. Malda - Dashuria e hidhur
  24. Elvis Tenko - Cdo nate
  25. Anjeza & Niku - Ngadal
  26. Lrc - Sensuale
  27. Loni - Mos me kerko te fal
  28. Emi - Ndryshe ke qene
  29. Big Mama & Lyrical Soon - Une vozis me mire se ti
  30. Tuna & Jonida Maliqi - Fprca e femres
  31. Shkumbin ismaili - Ti largohesh
  32. Kthjellu & Alban Skenderaj - Dicka
  33. Ciljeta - Nuk te them dot lamtumire
  34. Mariza Ikonomit - Yje dhe re
  35. Juliani - Baby te ndjej
  36. K-OS & DJ Blunt - Hey
  37. Ata - Pritja
  38. Eliminimi - Luje cike
  39. Bastard - Me vone
  40. Bubulina Krasniqi - Nen kontroll
  41. Marigona - Ah sa keq
  42. Bertan Asllani - Per ty jetoj
  43. Supernova- S'ka Problem
  44.Ciljeta- Do Do Ti Do
  45.Duda & Mony- Hajde Krejt
  46.Genti- Genti Ecen Vete
  47.Adrian Gaxha - 300 vjet
  etj ... Gjithsej ishin 162 kenge qe moren pjese

  Qmimet qe u ndan ne naten finale jane keto :

  BEST NEW ARTIST:
  Hana
  Ani
  Anisa Dervina
  Malda Susuri
  Juna
  Oda

  BEST FEMALE:
  Tuna & Jonida
  Nora
  Ciljeta
  Big Mama
  Mariza Ikonomi
  Soni

  BEST POP & ROCK:
  Humus
  Xuxi
  Oda
  Gledis
  Kthjellu
  Votra

  BEST VIDEO:
  Red Dog
  Jonida Maliqi
  Dj Blunt & K'Os
  Alban Skenderaj & Kthjellu
  Jerico

  BEST HIP-HOP & R&B:
  Duda
  Produkt 28
  Ice Boy & Monika Saliu
  Anjeza & Niku
  Mr.Elvis
  Dj Blunt & K'Os

  BEST ALTERNATIVE:
  Asgje Sikur Dielli
  Orient Ekspres
  Qelbaniks
  00Genti
  Supernova
  Red Dog

  BEST INTERPRET:
  Soni
  Mariza Ikonomi
  Arta Bajrami
  Tuna & Jonida Maliqi
  Blero
  Shpat Kasapi

  CMIMI DIGITALB:
  Nora Istrefi

  BEST MALE:
  Stine
  Blero
  Adrian Gaxha
  Shpat Kasapi
  Vullnet Marigona
  Ermal Mamaqi

  CMIMI I INTERNETIT:
  Stine

  BEST SONG:
  Dicka- Alban Skenderaj & Kthjellu
  Papritur- Blero
  300 Vjet- Adrian Gaxha
  Lila Laj- Shpat Kasapi
  Ninulla- Humus
  Ndarja- Soni

  Vendi i pare :

  Kthjellu & Alban Skenderaj - Dicka

  Vendi i dyte :

  Shpat Kasapi - Na na naj
  Nobody is perfect ...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Emocionet ne "Top Fest" dhe projektet muzikore te Bleros

  "Nuk do te marr pjese me ne festivale"


  Ka fituar cmimin si interpretuesi me i mire ne festivalin e muzikes moderne shqiptare "Top Fest". Dhe ky nuk ka qene cmimi i vetem per kengetarin Blero. Kenga tjeter qe mban firmen e tij, ajo e kenduar nga Shpat Kasapi, ka qene gjithashtu fituese. Sidoqofte Blero eshte shprehur se mendon t'i jape fund pjesemarrjes se tij personale ne festivale, por sigurisht jo kompozicioneve dhe teksteve qe do te mbajne emrin e tij. Ne nje interviste per "Tirana Observer" kengetari rrefen emocionet pas cmimit ne "Top Fest" dhe projektet e tij muzikore.

  Si ndiheni pasi fituat cmimin si interpretuesi me i mire ne "Top Fest"?
  Ndihem i kenaqur dhe, cka eshte me interesante, eshte fakti se asnje prej artisteve nuk ia kishte idene nese do merrte cmim apo jo, te gjithe kane qene te emocionuar. Une u nominova per "Best interpret" dhe "Best male". Jam shume i lumtur qe mora kete cmim dhe ndihem shume mire.
  Nese do te mund te zgjidhje, ke cmim do te merrje, "Best male" apo kete qe fitove "Best interpret"?
  Shpat Kasapi e fitoi "Best male" dhe une mora "Best interpret", keshtu qe jam i kenaqur, pasi i kam fituar te dyja, duke qene se tek kenga e Shpatit jam autor i tekstit dhe muzikes. Por me kete cmim qe fitova, jam i kenaqur.
  Kenga e Shpat Kasapit mbante autoresine tuaj, kishte kenge tjeter ne "Top Fest" qe mbante firmen tuaj?
  Jo, ishte e vetmja kenge, dhe dy kenget dolen fituese, keshtu qe jam shume i lumtur.
  c'mund te me thoni per kenget e tjera fituese, si iu duken ato?
  S'di cfare te them. Disa prej cmimeve, une nuk i kam pritur, me kane befasuar shume.Keshtu qe nuk di cfare te them. Sidoqofte, mire ka qene ne pergjithesi.
  Cilat jane disa prej kengeve qe ju pelqyen ne "Top Fest"?
  Them se kenga e Stine ishte shume e mire, kenga e Sonit me pelqeu gjithashtu. Kishte shume te mira, por une vecoj keto te dyja.
  Do te konkurroni serish vitin tjeter ne "Top Fest" apo ne ndonje festival tjeter?
  Ky ishte festivali i fundit. Ma merr mendja se jam ne nje shkalle ku nuk kam nevoje te konkurroj me neper festivale te ndryshme dhe do te le te rinjte te fitojne. Keshtu qe besoj se nuk do konkurroj me, sepse thjesht nuk eshte dicka per mua, nuk e shoh te arsyeshme.
  Nese ju nuk do merrni personalisht, ne festivale me muziken tuaj do te merrni pjese?
  Normalisht, me kompozime dhe me tekste do te marr pjese.
  Po ne aktivitete te tjera, pervec festivaleve, do te merrni pjese?
  Besoj vetem se s'do marr pjesen ne festivale, por normalisht qe do jem aktiv ne skenen shqiptare me albume, me videoklipe dhe me koncerte.
  Cili eshte projekti juaj me i aferm?
  Jam duke punuar albumin tim te trete. Kam akoma ca kenge per te perfunduar, mendoj se do te dale ne qershor apo korrik.
  Nobody is perfect ...

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Flet Jonida Maliqi pas suksesit te duetit me Tunen

  "Ky ishte cmimi qe une deshiroja"


  Forca e femres" i ka dhene cmimin si artistja me e mire femer ne "Top Fest". Sigurisht cmim qe e ka marre se bashku me Tunen, duetin me te cilen Jonida Maliqi e konsideron mjaft te gjetur. E vleresuar nga kritika si nje kenge me vlera te larta interpretative dhe muzikore, dy artiste qe e percjellin kengen dhe performojne ne menyre te vecante nga njera-tjetra, por qe duke u kombinuar kane dhene rezultatin e deshiruar. Jonida, edhe pse e mesuar tashme me festivalet dhe skenen, rrefen se kesaj radhe ka perjetuar emocione te medha. Por me ne fund ka marre cmimin qe deshironte. Ne nje interviste per gazeten "Tirana Observer" Jonida Maliqi rrefen si lindi ideja e bashkepunimit me Tunen, perjetimet pas marrjes se cmimit si dhe pjesemarrjen e saj te afert ne nje mjuzikol.

  E prisnit cmimin "Best Female" apo "Artistja me e mire femer" dhe sa e prisnit?
  E deshiroja vertete kete cmim dhe bashke me Tunen u nominuam ne "Best performance" dhe "Best Females", une gjithashtu u nominova per videon me te mire, por te dyja e deshironim kete cmim dhe ia dolem mbane. E kam perjetuar me shume emocion.
  Cila mendoni se ishte pika me e forte ne kengen dhe interpretimin tuaj?
  Ishte gjetja, them une. Bashkepunimi i nje kengetareje shqiptare me nje kengetare po shqiptare, por nga Maqedonia. Me pas teksti ka ndikuar shume, sidomos tek femrat. Pse jo dhe interpretimi. Ishte nje kenge qe mua me pelqen me te vertete, te pakten kritika keshtu e ka vleresuar, si nje kenge te mirefillte.
  Si lindi ideja per kete bashkepunim mes jush dhe Tunes?
  Une e kam pasur si ide, domethene kam qene iniciatorja e ketij projekti. E kam njohur Tunen prej kohesh dhe gjithmone me ka pelqyer menyra e saj te kenduarit, stili, produksionet e saj gjithmone kane qene ndryshe nga te tjerat. Pse jo, ishte ndryshe nga une, keshtu qe polet e kunderta shkojne me njera-tjetren.
  Do te keni bashkepunime te metejshme me Tunen? Po me kengetare te tjere?
  Them se ne te dyja e kemi lene me kaq. Ky bashkepunim ishte eksperience e bukur, dhe them se do ta provoja serish te bashkepunoja me kengetare te tjere ne te ardhmen.
  cfare projektesh muzikore keni tani se afermi?
  Do te marr pjese ne nje mjuzikol te ardhshem. Une jam dashuruar me kete zhaner, dhe do te jete nje eveniment shume i rendesishem ne jeten time artistike, mund te them qe do te kem nje rol kryesor ne kete mjuzikol. Po ashtu partneri im do te jete nje personazh qe e duan te gjithe. Keshtu aktualisht po merrem me kete material dhe se shpejti do te realizoj dhe videoklipin tim te dyte, per kengen qe mban titullin e albumit "Nuk te pres" dhe shpresoj qe kjo kenge te behet hit vere.
  Duke filluar qe vitin e kaluar keni qene pjese ne nje sere evenimentesh te rendesishme, si ndiheni ndersa ecni me kete ritem?
  Them se ka qene nje kohe intensive, nje proces mjaft intensiv ne karrieren time, pasi ne momentin qe mbarova shkollen, vjet jam diplomuar per kanto klasike, u ndieva pak si bosh dhe nuk dija cfare do te beja me profesionin tim, po aplikoja ne vende te ndryshme. Por fatmiresisht, tani nuk me kane lene radhe projektet dhe aktivitetet. eshte shume mire dhe ndihem shume mire qe kam pasur sukses.
  A mund te pershkruani me nga nje fraze ate cka keni perjetuar ne evenimentet ne te cilat keni marre pjese se fundmi, duke filluar me "100 kenget e shekullit"?
  Ka qene nje eksperience e paharrueshme ku kam mesuar shume dhe jam lidhur shume me artistet qe ishin atje.
  "Shekuj dhe dashuri"?
  Jam dashuruar me kete veper dhe shpresoj mos t'i shqitem asnjehere ketij zhanri. E kam gjetur veten totalisht ketu.
  Albumi "Nuk te pres"?
  Albumi im i pare, eksperienca me e mrekullueshme per cdo kengetar dhe ka qene emocion shume i madh.
  Pjesemarrja ne "Top Fest"?
  E kam perjetuar mrekullisht, gjeta veten ne nje bashkepunim, dicka e re per mua. cmimi "Best female" eshte cmimi qe une deshiroja.
  Nobody is perfect ...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Nje grumbull cmimesh per kengetaret kosovare ne festivalin e muzikes moderne ne Tirane

  Kosovaret pushtojne “Top Festin”

  Grupi “Kthjellu” & Alban Skenderaj fituan cmimin kryesor dhe ate per kengen me te mire pop&rok. Nderkaq edhe pese cmime te tjera iu takuan kengetareve nga Kosova. Nora Istrefi u shperblye me cmimin Digitalb, Malda Susuri u shpall artistja me e mire e re, K-OS & DJ Blunt feat. Bardool u shperblyen per kengen me te mire hip-hop dhe R'n'B, kurse Blero mori cmimin per interpretuesin me te mire

  MANIK BEGOLLI

  Asnjehere me pare nuk ka ndodhur qe kengetaret nga Kosova te fitojne me shume cmime ne nje festival te Tiranes, si te dielen mbrema ne “Top Fest”. Juria e edicionit te trete, te festivalit me prestigjioz shqiptar te muzikes moderne, nuk ka hezituar qe ta shperbleje nje kenge hit ne Kosove, te titulluar “Hey”, pavaresisht tekstit “te papranueshem” dhe te folmes ekstra prishtinase te perdorur ne te. Mijera vete te mbledhur ne Pallatin e Kongreseve kane kenduar me djemte simpatike te grupit K-OS dhe me DJ Blunt vargjet “Hej, a e din qe frajerin e ki gej, f'tyren e ki llom, b… e ki OK”, nje refren qe para pak vjetesh as qe do te imagjinohej se do te jehonte ne Tirane.
  Gjashte cmime nga njembedhjete, sa jane ndare, jane fituar nga kengetare kosovare. cmimi kryesor dhe ai Best Pop/Rock i ka takuar kenges “Dicka”, nje bashkepunim i grupit kosovar “Kthjellu” dhe Alban Skenderajt. Nje kenge hit, e cila degjohet shume ne Kosove e Shqiperi. Qe para nates finale, pothuajse ishte e ditur se kjo kenge do ta fitonte cmimin e madh, ne vlere prej 10 mije eurosh, pasi qe votimet paraprake e kishin renditur te paren.
  Prizrenasja Malda Susuri eshte shperblyer si artistja me e mire e re, K-OS & DJ Blunt feat. Bardool per kengen me te mire hip-hop dhe R'n'b, Blero (kengetari nga Kosova qe jeton ne Suedi) eshte shpallur interpretuesi me i mire, nderkaq Nora Istrefi ka fituar cmimin Digitalb.
  Kengetaret nga Maqedonia kane fituar dy cmime – kengetari me i mire eshte shpallur Shpat Kasapit, kurse cmimi per kengetaren me te mire i ka takuar Altuna Sejdiut – Tunes, ne duet me Jonida Maliqin. Nderkaq, kengetareve nga Shqiperia iu kane mbetur cmimi per kengen me te mire alternative, i fituar nga 00 Genti, cmimi i internetit, qe i ka takuar Stines dhe cmimi per kengen me te mire, te cilin e ka fituar Soni.
  Kosovaret kane qene te nominuar ne te gjitha kategorite. Disa nga ta, si Xuxi, grupi “Asgje sikur dielli” dhe Arta Bajrami jane paraqitur me nga nje kenge pershendetese para publikut. Gjithe spektakli ishte i organizuar ne menyre shume moderne – qe nga skenografia, e deri te “look”-u i prezantuesve.

  “Top Fest” nuk eshte Festivali i RTSH-se

  Kompozitori Andin Randobrava thote se perkunder faktit qe kengetaret kosovare kane fituar shumicen e cmimeve, ne festivalet e Tiranes Kosoves i ndahen pak cmime. Sipas tij, ne “Top Fest” nuk marrin pjese kengetare shume te njohur te Shqiperise, por me shume kengetare te rinj.
  “eshte dicka tjeter nese keto cmime do te ndaheshin ne nje festival sic eshte ai i RTSH-se, e kjo pothuajse eshte e pamundur”, tha Randobrava per “Lajm”. Ai nuk e mohon faktin se ne Tirane po pelqehet muzika moderne kosovare, por vlereson se kengetaret atje jane me te shkolluar sa i perket muzikes klasike.

  lajm.info
  Nobody is perfect ...

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Flet frontmeni i grupit “Kthjellu”, fitues i dy cmimeve ne “Top Fest”

  Mungonte vetem logoja e MTV-se

  MANIK BEGOLLI

  Mentor Haziri, frontmen i rok-grupit “Kthjellu”, shprehet i befasuar me organizimin e festivalit “Top Fest” ne Tirane, ku i fitoi dy cmime.
  “Spektaklit i ka munguar vetem nje gje - logoja e MTV-se. Organizim te tille nuk di te beje askush ne Ballkan. Ishte jashtezakonisht mire”, thote ai ne nje bisede per “Lajmin”.
  Ne duet me kengetarin Alban Skenderaj, “Kthjellu” e ka fituar cmimin kryesor, me kengen “Dicka”, nderkaq me kengen “Mundohem te harroj” e ka fituar cmimin “Best Pop/Rock”.
  “Kenget tona kane qene me te votuarat ne te gjitha radiot dhe televizionet, megjithate nuk kemi pritur se do ta fitojme cmimin kryesor. E verteta eshte se e kemi pritur cmimin ‘Best Pop/Rock”, thote Haziri.
  Bashkepunimi me Alban Skenderajn eshte treguar shume i suksesshem.
  “Une Albanin e kam shok dhe mendoj qe bashkepunimin ta vazhdojme edhe ne te ardhmen. Arma e forte jona ne skene ka qene gershetimi i vokalit, gje qe e ka bere kengen edhe me te vecante”.
  Deri me tash, “Kthjellu” e ka edituar nje album me tete kenge, i titulluar “Kthjellu 1”. Albumi i ri pritet ne vjeshte.

  Kenget jane kompozuar nga grupi

  Kenget “Dicka” dhe “Mundohem te harroj” jane shkruar dhe kompozuar nga anetaret e grupit, nderkaq vetem incizimi eshte bere te kompozitori Ilir Osmani. “Ai ka qene ‘sound inxhinier', por absolutisht nuk ka marre pjese ne kompozim dhe tekst te kenges”, thote Haziri.
  Nje dite me pare, Osmani i ka deklaruar “Lajmit” se ishte kompozitor i kengeve fituese te grupit “Kthjellu”. “Ndoshta ka dashur te perfitoje prej kesaj pune”, thote Haziri.

  “Kthjellu” perbehet nga Mentor Haziri (vokalist), Adnan Sinani (kitarist) dhe Valon Isufi (bateri). Haziri thote se eshte ne bisede me Fatos Kryeziun, bass kitarist, per t'u bere pjese e bendit. Kryeziu eshte aktor dhe njihet me se shumti me rolin e Kryemadhit ne serialin “Kafeneja jone”.
  Nobody is perfect ...

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Ms_xherry
  Ms_xherry eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-04-06
  Lokalizimi
  ne oqean
  Postime
  12

  Kryesore

  Qershija Te Lutem Me Trego A Ka Marre Pjese Orinda Huta Ne Top Este? Me Fal Nesepo Te Bej Kete Pyetje
  Dy dite pa ty, me duket sikur jam pa sy ... Po te ishte gjithe jeta pa ty?????

 7. #7
  Minifotoja e anetarit qamarroku
  qamarroku eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-06-06
  Postime
  10

  Kryesore

  Top fest nje festival qe i beri kengetaret shqipetare te ndihen Yje

Tema te ngjashme

 1. TOP FEST Adrenalina ne maksimum
  By Administratori in forum Muzika
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2007, 10:07
 2. Nota Fest 2004
  By Administratori in forum Muzika
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-02-2005, 20:56

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.