Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 6 nga 6
 1. #1
  Minifotoja e anetarit natty
  natty eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  11-06-06
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  47

  Kryesore Stil ne lokalet e Tiranes

  Marr shkas nga lokalet e shumta qe jane hapur ne Tirane per te hapur kete teme dhe per te shkembyer mendime me ju.
  Kohet e fundit jane hapur vertet shume lokale luksoze ne Tirane dhe ne fakt eshte nje nga gjerat me te bukura qe kemi sot sot ne kryeqytet. Ajo qe i ka bere lokale tona kaq te preferuara eshte sigurisht Design-i qe kane. Ka nje shumllojshmeri stilesh (por qe ne thelb dominon minimalizmi) qe e bejne bllokun dhe disa pika te tjera te Tiranes te jene vertet shume terheqese. Une doja te dija cili lokal ju pelqen me teper per stilin qe ka por ndoshta edhe per dicka tjeter...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  ne fakt jane disa lokale qe me pelqejne ketu. do te vecoja Charls ku shkoj shpesh...
  me pelqen atje te premteve muzike live dhe te shtunave, netet e tjera serish kendshem...ne pergjithesi vertitem rreth bllokut, jane te rralla rastet kur dal jashte tirane per nje kafe...

 3. #3
  Minifotoja e anetarit natty
  natty eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  11-06-06
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  47

  Kryesore

  Une personalisht kam shetitur shumicen e lokaleve "in" te Tiranesdhe te them te drejten kane filluar te jene kopje te njera tjetres. Une vecoj nje lokal per design te spikatur Alma de Cuba (teper i vecante dhe i gjetur)

 4. #4
  Minifotoja e anetarit al_fr
  al_fr eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  92

  Kryesore

  Duke qene se lokalet ne Shqiperi jane aktiviteti ekonomik kryesor i vendit ateher eshte normale qe te kete nje shumellojshmeri stilesh dhe qe nuk te lene merzitesh se mund te shkosh nga nje bare ne nje tjeter pa tu lodhur syri me te njejten pamje.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit lindushi
  lindushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  02-11-08
  Postime
  1

  Kryesore

  julutem a ben receptin e desertit tres lechesnes eben julutem se kamngrenenetiran nelokalin taiwan e desht ta maroj ne shpi flmnes e kamundesi

 6. #6
  Minifotoja e anetarit mentoriks
  mentoriks eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  27-11-08
  Lokalizimi
  Prizren
  Postime
  7

  Kryesore

  Meshkujt shqiptar

  9 top Meshkujt Shqiptare

  Te mencur, te suksesshem, spirituoze… por qe vetem mund t'I imagjinojme

  Njemend cfare do te deshironim te jete nje mashkull i vertete? I suksesshem, i mencur, spirituoz, i fuqishem, romantik, ne forme te mire, gjithhere i gatshem te beje te pamundur... Ndoshta pak si shume po kerkojme nga meshkujt, apo jo? Te vazhdojme: Kur eshte fjala per partner, vertete nuk mund t'i gjejme te gjitha ato qe i kerkojme tek nje person, por nese dikush deshiron te krijoje “te perkryerit” atehere le tu permbahet modeleve qe po i paraqesim ne kete numer, qe nga mashkulli politikan i deshiruar, deri tek aktori gjentil. Ne mesin e tyre jane meshkujt e profileve dhe karizmave te ndryshme...

  Uke Rugova

  Do ta deshironim per djale...

  Ndoshta eshte ende i ri, por ka shume arsye qe para emrit te tij te “trazohen” madje edhe shpirtrat e qete... Natyrisht se nje nga arsyet do te ishte te qenit djale i ish-presidentit te pare te Kosoves, por pa dyshim qendrimi, eleganca, menyra e komunikimit, qe e bejne te vecuar nga te tjeret. eshte njeri qe nga te pranishmit e shumte terheqe vemendjen e rrethit, edhe pse rralle paraqitet ne vende publike. Ata qe e njohin, thone se ishte dora e djathte e babait te tij, duke ia aranzhuar takimet dhe duke i qendruar gjithmone prane. Tash, qe ndodhet ne studime ne SHBA, mbase premton se nje dite do te jete nje nder lideret kryesore te politikes kosovare. Ai eshte djale i cili ka te gjithe premisat per nje post te tille. Mbase, Uken do ta deshironte secila nene per djale te vetin, me te cilin mund te krenohej, perderisa shumekush pret diten kur ai do te jete njeriu numer nje ne Kosove. Ne cfare cilesie? Zbulojeni ju!

  Ardian Gjini

  Do ta deshironim ta kemi vella

  I kujdesshem ne takimet me njerez dhe i perfillshem ne kerkesat e tyre. Ardi ia arriti qe ta terheqe vemendjen e publikut me manire te bukura, me shprehi pozitive ne karakterin e tij dhe me sjelljen e permbajtur. Dhe, kur personi i tille e perveteson fitoren edhe ne seancat parlamentare nuk ka dyshim se fjala eshte per nje njeri te mencur dhe te edukuar. eshte politikan i dhene pas te afermve, i rritur ne familje tradicionale gjakovare. Kur e shohim Ardinain na kujtohet se sa shume na mungojne njerezit e kulturuar dhe politikanet gjakovare, te cilet ne te kaluaren ishin me te pranishem ne politiken kosovare. Ardian Gjini eshte djale te cilin secila femer do ta deshironte per vella.

  Hashim Thaci Politikani qe do ta deshironim per zot shtepie

  Ndoshta nuk e teprojme nese themi se Hashim Thaci, per mendimin e shume femrave sidomos nga Shqiperia, eshte mashkulli me i dashur shqiptar. Madje edhe perfaqesueset e gjinise se bukur, te cilave nuk u intereson politika, kur ne televizor shohin kryeministrin Thaci se si prononcohet para medieve, nuk e nderrojne kanalin, sepse menyra e komunikimit dhe siguria me te cilen paraqitet, vertete shpesh nuk ndodh te jene aq te pelqyeshme. Edhe sikur asnjehere te mos ishte marre me politike, ky njeri i ekuilibruar, me linje te perkryer, me stil te ndertuar te veshjes, me siguri, terheqe vemendjen e njerezve kudo qe paraqitet dhe sigurisht ne shume koka te grave menjehere do te zinte vendin e bashkeshortit dhe zotit te shtepise. Ndoshta me te nuk do te kalonte koha ne monotoni, si thoni?

  Alban Ukaj

  Deshirojme shoqerimin me te

  Ky aktor i ri, karrieren e tij e filloi ne disa filma ne qytetin e Sarajeves e Tiranes, ndersa ne hapesirat tona, ndonese eshte aq i pranishem, eshte tip interesant per vajzat e qytetit. Ne skenat e shkurtra ne serialin “Familja moderne”, Albani, pervec te nje djaloshi xhentelmen, la pershtypje edhe te nje te riu te edukuar, te qete te sjellshem. Popullariteti aktual i tij pas pjesemarrjes ne festivalin e filmit ne Kane, ka zgjuar interesimin e vajzave. Pervec imazhit te tij te kujdesshem, Albani eshte interesant edhe ngaqe u takon tipave sharmant dhe te shoqerueshem, prandaj edhe eshte si i krijuar per rolin e shokut me te mire. Me te do te bisedonim gjate dhe do te mund te pinim kafen e pasdites, natyrisht nese Albani do ta ofronte kete mundesi.

  Lorik Cana

  Djale per dhender

  Per kete futbollist interesohen breza te ndryshem te femrave. Perderisa tinejxheret do te deshironin t'i mbanin posteret e tij neper muret e dhomave te beqarise, nenat e tyre do ta enderronin per dhender! Vertete, Lorik Canen e stolisin te gjitha vetite per te qene i deshiruar: i buzeqeshur, i kulturuar, djalosh qyteti, pa ndonje skandal ose tregim te shpifur. Ky sportist profesional me sukses po nderton karrieren prej futbollisti te madh dhe, krahas kesaj, po perveteson simpatite e vajzave kudo qe paraqitet. Me trup te ndertuar sportiv, nuk eshte aspak e cuditshme se numri i fansave te tij eshte aq i madh dhe pse ka ndikuar ne rritjen e interesimit te botes femerore per te marre pjese ne ndeshjet futbollistike. Me sharmin e tij po ua terheqe vemendjen edhe parisieneve tek jeton.

  Ardit Gjebrea

  Do te deshironim me te nje mbremje

  Popullariteti i Ardit Gjebrese kurre nuk ka qene nga llojet e tabloideve, porse gjithmone ka pasur shume femra te cilat e adhurojne kete kantautor te hijshem, i cili edukimin e tij e ka arritur ne Akademi. Tek fansat e Arditit bejne pjese femrat qe degjojne muzike cilesore, koncertet e tij, vertete te rralla, jane mjaft te vizituara kudo qe mbahen. Jemi te sigurt se per kete interesim, se paku te pjeses se botes femerore, eshte meritore eleganca e shoumenit karizmatik. eshte mekat qe nuk eshte me shume i pranishem ne koncertet e tij ne qytetet shqiptare, sepse aftesia muzikore dhe paraqitja ne stil te yllit te vertete, mbase po mungon. eshte mire qe edhe tek bota shqiptare, per meshkujt e vertete dhe artistet qe kane cfare te ofrojne, gjithhere gjendet publiku i vertete.

  Adi Krasta

  Do te deshironim te na argetonte

  Prezantuesin tashme te njohur Adi Krasta, i cili ka pervoje ne kee profesion joshes, gjinia e bukur me admirim e ndjek ne emisionet e tij argetuese, sidomos ne “ethet...” te cilat i popullarizoi. Tash ka hyre ne shtepite tona nepermjet ekranit televiziv me emisionin e mengjesit te cilin e drejton ne Top Channel. Ky shoumen televiziv eshte i pakrahasueshem ne komunikim me publikun, natyrisht fale fames se arritur. Te rralle jane njerezit televizive te cilet arrijne te kene sukses te lakmueshem. Ne emisionin e tij te mengjesit arrin t'u pershtatet koncepcioneve bashkekohore te bashkebiseduesit, te jete interesant dhe gjithehre i fresket, ne menyre qe shikuesit t'i detyroje te qendrojne para kanalit te njejte. Krasta, edhe pse me sukses i eshte perkushtuar jetes bashkeshortore, megjithate do te deshironim qe te rezervonte nje mbremje te lire per te pire kafe “spirituoze” me te!

  Luan Krasniqi

  Nje romance me te

  Luani, ne shikim te pare per shkak te ndertimit te tij trupor le pershtypjen tamam te mashkullit fuqiplote. Porse ai me sjellje arrin te gjeje rrugen “delikate” per te arritur deri tek zemrat e femrave. eshte luftetar sportiv, qe per nje kohe te shkurter terhoqi publikun e besueshem jo vetem ne mesin e meshkujve, por edhe te femrave. Mjafton te shohesh pranine e femrave ne sallen ku ai bokson per tituj te larte. Luani me vite e ndertoi karrieren e tij, ndersa fshehtesia e popullaritetit pa dyshim qendron ne faktin se Luani e perfaqesoi brezin e vet ne sportin me te rende. Me te, mbase secila femer do te deshironte nje romance, mu pse eshte i forte dhe ofron besim e siguri, vecse eshte edhe njeri romantik, qe fshihet pas atij “sharmi” boksues, gje e cila mjafton t'i pervetesoje zemrat e femrave.

  Lulzim Basha

  Do ta deshironim per shef

  Jemi te sigurt se shume shqiptare, sikur te mund te zgjidhnin mashkullin qe do tu behej shef, do te ishte Lulzim Basha, minister i puneve te jashtme i Shqiperise. Ky mashkull i suksesshem radhitet tek njerezit, te cilet cdo gje ne jete e kane arritur me pune te vyeshme dhe angazhim. Filloi thjeshte me pune ne UNMIK ne Prishtine, vazhdoi ne Tirane, ku u kandidua per deputet nga Partia Demokratike e Sali Berishes, pastaj arriti “formatin; mjaft te madh, kur u zgjidh ne hierarkine shteterore, fillimisht si minister i transportit dhe telekomunikacionit, per te kaluar ne Ministrine e Puneve te Jashtme, ku eshte shef i diplomacise shqiptare. Pajtohemi se asgje nuk eshte aq ngashenjyese, sa suksesi ne punen qe drejton. Te gjinia e bukur cmohet si i permbajtur, stabil, i qete dhe elegant dhe mund te sherbeje si shembull i mire i njohjes

  Meshkujt shqiptar

  9 top Meshkujt Shqiptare

  Te mencur, te suksesshem, spirituoze… por qe vetem mund t'I imagjinojme

  Njemend cfare do te deshironim te jete nje mashkull i vertete? I suksesshem, i mencur, spirituoz, i fuqishem, romantik, ne forme te mire, gjithhere i gatshem te beje te pamundur... Ndoshta pak si shume po kerkojme nga meshkujt, apo jo? Te vazhdojme: Kur eshte fjala per partner, vertete nuk mund t'i gjejme te gjitha ato qe i kerkojme tek nje person, por nese dikush deshiron te krijoje “te perkryerit” atehere le tu permbahet modeleve qe po i paraqesim ne kete numer, qe nga mashkulli politikan i deshiruar, deri tek aktori gjentil. Ne mesin e tyre jane meshkujt e profileve dhe karizmave te ndryshme...

  Uke Rugova

  Do ta deshironim per djale...

  Ndoshta eshte ende i ri, por ka shume arsye qe para emrit te tij te “trazohen” madje edhe shpirtrat e qete... Natyrisht se nje nga arsyet do te ishte te qenit djale i ish-presidentit te pare te Kosoves, por pa dyshim qendrimi, eleganca, menyra e komunikimit, qe e bejne te vecuar nga te tjeret. eshte njeri qe nga te pranishmit e shumte terheqe vemendjen e rrethit, edhe pse rralle paraqitet ne vende publike. Ata qe e njohin, thone se ishte dora e djathte e babait te tij, duke ia aranzhuar takimet dhe duke i qendruar gjithmone prane. Tash, qe ndodhet ne studime ne SHBA, mbase premton se nje dite do te jete nje nder lideret kryesore te politikes kosovare. Ai eshte djale i cili ka te gjithe premisat per nje post te tille. Mbase, Uken do ta deshironte secila nene per djale te vetin, me te cilin mund te krenohej, perderisa shumekush pret diten kur ai do te jete njeriu numer nje ne Kosove. Ne cfare cilesie? Zbulojeni ju!

  Ardian Gjini

  Do ta deshironim ta kemi vella

  I kujdesshem ne takimet me njerez dhe i perfillshem ne kerkesat e tyre. Ardi ia arriti qe ta terheqe vemendjen e publikut me manire te bukura, me shprehi pozitive ne karakterin e tij dhe me sjelljen e permbajtur. Dhe, kur personi i tille e perveteson fitoren edhe ne seancat parlamentare nuk ka dyshim se fjala eshte per nje njeri te mencur dhe te edukuar. eshte politikan i dhene pas te afermve, i rritur ne familje tradicionale gjakovare. Kur e shohim Ardinain na kujtohet se sa shume na mungojne njerezit e kulturuar dhe politikanet gjakovare, te cilet ne te kaluaren ishin me te pranishem ne politiken kosovare. Ardian Gjini eshte djale te cilin secila femer do ta deshironte per vella.

  Hashim Thaci Politikani qe do ta deshironim per zot shtepie

  Ndoshta nuk e teprojme nese themi se Hashim Thaci, per mendimin e shume femrave sidomos nga Shqiperia, eshte mashkulli me i dashur shqiptar. Madje edhe perfaqesueset e gjinise se bukur, te cilave nuk u intereson politika, kur ne televizor shohin kryeministrin Thaci se si prononcohet para medieve, nuk e nderrojne kanalin, sepse menyra e komunikimit dhe siguria me te cilen paraqitet, vertete shpesh nuk ndodh te jene aq te pelqyeshme. Edhe sikur asnjehere te mos ishte marre me politike, ky njeri i ekuilibruar, me linje te perkryer, me stil te ndertuar te veshjes, me siguri, terheqe vemendjen e njerezve kudo qe paraqitet dhe sigurisht ne shume koka te grave menjehere do te zinte vendin e bashkeshortit dhe zotit te shtepise. Ndoshta me te nuk do te kalonte koha ne monotoni, si thoni?

  Alban Ukaj

  Deshirojme shoqerimin me te

  Ky aktor i ri, karrieren e tij e filloi ne disa filma ne qytetin e Sarajeves e Tiranes, ndersa ne hapesirat tona, ndonese eshte aq i pranishem, eshte tip interesant per vajzat e qytetit. Ne skenat e shkurtra ne serialin “Familja moderne”, Albani, pervec te nje djaloshi xhentelmen, la pershtypje edhe te nje te riu te edukuar, te qete te sjellshem. Popullariteti aktual i tij pas pjesemarrjes ne festivalin e filmit ne Kane, ka zgjuar interesimin e vajzave. Pervec imazhit te tij te kujdesshem, Albani eshte interesant edhe ngaqe u takon tipave sharmant dhe te shoqerueshem, prandaj edhe eshte si i krijuar per rolin e shokut me te mire. Me te do te bisedonim gjate dhe do te mund te pinim kafen e pasdites, natyrisht nese Albani do ta ofronte kete mundesi.

  Lorik Cana

  Djale per dhender

  Per kete futbollist interesohen breza te ndryshem te femrave. Perderisa tinejxheret do te deshironin t'i mbanin posteret e tij neper muret e dhomave te beqarise, nenat e tyre do ta enderronin per dhender! Vertete, Lorik Canen e stolisin te gjitha vetite per te qene i deshiruar: i buzeqeshur, i kulturuar, djalosh qyteti, pa ndonje skandal ose tregim te shpifur. Ky sportist profesional me sukses po nderton karrieren prej futbollisti te madh dhe, krahas kesaj, po perveteson simpatite e vajzave kudo qe paraqitet. Me trup te ndertuar sportiv, nuk eshte aspak e cuditshme se numri i fansave te tij eshte aq i madh dhe pse ka ndikuar ne rritjen e interesimit te botes femerore per te marre pjese ne ndeshjet futbollistike. Me sharmin e tij po ua terheqe vemendjen edhe parisieneve tek jeton.

  Ardit Gjebrea

  Do te deshironim me te nje mbremje

  Popullariteti i Ardit Gjebrese kurre nuk ka qene nga llojet e tabloideve, porse gjithmone ka pasur shume femra te cilat e adhurojne kete kantautor te hijshem, i cili edukimin e tij e ka arritur ne Akademi. Tek fansat e Arditit bejne pjese femrat qe degjojne muzike cilesore, koncertet e tij, vertete te rralla, jane mjaft te vizituara kudo qe mbahen. Jemi te sigurt se per kete interesim, se paku te pjeses se botes femerore, eshte meritore eleganca e shoumenit karizmatik. eshte mekat qe nuk eshte me shume i pranishem ne koncertet e tij ne qytetet shqiptare, sepse aftesia muzikore dhe paraqitja ne stil te yllit te vertete, mbase po mungon. eshte mire qe edhe tek bota shqiptare, per meshkujt e vertete dhe artistet qe kane cfare te ofrojne, gjithhere gjendet publiku i vertete.

  Adi Krasta

  Do te deshironim te na argetonte

  Prezantuesin tashme te njohur Adi Krasta, i cili ka pervoje ne kee profesion joshes, gjinia e bukur me admirim e ndjek ne emisionet e tij argetuese, sidomos ne “ethet...” te cilat i popullarizoi. Tash ka hyre ne shtepite tona nepermjet ekranit televiziv me emisionin e mengjesit te cilin e drejton ne Top Channel. Ky shoumen televiziv eshte i pakrahasueshem ne komunikim me publikun, natyrisht fale fames se arritur. Te rralle jane njerezit televizive te cilet arrijne te kene sukses te lakmueshem. Ne emisionin e tij te mengjesit arrin t'u pershtatet koncepcioneve bashkekohore te bashkebiseduesit, te jete interesant dhe gjithehre i fresket, ne menyre qe shikuesit t'i detyroje te qendrojne para kanalit te njejte. Krasta, edhe pse me sukses i eshte perkushtuar jetes bashkeshortore, megjithate do te deshironim qe te rezervonte nje mbremje te lire per te pire kafe “spirituoze” me te!

  Luan Krasniqi

  Nje romance me te

  Luani, ne shikim te pare per shkak te ndertimit te tij trupor le pershtypjen tamam te mashkullit fuqiplote. Porse ai me sjellje arrin te gjeje rrugen “delikate” per te arritur deri tek zemrat e femrave. eshte luftetar sportiv, qe per nje kohe te shkurter terhoqi publikun e besueshem jo vetem ne mesin e meshkujve, por edhe te femrave. Mjafton te shohesh pranine e femrave ne sallen ku ai bokson per tituj te larte. Luani me vite e ndertoi karrieren e tij, ndersa fshehtesia e popullaritetit pa dyshim qendron ne faktin se Luani e perfaqesoi brezin e vet ne sportin me te rende. Me te, mbase secila femer do te deshironte nje romance, mu pse eshte i forte dhe ofron besim e siguri, vecse eshte edhe njeri romantik, qe fshihet pas atij “sharmi” boksues, gje e cila mjafton t'i pervetesoje zemrat e femrave.

  Lulzim Basha

  Do ta deshironim per shef

  Jemi te sigurt se shume shqiptare, sikur te mund te zgjidhnin mashkullin qe do tu behej shef, do te ishte Lulzim Basha, minister i puneve te jashtme i Shqiperise. Ky mashkull i suksesshem radhitet tek njerezit, te cilet cdo gje ne jete e kane arritur me pune te vyeshme dhe angazhim. Filloi thjeshte me pune ne UNMIK ne Prishtine, vazhdoi ne Tirane, ku u kandidua per deputet nga Partia Demokratike e Sali Berishes, pastaj arriti “formatin; mjaft te madh, kur u zgjidh ne hierarkine shteterore, fillimisht si minister i transportit dhe telekomunikacionit, per te kaluar ne Ministrine e Puneve te Jashtme, ku eshte shef i diplomacise shqiptare. Pajtohemi se asgje nuk eshte aq ngashenjyese, sa suksesi ne punen qe drejton. Te gjinia e bukur cmohet si i permbajtur, stabil, i qete dhe elegant dhe mund te sherbeje si shembull i mire i njohjes

Tema te ngjashme

 1. Preferohen me shume LOKALET apo PUB-et
  By dorela_ in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 18:58
 2. Erik Goengric - Une bej video-art me imazhet e Tiranes
  By Administratori in forum Arti shqiptar
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-04-2007, 17:43
 3. kurjozitete per rreth TIRANES
  By antigona in forum Kuriozitete
  Pergjigje: 15
  Postimi i Fundit: 27-10-2003, 14:21

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.