Magjia ne ditet e sotme

Magjia ndryshe nga cmendohet eshte aktive me shume se cmendohet duket e pabesueshme por eshte e vertet

Gazetari MAURIZIO BLONDET gjate nje nterviste (teologica shtator/tetor 1996) tha se disa personazhe praktikojne rite te magjise se zeze ne nje ishull afer WASHINGTON ku perdhunojne dhe femije gjate henes se plote por meqe keto jane njerez me livel te larte pune nuk investigohet shume ne kete drejtim

Nje komandant 40 vjecar DAVID MORHOUSE tregoi eksperiencen e tij si pjesmarres ne sherbimet sekrete te CIA ku i mesohej te dilnin me mendje nga trupi i tyre per te shkuar ne ne vende te tjera e kohe te tjera per ti pare e per ti pershkruar dhe kur e pyeten perse vendosi te ikte nga kjo pune ai tha:”per nje ceshtje morale dhe per shendetin e mendjes time, donin qe te nderhynim(grupi i tij perbehej nga 4 meshkuj e 4 femra)ne psikologjine e armiqve”” psh gjate luftes ne GOLFIN PERSIK tentuam te hyjme ne mendjen e SADAM dy here ne dite, pese dite ne jave per ta ngaterruar”

Mund te mendoni se eshte vetem fantazi po lexoni akoma

Koloneli john aleksander shkruajti ne MILITARY REVIEW(nr12 dhjetor 1980) “ekzistojne sistema armesh qe funksionojne me fuqine e mendjes dhe karakteristikat vdekjeprurese jane eksperimentuar”

Ne shoqerine tone postmoderne jane aktive shume sfera qe i dedikohen magjise se zeze me suksese te shkelqyera

Revista “MEGAPOLIS-EKSPRESS” shkruajti se BORIS ELTSIN ka perdorur shpesh nje magjistar per qellimet e tij i cili hiqej si deputet i zoti per te kontrolluar psiken e kolegeve te tyre dhe provokonte vdekjen e armiqve te tyre. Ky magjistar ka bashkepunuar per nje kohe te gjate me servicet segrete KGB

Natyrisht lind pyetja se a eshte treguar shkencerisht qe nje mendje te bashkepunoje dhe me nje tjeter nga nje largesi e madhe? Per kete dr MILAN RYZL fizikant cekosllovak me banim ne amerik beri dicka te tille ai i shkaktoi nje personi qe ndodhej larg asmen dhe situata depresive dhe tha qe “nuk eshte mister apo supernatyrale t'i shkaktosh nje personi gjera te tilla pasi trasmetimi telepatik ekziston qe ne kohet e lashta”

Nuk eshte e cuditshme te degjosh gjera te tilla sepse dihet qe shume persona e kane dhuntine e hipnozit dhe persa mundohemi te mos i besojme keto fuqi te cuditshme perdoren dhe ne ditet e sotme dhe hipnotizimi dhe manjetizmi mund te behen arme te rrezikshme dhe sherbimet sekrete e perdorin shume dhe kane bere shume perparime . Eshte rrenqethese te mendosh se me ane te hipnotizimit shume njerez pa qene te vetedishem kane vrare apo kane bere vetevrasje.