Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 33 nga 33
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Icon19 Zgjidh e merr

  Besoj se ata qe do t'i lexojne jane nga te gjitha krahinat e shqiperise. Une ju them qe te mos merziteni per cfare do te lexoni sepse keto nuk i kam shkruar une por F.S. Noli.


  1- A do trima luftetare
  A do armiku arratine te marre
  A do botes t'i vesh zjarre
  Merr tre-kater kosovare.

  2- A do trima e sejmene
  Kapardisur kudo vene
  Rrine pa gjume e nuk flene
  Per tre mirditor bej bene

  3- A te duhen genjeshtare
  matrapaze e kokethare
  reren t'a shesin per fare
  merr krutan dhe je i lare

  4- Po qejflinj a do te duhen
  qe me jevga dine te kruhen
  zonja qe pjellin cdo vit
  vetem Elbasani rrit

  5- O i gjore mos harro Vloren
  Ky gabim lahet me gjak
  Vec nishanat dhe shiritat
  Kesaj pune i vene kapak

  6- A do rregull e qetesine
  Organizo xhandermarine
  Vere nene komande ushtrine
  Nene te gjithe Laberine.

  7- Do, po merr korcare
  Koke e krahe s'kane te share
  I do bujqe e ustallare
  Me kerbacke t'a bejne varre.

  8- A do te ruash shtepine
  pasurine e katandine
  Me dy qofte mbush shtepine
  Ec e merr gjirokastrine.

  9- Hall i madh me skraparlline
  Ka rrezik te hash dhe dru
  Le t'i leme nja dy ministra
  se na duhen dhe pa tru.

  10- A do trima kolonjare
  qe hiqen burra me mend
  Duan kudo te jene te pare
  Ne miqesi e ne kuvend

  11- Do gomere me dy kembe
  budallenje ne dite pa hene
  Ku t'u thuash ata vene
  dil shetit gjithe Myzeqene

  Une vetem kaq di kush te dije per krahinat e tjera le t'i shkruaj.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 2. #2
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  o shigjetare nga je ti?
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  A do rregull e qetesine
  Organizo xhandermarine
  vere nen komande ushtrine
  nen te gjithe Laberine.


  Besoj se e more vesh se nga jam
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 4. #4
  Minifotoja e anetarit gimi21
  gimi21 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-07-03
  Lokalizimi
  angli
  Postime
  190

  Kryesore

  O ti i vjerrshes a mos e ke mbaruar universitetin me Palin Selimin

  se per shiqete ja ke lene vethes paske mbaruar kurse

  rrofshin drejtat e njeriut pa politicanet shqiptare.
  gze

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Pershendetje gimce. Sot pata nderin te lexoja verejtjen tende, pasi ndodhesha me pushime. Po ti o gimce nga cila krahine e Shqiperise je? Ta shohim nga do te fluturoje shigjeta.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 6. #6
  Minifotoja e anetarit gimi21
  gimi21 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-07-03
  Lokalizimi
  angli
  Postime
  190

  Kryesore

  kjo nuk ishte vretje po nje falenderim per ju qe shkruani kaq bukur dhe nese ti a njeh Paulin Selimin kesh nderin te rreshtoj me ate.

  kurse sa per shigjeta ne krahinen time nuk ka mundur kush ti fluturoj per cfare njohim ka historia e kombit shqiptare

  tunk pra
  gze

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Te me falesh o gimi dhe te faleminderit qe me vlereson, por une kam bere vetem shaka. Nuk kam dashur aspak qe te ofendoj.
  Megjithate nuk e tregon se nga je. Kaq sekret e paske?

  Pershendetje!
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  M'u kujtua dhe nje tjeter:

  - Do te hash e te besh qejf!
  Sofren shtruar si per mbret!
  Pastertor e per hyzmet,
  te tille gjen vec ne Permet!
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 9. #9
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  po pse ore vetem
  veten tate lavderon
  ti ore?
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Sinqerisht nuk e kuptova. Ku jane levdatat qe bekam une per veten time?!!!
  Apo nuk e ke me mua. Me sqaro te lutem!
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 11. #11
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  hei
  a e din se me qfar kam pare
  ne kete forum
  ata qe shesin mend me shume jane labt
  nuk e kam me ty
  por a ke lexuar Vitamina Gjergji Nafija
  skan pune tjeter vetem te shesin mend

  per qdo njeri vendi vet eshte me i miri
  ne bote, por kjo eshte enderr me sy hapur
  dmth nuk ka pse me shit kush mend
  me vendin e vet
  se ashtu vetem i ul pike veti
  une per vete kam krijuar pershtypjen se labt jane
  mendemdhenj, (me falni ne qofte se nuk eshte e vertete)
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Po te sqaroj dicka, moj antigone.
  Me sa kam kuptuar une, vitamina, nafija dhe nuk e di kush tjeter, jane nga Vlora:

  O i gjor mos harro Vloren!
  Ky gabim Lahet me gjak!
  Vec nishanat dhe shiritat,
  Kesaj pune i vene kapak! ( me nje fjale duan te levdohen pak )

  Vlora nuk perfaqson Laberine. Laberia eshte nje krahine shume e madhe qe shrihet ne kater rrethe te Shqiperise, ne Vlore, ne Sarande, ne Tepelene dhe ne Gjirokaster. Kjo krahine ka nje emer te cuditshem "Kurveleshi gur i thate,/ me palle luftojne grate.... Ndersa une e kam prejardhjen nga zona e laberise qe i takon Sarandes.

  Besoj se u sqarove. Pastaj njerez qe mburren ka gjithe andej. Kete mos e harro.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 13. #13
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  pse si thua ti eshte mire te
  shitesh mend apo jo?
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 14. #14
  Minifotoja e anetarit gimi21
  gimi21 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-07-03
  Lokalizimi
  angli
  Postime
  190

  Kryesore

  vendi ku rri une nuk eshte sekret po mund ta kuptojsh te pakten krahinen, ne mos e kuptosh do ta dregoj ne mezazhin tjeter

  por desha te pyse a e ke pasur me qef letersine se per vjersha paske frymezim
  gze

 15. #15
  Minifotoja e anetarit stalo
  stalo eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-08-03
  Lokalizimi
  shqiperi
  Postime
  130

  Kryesore

  Hej, o shigjetare, o gimce, Antigone, etj sa problem e paskeni se nga eshte njeri apo tjetri po ju postoj nje poezi te merrni vesh se nga jam edhe une .....O zot me iku korrenti nuk e di de nis dot apo jo me gjeneratorin ik, ik, ik,
  Ca pika shiu rane mbi qelq,
  Per ty une befas ndjeva mall.
  Jetojme te dy ne nje qytet,
  Dhe ralle shihemi sa ralle.

  Edhe m'u duk pak e cuditshme,
  Si erdhi kjo vjeshte, ky mengjes.
  Me qiejt e ngrysur pa lejleke,
  Dhe shirat pa ylber ne mes.

  Dhe thenja e vjeter e Heraklitit,
  Sec mu kujtua sot per dreq,
  "Te zgjuarit jane bashke ne bote,
  kurse te fjeturit jane vec".

  Ne c'enderr kemi rene kaq keq,
  Qe dot s'po zgjohemi valle...,
  Ca pika shiu rane mbi qelq
  Dhe une per ty sec ndjeva mall.
  endrra ime

 16. #16
  Minifotoja e anetarit stalo
  stalo eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-08-03
  Lokalizimi
  shqiperi
  Postime
  130

  Kryesore

  Sa inat i kam ata qe shesin mend se une per vehte pak shes
  endrra ime

 17. #17
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  po si perfundim nga je?
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Hej "Stalone" , nga ajo qe thua nuk t'a jep pershtypjen se je modest! Po edhe une jam me Antigonen, nga je xhanem?
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 19. #19
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  O gimi se nga je e kam kuptuar tek kendi i pershendetjeve ne mos gaboj.

  Po sigurisht qe me pelqen letersia, dhe arti ne pergjithesi.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 20. #20
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  o shigjetare te lutem a
  po me trego edhe mua se nga eshte
  se une spo e marr vesh
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 21. #21
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Po nga Mirdita moj Antigone, nga Mirdita !
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 22. #22
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  po ben shaka
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 23. #23
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Jo nuk bej shaka.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 24. #24
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  pse je kaq e sigurt
  apo tha ai vete?
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 25. #25
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Po moj Antigone, tek "kendi i pershendetjeve" e ka prezantuar veten. Hidhi nje sy.
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 26. #26
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  okej
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 27. #27
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Te me falesh se e kam ngaterruar jo tek "Kendi i pershendetjeve", por tek "Njohja me anetaret e forumit"!
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 28. #28
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  okej falemiderit
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 29. #29
  Minifotoja e anetarit gimi21
  gimi21 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-07-03
  Lokalizimi
  angli
  Postime
  190

  Kryesore

  pse moj antigona duhet ta mesosh nga te tejret se nga jam duke pasur vete personin ne linje qe ta pyesesh! une kam dhene nje shpjegim shume te gjarte per ata qe lexojne shqipe.

  kurse ti stalo nuk eshte me rendesi ta dish se nga eshte po kush shkruan bukur
  gze

 30. #30
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  hei
  pse nuk tregon realen
  sepse ne e dime se nuk ekziston qytet me emrin
  "pershendetje" po sikur te them une une jam nga
  nje qytet me emrin "mirupafshim"
  nga do ta merje vesh ti se nga jam

  he pra trego vete se nga je
  meqe spo te pelqeka
  qe te tregojne te tjeret

  tung tung
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 31. #31
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Gimi eshte shprehur gabim, ka dashur te thote nga rrethi qe e ka emrin pershendetje "Mirdita".
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 32. #32
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  ha ha ha ha
  as qe me kishte shkuar ne mend
  vetem kur me the ti....
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 33. #33
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Po pse moj, une do t'i tregoj te gjitha ty?
  Ha ha ha...
  Besoj se nuk ma merr per keq!
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

Tema te ngjashme

 1. Rrëshen, merr flakë furgoni, nuk dihen shkaqet
  By informuesi in forum Shtypi i dites
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 20:42
 2. Qeveria merr para borxh nga qytetarët
  By informuesi in forum Ekonomia Shqiptare
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 00:09
 3. Karamele.net - Merr Nje Pjese Nga Karameli..
  By Karamele in forum Faqe shqiptare ne internet
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-06-2009, 12:53
 4. Paguan një, merr dy makina
  By AmaTTi in forum Kuriozitete
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2008, 16:21
 5. zgjidh e merr
  By I_krisuri in forum Qeshni dhe ju
  Pergjigje: 14
  Postimi i Fundit: 12-05-2008, 20:31

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.