Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 21 nga 21
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Libra vetem Libra!

  Art dhe Arkitekture
  Babel

  Fjalor muzikor enciklopedik
  Autori: Albana Balliu Sopa
  Botoi: Omska-1
  ISBN: 99927-52-22-X
  Album pianistik
  Autori: Sabrie Nushi
  Botoi: Mokra
  ISBN: 99927-781-2-1
  nr. i faqeve: 61

  Folklori muzikor - Polifonia shqiptare
  Autori: Vasil Tole
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-176-5
  nr. i faqeve: 198

  Historia e mizikes boterore
  Autori: Hamide Stringa
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-181-1
  nr. i faqeve: 202

  Piktore mesjetare korcare ne malin e shenjte Atos
  Autori: Koco Zhegu
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-561-8

  Enciklopedi e kinematografise shqiptare
  Autori: Abaz T. Hoxha
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-555-

  Kenga lirike qytetare ne vitet 30
  Autori: Eno Koco
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-595-2

  Nje jete mbi tastiere
  Autori: Hamide Stringa
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-579-2

  Probleme te mjeshterise se regjizorit
  Autori: Esat Oktrova
  Botoi: Aferdita
  ISBN: 99927-37-80-8
  nr. i faqeve: 254

  Album pianistik
  Autori: Sabrie Nushi
  Botoi: Drier
  ISBN: 99927-781-2-1
  nr. i faqeve: 61

  Vangjushit
  Autori: Flori Sllatina
  Botoi: Orana
  ISBN: 99927-632-4-8

  Arkitektura e kishave te Shqiperise
  Autori: Aleksander Meksi
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-54-97-4
  nr. i faqeve: 272

  Kenga karakteristike korcare
  Autori: Eno Koco
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-736-X
  nr. i faqeve: 120

  Lulebore (Album me kenge)
  Autori: Simon GJONI
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-752-1
  nr. i faqeve: 164

  Kenge dhe melodi
  Autori: Simon Gjoni
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-753-X
  nr. i faqeve: 72

  Instrumentat dhe arti i orkestrimit
  Autori: Simon Gjoni
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-754-8
  nr. i faqeve: 280

  Nga Engre deri te Pikaso
  Autori: Herman J. Veksler
  Botoi: ART Center
  ISBN: 9951-431-01-8
  nr. i faqeve: 172
  Perktheu: Shyqri Nimani

  Arnavud: Artistet shqiptare ne Perandorine Osmane
  Autori: Shyqyri Nimani
  Botoi: Shtepia Botuese e Librit Shkollor Prishtine
  ISBN: 99927-00-00-2

  501 fjale te urta
  Autori: Iliaz Bobaj
  Botoi: LMG
  ISBN: 99927-43-97-2
  nr. i faqeve: 64

  Bisede per artin
  Autori: Josif Papagjoni
  Botoi: OMSCA-1
  ISBN: 99927-52-38-6
  nr. i faqeve: 304

  Restaurimi i monumenteve te arkitektures
  Autori: Aleksander Meksi
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-54-48-6
  nr. i faqeve: 200

  Greta Garbo, Historia e saj
  Autori: Antony Gronowicz
  Botoi: MESONJTORJA
  ISBN: 99927-46-02-5
  nr. i faqeve: 401
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Historia

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Letersia

  Leterisa : Proza

  Andrra e Pretashit
  Autori: Anton Harapi
  Botoi: Shpresa&Faik Konica
  ISBN: 9951-406-22-10
  nr. i faqeve: 212

  Procedura
  Autori: Harry Mulisch
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-17-8
  Perktheu: Edit Dibra

  Mbama pak pallton, cun
  Autori: Faik Ballanca
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-725-4

  Turpi
  Autori: J.M. Coetzee
  Botoi: Skanderbeg Books
  ISBN: 99927-886-3-1
  Perktheu: Klodian Brici

  Vepra 3
  Autori: Ernest Koliqi
  Botoi: Faik konica
  ISBN: 9951-06-049-3
  nr. i faqeve: 255
  Pergatiti: Hasan Hasani

  Vepra 6
  Autori: Ernest Koliqi
  Botoi: Faik Konica
  ISBN: 9951-06-056-0
  nr. i faqeve: 648
  Pergatiti: Hasan Hasani

  Pasardhesi
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: 55
  ISBN: 99927-820-9-9

  Vajza e Agamemnonit
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: 55
  ISBN: 99927-820-8-0

  Nje burre
  Autori: Oriana Fallaci
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-49-9
  nr. i faqeve: 664

  Bisede me tim bir
  Autori: Fernando Savater
  Botoi: SHLK
  ISBN: 99927-780-8-3
  nr. i faqeve: 156
  Perktheu: Arben Puto

  Nje grua me te verdha ne pyllin e Buddha-s
  Autori: Vath Koreshi
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-33-1
  nr. i faqeve: 144

  Orfeu: Ne Zululanden e re
  Autori: Bashkim Shehu
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-703-3

  Oret
  Autori: Michael Cunningham
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-42-1
  nr. i faqeve: 260
  Perktheu: Albana Sala

  Verberia
  Autori: Jose Saramago
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-30-8
  nr. i faqeve: 360
  Perktheu: Nasi Lera

  Fat qesharak
  Autori: Fabrizio De Andre, Alessandro Gennari
  Botoi: Korbi
  ISBN: 99927-788-0-6
  Perktheu: Yljjet Alicka

  Vepra
  Autori: Branko Merxhani
  Botoi: Plejad
  ISBN: 99927-846-7-9

  Hija
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-25-0
  nr. i faqeve: 240

  Jeta loja dhe vdekja e Lul Mazrekut
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-04-8
  nr. i faqeve: 246

  Dueli
  Autori: Agron Tufa
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927-814-1-6
  nr. i faqeve: 145

  Lejania
  Autori: Petro Marko
  Botoi: OMSCA-1, 2002
  ISBN: 99927-40-79-5

  Aferite perzgjedhese
  Autori: Johan Volfganf von Goethe
  Botoi: Elena Gjika, 2002
  ISBN: 99927-698-82
  Perktheu: Aristidh Ristani

  Shkopi
  Autori: Agim Isaku
  Botoi: GEER, 2002
  ISBN: 99927-7-6-5
  nr. i faqeve: 324

  Ushqimet tokesore
  Autori: Andre Gide
  Botoi: Erik, 2002
  ISBN: 99927-778-3-4
  nr. i faqeve: 143
  Perktheu: Mihal Hanxhari

  Lekura
  Autori: Kurcio Malaparte
  Botoi: Omsca, 2002
  ISBN: 99927-40-90-6
  nr. i faqeve: 368
  Perktheu: Klio Vangjeli

  Portret ne sepje
  Autori: Isabel Allende
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-20-0
  Perktheu: Nasi Lera

  Une e dashurova Saudine
  Autori: Dhimiter Gjoka
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-566-9

  Nje aventure ne Tirane
  Autori: Dionis Bubani
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-10-6
  nr. i faqeve: 174

  Ultimatumi
  Autori: Petro marko
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-40-94-9
  nr. i faqeve: 308

  Autobiografia e popullit ne vargje
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-18-8
  nr. i faqeve: 176


  Na ruaj mendte, o Zot!
  Autori: Dhimiter Xhuvani
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-101-9


  Jeta ime
  Autori: L. D. Trockij
  Botoi: Argeta LMG
  ISBN: 99927-616-0-1
  nr. i faqeve: 337


  Mot i keq per dashuri
  Autori: Bashkim Hoxha
  Botoi: Teuta
  ISBN: 99927-751-3-0
  nr. i faqeve: 112


  Tregome endrrat e tua
  Autori: Sidney Sheldon
  Botoi: Argeta LMG
  ISBN: 99927-43-69-7
  nr. i faqeve: 332


  Udhetim i shkurter sentimental
  Autori: Italo Svevo
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-416-6


  Quo vadis 2
  Autori: Herman Sienkevic
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-154-7


  Park Avenju Nr. 79
  Autori: Harold Robbins
  Botoi: Bargjini
  ISBN: 99927-770-6-0
  nr. i faqeve: 340


  Antologji e poezise turke te shekullit te XX
  Autori:
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-733-2-4
  nr. i faqeve: 240


  Dua
  Autori: Brunilda Zllami
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-632-0


  Antologji e poezise bullgare
  Autori:
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-719-8-4
  nr. i faqeve: 284


  Quo vadis 1
  Autori: Henrik Stinkevic
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-153-1


  Indiferentet
  Autori: Alberto Moravia
  Botoi: Argeta LMG
  ISBN: 99927-43-67-0
  nr. i faqeve: 264


  Tundimi i Shen Antuanit
  Autori: Gustav Flober
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-360-7


  Koktej
  Autori: Viktor Hygo
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-93-5
  Perktheu: Orion Zavalani
  Pergatiti: Orion Zavalani



  Gjarperinjte e endrres
  Autori: Riat Ajazaj
  Botoi: Rozafa
  ISBN: 99927-10-11-342
  nr. i faqeve: 135


  Bote pa engjej e pa shenjtore
  Autori: Ivan Klima
  Botoi: Konica
  ISBN: 99927-653-5-8


  Qyteti i ministrave
  Autori: Faruk Myrtaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-071-3


  Nje enderr evropiane midis Al Pacinos...
  Autori: Fatos Kongoli
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-419-0


  Vejusha gazmore
  Autori: Dionis Bubani
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-459-8


  E paperseritshmja Vace Zela
  Autori: Violeta Librazhdi
  Botoi: Mesonjtorja
  ISBN: 99927-55-09-1
  nr. i faqeve: 76


  Diell ne mesnate
  Autori: Diana culi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-305-4


  Vajza e gjysmes se diellit
  Autori: Vojsava Nelo
  Botoi: Kodea
  ISBN: 99927-716-6-6
  nr. i faqeve: 300


  Viti i apokalipsit
  Autori: Gentian Vyshka
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-231-7


  Rrethi
  Autori: Bashkim Shehu
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-591-X
  nr. i faqeve: 472


  Atje dhe diku
  Autori: Kim Mehmeti
  Botoi: Rozafa
  ISBN: 99927-10-11-241


  Mjellma
  Autori: Gjergj Zheji
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-396-8


  Funerali i pafundme
  Autori: Visar Zhiti
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-19-X


  Jesmine
  Autori: Martin Camaj
  Botoi: Camaj-Pipa
  ISBN: 99927-49-69-5
  nr. i faqeve: 60


  Papagalli ne dogane
  Autori: Dionis Bubani
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-097-7


  Balzaku - dashuria e fundit
  Autori: Natan Ribak
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927-850-6-3
  Perktheu: Qamil Bredhia

  Zonja ne te verdha
  Autori: Jessica Fletcher & Donald Bain
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-02-x


  Lot te padukshem
  Autori: Anton cehov
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-886-0-4


  Njeriu me dy kembe te majta
  Autori: Pelham G. Wodehouse
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927-870-0-7


  Skenderbeu-Mbreti i kurorezuar nga engjejt
  Autori: Hamdi Meca
  Botoi: Jerusalem
  ISBN: 99927-730-6-5


  Mexico: ditari i luftes
  Autori: Vladimir Arsenijevic
  Botoi: Sabaiumbb
  ISBN: 9951-416-00-4
  nr. i faqeve: 279
  Perktheu: Shkelzen Maliqi

  Shtangie dhe dritherima
  Autori: Amelie Nothomb
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-822-6-9/1
  nr. i faqeve: 145
  Perktheu: Adriana Koxhaj

  Profeti
  Autori: Kanhlil Gibron
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-692-4
  Perktheu: Maksim Rakipaj

  Mendafshi yt, zonje
  Autori: Alessandro Baricco
  Botoi: Letrat
  ISBN: 99927-721-5-8
  Perktheu: Dritan cela

  Mos dashuro kurre nje te huaj
  Autori: Harold Robbins
  Botoi: Konica
  ISBN: 99927-653-2-1
  Perktheu: Amik Kasaruho

  Vrases pa dashje
  Autori: Aleksandra Marinina
  Botoi: OMSCA
  ISBN: 99927-52-05-X


  Maska e nje tjetri
  Autori: Aleksandra Marinina
  Botoi: Omska-1
  ISBN: 99927-52-21-1
  Perktheu: Sokrat Gjerazi

  Sa veshtire te besosh
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-46-1
  Perktheu: Blendi kraja

  Nene Dana
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-38-3
  Perktheu: Evis Cerga

  Anima Mundi
  Autori: Susana Tamaro
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927-870-1-5
  Perktheu: Nirvana Shkelzeni - Meca

  Triumfi dhe tragjizmi i Erazmit te Roterdamit
  Autori: Srefan Zweig
  Botoi: SHLK
  ISBN: 99927-780-4-0
  Perktheu: Ferdinand Leka

  Triumfi dhe tragjizmi i Erazmit te Roterdamit
  Autori: Srefan Zweig
  Botoi: SHLK
  ISBN: 99927-780-4-0
  nr. i faqeve: 174
  Perktheu: Ferdinand Leka

  Ditari i nje vajze anonime nga Viena
  Autori:
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-866-5-5


  Atje dhe dikur
  Autori: Kim Mehmeti
  Botoi: Dukagjini
  ISBN: 9951-05-021-2
  nr. i faqeve: 156


  Park Avenju Nr. 79
  Autori: Harald Robbins
  Botoi: Bargjini
  ISBN: 99927-770-4-4
  Perktheu: Amik Kasaruho

  Keshtjella
  Autori: Franc Kafka
  Botoi: Bargjini
  ISBN: 99927-852-0-9
  nr. i faqeve: 354


  Seksi i dyte
  Autori: S. De Beauvoir
  Botoi: McM cabej
  ISBN: 99927-33-29-2
  nr. i faqeve: 272


  Mata Hari
  Autori: Xhilja Uillrajt
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-07-6
  nr. i faqeve: 328


  Kurtizanja
  Autori: Maurice Druon
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-54-13-3
  nr. i faqeve: 192
  Perktheu: Mico Gubeta

  Dinozauret e ndergjegjes
  Autori: Brunilda Zllami
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-391-2


  Marrezia e fatit
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-54-28-1


  Portat e harreses
  Autori: Autore te ndryshem
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-445-X


  Dialog me Alain Bosquet
  Autori: Ismaik Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-30-66-8
  nr. i faqeve: 198


  Gjarpri i shtepise
  Autori: Arjan Leka
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-797-5-6
  nr. i faqeve: 264


  Puthja e udheheqesit
  Autori: Jonila Godole
  Botoi: Aleph
  ISBN: 99927-766-7-6


  Mikrofabula
  Autori: Ferid Lamaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-54-23-0
  nr. i faqeve: 164


  Puthja nen kengen e bilbilave
  Autori: Barbara Cartland
  Botoi: Globus R
  ISBN: 99927-57-03-5


  Dritarja e nates
  Autori: Frode Grytten
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-91-9
  nr. i faqeve: 224


  Lektisje dashurie
  Autori: Bernhard Shlink
  Botoi: DUDAJ
  ISBN: 99927-50-25-9
  nr. i faqeve: 272


  Kush di te dashuroje eshte i lumtur
  Autori: Hermann Hesse
  Botoi: DUDAJ
  ISBN: 99927-50-32-4
  nr. i faqeve: 252


  Parfumi- Historia e nje vrasesi
  Autori: Patrick Suskind
  Botoi: DUDAJ
  ISBN: 99927-50-37-5
  nr. i faqeve: 272


  Shqiperi: Mision i pamundur
  Autori: Gerard De Villiers
  Botoi: VATRA
  ISBN: 99927-811-5-7
  nr. i faqeve: 300


  Postieri i Nerudes
  Autori: Antonio Skarmeta
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-866-3-9


  Do te dashurohemi neser
  Autori: Andre Stil
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-822-7-7


  Dashurite e fshehta te Stalinit
  Autori: Vladimir Karpov
  Botoi: Erik
  ISBN: 99927-831-3-3
  nr. i faqeve: 110
  Perktheu: Guri Shyti

  Dashuria e Matildes
  Autori: Milto Gurra
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-822-6-9
  nr. i faqeve: 182


  Njerezit e mjegulles
  Autori: Henry Rider Haggard
  Botoi: Drier
  ISBN: 99927-50-17-0
  Perktheu: Sonila Pasmaciu

  Hingellimat e shiut
  Autori: Zyhdi Morava
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-40-92-4


  Tregime
  Autori: Petro Marko
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-40-93-2


  Vdekja dhe busulla (tregime)
  Autori: Jorge Luis Borges
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-92-4
  Perktheu: Mira Meksi

  Nje vjoline ne sketerre (kujtime)
  Autori: Haura
  Botoi: Argeta-LMG
  ISBN: 99927-43-46-8


  E fshehta e lugines se heshtur
  Autori: Teodor Haxhijakovi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-569-3


  Kapiteni Grif
  Autori: Jack London
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-48-93-1
  Perktheu: Lavdimir Marku

  Si nuk u prish bukuria
  Autori: Dalan Shapllo
  Botoi: Globus
  ISBN: 99927-44-65-0


  Ambasadori VOA
  Autori: Xhevdet Shehu
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927-779-2-3


  Epistolari i Ibrahim Shytit
  Autori: Bardhosh Gace
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-372-0


  A eshte njeri
  Autori: Primo Levi
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-5-7
  Perktheu: Genci Pjetri

  Novela
  Autori: Anton cehov
  Botoi: Argeta-LMG
  ISBN: 99927-43-44-1


  Vepra, Vellimi IV
  Autori: Faik Konica
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-00-6
  nr. i faqeve: 292
  Pergatiti: Nasho Jorgaqi



  Ligjerime
  Autori: Fan S. Noli
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-06-5
  nr. i faqeve: 484
  Pergatiti: Nasho Jorgaqi



  Bija e fatit
  Autori: Isabel Allende
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-24-3
  nr. i faqeve: 452
  Perktheu: Amik Kasaruho

  Bije prostitute
  Autori: Kristina Gren
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-26-X
  nr. i faqeve: 344
  Perktheu: Arlinda Dudaj (Hovi)

  Tri jetet e Ana Marksit
  Autori: Kristina Gren
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-22-7
  nr. i faqeve: 512
  Perktheu: Brikena Kadzadej

  Shkelqesia e tij
  Autori: Emil Zola
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-21-9
  nr. i faqeve: 474
  Perktheu: Sotir Caci

  Zhozefine Bonaparti
  Autori: Sandra Gullard
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-23-5
  nr. i faqeve: 448
  Perktheu: Evis Cerga

  Oriana
  Autori: M.Xh.Malie
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-25-1
  nr. i faqeve: 256
  Perktheu: Yllka Beshirja

  Pertej pasqyres
  Autori: Simone De Beauvoir
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-27-8
  nr. i faqeve: 216
  Perktheu: Ilia Lengu

  Nga hartimi i Kristines
  Autori: rahman Xhafellari
  Botoi: Mokra
  ISBN: 99927-781-6-4


  Buka dhe thika
  Autori: Dhimiter Shuteriqi
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-09-X


  Mesazhe nga jeta: episode , satira, fjale te urta
  Autori: Jonuz Tafaj
  Botoi: Neraida
  ISBN: 99927-752-3-8


  Dite te qeta ne Klishi
  Autori: Henry Miller
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-91-6
  Perktheu: Elvana Zaimi

  Aferite perzgjedhese
  Autori: Johann Wolfgang von Goethe
  Botoi: Elena Gjika
  ISBN: 99927-698-8-2
  nr. i faqeve: 286
  Perktheu: Aristidh Ristani

  Tre guret e zez ne Preveze V.1
  Autori: Albert Kotini
  Botoi: Fllad
  ISBN: 99927-754-8-3


  Tre guret e zez ne Preveze V.2
  Autori: Albert Kotini
  Botoi: Fllad
  ISBN: 99927-754-9-1


  Duaje te afermin tend
  Autori: Erich Maria Remarque
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-00-9
  Perktheu: Sokrat Gjerazi

  Kane thene per dashurine: Perbledhje fjalesh tezgjedhura
  Autori: Besim Shyti
  Botoi: Flesh
  ISBN: 99927-647-6-7


  Njerezit e mjegulles
  Autori: Henry Rider haggard
  Botoi: Drier
  ISBN: 99927-680-5-3
  Perktheu: Sonila Pasmaciu

  Plaku dhe deti
  Autori: Ernest Hemingway
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-79-7
  Perktheu: Ismail Kadare

  Vera pa kthim
  Autori: Besnik Mustafaj
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927-765-4-4


  Nuk shitet shpirti ne tetor
  Autori: Fatos Arapi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-559-6


  Novela v 2
  Autori: Anton cehov
  Botoi: Argeta-LMG
  ISBN: 99927-43-45-X


  Martohu me mua
  Autori: Pat Booth
  Botoi: Konica
  ISBN: 9927-759-4-7
  Perktheu: Evis Cerga

  clirimi i perjetesise
  Autori: Brunilda zllami
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-554-5


  Novela te zgjedhura
  Autori: Franc Kafka
  Botoi: Apollonia
  ISBN: 99927-748-3-5
  Perktheu: Gjergj Vlashi

  Nje univers ne nje rrokje
  Autori:
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-85-1
  Perktheu: Luan Canaj

  Pergjigjmu
  Autori: Suzana Tamara
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-86-X
  Perktheu: Vjollca Lisi

  Aleph: novela
  Autori: Jorge Luis Borges
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-48-87-7
  Perktheu: clirim Mukli

  cifti i dashuruar
  Autori: Leo Buscaglia
  Botoi: Plejada
  ISBN: 99927-774-4-3
  Perktheu: clirim Mukli

  Fabula erotike
  Autori: Ferit Lamaj
  Botoi: Deas
  ISBN: 99927-621-8-7


  Kater bijte e Eves
  Autori: Visente B. Ibanjez
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-19-7
  nr. i faqeve: 188
  Perktheu: Amik Kasaruho

  Miloshi, heroi i Kosoves : legjende
  Autori:
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-558-8
  Perktheu: Ago Agaj
  Pergatiti: Visar Xhiti



  Burgjet e shtetit burg
  Autori: Agim Musta
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-107-6


  Antologji e tregimit hispanikoamerikan te shekullit XX
  Autori: Grup Autoresh
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-16-2
  nr. i faqeve: 320
  Perktheu: Gjergj Vlashi
  Pergatiti: 00



  Mergimi dhe mbreteria
  Autori: Albert Kamy
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927-805-1-7
  nr. i faqeve: 174
  Perktheu: N. Farfi, l. Canaj

  Nga Toirana ne Stokholm
  Autori: Vedat Kokona
  Botoi: Kokona
  ISBN: 99927-726-7-0
  nr. i faqeve: 132


  Nostalgjia
  Autori: Milan Kundera
  Botoi: Albin
  ISBN: 99927-51-19-3
  nr. i faqeve: 134
  Perktheu: Jani Guxo

  Vila e vetmuar
  Autori: Miho Gjini
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-31-58-3
  nr. i faqeve: 88


  Nje ore nen qiri
  Autori: Eva Gavani
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-617-7
  nr. i faqeve: 98


  Aventurat e Met beges
  Autori: Ramazan Hushi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-580-4
  nr. i faqeve: 80


  Mes dy dashurive
  Autori: SAokol Lekaj
  Botoi:
  ISBN: 99927-1-605-3
  nr. i faqeve: 80


  Kur dy zemra dashurohen
  Autori: Zaho Balili
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-550-2
  nr. i faqeve: 112


  Vivaldi pa stine
  Autori: Kostandin Dhamo
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-727-1-9


  Mjerim pa fund
  Autori: Agim Musta
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-358-5


  Presidentet e SHBA
  Autori: Petrit Berhami
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-0-6


  Nje engjell me thote cdo dite te verteten
  Autori: Alberto Moravia
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-587-1


  Muzgu i mendjes
  Autori: Fatmir Sulejmani
  Botoi: Brezi 9
  ISBN: 9989-2109-2-6
  nr. i faqeve: 210


  Rrefimi i nje vajze
  Autori: Andre Gide
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-263-5
  Perktheu: Jolanda Kostari

  Mynxyra
  Autori: Anton Papleka
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-246-5


  Intervista
  Autori: Artan Kristo
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-316-X


  Ne krahet e lirise
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927– 50-47-2
  nr. i faqeve: 453
  Perktheu: Pranvera Xhelo

  Zemer gruaje
  Autori: Autore te ndryshem
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-599-1


  Sa veshtire te besosh
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-46-4
  Perktheu: Blendi Kraja

  Shitesi i gurit te varrit
  Autori: Behar Gjoka
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-111-6


  Kosova dialog
  Autori: Aferdita Sokoli
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-312-7


  Ditari i Brixhit Xhonsit
  Autori: Helen Fillding
  Botoi: Sejko
  ISBN: 99927-769-6-X
  Perktheu: Doris Bytyci - Cerga

  Labirintet e Medeas
  Autori: Brunilda Zllami
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-135-3


  Atala
  Autori: Fransua Shatobrian
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-15-4
  nr. i faqeve: 106
  Perktheu: Edlira Teferici

  Dashnori i Gjysmehijes
  Autori: Alfred Andersh
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-18-9
  nr. i faqeve: 106
  Perktheu: Irena Nasi

  Nuk m'u nda burgu i Burrelit
  Autori: Beqir Ajazi
  Botoi: Skanderbeg Book
  ISBN: 99927-775-5-9


  Syri i ujt' i Struges
  Autori: Grup Autoresh
  Botoi: Skanderbeg Book
  ISBN: 99927-775-7-5


  Mencuria e njerezimit (The Wisdom of Mankind)
  Autori: Afrim Karagjozi
  Botoi: Skanderbeg Book
  ISBN: 99927-775-4-0


  Lemoshe ne preher te fatit
  Autori: Elmiha Drishti
  Botoi: Skanderbeg Book
  ISBN: 99927-775-6-7


  Ferri i care
  Autori: Visar Zhiti
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-02-5


  Nusja nga Evropa
  Autori: Qamil Buxheli
  Botoi: Lmg-Argeta
  ISBN: 99927-43-56-5


  Hordubal
  Autori: Karel capek
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-08-4
  nr. i faqeve: 148
  Perktheu: Gezim Erebara

  Duke kerkuar Lisistraden
  Autori: Eleni Laperi
  Botoi: Elena Gjika
  ISBN: 99927-793-0-6


  Dy novela
  Autori: Natalia Ginzburg
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-14-6
  nr. i faqeve: 198
  Perktheu: Yllka Beshirja

  Nje, asnje dhe njeqindmije
  Autori: Luigi Pirandelo
  Botoi: Sejko
  ISBN: 99927-769-7-8
  Perktheu: Dritan cela

  Rruga ne te cilen rralle shkohet
  Autori: Scott Peck
  Botoi: Alb-Ass
  ISBN: 99927-700-8-2
  Perktheu: Latif Ajrullai

  Frosina e Janines
  Autori: Mira Meksi
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-01-0


  Tesi i D'Erbervileve (ribotim)
  Autori: Tomas Hardi
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-9-X
  Perktheu: Bujar Doko

  Shkretetira e dashurise
  Autori: Fransua Moriak
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-822-4-2
  Perktheu: Luan Canaj

  Moshe e trazuar
  Autori: Dacia Maraini
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-822-1-8
  Perktheu: Klodeta Dibra

  Eter e bij
  Autori: Turgeniev
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-2-2
  Perktheu: Dalan Shapllo

  Kenga e fundit e Marko Bocarit
  Autori: Faik Ballanca
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-1-4


  Brenga e studentit
  Autori: Aqif Malaj
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-668-4-3


  Zonja Bovari
  Autori: Gustav Flobert
  Botoi: Lmg-Argeta
  ISBN: 99927-43-55-7
  Perktheu: Viktor Kalemi

  Mergata e Qyqeve, vol. 2
  Autori: Nasho Jorgaqi
  Botoi: ERI
  ISBN: 99927-923-2-9
  nr. i faqeve: 402


  Vepra, vol. 1
  Autori: Fan S. Noli
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-39-1


  Gjysem vellai
  Autori: Lars Saa Bye Christensen
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-16-X
  nr. i faqeve: 704
  Perktheu: Nazmi Xhomara

  Njeriu i pare
  Autori: Alber Kamy
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-00-0-0
  Perktheu: Ajsela Koka

  Perpara fundit
  Autori: Ernesto Sabato
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-00-0-1
  Perktheu: A. Koka

  Enxhenia e Franvalit
  Autori: Donatie-Alfons-Fransua, Markezi De Said
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-949-1-7
  nr. i faqeve: 152
  Perktheu: Vladimir Bako

  Portreti i nje shtiracaku
  Autori: Fernando Pesoa
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-1-0
  nr. i faqeve: 116
  Perktheu: A. Koka

  Krimet e dashurise
  Autori: Markezi De Said
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-5-3
  nr. i faqeve: 228
  Perktheu: Vladimir Bako

  Shenime nga arkiva e qytetit D.
  Autori: Arif Molliqi
  Botoi: Faik Konica
  ISBN: 9951-06-058-7
  nr. i faqeve: 172


  Perendesha e verber
  Autori: Anne Halt
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-28-3
  nr. i faqeve: 240
  Perktheu: Miranda Xhomara

  Mergata e Qyqeve, vol.1
  Autori: Nasho Jorgaqi
  Botoi: ERI
  ISBN: 99927-923-1-0
  nr. i faqeve: 345


  Dashuria nuk troket dy here
  Autori: Virgjil Muci
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927-940-3-8
  nr. i faqeve: 119


  Parisi ose Jeta ime e dyte
  Autori: Feride Papleka
  Botoi: Mesonjtorja
  ISBN: 99927-55-43-1
  nr. i faqeve: 276


  Kater Romanca-Hija, Luleshqerra, Qytet i mallkuar, Portat e hekurta
  Autori: Aleksander Babe
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-941-5-1
  nr. i faqeve: 254


  Atdheu prej debore
  Autori: Ramiz Gjini
  Botoi: Plejad
  ISBN: 99927-924-6-9
  nr. i faqeve: 176


  Ndryshe
  Autori: Natasha Porocani
  Botoi: SEJKO
  ISBN: 99927-851-8-7
  nr. i faqeve: 110


  Sakrifica
  Autori: Bashkim Hoxha
  Botoi: TEUTA
  ISBN: 99927-751-7-3
  nr. i faqeve: 132


  Engjejt e viteve te veshtira
  Autori: Mihallaq Qilleri
  Botoi: UEGEN
  ISBN: 99927-54-85-0
  nr. i faqeve: 336


  c po ndodh me mua
  Autori: Silvia Shnajder
  Botoi: ALBAS
  ISBN: 99927-921-5-9
  nr. i faqeve: 150


  Nje jete
  Autori: Gi de Mopasan
  Botoi: BARGJINI
  ISBN: 99927-852-6-8
  nr. i faqeve: 290


  Banda e macokeve, vol.1
  Autori:
  Botoi: PEGI
  ISBN: 99927-941-7-8
  nr. i faqeve: 104


  Vdekja e Kolonelit
  Autori: Jusuf Buxhovi
  Botoi: Faik Konica
  ISBN: 9951-06-059-5
  nr. i faqeve: 262


  Kallamishte qe i rreh era
  Autori: Grazia Deleida
  Botoi: Elena Gjika
  ISBN: 99927-793-7-3
  nr. i faqeve: 198
  Perktheu: V. Cako

  Enigma Otranto `97
  Autori: Dhimiter dhe Irida Pango
  Botoi: Globus R
  ISBN: 99927-44-960
  nr. i faqeve: 164


  Udhetoj neper Japoni dhe Kine
  Autori: N. Kazanzaqi
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-5062-6
  Perktheu: Mimoza Dino

  Nje yll plot drite
  Autori: Danielle Stel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-69-3
  Perktheu: Amik

  Ali Pashe Tepelena
  Autori: Sabri Godo
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-54-5


  Kujtimet e nje gejshe
  Autori: Arthur Golden
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-68-5
  Perktheu: Rezarta Reso

  E fshehta perveluese
  Autori: Bernhard Schlink
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-70-7
  Perktheu: Irena Nasi

  Xhein Airi
  Autori: Sharlote Bronte
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927- 8 8 8 4 6 1
  nr. i faqeve: 140
  Perktheu: Klara Gega

  Shpirt pezull
  Autori: Margaret Mazzantini
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927 870100
  nr. i faqeve: 313
  Perktheu: Mimoza Hysa

  Pasion femre
  Autori: Annie Renoux
  Botoi: Vellezerit Tafa
  ISBN: 99927-847-2-5
  Perktheu: Entela Karaj

  Arkemorti bosh
  Autori: Riat Ajazaj
  Botoi: Kaoni
  ISBN: 9951-8550-0-8
  nr. i faqeve: 125


  Preja e nje martese te lodhur
  Autori: Rudina Xhunga
  Botoi: OMBRA GVG
  ISBN: 99927-850-8-x
  nr. i faqeve: 114


  Udhetoj neper Japoni e Kine
  Autori: Niko Kazanzaqis
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-62-6
  nr. i faqeve: 240
  Perktheu: M. Dino

  Premtimi
  Autori: Fridrich Dürrenmatt
  Botoi: K&B
  ISBN: 99927-930-4-2
  Perktheu: Ardian Klosi

  Tregime
  Autori: Rilke
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-939-0-2
  nr. i faqeve: 120
  Perktheu: Eldon Gjika

  Njeriu Kafka
  Autori: F. Kafka
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-9-6
  Perktheu: Ajsela Koka

  E fshehta
  Autori: Dino Buxati
  Botoi: Vellezerit Tafa
  ISBN: 99927-847-3-3
  Perktheu: Eri Tafa

  Gjithe shpirtrat
  Autori: Javier Mariar
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-889-7-6
  Perktheu: Sh. Doda

  E fshehta perveluese
  Autori: Bernard Schlink
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-50-70-6
  Perktheu: I. Nasi

  Lidhjet e rrezikshme
  Autori: Chaderlos deLaclos
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-14-3
  nr. i faqeve: 320
  Perktheu: Edit dibra

  Vetem dashuri
  Autori: Erik Segal
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-7-X
  Perktheu: M. Bako

  Joshja e Veronikes se heshtur
  Autori: Robert Musil
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927 87090
  nr. i faqeve: 140
  Perktheu: Antoneta Basha

  Femije ne humnere
  Autori: Jerome D. Salinger
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99943-648-6-3
  nr. i faqeve: 214
  Perktheu: celo Hoxha

  Dashuria e kapitenit
  Autori: Resul Shabani
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-94-3
  nr. i faqeve: 161


  Ana Zh.
  Autori: Nasi Lera
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-98-6
  nr. i faqeve: 175


  Kushuriri i engjejve
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-91-9
  nr. i faqeve: 80


  Haxhiu i Frakulles
  Autori: Vath Koreshi
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-998-0-3
  nr. i faqeve: 126


  Requiem per nje grua
  Autori: Vath Koreshi
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-97-8
  nr. i faqeve: 179


  Ndane
  Autori: Riat Ajazaj
  Botoi: Kaoni
  ISBN: 9951 - 8550 - 1- 6


  Troja
  Autori: Henrik Stoll
  Botoi: Globus-R
  ISBN: 99927-57-69-8
  nr. i faqeve: 435
  Perktheu: Fatmir Dibra

  Kodi i Da vincit
  Autori: Dan Brown
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99943-33-03-8
  nr. i faqeve: 565
  Perktheu: Amik Kasaruho

  Xhein Airi
  Autori: Sharlote Bronte
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-6-1
  nr. i faqeve: 140


  Palm Beach, qyteti i endrrave
  Autori: Pat Booth
  Botoi: Konica
  ISBN: 99927-652-4-9
  nr. i faqeve: 392
  Perktheu: Saimira Nazifi

  Vjedhja e gjumit mbreteror
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-30-74-9
  nr. i faqeve: 200


  Dantelle e shthurur
  Autori: Shirley Conran
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99943-633-5-2
  nr. i faqeve: 410
  Perktheu: Aleksander Koli

  Dantelle e shthurur 2
  Autori: SHirley Conran
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99943-650-7-X
  nr. i faqeve: 356
  Perktheu: Aleksander Koli

  Mendafshi francez
  Autori: Sandra Brown
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99943-33-00-3
  nr. i faqeve: 613
  Perktheu: Taqo Trajce

  Akull pervelues
  Autori: Nora Roberts
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99943-33-02-X
  nr. i faqeve: 509
  Perktheu: Dajana Berisha

  Xhevahiret
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-93-6
  nr. i faqeve: 644
  Perktheu: Klodiana Brici

  Zonja sekretare
  Autori: Madeleine Albright
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99943-33-07-0
  nr. i faqeve: 605
  Perktheu: Engjellushe Shqarri

  Jeta dhe vdekja e Adolf Hitlerit
  Autori: James Cross Giblin
  Botoi: Arberia
  ISBN: 99927-985-5-6
  nr. i faqeve: 282
  Perktheu: Arlinda Mulosmanaj

  Kujtim kurvash te trishta
  Autori: Gabriel Garcia Marques
  Botoi: Mehr Licht
  ISBN: 99943-677-0-6
  nr. i faqeve: 111
  Perktheu: Mira Meksi

  Me doktor Dulitllin
  Autori: Hugh Lofting
  Botoi: cabej
  ISBN: 99927-33-50-0
  nr. i faqeve: 225
  Perktheu: Brikena cabej

  Monedhe dashurie
  Autori: T. Draizer
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99943-633-4-4
  nr. i faqeve: 643
  Perktheu: Aleksander Koli

  Pa gjak
  Autori: Aleksandro Bariko
  Botoi: Ombra Gvg
  ISBN: 99927-961-1-1
  nr. i faqeve: 110


  Njeriu im
  Autori: Hida Halimi
  Botoi: Rilindja
  ISBN: 9951-01-025-0
  nr. i faqeve: 156


  Tregime te egra
  Autori: Nikollaj Hajtov
  Botoi: OMBRA GVG
  ISBN: 99927-870-x-x
  nr. i faqeve: 144


  Stilisti
  Autori: Aleksandra Marinina
  Botoi: OMSCA
  ISBN: 99927-52-37-8
  nr. i faqeve: 414


  Dublinasit
  Autori: James Joyce
  Botoi: Zenit
  ISBN: 99927-948-4-x
  nr. i faqeve: 280


  Ti do te kthehesh
  Autori: Elez Peposhi
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-33-2
  nr. i faqeve: 141


  Trokitje ne shpirt
  Autori: Teodor Laco
  Botoi: Mesonjetorja
  ISBN: 99927-55-51-2
  nr. i faqeve: 242


  Nata me hene
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-59-34-8
  nr. i faqeve: 112


  Kush e solli Doruntinen
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-89-7
  nr. i faqeve: 195


  Eksodi
  Autori: Leon Oris
  Botoi:
  ISBN: 99927-59-24-0
  nr. i faqeve: 724
  Perktheu: Robert Shvarc
  Pergatiti: Dituria



  Lavdia e te marreve
  Autori: Bahri Myftiu
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-73-0
  nr. i faqeve: 222


  Arome Orjenti
  Autori: Ahdaf Soueif
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-76-6
  nr. i faqeve: 216


  Spiritus
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-95-1
  nr. i faqeve: 270


  Me pas heshtja
  Autori: Elvira Dones
  Botoi: Sejko
  ISBN: 99927-962-3-5
  nr. i faqeve: 204


  Haxhi Murati
  Autori: Lev Tolstoi
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-77-3
  nr. i faqeve: 150


  Klubi Karavasta
  Autori: maks Velo
  Botoi: Korbi
  ISBN: 99927-788-8-1
  nr. i faqeve: 86


  Zotit M, nje leter...
  Autori: Vjola Isufaj
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-78-1
  nr. i faqeve: 63


  ... dhe nata u nda ne mes
  Autori: Djana culi
  Botoi: Dora D Istria
  ISBN: 99927-686-1-4
  nr. i faqeve: 361


  Nata eshte grua
  Autori: Skender Drini
  Botoi: Gjergj Fishta
  ISBN: 99927-984-5-9
  nr. i faqeve: 204


  Nje grua e ndershme
  Autori: Zyhdi Morava
  Botoi: Morava
  ISBN: 99927-853-9-X
  nr. i faqeve: 84


  Kollovar ne Tirane
  Autori: Gaqo Bushaka
  Botoi: Omska-1
  ISBN: 99927-52-41-6
  nr. i faqeve: 206


  Dy doreshkrime...
  Autori: Halit Shamata
  Botoi: OMBRA GVG
  ISBN: 99927-961-2-X
  nr. i faqeve: 226


  Rrefim i paturpshem
  Autori: Junichiro Tanizaki
  Botoi: Doruntina
  ISBN: 99927-930-1-5
  nr. i faqeve: 150


  Pushime ne San Trope
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-58-8
  nr. i faqeve: 209
  Perktheu: Evis Cerga

  Shkelqimi i huaj
  Autori: Beqe Cufaj
  Botoi: Dukagjini
  ISBN: 9951-05-039-5
  nr. i faqeve: 285


  Motel El Salvador
  Autori: Leka Ndoja
  Botoi: Arberia
  ISBN: 99927 – 796 – 6 - 7
  nr. i faqeve: 136


  Te ndyshem
  Autori: Anton Papleka
  Botoi: Mesonjetorja
  ISBN: 99927- 55-33-4
  nr. i faqeve: 230


  Gruaja e huaj dhe burri nen krevat
  Autori: F. M. Dostojevski
  Botoi: Mesonjetorja
  ISBN: 99927- 55-36-9
  nr. i faqeve: 300
  Perktheu: Jorgji Doksani

  Qyteti i shtazeve
  Autori: Isabel Allende
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-40-5
  nr. i faqeve: 392


  Hije ne Parajse
  Autori: Erih Maria Remark
  Botoi: Besa
  ISBN: 99927–235-8-10
  nr. i faqeve: 342
  Perktheu: Sabina Dhrimo

  Spiunazhi vazhdon
  Autori:
  Botoi: Lilo
  ISBN: 99927–35-78-3
  nr. i faqeve: 152
  Perktheu: Vladimir Bregu

  Daullja prej letre
  Autori: Besnik Mustafaj
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927–873-1-7
  nr. i faqeve: 268


  Koha per te ikur
  Autori: Ray Bradbery
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-866-7-1
  Perktheu: Erind Myrtaj

  Lidhjet e rrezikshme
  Autori: Chordelo de Laclos
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927–59-143
  nr. i faqeve: 317
  Perktheu: Edit Dibra

  Njerez dhe minj
  Autori: John Steinbeck
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-797-7-2
  Perktheu: Fredi Proko

  Vila
  Autori: Danielle Steel
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-56-1
  nr. i faqeve: 457
  Perktheu: Klodian Brici

  Dashurite e Tereza Batistes
  Autori: Jorge Amado
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-7-05
  nr. i faqeve: 338
  Perktheu: Nasi Lera

  Zemer gruaje
  Autori: K. Mensfilld, A.cehov, I. Babel, L. Tolstoi, B. Hart
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-59-01
  nr. i faqeve: 144
  Perktheu: Dhori Qiriazi

  Qetesi shurdhuese
  Autori: Marin Mema
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50 34 0
  nr. i faqeve: 101


  Luftetaret vriten ne paqe
  Autori: Faruk Myrta
  Botoi: Dukagjini
  ISBN: 9951-05-028-X
  nr. i faqeve: 243


  Drita e Zotit dhe terri i njeriut
  Autori: Amik Kasoruho
  Botoi: Shpresa
  ISBN: 9951-406-00-9
  nr. i faqeve: 141


  Refuzoj te kercej
  Autori: Apostol Nasi
  Botoi: Elite
  ISBN: 99927-662-8-7
  nr. i faqeve: 262


  I ngujuari dhe hija
  Autori: Gjergj Vlashi
  Botoi: Globus R
  ISBN: 99927-57-14-0
  nr. i faqeve: 107


  Roze mbi te zeze dhe gri
  Autori: Rafael Chirbes
  Botoi: Abin
  ISBN: 99927-51-49-5
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Letersia: Poezi

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Letersia: Libra per femije

  Letersia: Libra per femije

  Kutia e ngjyrave
  Autori: Marsel Aime
  Botoi: Mesonjtorja
  ISBN: 99927-55-01-4
  nr. i faqeve: 150

  Ish nje lepur mendjelehte
  Autori: Ferhat cakerri
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-328-3

  Nga Lapraka ne Alaske
  Autori: Foto Malo
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-040-3

  Rosaku i shemtuar
  Autori: Hans Kristian Andersen
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-491-3

  Gishteza
  Autori: Hans Kristian Andersen
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-469-4

  Fjalor shumegjuhesh per femije
  Autori: Hasan cipuri
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-630-4

  Edhe frika ruan vreshtin
  Autori: Hysen Kobellari
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-038-1

  Aventurat e Lundrak Budallushit
  Autori: Hysen Kobellari
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-034-3

  Xinxifillua
  Autori: Mitrush Kuteli
  Botoi: Mitrush Kuteli
  ISBN: 99927-624-3-8
  nr. i faqeve: 134

  Ishte nje lajthishte: poeme per femije
  Autori: Skender Temali
  Botoi: Gjergj Fishta
  ISBN: 99927-785-0-4

  99 perralla nga vendi e bota
  Autori: Koco Katundi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-629-0
  nr. i faqeve: 392

  Ne Macka Shtet
  Autori: Drit?7ro Agolli
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-410-7

  Rrefenja te vogla per Moxartin e madh
  Autori: G. M. Ciferov
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-48-74-5
  nr. i faqeve: 34

  Fjalor shumegjuhesh per femije
  Autori: Hasan cipuri
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-304

  Perralla Shqiptare, Bleu III
  Autori: Virgjil Muci
  Botoi: Korbi
  ISBN: 99927-788-5-7

  Harry Potter dhe i burgosuri i Azkabanit
  Autori: J.K. Rowling
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-03-8

  Piruni dhe daullja
  Autori: Bujar Mucaj
  Botoi: Skanderbeg Books
  ISBN: 99927-817-3-4

  Bisede me nje dallendyshe
  Autori: Tasim Gokutaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-729-7
  nr. i faqeve: 12

  Keci qe s'beri detyrat
  Autori: Tasim Gjokutaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-730-0
  nr. i faqeve: 12

  Pula, kokoshi dhe tre zogjte verdhoshe
  Autori: Tasim Gjokutaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-731-9
  nr. i faqeve: 12

  Gervisht e gervisht
  Autori: Ferit Lamaj
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-52-06-8
  nr. i faqeve: 208

  Legjenda e vezeve te mellenjes
  Autori: Anton Papleka
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-413-5

  Perralla
  Autori: Gaqo Bushaka
  Botoi: Omska
  ISBN: 99927-40-99-X

  Perrallat e macokut te ngrefosur
  Autori: Marcel Ayme
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-6-5
  Perktheu: Adriana Koxhaj
  Harry Poter dhe dhoma e te fshehtave
  Autori: J.K. Rowling
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-83-8
  Perktheu: Amik Kasaruho
  Hena dhe 6 penset
  Autori: Somerset Moem
  Botoi: Lmg-Argeta
  ISBN: 99927-43-54-9
  Perktheu: Aleksander Koli
  Miushja dhe lajthiza magjike
  Autori: Popullore franceze
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-727-7-8
  Perktheu: Luan Canaj
  Ndodhite e lepurushit Flokebora
  Autori: Markus Pfister
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-727-7-8/1
  Perktheu: Luan Canaj
  Perralla franceze
  Autori:
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-725-3-0
  Perktheu: Anton Papleka
  Uini - Pu
  Autori: A.A.Milne
  Botoi: Plejad
  ISBN: 99927-813-0-0
  nr. i faqeve: 125
  Perktheu: Mimoza Sofroni
  Arlini dhe e bukura e dheut
  Autori: Ferhat cakerri
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-409-3

  Kashtanka
  Autori: Anton cehov
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-023-3

  princi i bukur prej pikes se lotit
  Autori: Eminesku
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-248-1

  Thesi i gjalle
  Autori: Astrit Bishqemi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-055-1

  Shtepia mbi rrota
  Autori: Autore te ndryshem
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-444-1

  Perralla ruse 1
  Autori: Atore te ndryshem
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-536-7
  Perktheu: Sh. cucka
  Mesoni duke ngjyrosur
  Autori: Autore te ndryshem
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-588-X

  Djali qe kapte rrufete
  Autori: Bardhyl Xhama
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-293-7

  Perrallat e Zvicres
  Autori: Bedri Dedja
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-572-3

  Po se pate barkun plot
  Autori: Bedri Rama
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-376-3

  Shtepia e diellit
  Autori: Dalan Shapllo
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-364-X

  Dhelpra dhe Baloshi
  Autori: Tasim Gjokutaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-734-3
  nr. i faqeve: 12

  Princi i vogel
  Autori: Antoine De Saint Exupery
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-258-2

  Pata e arte
  Autori:
  Botoi: Logoreci
  ISBN: 99927-837-9-6
  nr. i faqeve: 48

  S'duron iriqi nje gjilpere
  Autori: Tasim Gjokutaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-732-7
  nr. i faqeve: 12

  Dardi
  Autori: Viron Kona
  Botoi: FAN NOLI
  ISBN: 99927-859-1-8
  nr. i faqeve: 114

  Perrallat e gjyshit Aziz
  Autori: Aziz Nesin
  Botoi: Mesonjtorja
  ISBN: 99927-55-46-6
  nr. i faqeve: 36

  Zemer
  Autori: Edmond De Amicis
  Botoi: UEGEN
  ISBN: 99927-54-84-2
  nr. i faqeve: 244

  Lakuriqi lakuriq
  Autori: Ferit Lamaj
  Botoi: ILAR
  ISBN: 99927-907-8-4
  nr. i faqeve: 164

  Ana Flokekuqja
  Autori: Ljusi Maud Montgomeri
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-949-4-1
  nr. i faqeve: 136

  Gra te vogla
  Autori: Luiza Mej Ellket
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-949-5-X
  nr. i faqeve: 140

  Arap macoku dhe verdha bukuroshe
  Autori: Sazan Goliku
  Botoi: Lilo
  ISBN: 99927-35-94-7
  nr. i faqeve: 12

  Zogu i Blertes
  Autori: Sokol Jakova
  Botoi: MESONJTORJA
  ISBN: 99927-55-00-8
  nr. i faqeve: 48

  Piratja sybojqelli
  Autori: Viktor Canosinaj
  Botoi: Lilo
  ISBN: 99927-35-93-7
  nr. i faqeve: 48

  Qerosi i kohes sone
  Autori: Gaqo Bushaka
  Botoi: Erik
  ISBN: 99927-923-4-5
  nr. i faqeve: 118

  20000 Lega nen det
  Autori: Zhyl Vern
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-986-0-2
  nr. i faqeve: 132

  I fundit i Moikaneve
  Autori: James Fenimor Kuper
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-949-8-4
  nr. i faqeve: 136

  Tre musketjeret
  Autori: Aleksander Dyma
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-949-7-6
  nr. i faqeve: 144

  Perralla kineze
  Autori:
  Botoi: Erik
  ISBN: 99927-923-3-7
  nr. i faqeve: 111

  Buk eshte fundi i botes
  Autori: Judy Blume
  Botoi: Konica
  ISBN: 99927-365-8-10
  nr. i faqeve: 169

  Ali Baba me dyzet hajdute
  Autori:
  Botoi: Mesonjetorja
  ISBN: 99927-55-50-4
  nr. i faqeve: 24

  Nje fjale me A
  Autori: Mimoza Tole
  Botoi: Redona
  ISBN: 99927-914-9-7
  nr. i faqeve: 78

  Rrefenja historike
  Autori: Jakov Milaj
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-54-61-3
  nr. i faqeve: 48

  E bukura e pyejve
  Autori: Perrault D Aulnoy, De Beaumont
  Botoi: cabej
  ISBN: 99927-33-48-9
  nr. i faqeve: 160
  Perktheu: Neka Turkeshi
  Aventurat e Tom Sojerit
  Autori: Mark Tuejn
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-949-6-8
  nr. i faqeve: 132

  Magjistari i Ozit
  Autori: Lyman Frank Baum
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-926-7-1
  Perktheu: E. Kristo
  Legjendat me te bukura
  Autori: Arjan Leka
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99943-604-5-0
  nr. i faqeve: 420

  Fru - fru
  Autori: Florentina Skendaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-780-7
  nr. i faqeve: 48

  Hape Porten
  Autori: Shefik Osmani, Robert Gjedia
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-916-6-7
  nr. i faqeve: 120

  Harry Potter dhe kupa e zjarrit
  Autori: J.K. Rowling
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-26-7
  nr. i faqeve: 560
  Perktheu: Amik Kasaruho
  Nuk ka si gjyshi yne
  Autori: Letersi amerikane per femije
  Botoi: Vellezerit Tafa
  ISBN: 99927-847-5-X
  Perktheu: E. Tafa
  Mbreteresha e majit
  Autori: Theresa Tomlinson
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-05-4
  nr. i faqeve: 104
  Perktheu: Holta Ymeri
  I rrembyeri
  Autori: Robert Luis Stinvenson
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-8-8
  nr. i faqeve: 116
  Perktheu: A. Koka
  Perralla te zgjedhura
  Autori: Alberto Moravia
  Botoi: Vellezerit Tafa
  ISBN: 99927-847-6-8
  nr. i faqeve: 97
  Perktheu: Taulant Tafa
  Dimri iku duke qare
  Autori: Skender Hasko
  Botoi: MESONJTORJA
  ISBN: 99927-55-40-7
  nr. i faqeve: 145

  Ishulli i thesarit
  Autori: Rob Louis Stevenson
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-926-9-8
  Perktheu: Alba Jorganxhi
  Ish njehere nje frikacak
  Autori: Tasim Gjokutaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-733-5
  nr. i faqeve: 12

  Tre musketeret
  Autori: Aleksander Dumas
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-939-3-7
  nr. i faqeve: 60
  Perktheu: Arlinda Kondi
  Aladini dhe llampa magjike
  Autori: Judith Dean
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-926-0-4
  nr. i faqeve: 72
  Perktheu: Silvana Leka
  Libri i xhungles
  Autori: Rudjard Kipling
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-939-5-3
  nr. i faqeve: 64
  Perktheu: Iris Kokoli
  Kushtrimi i te pareve
  Autori: Jack London
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-926-4-7
  nr. i faqeve: 80
  Perktheu: E. Kristo
  David Koperfild
  Autori: Charles Dickens
  Botoi: Ideart
  ISBN: 99927-939-2-9
  Perktheu: Albana Kozeli
  Aventurat e capaculit ne Azi
  Autori: Dionis Bubani
  Botoi: Omsca-1
  ISBN: 99927-52-34-3

  Histori e Skenderbeut
  Autori: Naim Frasheri
  Botoi: ALBAS
  ISBN: 99927-921-6-7
  nr. i faqeve: 145

  Fabula
  Autori: Ezopi
  Botoi: DRITAN
  ISBN: 99927-949-2-5
  nr. i faqeve: 240

  Shtepiza prej debore
  Autori: Dragica Dervishi
  Botoi: Erik
  ISBN: 99927-808-8-6
  nr. i faqeve: 27

  Perrallat e macokut te ngrefosur
  Autori: Marcel Ayme
  Botoi: Ombra GVG
  ISBN: 99927-850-5-5
  nr. i faqeve: 134
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Letersia: Studime

  Letersia: Studime

  Autobiografia
  Autori: eronim de Rada
  Botoi: Onufri, 2002
  ISBN: 99927-45-60-6
  Perktheu: Jup Kastrati

  Elemente te analizes se tekstit letrar
  Autori: Kastriot Gjika
  Botoi: SHBLSH
  ISBN: 99927-2-822-1
  nr. i faqeve: 68

  Leximi i komentuar i vepr letare 1 (ribotim)
  Autori: Gj.Zheji, N.Xhafka, K.Gjika, K.Velca, N. Malaj, Dh.Shehri
  Botoi: SHBLSH
  ISBN: 99927-2-823-X

  Leximi i komentuar i vepres letrare 2 (ribotim)
  Autori: T.cobani, Dh.Shehri, K.Gjika
  Botoi: SHBLSH
  ISBN: 99927-2-824-8

  Regjizoret
  Autori: Josif Papagjoni
  Botoi: Shkenca
  ISBN: 99927-783-4-2

  cameria denoncon
  Autori: Albert Kotini
  Botoi: Fllad
  ISBN: 99927-754-7-5

  Universet e panjohura; shkrime per kulturen dhe letersine
  Autori: Adem Jakllari
  Botoi: Panteon
  ISBN: 99927-791-0-1

  Njohuri per letersine
  Autori: Dh. Shehri, M. Marku
  Botoi: SHBLSH
  ISBN: 99927-2-848-5

  Letersia e krahasuar
  Autori: Yves Chevrel
  Botoi: Albin
  ISBN: 99927-51-08-8
  nr. i faqeve: 159
  Perktheu: Ali Xhiku
  Vepra, Vellimi V
  Autori: Faik Konica
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-01-4
  nr. i faqeve: 460

  Pergatiti: Nasho Jorgaqi
  Boris Godunovi
  Autori: Aleksander Pushkin
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-53-69-2
  nr. i faqeve: 145

  Romantizmi arberesh (ribotim)
  Autori: Ali Xhiku
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-82-X

  Pluti
  Autori: Aristofani
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-296-1

  Geci i Berlihingenit
  Autori: Gete
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-205-8

  Stine e merziteshme ne Olimp
  Autori: Ismail Kadare
  Botoi: Onufri
  ISBN: 99927-45-75-4
  nr. i faqeve: 200

  Nata dhe cdo te bej me kete liber
  Autori: Zhoze Saramago
  Botoi: Dritan Tirana
  ISBN: 99927– 884-4-5
  nr. i faqeve: 199
  Perktheu: Ajsela Koka

  Nata dhe cdo te bej me kete liber?
  Autori: Zhoze Saramago
  Botoi: Dritan
  ISBN: 99927-884-4-5
  nr. i faqeve: 200
  Perktheu: A. Koka

  Mozaik shqiptar
  Autori: Peter Prifti
  Botoi: Buzuku
  ISBN: 9951-08-009-x
  nr. i faqeve: 293

  Letersia romake
  Autori: Muzafer Xhaxhiu
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-185-4
  nr. i faqeve: 169
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Letersia: Dramatike

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Gjuhesia

  Gjuhesia

  Standarte dhe identitete: Histori, procese dhe levizje standardizuese ne fushe te gjuhes
  Autori: Rexhep Ismajli
  Botoi: Dukagjini
  ISBN: 9951-05-040-9
  nr. i faqeve: 355

  Pese autoret me te vjeter ne gjuhen shqipe
  Autori: Selman Riza
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-576-6
  nr. i faqeve: 400

  Pergatiti: Ali Dhrimo
  Leksikologjia
  Autori: Jani Thomaj
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-165-X
  nr. i faqeve: 320

  Edukimi gjuhesor
  Autori: A. Ballhysa, L. Boci
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-186-2
  nr. i faqeve: 172

  Sintaksa e gjuhes gjermane
  Autori: Brikena Kadzadej
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-08-1
  nr. i faqeve: 172

  Dialektet t shqipes dhe historia e formimit tw tyre
  Autori: Bahri Beci
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-78-1

  Selman Riza dijetar e gjuhetar i shquar
  Autori: Engjell Angoni
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-214-7

  Gjuha e Nolit
  Autori: Fatmir Agalliu
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-182-5

  Foljet e gjuhes italiane
  Autori: Fatmir Toci
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-375-5

  Rregullat e pikesimit ne gjuhen shqipe
  Autori: Grup Autoresh
  Botoi: Akademia
  ISBN: 99927-818-3-1
  nr. i faqeve: 128

  Hyrje ne gjuhesi
  Autori: Rami Memushaj
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-89-7
  nr. i faqeve: 352

  Kursi i gjuhesise se pergjitheshme
  Autori: Ferdinand de Saussure
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-70-6
  Perktheu: Rexhep Ismaili

  Norbert Jokl und seine Studien zur Albanichen Sprache
  Autori: Petrit Kotrri
  Botoi: Dukagjini
  ISBN: 9951-05-027-1
  nr. i faqeve: 191

  Gramatika e gjuhes shqipe
  Autori: Bahri Beci
  Botoi: EDFA
  ISBN: 99943-644-1-3
  nr. i faqeve: 302

  Studime per gjuhen shqipe
  Autori: Holger Pedersen
  Botoi: Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosoves
  ISBN: 9951-413-08-0
  nr. i faqeve: 496

  Termija gjuhesore
  Autori: Kristina Jorgaqi
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927-940-4-
  nr. i faqeve: 136

  Studies on albanian and other Balkan languages
  Autori: Viktor A. Friedman
  Botoi: Dukagjini
  ISBN: 9951-05-042-5
  nr. i faqeve: 544

  Per gjuhen shqipe
  Autori: Waclaw Cimochovski
  Botoi: ASHAK
  ISBN: 9951-413-10-2
  nr. i faqeve: 470

  Therrmija gjuhesore
  Autori: Kristina Jorgaqi
  Botoi: ORA
  ISBN: 99927-940-4-6
  nr. i faqeve: 137

  Gjuha e Perendive
  Autori: Aristidh Kola
  Botoi: PLEJAD
  ISBN: 99927-924-7-7
  nr. i faqeve: 325

  Visare gjuhesore-kulturore nga Malesia e Gjakoves
  Autori: Avdyl Sula
  Botoi: DARDANIA
  ISBN: 99927-936-1-9
  nr. i faqeve: 244

  Prof. Kostaq Cipo
  Autori: Robert Cipo
  Botoi: DITA 2000
  ISBN: 99927-912-6-8
  nr. i faqeve: 327

  Gjuhesia Gjenerative
  Autori: Rahmi Memushaj
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-0-250-8
  nr. i faqeve: 226

  Konferenca shkencore. Shqipja standarte dhe shoqeria shqiptare sot
  Autori:
  Botoi: Shkenca
  ISBN: 99927-938-3-x
  nr. i faqeve: 460

  Kahe dhe dukuri te kultures se gjuhes shqipe
  Autori: Gjovalin Shkurtaj
  Botoi: Kristalina -KH
  ISBN: 99927-844-7-4
  nr. i faqeve: 250
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 9. #9
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Filozofi dhe Sociologji

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Psikologji dhe Pedagogji

  Psikologji dhe Pedagogji

  Psikanaliza sipas grave
  Autori: Grup autoresh
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-54-Z
  nr. i faqeve: 316
  Perktheu: Ymeri, Doksani, Jazexhiu, Ymeri, Domi, Kokalari

  Psikanaliza sipas grave
  Autori: Grup autoresh
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927--59-54-2
  nr. i faqeve: 316
  Perktheu: Ymeri, Doksani, Jazexhiu, Ymeri

  Gjurme jete
  Autori: Hamid Beqja
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-993-4-X
  nr. i faqeve: 344

  Historia e marrezise ne periudhen klasike
  Autori: Michael Faucault
  Botoi: SHLK -Toena
  ISBN: 99927-1-691-6
  nr. i faqeve: 425
  Perktheu: Leka Toto

  Ku qendron kuptimi i jetes: njepsikolog pejeton kampin e perqendrimit
  Autori: Viktor E. Frankl
  Botoi: Shpresa
  ISBN: 9951-406-16-5
  nr. i faqeve: 191
  Perktheu: Arbnore Gojani & Albert Ramaj

  Totem dhe Tabu
  Autori: Sigmund Freud
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-59-08-9
  Perktheu: Gentian Vyshka

  Arti i te jetuarit
  Autori: A.Shopenhauer
  Botoi: IDEART
  ISBN: 99927-797-4-8
  nr. i faqeve: 120

  Psikanaliza dhe feja
  Autori: Erich Fromm
  Botoi: Plejad
  ISBN: 99927-774-2-7
  Perktheu: Aferdita Stefani

  Realitete te arsimit ne Mirdite
  Autori: Ndue Kaza
  Botoi: Mirdita
  ISBN: 99927-737-8-2

  Psikologji komunikimi: refleksione dhe ligjerata
  Autori: Bekim como
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-727-6-X
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Studime Kulturore dhe Etnografi

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Studime Politike

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 13. #13
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Drejtesi

  Drejtesi

  Kodi civil i kohes se monarkise
  Autori: Grup Autoresh
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-065-9

  Kodi penal, i azhornuar
  Autori:
  Botoi: Qendra e Publikimeve Zyrtare
  ISBN: 99927-708-1-3

  Kodi i procedures civile : i azhornuar
  Autori:
  Botoi: Qendra e Publikimeve Zyrtare
  ISBN: 99927-708-2-1

  E drejta penale e Republikes se Shqiperise
  Autori: Ismet Elezi
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-171-4
  nr. i faqeve: 518

  Historia e institucioneve
  Autori: Aurela Anastasi
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-155-2
  nr. i faqeve: 488

  E drejta Administrative 3 (Kundervajtjet administrative)
  Autori: Ermir Dobiani
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-184-6
  nr. i faqeve: 270

  Gjygjesori, ky "fajtor" i madh
  Autori: Zamir Poda
  Botoi: Dudaj
  ISBN: 99927-50-07-3
  nr. i faqeve: 216

  Mbrojtja juridike penale e pasurise
  Autori: Ismet Elezi
  Botoi: Albin
  ISBN: 99927-51-05-3

  Kodi i procedures civile
  Autori:
  Botoi: Luarasi
  ISBN: 99927-734-3-X
  nr. i faqeve: 308

  legjislacioni dhe problemet sociale
  Autori: Fadil Kepi
  Botoi: Lilo
  ISBN: 99927-35-92-9
  nr. i faqeve: 196

  E drejta zakonore e Laberise
  Autori: Ismet Elezi
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-615-0

  Shteti i se drejtes
  Autori: Luan Omari
  Botoi: Akademia
  ISBN: 99927-818-0-7
  nr. i faqeve: 316

  Marredheniet shqiptaro-italiane 1920-1934
  Autori: Arben Cici
  Botoi: Aferdita
  ISBN: 99927-37-98-0
  nr. i faqeve: 272

  VEPRA 3
  Autori: Gazmend Zajmi
  Botoi: Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosoves
  ISBN: 9951- 413-05-6
  nr. i faqeve: 229

  Permbledhje legjislacioni per nepunesin civil
  Autori:
  Botoi: Qendra Publ. Zyrtare
  ISBN: 99927-708-9-9
  nr. i faqeve: 169

  Diplomacia shqiptare ndermjet te kaluares dhe te ardhmes
  Autori: Lisen Bashkurti
  Botoi: Geer
  ISBN: 99927-946-7-4
  nr. i faqeve: 146

  Kodi i procedures penale
  Autori:
  Botoi: Luarasi
  ISBN: 99927-734-4-8
  nr. i faqeve: 406
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 14. #14
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Gjeografi dhe Mjedise

  Gjeografi dhe Mjedise

  Atlasi Gjeografik i popullsise se Shqiperise
  Autori: Grup Autoresh
  Botoi: Ilar
  ISBN: 99927-908-6-8
  nr. i faqeve: 120

  Vendbanimet e Kosoves 4
  Autori: Jusuf Osmani
  Botoi: Autori
  ISBN: 9951-8547-3-7
  nr. i faqeve: 160

  Vendbanimet e Kosoves 3
  Autori: Jusuf Osmani
  Botoi: Autori
  ISBN: 9951-8547-1-0
  nr. i faqeve: 170

  Vendbanimet e Kosoves 2
  Autori: Jusuf Osmani
  Botoi: Autori
  ISBN: 9951-8547-2-9
  nr. i faqeve: 170

  Vendbanimet e Kosoves 1
  Autori: Jusuf Osmani
  Botoi: Autori
  ISBN: 9951-8547-0-2
  nr. i faqeve: 364

  Tirana the challenge of urban development
  Autori: Besnik Aliaj Keida Lulo Genc Myftiu
  Botoi: Cetis
  ISBN: 99927-880-0-3

  Enciklopedi gjeografike e Evropes
  Autori: Lidia Mushat
  Botoi: Dituria
  ISBN: 99927-47-85-4
  nr. i faqeve: 192

  Traditat bujqesore te shqiptareve
  Autori: Spiro Shkurti
  Botoi: Akademia
  ISBN: 99927-783-8-5
  nr. i faqeve: 316

  Gjeografia e turizmit
  Autori: Dh. Doko, B. Draci
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-182-X
  nr. i faqeve: 222
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Ekonomia

  Ekonomia

  Kriza globale e kapitalizmit
  Autori: George Soros
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-196-5

  Nobelistet e shkences ekonomike
  Autori: Aristotel Pano
  Botoi: ALBIN
  ISBN: 99927-51-17-7
  nr. i faqeve: 240

  Biznesi Nderkombetar
  Autori: Ilia Kristo
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-194-3
  nr. i faqeve: 440

  Analiza financiare
  Autori: Vjollca Karapici
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-186-0
  nr. i faqeve: 400

  Manaxhimi i projektit
  Autori: Suzana Panariti
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-136-3
  nr. i faqeve: 344

  Sjellje organizative
  Autori: M. Kasimati, M. Manxhari
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-195-1
  nr. i faqeve: 384

  Marrja e vendimeve manaxheriale
  Autori: Vasilika Kume
  Botoi: SHBLU
  ISBN: 99927-0-170-6
  nr. i faqeve: 470

  Makroekonomia
  Autori: E.Uruci,E. Vangjeli, N.Ahmetaj
  Botoi: Aferdita
  ISBN: 99927-37-79-4

  Librashitesit e se ardhmes - Marketingu dhe menaxhimi i botimeve
  Autori: H. Behm, G.Hardt, H. Schulz, J. Worner
  Botoi: Flesh
  ISBN: 99927-705-7-0
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Shkenca ekzakte te natyres

  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 17. #17
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Libra Reference

  Libra Reference

  Fjalor sinonimik i gjuhes shqipe 30 000 fjale
  Autori: A. Dhrimo, E Tupja, E Ymeri
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-611-8


  Fjalori i shqipes se sotme, mbi 35 000 fjale
  Autori: Grup Autoresh
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-607-X


  Fjalor i kritikes moderne
  Autori: Durim Tace
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-380-1

  English for you
  Autori: Katina Drenova
  Botoi: SHBLSH
  ISBN: 99927-2-832-9

  Fjalor frengjisht -shqip
  Autori: Vedat Kokona
  Botoi: Kokona
  ISBN: 99927-726-3-8

  Fjalor shqip anglisht
  Autori: Pavli Qesku
  Botoi: EDFA
  ISBN: 99927-745-5-X

  Fjalor frengjisht-shqip; shqip-frengjisht
  Autori: Vedat Kokona
  Botoi: Kokona
  ISBN: 99927-726-4-6

  Gjuha angleze per te gjithe
  Autori: David Hicks
  Botoi: Pegi
  ISBN: 99927-727-2-7

  Fjalor i emrave gjeografike te RSH
  Autori:
  Botoi: Akademia
  ISBN: 99927-783-3-4
  nr. i faqeve: 342

  Fjalor gjermanisht - shqip, 30 000 fjale
  Autori: Ali Dhrimo
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-174-4

  Fjalor gjermanisht-shqip 45 000 fjale
  Autori: Ali Dhrimo
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-077-2

  Eile mit Weile
  Autori: Eridan imami
  Botoi: Erik
  ISBN: 99927-778-4-2

  Enciklopedia e Delvines dhe Sarandes
  Autori: Apostol Pango
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-597-9

  Si te shkruajme - Procesi dhe shkrimet funksionale
  Autori: Majlinda Nishku
  Botoi: CDE
  ISBN: 99927-994-2-0
  nr. i faqeve: 132

  Fjalor biologjik
  Autori: Ethem Ruka
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-216-3

  Fjalor shqip-italisht, 20 000 fjale
  Autori: Fatmir Toci
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-398-3

  Gjuha italiane pa mesues
  Autori: Fatmir Toci
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-100-0

  Fjalor i mitologjise klasike
  Autori:
  Botoi: Medaur
  ISBN: 99927-836-3-x

  Fjalor serbisht-shqip
  Autori: Hasan cipuri
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-757-2
  nr. i faqeve: 704

  Fjalori erotik i gjuhes shqipe
  Autori: Edmon Tupja
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927-940-5-4
  nr. i faqeve: 200

  Frengjishtja e re pa mundim
  Autori:
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-54-42-7
  nr. i faqeve: 300

  Fjalor Shqip-Italisht (40 000 fjale)
  Autori: Ferdinant Leka, Zef Simoni
  Botoi: INFOBOTUES
  ISBN: 99927-798-6-1
  nr. i faqeve: 900

  Enciklopedi e historise se botes e lidhur me internetin
  Autori:
  Botoi: SHLK
  ISBN: 99927-780-9-1
  nr. i faqeve: 415

  Si te shkruajme ese
  Autori: Bardhyl Musai
  Botoi: CDE
  ISBN: 99927-994-1-2
  nr. i faqeve: 142

  Fjalor shqip-sllovenisht, sllovenisht - shqip
  Autori: Anton Berisha
  Botoi: Toena
  ISBN: 99927-1-601-0
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Libra Praktike

  Libra Praktike

  Shija e larte ne gatim
  Autori:
  Botoi: Uegen
  ISBN: 99927-993-3-1
  nr. i faqeve: 104

  Vrapi drejt vetes
  Autori: Joschka Fischer
  Botoi: Skanderbeg Books
  ISBN: 99927-886-0-7

  celesi i bukurise
  Autori: Odeta Haxhi
  Botoi: Albdesign
  ISBN: 99927-76-54-4
  nr. i faqeve: 152

  A doni te dini per?
  Autori: Fadil Kepi
  Botoi: Ora
  ISBN: 99927-814-8-3

  Pasticeria ne familje
  Autori: Evgjeni Harizi
  Botoi: EDFA
  ISBN: 99927-778-5-0

  Receta gatimi
  Autori: Irma Shagla
  Botoi: EDFA
  ISBN: 99927-745-6-8
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 19. #19
  Minifotoja e anetarit SAM
  SAM
  SAM eshte Jashte Linje Anetar/e Santa Express Champion
  Reg
  26-05-06
  Lokalizimi
  Italy (DR)
  Postime
  513

  Kryesore

  Romeo e Giulietta
  Autori: William Shakespeare
  Botoi: fabbri editori
  nr. i faqeve: 265

 20. #20
  Minifotoja e anetarit SAM
  SAM
  SAM eshte Jashte Linje Anetar/e Santa Express Champion
  Reg
  26-05-06
  Lokalizimi
  Italy (DR)
  Postime
  513

  Kryesore

  koha per te vrare
  autori:john grisham
  botoi:mondadori
  nr.i faqeve:628

  fjalet qe s'te thashe
  autori:nicholas sparks
  botoi: mondadori
  nr. i faqeve:334

 21. #21
  Minifotoja e anetarit SMACKDOWN
  SMACKDOWN eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-04-07
  Postime
  79

  Kryesore


  Vepra:"Nita"
  Autori:Josip Rela
  Botoi:Libri Shkollor
  Nr i faqeve:95

  Vepra:"Gjenerali i ushtrise se vdekur"
  Autori:"Ismajl Kadare"
  Botoi:"Albas"
  Nr. i faqeve "206"


Tema te ngjashme

 1. lucky numbers for a libra today?
  By Tammylynn17 in forum Entertainment & Music
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-07-2007, 22:57
 2. Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-07-2007, 18:16
 3. Libra te rinj dhe rekomandime!
  By Administratori in forum Letersia
  Pergjigje: 21
  Postimi i Fundit: 12-03-2006, 13:04
 4. Libra te Rinj
  By kureshtari in forum Letersia
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-10-2004, 00:22

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.