Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 63
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore Ja edhe disa poezi te miat!

  Me poshte do te keni mundesi qe te lexoni disa poezi te miat, te cilat i kam shkruar nder vite.
  Jane poezi te shumellojshme: si Dashurie, Kurbeti, Shoqerore etj.

  Poezite e mia kane nje thurje te thjeshte dhe nuk jane te veshtira pr t'u kuptuar, d.m.th. paraqesin shkurtimishte jeten time...

  Shpresoj qe t'ju pelqejne sadopak kur t'i lexoni...


  Sinqrishte:
  Bisha e Pyllit...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  NDOSHTA


  Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
  Ti perseri, do te kthehesh
  Por gjalle, mua te mjerin
  S'besoj se do te me gjesh.

  Mbi varrin, ku une prehem
  Me keqardhje, do te lotosh
  Dhe ikjen tende, prej meje
  Perjete, do ta mallkosh.

  Ndoshta, shume e permalluar
  Portretin tim, do ta kujtosh
  Kur mbi pllake, te gdhendur
  Emrin tim, do te lexosh.

  Si kurre, ndonjehere
  Do te ndjehesh, fajtore
  Per zemren time, te mjere
  Qe ti vete e copetove.

  Ndoshta, per te paren here
  Mua falje, do te me kerkosh
  Por pergjigjen time, nen dhe
  S'do mundesh, ta degjosh.

  Do te te fal, apo jo
  As vete, nuk e di mire
  Pasi atehere, shpirti im
  Do te jete, plotesishte i shkrire.

  Ndoshta, do te mbjellesh lule
  Mbi dheun e varrit tim
  Me qellim qe ato te celin
  Si kujtim, per dashurine.

  Por lulet, do te vyshken
  Dhe pa gjethe, do te ngelin
  Edhe me gjak, po ti ujitesh
  Ato kurre, nuk do te celin.

  Ndoshta naten, do te me presesh
  Ne enderren tende, te trokas
  Por edhe ne qofte se vij
  Asnje fjale, nuk do te flas.

  Me hijen e vdekjes, do te vij
  Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
  Frike ne zemer, do te te shtij
  Derisa ty, te te tmerroj.

  Ndaj, po deshe te jetosh
  Ne heshtje e pa shqetesime
  Ben mire qe te harrosh
  Mua dhe dashurine time.

  Ndoshta, vetem atehere
  E qete, do te jetosh
  Dhe shpirtin tim, nen dhe
  Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:48
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  S'ME GJEN DOT

  Mos me kerko
  Ne apresen e vjeter
  Ku me gjeje gjithmone.

  Mos pyet njeri tjeter
  Per vendndodhjen, time
  Sepse askush, s'te tregon.

  Mos u mundo, te zbulosh
  Se ku ndodhem, tani
  Jam larg, apo afer
  Kete, ti nuk e di.

  Mos u lodh, me kot
  Te mesosh, te verteten
  Per rrjedhen e jetes sime
  I gjalle, apo i vdekur
  Ti nuk je me, ne zemren time!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:48
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  EDHE PERSE

  Neper kalldremin e rrugices se gjate
  Ku dikur, ecnim ne te dy
  Po eci une edhe kete nate
  I merzitur shume e ne vetmi.

  Nuk degjoj, asnje zhurme tjeter
  Vetem capitjet, e hapave te mi
  Me vjen keq, per dashurine e vjeter
  Te cilen, ma rrembeve ti.

  C'do gur, te ketij kalldremi
  Numeroj, une me radhe
  Porsi plaget qe me dhembin
  Ne zemren time, te vrare.

  Qe prej dites, kur ti me ike
  Per mua, akoma nuk je kujtuar
  Driten e kesaj dashurie, ti fike
  Por shpejte, ke per tu penduar.

  Edhe perse, larg nga une do te jetosh
  Edhe perse, nje tjeter do te keshe
  Dashurine time, s'do mundesh ta harrosh
  Dhe kurre me si ajo, nuk do te gjeshe.

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:49
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  DY PIKA LOTI...

  Dy pika loti, me rrodhen nga syte
  Mbi letren qe po shkruaja, me rane
  Thelle me tronditen, ne shpirte
  Shpejte, nga letra u thane.

  Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
  Pikat e lotit tim, rane
  U treten me bojen e shkruar
  Ku nje shenje te vogel, lane.

  Pra me boje dhe me lot
  Ti shkruajta ty, keto fjale
  Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
  E ku te kujtoj me shume mall.

  U bene kohe, qe jam larguar
  E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
  Ndoshta, edhe te kam lenduar
  Te lutem, besome se une s'kam faj.

  Kur letren, ti ta marresh
  Lexoje ne vetmi
  Dhe lotet, qe do te derdhesh
  Mos te ti shohe, njeri!!!...


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:50
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  DREJT TEJE...


  Vargje lotesh te panumurta,
  neper faqet e mia gershetohen!
  Vuajtjet dhe stermundimet e shumta,
  ne zemren e plagosur me shtohen!

  E ndersa neper pluhurin e kujtimeve,
  mundohem te shoh te tendin portret.
  Mjergulla e dendur e mendimeve,
  shikimin e syve ma tret!

  Nen heshtjen dhe erresiren e nates,
  gjumi dhe qetesia me braktisen!
  Per flatra bene rrahjet e zemres,
  dhe drejt teje u nisen......


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:53
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  NEN PUTHJEN E FUNDIT...


  E ndersa une vuaja nga kujtimet e mia,
  fjala lamtumire zemren ma therrmoi!
  Si nje qiri i sosur u shua dashuria,
  me shpirte mallkova jeten qe kete fat me dhuroi!

  Prej syve te pafjetur loti me pikoi,
  enderrrat u shnderruan moren teme trishtimesh!
  Dashuria vdiq e cdo gje ndryshoi,
  ndersa shpirti u kthye ne fole pikellimesh!

  Nen qiellin e erret yjet me s'shkelqejne,
  vargjet e loteve neper faqe me pershkojne!
  Nen puthjen e fundit lamtumiren shkembejme,
  por zemrat njera tjetren kurre s'do ta harrojne!!!...


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:54
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  I BURGOSUR


  I shtrire, mbi nje dyshek te vjeter
  E i mbukuar, me nje batanije te palare
  Ne burg, po e kaloj une jeten
  Ne ndjenja e ne zemer i vrare.

  Kembe e duar, i prangosur
  I mbyllur, ne nje erret qeli
  Gjithnje ne zemer, i brengosur
  Per aq te vyeren, liri.

  Me sy, aq shume te uritur
  Per nje te vetme, rreze dielli
  Trup e shpirt, i rraskapitur
  Denimin po vuaj, une mjeri.

  Ngado qe syte, i drejtoj
  Shoh vetem mur e hekura
  Gjate, s'do mundem te jetoj
  Se shpresat, i kam te vdekura!!!...


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:54
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 9. #9
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  VETEVRASJA


  I deshperuar,
  thelle ne shpirte,
  nga padrejtesite e kesaj bote!
  I vuajtur e i munduar tmerresishte,
  nga vuajtjet e jetes sime!
  nga vuajtjet, e jetes time.
  I rraskapitur ne sy,
  nga pagjumesia, e neteve te gjata.
  I pakenaqur asnjehere,
  nga fati, qe paskam patur.
  I zhgenjyer vazhdimishte,
  nga premtimet e pafundme
  e nga fjalet e kota.
  Vendosa sot,
  ti jap fund, kesaj jete.
  E ti them, perfundimishte,
  lamtumire pergjithmone, kesaj bote!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:56
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  PO PLAKEM


  Perpara pasqyres
  Kam qendruar tani
  dhe pamjen e fytyres
  Veshtroj me shume habi.

  Shume rrudha, po dalloj
  Ne ballin tim te drejte
  Syve, s'po mundem t'ju besoj
  Por qenkan me te vertete.

  Fije te bardha floku
  Ne koken time, shoh
  Mendimi, se jam i ri
  Tani me, nuk me ngroh.

  Sa shume qe kam ndryshuar
  Pa e kuptuar aspak
  Vitet, shpejte paskan kaluar
  Dale ngadale, po behem plak!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:56
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  SHOQERISE

  E lashe vendlindjen time,
  larg saj emigrova.
  Zemra qe mbushur plot kujtime,
  qe kurre nuk i harrova.

  Rruget me kalldrem,
  ambientin plot hijeshi.
  Shoket qe atje kam lene,
  c'do dite ne mendje me rrine.

  Tani jam ne shtet te huaj,
  ndaj merzitem shume!
  E ndjej mungesen tuaj,
  edhe kur jam ne gjume.

  Me ju shoke qe u njoha.
  qe kur isha ende femi.
  Me ju qe une krijova,
  me te miren shoqeri.

  Shpesh, me kujtohen ditet,
  kur sebashku qendronim.
  Po ashtu edhe netet,
  qe pa gjume i kalonim.

  Sa vende te bukura,
  me ju kam vizituar?!
  Sa festa e ditelindje,
  me ju i kam festuar?!

  Te gjitha keto kujtime,
  i ruaj me shume mall.
  Ndaj nuk do t'i harroj,
  sa kohe qe te jem gjalle.

  Porsi zogu qe shtegton,
  e s'e harron folene e vet.
  Ashtu edhe zemra ime j'u kujton,
  e s'do t'ju harroj perjet.

  Besomeni o shoke,
  se nje dite do te kthehem.
  Ne krahet e shoqerise tuaj,
  perseri me deshire do te prehem.

  Kur mendoj diten e kthimit,
  zemra sa nuk me pelcet.
  Ndaj papushim i lutem Zotit,
  qe kete dite, ta beje realitet.

  Por edhe ne qofte se nuk kthehem,
  j'u lutem o shoke, me besoni!
  Pergjegjes per kete, do te jete fati,
  i cili larg jush me hodhi!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:57
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  IKIN MUAJTE...

  Qe kur mora rruget e kurbetit,
  vazhdoj te jetoj i vetmuar!
  Ikin muajt njeri pas tjetrit,
  e une rri duke i numeruar.

  Valle sa muaj kane kaluar,
  qe s'jam kthyer ne shtepi?!
  Kush e di edhe sa do te shkojne,
  por per kete s'jam ne dijeni!

  Nje dite ketu ne kurbet,
  me duket sa nje muaj!
  Malli per vendlindjen po me tret,
  e largesia me ben te vuaj!

  Kur muaji kalon,
  them se shkoi nje vit!
  Loti papushim pikon,
  e s'me thahet nga syte!

  Sa here qe me shkon mendja,
  atje ne vendlindjen time.
  Perplot me mbushet zemra,
  me plage e hidherime!

  Sikur te kishye zemra krahe,
  si nje zog do te fluturonte.
  Do te me braktiste sa me pare,
  e ne vendlindje do te ndalonte...


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:57
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 13. #13
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  VETMI NE MERGIM

  Jam nje djale Shqipetar,
  qe po jetoj, ketu ne mergim.
  Ne zemer kam shume mall,
  dhe teper pikellim!

  Ndjej mall per prinderit,
  per te afermit dhe shoket e mi.
  Po me mungojne pa mase,
  ketu larg, ku ndodhem tani!

  Per vite te tera me radhe,
  ne vetmi po jetoj.
  Ne zemer jam teper i vrare,
  e jeten nuk po e shijoj!

  Sa here dua te gezoj,
  e qetesoj shpirtin me ngushullime.
  Por prape ai fluturon,
  atje per ne vendlindjen time.

  Atje, ne ate te vogel shtepi,
  ku kalova femijerine.
  Atje ku kurre, nuk pata rastin,
  te perjetoja njehere vetmine.


  E dija qe vetmia egzistonte,
  e qe ishte pjese e jetes.
  Por s'e dija qe po te te kaplonte,
  t'i shtonte plaget e zemres!

  Tani qe me te po jetoj,
  me detyron te vuaj gjate!
  Ndjenjat dhe enderrat po m'i copeton,
  pameshire, dite e nate!

  Ndaj perjete qofsh e mallkuar
  ti vetmi qe zemra vret!
  Djemt e ri, i ke larguar,
  neper rruget e mergimit te errte!

  C'do mergimtar e ka provuar,
  sa vuan shpirti ne kurbet!
  Ku kurre, nuk eshte gezuar,
  me njerez te huaj perreth!

  Mallkuar qofte edhe kjo jete,
  qe po kaloj ne mergim!
  Mallkuar qofsh edhe ti vetmi,
  qe me vrave shpirtin tim!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:58
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 14. #14
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  NE KURBET, ME SHKOI RINIA !

  Tere keto vite, qe qendrova
  Larg vendlindjes, i merguar
  Jetes, asgje nuk i shijova
  Se zemren e kisha, te plaguar.

  Qenkan plage, shume te renda
  Te cilat, i shkakton vetmia
  Kurre, s'me kishte shkuar mendja
  Se do te me kalonte keshtu, Rinia.

  Rinia, pjesa me e bukur e jetes
  Aq e shtrenjte, per c'do njeri
  Mu vyshk si lulja, ne stinen e vjeshtes
  Me kaloi vetem, e ne shume merzi.

  Sa shume mua, me munduan
  Vitet e erreta, te kurbetit
  Rinine time, ma copetuan
  Pa meshire, mua te shkretit.

  Nje rini te vetme, qe pata
  Si c'do kush, ne kete bote
  Me kaloi, neper rruge te gjata
  Ku e lava, me shume lot.

  Medaljonin e kesaj jete
  Ma rrembeu, i ziu mergim
  Me iken, me te bukurat vite
  Qe per mua, s'kane me kthim.

  Zemra ime, e plagosur
  Fatin tim, te erret e mallkon
  Qe ne rini, ishte e brengosur
  E tani, pa pushim vajton.

  Mallkuar qofte,kjo vetmia
  Qe rinine, mua ma treti
  Mallkuar qofte edhe jeta
  Neper keto rruge, kurbeti.

  Ja keshtu, me shkoi rinia
  Aspak, pa e shijuar
  Dhe sa here, do te me kujtohet
  Shume gjate, kam per te vajtuar!!!...


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:58
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  PRINDERIT

  Sa shume do te doja,
  qe une sot t'i kisha prane.
  Me te shtrenjtit e jetes,
  nenen dhe babane.

  Sikur t'i kisha prane,
  e bashke me ta te jetoja.
  Qe edhe une i mjeri,
  jeten sadopak te shijoja!

  Por ky fati im i zi,
  nje gje te tille s'ma lejon!
  Me len ketu larg ne vetmi,
  ku zemra vetem vajton!

  Vuan pa mase ky shpirti im,
  e lotet papushim pikojne!
  Per prinderit e mi te shtrenjte,
  qe kaq shume po me mungojne!

  Larg prinderve kur jetoj,
  ndjehem sikur jam jetim!
  Plaget ne zemer vec me shtohen,
  e nuk kane aspak sherim!

  Kur prinderit s'i kam prane,
  as parate s'kane me vlere!
  Pa ta me duket vetja,
  sikur jetoj ne sketerre!

  Pa nenen dhe babane,
  s'po mundem te jetoj!
  Ato jane te vetmit ne bote,
  qe shpresat e jetes mi shtojne...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:59
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  MIQESIA E VJETER

  Ketu, ne dhe te huaj
  E mora une, nje leter
  Qe ma kish derguar
  Nje miku im, i vjeter.

  Letra, vinte nga large
  Ketu, ne doren time
  E brenda, mbante varge
  Plot te bukura kujtime.

  Me nostalgji e malle
  Letren e lexova
  Dhe kurbetin qe na ndane
  Me shpirte, une e mallkova.

  Ketu larg, ku jam
  Me mungon, ajo miqesi
  Mallin, qe per te e kam
  Se shuaj dot, as me raki.

  Miqesia jone e vjeter
  Kurre, nuk mund te tretet
  Se zevendeson gje tjeter
  E tille perjete, do te mbtetet.

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 12:59
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 17. #17
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  FATI

  Fati;
  Si nje placke pa vlere me hodhi,
  ne rruget e mundimshme te mergimit!
  Ku gjithmone nga pas me ndoqen,
  castet e mallkuara te deshperimit!

  Fati;
  Padrejtesishte me detyroi,
  te jetoja i vetem ne kurbet!
  Te gjitha enderrat mi shkaterroi,
  e jeten ma beri te shkrete!

  Fati;
  Me la te endesha i pashprese,
  ne labirintet e jetes sime!
  Ku shpeshhere u rrezikova te vdes,
  por mbijetova me shume mundime!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:00
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  '' ATDHEU PO NA PRET ''


  Hodhem cantat permbi krahe,
  e drejt shtigjeve u nisem!
  Kudo neer bote u shperndame,
  e nenen Shqiperi braktisem!

  Malet qe ngriheshin gjer tek rete,
  me nje fryme i kapercyem!
  E atdheut tone te shtrenjte,
  gabimishte shpinen i'a kthyem!

  Dallget e trazuara te detit,
  mes per mes i came!
  Nuk e mbajtem amanetin,
  qe stergjysherit na e lane!

  Shtigjet kur i kaptuam,
  askush s'na pershendeti!
  Ne toke te huaj shkuam,
  edhe atje askush s'na priti!

  Ketu ku dielli s'te ngroh,
  e hena nuk ndricon!
  Si enderr e braktisur,
  jeta po na shkon!

  Ndaj duhet te zgjohemi vellezer,
  prej gjumit qe na largon!
  Se votrat tona po na presin,
  me ngrohtesine qe ketu na mungon!

  Obligimet e atdhetarit,
  na duhet qe t'i plotesojme.
  Amanetin e te parit,
  ne vend duhet qe ta cojme.

  Ejani kthehemi ne vendlindje,
  atje ku jeta merr kuptim.
  T'i zbrazim zemrat nga keti dhimbje,
  e t'i mbushim perplot me gezim.....

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:00
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 19. #19
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  LARG PRINDERVE, MERGUAR !!!


  I vetmuar pa asnjeri,
  ne toke te huaj po jetoj!
  Ashtu si i burgosuri ne qeli,
  nje nga nje ditet numeroj!

  Larg vendlidjes i merguar,
  fatkeqesishte une jam!
  Por shpirtin e perveluar,
  atje tek prinderit e kam.

  Ketu larg pa babe e nene,
  po jetoj une si jetim!
  Ketu ku nata nuk ka hene,
  nuk gjen qetesi ky shpirti im!

  Si foshnje e porsalindur,
  qe kerkon te pije gji.
  Papushim kerkon kjo zemer,
  te shohe prinderit e mi.

  Valle edhe sa kohe,
  do te zgjase kjo fatkeqesi?!
  Edhe sa kohe valle do te pres,
  qe te kthehem ne shtepi?!

  Perse valle o zot s'ma thua,
  te verteten mua te shkretit?!
  Edhe sa vite do te vuaj,
  i prangosur ne qelite e kurbetit?!

  Me liro pra po te lutem,
  nga keto te errta qeli.
  Me kthe pra sa me pare,
  prane prinderve te mi.

  Me kthe atje se po me presin,
  me lot ne sy e padurim!
  Se dua t'i shoh kur ata te qeshin,
  qe ta qetesoj kete shpirtin tim.

  Dua t'i shoh e t'i perqafoj,
  t'iu hidhem ne krahe i permalluar.
  E lotet qe ato kane ne sy,
  t'iu fshij me keto dy duar.

  Dua ti ndjej e ti kem prane,
  sebashku me ta te jetoj.
  Nenen time dhe babane,
  qe pa mase po me mungojne!

  Dua t'i degjoj kur te flasin,
  me zerin e embel e te ngrohte.
  Ta braktis kete toke te huaj,
  ku ndjej gjithmone te ftohte!

  Pra dua aq shume o zot,
  te kthehem serish ne vendlidje.
  Qe prinderit t'mos derdhin me lote,
  e ne zemer t'mos kene me dhimbje.

  Me kthe pra sa me pare,
  ne krahet e prinderve te mi.
  Se s'mundem te jetoj me gjate,
  keshtu si njeriu pa njeri!

  Me kthe pra po te lutem,
  o zot degjoje zerin tim.
  Pergjithmone dua te zhdukem,
  nga kjo qeli e ashtuquajtur mergim!

  Pra dua te kthehem e te jetoj,
  ne gjirin e prinderve te mi.
  Dua qe te vdes atje ne vendlidje,
  e dheu t'me trese me lehtesi .....

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:01
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 20. #20
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  VAJTON NENA, DJALIN


  Me dhimbje e me malle
  Ate dite, u largove
  Ne nje rruge te gjate
  Ti u nise, te shkoje.

  Me zemer te plagosur
  Te percolli, nena ty
  Ishte shume e merakosur
  Lotet, i shendrisnin ne sy.

  Mirupafshim, o bire
  Te qofte udha e mbare
  Ne fytyre e mpire
  Ti tha nena, keto fjale.

  Ajo rruge e larget
  E mbushur, plot trishtim
  Qe per ty te mjerin
  Nuk pati, kurre me kthim.

  Detit, mes per mes
  Ate nate, iu fute
  Por per fat te keq
  Ne thellesite e tij, u zhduke.

  Ne brendesite e veta
  Dallget, te perpine
  Me ze te qau, nene shkreta
  Kur mesoi, per tragjedine.

  E tronditur, thelle ne shpirte
  Fotografine tende, shikonte
  Me lote qe i rridhnin, nga syte
  Dallget e detit, mallkonte.

  Nje shami te zeze, ne koke
  Nena, tani po mbane
  Vajton pa reshtur e derdh lote
  Per te birin qe se ka me prane.

  Zemra e nenes tretet
  Ne heshtje, si nje qiri
  Per djalin e saj, te vetem
  Qe iku, e nuk u kthy.

  As kufomen, s'ta pa me sy
  Pasi trupi yt, nuk u gjete
  Ndaj varri, ku prehesh ti
  Eshte i madhi dete.

  Dridhet zeri i nenes
  Kur emrin tend, therret
  Plot dhimbje, i tregon henes
  Per humbjen e djalit te vete!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:01
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 21. #21
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  '' ME FAL, NENA IME ''

  Nena ime nene e dashur,
  per ty zemra me ka plasur.
  Para kohe une u plaka,
  ketij kurbeti i rente flaka!

  Nga ti ika u largova,
  dhe gabimishte te lendova!
  Por ja qe fati me denoi,
  pa ty nene une te jetoj!

  Ne enderr jam me ty c'do nate,
  edhe pse ti ndodhesh larg.
  Cfaredolloj dhimbje ma lehteson,
  dora jore kur me ledhaton.

  Me duket vetja si jetim,
  ketu larg teje ne mergim!
  Ndjenjat me jane ndryshkur nga vetmia,
  e shpirtin ma braktisi lumturia!

  Pa ty nene e shtrenjte,
  e rende qenka kjo jete!
  Mallkuar qofte ky kurbet i zi,
  qe padrejtesishte me ndau nga ti!

  Prej dites kur dola ne kurbet,
  nje faj i rende ne shpirte me vret!
  Pesha e tij po me hap plage,
  qe perjete do te rrjedhin gjak!

  Te lutem me fal, nena ime,
  qe te lashe ne hidherime!
  Me fal qe po derdh lot per mua,
  dhe mos harro nene, se une shume te dua.

  Te dua aq sa jeten time,
  e per kete nuk kam dyshime.
  Ndaj po kthehem nene tek ti,
  fluturimthi porsi veri.

  Pritem nene se ja po vij,
  e lotet ne sy, do te ti fshij.
  Do te te marr ne perqafim,
  gjersa ta shuaj une kete mallin tim.....


  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:02
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 22. #22
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  '' MUNGESA E NENES ''


  I pakenaqur e ne vetmi,
  po me iken kjo jete e shkrete!
  Nena me pret me lot ne sy,
  qe te kthehem sa me shpejte!

  Buza me dridhet e s'flas dot,
  dhimbja ne shpirte me rendon!
  Ne syte e mi ka vetem lote,
  per nenen qe aq shume me meungon!#

  U bene vite qe s'e shoh,
  nenen time aq te shtrenjte!
  Mungesa e saj shpirtin ma ftoh,
  ketu larg ne te ziun kurbet!

  Me mall e dhimbje e kujtoj,
  e ndjehem keq kur se kam prane!
  Mergimin e erret e mallkoj,
  qe larg nenes po me mbane!

  Mallkoj jeten dhe fatin tim,
  mallkoj diten kur jam larguar!
  Vajtoj e derdh lote pa pushim,
  per ditet qe larg nenes, jam duke jetuar !!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:02
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 23. #23
  Minifotoja e anetarit SAM
  SAM
  SAM eshte Jashte Linje Anetar/e Santa Express Champion
  Reg
  26-05-06
  Lokalizimi
  Italy (DR)
  Postime
  513

  Kryesore

  Jane vertet poezi shume te bukura

  komplimente BISHA E PYLLIT
  "Puoi cambiare il cielo ma non puoi cambiare l'anima"

 24. #24
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga *SAM* Shikoni Postimin
  Jane vertet poezi shume te bukura

  komplimente BISHA E PYLLIT

  Pershendetje *SAM* dhe shume faleminderit per vleresimin e poezive.

  Shpresoj qe ashtu sikurse ty, do t'ju pelqejne edhe te tjereve.


  Gjithe te mirat:
  Bisha e Pyllit...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 25. #25
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  ZAMBAKU MBI VARR...

  Nga larg po te shkruaj,
  e me mall te madh po pres.
  Njehere te te shikoj,
  e me pas te vdes!

  Pasi te kem vdkur,
  ne varreza do te jem!
  Por serish ne zemren e mekur,
  ty brenda do te te kem.

  Ti po deshe, na ler ndonje kujtim,
  qe malli te na marre te dyve.
  Mbill nje Zambak mbi varrin tim,
  dhe ujite me lotet e syve...  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:03
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 26. #26
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  LARG Ne KURBET!

  Tani ndodhem larg, larg ne kurbet,
  ku pa mase vuan, kjo zemer e shkrete!
  Malli me djeg e me pervelon si flake,
  e syri lotet si ndalon dot aspak!

  Gjume s'po bej dot asnje nate,
  se enderrat s'po me lene rehat!
  Me shpiejne tutje, atje ne vendlindje,
  dhe sapo i hap syte, mbytem ne dhimbje!

  Ilac nuk po gjej, t'a qetesoj pak veten,
  ndaj dite e nate ne heshtje po tretem!
  Ngushullimi dhe shpresat moren arratine,
  ketu ne toke te huaj, ne te ziun mergim!

  E erret qenka jeta, ashtu sikurse nata,
  ne keto rruge kurbeti, keto rruge kaq te gjata!
  Vuajtjet dhe hidherimet aspak s'paskan mbarim,
  per mua te mjerin, ketu larg ne mergim!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:03
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 27. #27
  Minifotoja e anetarit EUDOR
  EUDOR eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-09-07
  Postime
  1

  Kryesore

  MUNGESA E NENES ''


  I pakenaqur e ne vetmi,
  po me iken kjo jete e shkrete!
  Nena me pret me lot ne sy,
  qe te kthehem sa me shpejte!

  Buza me dridhet e s'flas dot,
  dhimbja ne shpirte me rendon!
  Ne syte e mi ka vetem lote,
  per nenen qe aq shume me meungon!#

  U bene vite qe s'e shoh,
  nenen time aq te shtrenjte!
  Mungesa e saj shpirtin ma ftoh,
  ketu larg ne te ziun kurbet!

  Me mall e dhimbje e kujtoj,
  e ndjehem keq kur se kam prane!
  Mergimin e erret e mallkoj,
  qe larg nenes po me mbane!

  Mallkoj jeten dhe fatin tim,
  mallkoj diten kur jam larguar!
  Vajtoj e derdh lote pa pushim,
  per ditet qe larg nenes, jam duke jetuar

  Best Poetry Ever One Love

 28. #28
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Faleminderit per vleresimin tend EUDOR...

  Eshte me te vertete shume poezi e bukur por hidherimi qe
  mbart kjo poezi ne vetvete, fatkeqesishte eshte realiteti
  im aktual...


  Gjithe te mirat ne jete:

  Sinqerishte:
  Bisha e Pyllit...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 29. #29
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  LARG NGA TI...

  Te thashe mbreme qe sot do iki,
  ne nje udhetim te gjate.
  Por kurre s'do te te nxjerr nga shpirti,
  do te te kujtoj dite e nate.

  Do ta ndjej shume mungesen tende,
  atje ne toke te huaj!
  Ndaj sa here do me biesh nder mendje,
  malli zemren do ma bluaj!

  Atje ku i vetem do qendroj,
  do te me kujtohen takimet tona.
  Me zemer te vrare do nis te lotoj,
  per ty deri ne oret e vona!

  Nga te gjitha gjerat e tua,
  vetem fotografine do mund te mbaj!
  Kur te me kujtohet fjala jote "Te Dua",
  fotografine tende me lot do t'a laj!

  Atehere s'do te kem asnje mundesi,
  t'i perkedhel floket e tua te gjata!
  Por do te pres nje leter nga ti,
  te shkruar me shkronja te arta.

  Buzet tua si mjalte te embla,
  do te me mungojne per c'do nate.
  Nga zjarri do te me digjet zemra,
  dhe nuk do te bej kurre rehat!

  Nuk do te mund ta shtyj dot jeten,
  atje ne toke te huaj e ne vetmi!
  Ndaj besome se nuk do te vdes,
  pa u kthyer edhe njehere tek ti...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:04
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 30. #30
  Minifotoja e anetarit lolche
  lolche eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  19-06-08
  Postime
  2

  Kryesore

  shum poezite e bukura dhe me nje permabajtje teper te veqante...
  disa nga to me marri dhe em rrembejne ne mendimet qe as vet nuk i kuptoj se si me kujtohen por vetem qe i mendoj.....
  Bravo te qofte Bisha e Pyllit........

 31. #31
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga lolche Shikoni Postimin
  shum poezite e bukura dhe me nje permabajtje teper te veqante...
  disa nga to me marri dhe em rrembejne ne mendimet qe as vet nuk i kuptoj se si me kujtohen por vetem qe i mendoj.....
  Bravo te qofte Bisha e Pyllit........

  Faleminderit lolche per komplimentet e embla.

  Te uroj gjithe te mirat ne jete.

  Sinqerishte:
  Bisha e Pyllit...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 32. #32
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  E PABESe...

  Te dua me the,
  dhe si era shkove!
  Te prita qe te ktheheshe,
  por ti as qe u kujtove!

  E pabese u tregove,
  nuk u bere me e gjalle!
  Me nje tjeter shkove,
  per mua s'pate aspak mall!

  Ti ike pergjithmone,
  e zemren time e copetove!
  Harrove dashurine tone,
  dhe as falje s'me kerkove!

  Prej meje kur u largove,
  as lamtumire s'me the!
  Si valle se paskam kuptuar,
  qe kaq e pabese ti je?!

  Me vrave c'do enderr,
  me mbyte c'do shprese!
  Ndaj mos mendo se me gjate,
  per ty une do te pres!!!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:04
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 33. #33
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  LAMTUMIRe!...


  Kur aq shume te desha,
  ti mua me tradhetove!
  Pa i marre parasyshe vuajtjet,
  jeten mua ma shkaterrove!

  Isha i sigurte ne perqafimin tend,
  moj zemer ftohte dhe e pabese!
  Besoja ne fjalet e tua genjeshtare,
  e ne zemren tende mekatare!

  Ti ishe ajo qe desha me se shumti ne jete,
  ate kohe ishe jeta ime vete!
  Ndersa tani je ajo qe ma shkaterrove jeten,
  e qe kurre nuk ma the te verteten!

  Dikur isha i lumtur me ty,
  ndersa tani jam i penduar!
  Nga dashuria qe me ty pata,
  e nga fjalet e tua te kota!

  Por tani nuk jam i vetem,
  prane vetes kam nje qiri.
  Qe tretet ngadale ne heshtje,
  ashtu sikurse zemra ime per ty!

  E pyes; perse kemi te njejtin fat,
  qe te tretemi per te tjeret?!
  Ne nje kohe, kur ata nuk na duan,
  dhe vetem na bejne qe te vuajme!

  Por ai nuk me pergjigjet,
  vazhdon te tretet ne qetesi!
  Atehere nuk i bej me pyetje,
  dhe e le te digjet me lumturi.

  I drejtohem vetes time,
  e pyes; perse loton?!
  Perse akoma mendon per vajzen,
  e cila ty te tradhetoi?!

  T'i plotesova te gjitha deshirat,
  asgje nuk te mungoi!
  Por kurre nuk e vleresove,
  zemren qe te dashuroi!

  Te desha me shume se jeten time,
  por ti m'a shperbleve me tradheti!
  Duke me lene te mjere,
  e te vetem me lot ne sy!

  Pikat e qiriut me duken,
  se u bashkohn loteve te mi!
  Qe nuk kane aspak te reshtur,
  qe prej dites kur u largove ti!

  Me tjetrin kur te shoh, me duket,
  sikur shembet qielli e me bie mbi koke!
  Ndersa une si i pashpirte,
  perplasem pa ndjenja ne toke!

  Ti ecen duke qeshur,
  e une kur te shikoj vuaj!
  Harrove qe me pate dhene besen,
  e tani shkone me nje te huaj!

  Pra edhe mua me duhet,
  tani ty te harroj!
  Lamtumire moj shpirtekatile,
  lamtumire sot e pergjithmone!...

  © S. Murati...
  Modifikuar per here te fundit nga Poeti Dhimbjes : 23-08-2011 ne 13:05
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 34. #34
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore

  Pershendetje Bisha e Pyllit!
  Urime per poezite. Jane vertet shume te bukura. Vazhdo keshtu.

 35. #35
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Pretty Witch Shikoni Postimin
  Pershendetje Bisha e Pyllit!
  Urime per poezite. Jane vertet shume te bukura. Vazhdo keshtu.
  Pershendetje Pretty Witch.

  Me behet shume qejfi, qe te kane pelqyer vargjet e mia ne poezi dhe kjo ndjenje me jep kurajo dhe me frymezon akoma edhe me shume qe mendimet dhe ndjenjat e mia t'i hedh neper vargje duke shkruar poezi...

  Me respekt:
  Bisha e Pyllit...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Dennisi UK - Ja pra ku po i sjell edhe ca foto te miat!
  By dennisi_uk in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 25
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 15:37
 2. Disa poezi per ???
  By antivirusi in forum Dashuria
  Pergjigje: 48
  Postimi i Fundit: 08-06-2008, 03:21
 3. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-04-2007, 17:56
 4. Universitetet, edhe llogaritjen edhe shpalljen e fituesve
  By Administratori in forum Shtypi i dites
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-08-2006, 12:16
 5. Pergjigje: 17
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 13:29

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.