Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Icon33 Fjale te urta popullore

  Ja po shkruaj une disa

  Punen e sotme mos e ler per neser.


  Gur gur behet mur.


  Genjeshtra i ka kembet te shkurtra.

  Trimi i mire me shoke shume


  Me mire nje mik sesa nje ciflik.


  Kush kerkon gjen.


  Hajde shkruani ju ndonje tani .Pershendetje all


 2. #2
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Kryesore

  Qesh mire ai qe qesh i fundit.


  Dardha bie mbi dardhe.


  Ha buken e permbys kupen.


  Kush vjen pa ftuar e gjen pa shtruar.


  Ujku qimen e nderron por zakonin se harron.  Gjuha kocka ska por kocka thyen.


  Kur te vijne mendte ikin dhente.


  Gjuha shkon ku dhemb dhembi.


  C te mbjellesh do te korresh.

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Ai qe kercenohet, rrallehere hakmirret
  Ai qe ngutet, cdohere vonohet
  Ai qe premton shume, ben pak
  Ai qe s'bindet, nuk din te komandoje
  Ai qe nuk e don babane dhe nenen, ai nuk e don askend
  Ai qe s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolege,as si bashkepunetor e as si fqi
  Ai qe nuk degjon miskojen, se degjon as tupanin
  Ai qe s'punon si burre, rrin e qan si grua
  Ai qe shpejt dashurohet, shpejt deshprohet
  Ai qe shume flet, gje ne drite nuk cet
  Ai qe ta ban rrafsh, ka qef me t'dale koder
  Ai qe ta don te miren, te flet, ai qe s'ta don, vetem te shikon
  Ai qe thote "une jam une", ai hup gjithkun
  Ai qe vjedh nje veze, vjedh edhe nje buall
  Ajo qe s'arrihet, duket me e embel
  Ajo qe s'te pelqen ty te ta bejne, mos ua bej te tjereve
  Burri te mbyte ose ta fale, i ligu as te myte as ta fale
  Butesia mund te fitoje gjithcka, pervec pasurise
  Pasurine mund ta vjedhin, por diturine jo
  Ai qe ta ruan te fshehten te do me shpirt
  E vetmja rruge qe te con te dituria eshte puna
  Gjysma e punes eshte mbaruar kur ajo fillohet me deshire
  Nje pune e bukur eshte me e dobishme, se nje mije fjale te bukura
  Duhet te shfrytezohet mire koha, sepse jeta nga koha perbehet
  Mos u prish me vellane per pune te shokut, sepse shoqeria zhduket, vellazeria mbeteT
  Vetem puna i pengon njerezit qe te mos mendojne per gjera te keqija.
  Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh
  Trupi sherohet me te punuar, mendja me te mesuar-
  Me mire eshte te luftosh dhe ta humbesh betejen , sesa te mos luftosh asnjehere
  Politika s'eshte asgje tjeter, pos mjeshteri e rrenes ne castin e duhur
  Budallen mos e vet se t'kallxon vet
  Buka ne bark, forca ne shtat
  Buka s'ka turp
  Buka te mban fytyren, yndyra te shkelqen fytyren
  Buke e kripe e zemer
  Buke e qepe dhe shendet
  Buka prej qielli s'vjen
  Bukuria dhe pasuria s'jane pergjithmone
  Bukuria dhe mencuria nuk shkojne bashke
  Bukuria e gruas duket ne mengjes
  Bukuria nje dite, veprat nje jete
  Bukuria te habite, bukuria te korite
  Burgu eshte varr per se gjalli
  Burgu e ka deren e madhe per te hy, por te vogel per te dale
  Burgu per burra eshte
  Burrat besojne se bota eshte e krijuar vetem per ta
  Burre i mire ne sofer te huaj mos u ben
  Burri lidhet per fjalet, kau per brinjte
  Burri me dy gra, kemishen pa la
  Burri ne shtepi, si kercu i zi
  Burri nje here ka lindur, nje here edhe do te vdese
  Burri per gruan eshte si catia per shtepine
  Burri s'matet me pellembe por me zemer
  Nobody is perfect ...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit gb2x
  gb2x eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-02-06
  Postime
  3

  Kryesore

  Tull Tull Behet Shtesa

 5. #5
  Minifotoja e anetarit SAM
  SAM
  SAM eshte Jashte Linje Anetar/e Santa Express Champion
  Reg
  26-05-06
  Lokalizimi
  Italy (DR)
  Postime
  513

  Kryesore

  nuk ka trendafila pa gjemba

Tema te ngjashme

 1. Fjale te urta
  By SMACKDOWN in forum Qeshni dhe ju
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-10-2010, 16:09
 2. Fjale te Urta Per Dashurine
  By Gona_19 in forum Dashuria
  Pergjigje: 21
  Postimi i Fundit: 07-12-2009, 22:10
 3. Fjale te urta te popullit shqiptar (te perpunuara)
  By unevetvetja in forum Qeshni dhe ju
  Pergjigje: 150
  Postimi i Fundit: 04-04-2008, 23:34
 4. 100 Fjale Te Urta Arabe
  By Muslimani in forum Letersia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-08-2007, 23:42
 5. Pergjigje: 10
  Postimi i Fundit: 21-11-2004, 15:09

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.