Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 18 nga 18
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon8 Keshilla per kuzhine

  Ketu do japim disa keshilla per kuzhine...
  Nobody is perfect ...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon19

  Ne menyre qe te zhdukesh eren e mykut apo cdo lloj ere tjeter jo te kendshme ne dollap apo ne syrtare mjafton te vendosni ne kend te tyre nje copez thengjill.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Gjate gatimit te gjelleve te nxehta mos i mbani femijet prane.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Kur rrihen te bardhat e vezeve qe t'u shtohen me shume vellimi per cdo kokerr veze i shtohet nje gjysem luge gjelle uje.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Kur gjiza eshte e tharte perzihet me qumesht ne raportin 1:1, pasi lihet nje ore kullohet, keshtuqe gjiza behet e embel dhe e fresket.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Ne menyre qe te heqesh eren e peshkut nga duart, pastroji ato duke i ferkuar mire me limon...

  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Per te permiresuar shijen e fasuleve gjate zierjes hidhen majdanoz dhe karota.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  Shpresoj qe sa do pak keto keshilla te ju ndihmojne ne jeten e perditshme te kuzhines......
  Nobody is perfect ...

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Kur ne frigorifer mbetet 1/2 kokre qepe e qeruar, qe te ruaj shijen dhe aromen, lyhet vendi i prere me margarine.

  Gjate zierjes se patateve te vjetra ,qe te mos krijohen njolla te zeza,u hidhet pak uthull.
  Nobody is perfect ...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Per te pastruar makinen e mishit gjate grirjes se mishit me dhjame,grihen me pare 2--3 kokrra patate,pastaj lahet.

  Trute para se te perpunohen duhet te vendosen per 1--2 ore ne uje te ftohte qe tu hiqet cipa.
  Nobody is perfect ...

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon8

  Djathi shume i kripur njomet me uje te zier por te ftohur.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Mos perdorni mjetet elektrike kur duart i keni te lagura, si dhe kur dyshoni se kane difekte teknike.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------

  Vezet e fresketa kur futen ne uje me kripe bien ne fund ndersa ato qe s'jane te fresketa notojne.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Patatet e ziera qerohen me lehte nese pas zierjes hidhen ne uje te ftohte.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Mbas qerimit te patateve, karrotave, e perimeve te tjera duarve ju hiqen njollat nese lahen me leng limoni ose limontos.
  Nobody is perfect ...

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Ervini79
  Ervini79 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-10-04
  Lokalizimi
  ........
  Postime
  120

  Kryesore

  Kur ne friz ta fusim torten apo diqka qe mund te mar eren e asortimenteve ne friz duhet me vendos nje filgjan me pak kafe.. e kam degjuar mamin duke treguar per kete
  ♠☺¢▲ ?e nuk mund te shkepusim asnje flete nga JET? jone, ndonese fare lehte mund ta hedhim ne zjarr gjithe librin e saj. ♠☺¢▲

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Ciknosja e gjelles (ne tenxhere)

  Ciknosja e gjelles (ne tenxhere)

  Nese pa dashur e lini gjellen ne tenxhere me shume sec duhet dhe ju ciknoset, mos u merakosni. Hiqni me kujdes pjesen e lartme qe nuk eshte djegur dhe vendosini ne nje tenxhere tjeter. Ne vazhdim shtoni ne gjelle nje patate te qeruar te prere ne feta si dhe dy feteza buke bajate. Lerini ne gjelle per rreth 20 minuta ne menyre qe te thithin eren e djegesires. Me pas hiqini patatet dhe buken dhe shtoni pak piper ose nje salce pikante per ta mbuluar plotesisht eren e ciknes.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Shkrirja e mishit

  Shkrirja e mishit

  Preferohet qe shkrirja e mishit te mos behet jashte frigoriferit, sepse ndryshimi i menjehershem i temperatures shkakton plasaritje ne indet e tij, duke shkaktuar ne vazhdim oksidim te mishit nga kontakti me oksigjenin. Keshtu, eshte me mire qe pasi ta kemi nxerre nga ngrirja, ta leme mishin ne dhomen e shkrirjes se frigoriferit (apo ne katet e poshtme te frigoriferit), ne menyre qe te shkrihet pak nga pak.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 9. #9
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Peshk pa ere te rende

  Peshk pa ere te rende

  Nese ju pelqen peshku, por nuk e duroni eren e tij te rende, ekzistojne menyra per ta bere ate me te lehte. P.sh. para se ta piqni sperkateni me mjaft limon dhe vendosini ne bark nje cope djathe ose nje degez rozmarine. Keshtu do ti jepni peshkut shije dhe arome te kendshme.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Pastrimi i peshkut

  Pastrimi i peshkut

  Nje menyre mjaft e mire per te mos e mbushur kuzhinen me luspa sa here qe qeroni peshk, eshte qe ti zhysni peshqit ne nje ene te madhe me uje dhe leng limoni. Keshtu, jo vetem qe nuk do te mbusheni me luspa, por do te evitoni ererat jo te kendshme.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Ruajtja e oktapodit

  Ruajtja e oktapodit

  Oktapodin e mbetur eshte mire ta ruajme ne nje vazo qelqi me uthull, te vendosur ne frigorifer. Ne kete menyre, jo vetem qe te ruhet per me teper kohe, por merr nje shije speciale dhe me te mund te bejme meze mjaft te shijshme.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Berxollate buta

  Berxollate buta

  Grini nje kivi derisa te behet pure, zhytni ne te berxollat dhe lerini per rreth 1 ore. Ne vazhdim shpelajini dhe piqini. Rezultati eshte te shijoni berzollat me te buta qe keni ngrene ndonjehere.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 13. #13
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Sterkitja (sterpikja) me vaj te nxehte

  Sterkitja (sterpikja) me vaj te nxehte

  Per te evituar sterkitjen me vaj te nxehte gjate skuqjes dhe te na ndote kuzhinen, eshte mire qe te hedhim ne vaj pak kripe, para se te filloje te nxehet.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 14. #14
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Era e keqe e lulelakres

  Era e keqe e lulelakres

  Per te shmangur eren jo te kendshme te lulelakres se zier, hidhni ne tenxhere nje molle ose vendosni mbi kapakun e tenxheres nje cope pambuk te zhytur ne uthull.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Kryesore Era e hudhres

  Era e hudhres

  Disa here, pas ngrenies se hudhrave, megjithese i keni lare dhembet, era e saj e rende nuk iken. Zgjidhja eshte mjaft e thjeshte. Pertypni disa gjethe majdanozi dhe era menjehere do te zhduket.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality.

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Iceberg
  Iceberg eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-05-06
  Postime
  15

  Kryesore

  Pershendetje,
  Di njeri se si hiqet era e keqe e frigoriferit?

 17. #17
  Minifotoja e anetarit polat
  polat eshte Jashte Linje Anetar/e Wheel of Fortune Champion, Virus 2 Champion, Valentine Surprizes Champion, Twelve Swap Champion, Square Assemble Champion, Smaugs Treasure Champion, Shape Game Champion, Rotamania Champion, Queens Jewels Champion, Penguin Pass Champion, Navy Battles Champion, Tritryst Champion, Memory Champion, Map Test Champion, Mahjong Connect Champion, Lawn Pac Champion, Key Ball Champion, Jukebox Hero Champion, Jigsaw Puzzle Champion, Festive Fallout Champion, Eyeball Champion, Crazy Block Breaker Champion, Chroma Blast Champion, Christmas Tetris Champion, Bunch Champion, Bubble Popper Champion, Bubbels Champion, Bookworm Champion, Sky Blocks Champion, Beach Party Slots Champion
  Reg
  14-09-06
  Lokalizimi
  Turqi
  Postime
  16

  Kryesore

  po te lahet me uje e sode buke thone qe era e keqe e frigoriferit iken

 18. #18
  Minifotoja e anetarit mundiali
  mundiali eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  02-02-07
  Postime
  11

  Kryesore

  Ju falenderojm per keshilla,gjdo here jan te mire se ardhura

Tema te ngjashme

 1. kam nevoj per keshilla nga gjith ju
  By idaa in forum Dashuria
  Pergjigje: 21
  Postimi i Fundit: 29-03-2010, 10:39

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.