Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 54
 1. #1
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Icon15 cili eshte ushqimi juaj me i preferuar?

  cilin ushqip e preferoni me shum?ben ta di dhe kete?
  me falni por jam vajze kurioze un!!!!!!
  dua ti di te gjitha un
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 2. #2
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  me sa po kuptoj un ju nuk po hanit kuurrrrrr po si mun te rrini ju ashtu pa ngrene me tregoni ju lutem,
  sepse mua me gjeni cdo sekond duke futur dicka ne goje!

  ja po ju jap un nje shepmull:mua me pelqejne me shum ushqimet italiane!
  po juve??aman sa here duhet qe te ju pyes
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  si shume llupse qenke moj goce, te pakten mos ha shume embelsira.
  mua me pelqejne ushqimet tradicionale shqiptare, njekohesisht edhe te gjitha llojet e frutave.
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  skifter te lutem vetem mos me thuaj llupse mos me thuaj sepse ate zanate nuk mun ta ndali un!por per ta mbajtur trupin ne forme bej sport shum,,,kshu qe nuk jam e shendoshe edhe pse ha shum!
  thx per pergjigjen skifter
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 5. #5
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  dhe te befshin mire frutat!por mos ha shum
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  edhe po te ha shume fruta ato nuk te shendoshin.
  megjithate faleminderit per keshillen?
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit blackblue4ever
  blackblue4ever eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  04-11-03
  Lokalizimi
  USA
  Postime
  886

  Kryesore

  Ushqimi im i preferuaruar eshte.....makarona me karkaleca dhe pana..,karkalecat te jene te skuqur,sepse ashtu me shijojne.

  Ndersa nga frutat me pelqen: Pjeper...kivi...dhe banane.

  Nga embelsirat:...ASNJERA...pervec cokollatave "Tablerone"(e cila eshte cilesuar cokollata me e MIRE ne bote)...uroj ta keni provuar.
  If a tear fell from my eyes each time I thought of YOU, I would have a puddle of fallen wishes......~ crazy in ~

 8. #8
  Minifotoja e anetarit dory85
  dory85 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-10-03
  Lokalizimi
  milano
  Postime
  92

  Kryesore

  sweeti une i ha shume embelsirat,dhe me pelqejne patatet e skuqura.gjeja qe urrej me shume eshte pasta italiane (makaronat) se me jane shpifur duke ngrene cdo dite.te persh
  100% shqiptar

 9. #9
  Minifotoja e anetarit drago
  drago eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-11-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  585

  Kryesore

  fruta embelsira i vetmi ushqim qe haje , nese nuk haje keto nuk e quj
  brus lee

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Lela
  Lela eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-03-04
  Lokalizimi
  Në Endërr
  Postime
  44

  Kryesore

  Pasticet i kam qejf une, sic i ben mami im

  Po nuk ve asgje para embelsirave (sidomos
  cokollatat dhe keket me sherbet, lol)

  Honey... You are my shining Star !

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Linoa
  Linoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-04-04
  Lokalizimi
  france
  Postime
  7

  Kryesore

  un i kam qef dolmat!

 12. #12
  Minifotoja e anetarit ariel
  ariel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-04
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  208

  Icon11

  mua me pelqejne picat sidomos me fruta deti.
  Pershendetje

 13. #13
  Minifotoja e anetarit ALTITI
  ALTITI eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-05-04
  Postime
  2

  Kryesore

  Une kam qejf shpagetat dhe makaronat ...em ,jane shume te shijshme .

 14. #14
  Minifotoja e anetarit fida
  fida eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-07-04
  Lokalizimi
  nga kosova kk viti fsh lubisht
  Postime
  1

  Kryesore

  per mu eshte ushqimi ma i mir ne mengjes me qumshte
  kalaj

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Ushqimi qe me se shumti me pelqen eshte Flija qe e bejem ketu tek ne ne Kosove gjithashtu edhe tava e Elbasanit qe eshte specialitet nga Shqiperia.
  Por gjithashtu me pelqejne shume peshqit e pergaditur mire ,saladat e ndryshme e sidomos ajo me patate ,pastaj shpagetat e shume e shume ushqime tjera qe jane te ndryshme.

  Ju deshiroje cdo te mire.
  Nobody is perfect ...

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Ervini79
  Ervini79 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-10-04
  Lokalizimi
  ........
  Postime
  120

  Kryesore

  Me pelqejne te gjitha ushqimet e gatuara mire. E sidomos embelsirat qe i gatuan motra ime.
  ♠☺¢▲ ?e nuk mund te shkepusim asnje flete nga JET? jone, ndonese fare lehte mund ta hedhim ne zjarr gjithe librin e saj. ♠☺¢▲

 17. #17
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Ervini79
  Me pelqejne te gjitha ushqimet e gatuara mire. E sidomos embelsirat qe i gatuan motra ime.
  Nobody is perfect ...

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Baby_Girl
  Baby_Girl eshte Jashte Linje Anetar/e Word Up Champion, Letters Champion
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  London
  Postime
  1,016

  Kryesore

  Une nuk e ha mishin dhe as peshkun dhe as nje ushqim te pergatitur me to. Preferoj me shume perimet, ushqimi im me i preferuar eshte pilafi i pergatitur me perime ashtu sic di ta gatuaj vete. Sa per embelsira me pelqen bakllava,

 19. #19
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  ushqimi im i preferum e me pelqe kur ha karkaleca deti te shkuqme me zgare te bome vet ene ta percjellesh me vere te kuqe hmmmmmmmmmmmmm mu bo goja long :P

 20. #20
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  berxolla te skuqura dhe byrek me mish te kenaqin shpirtin mo

 21. #21
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  Atehere Per 4 vete ;
  MIsh QIngji Ose keci me mire qingji 500 gr
  kos 1 lt ; Oriz 1/2 filxhan kafeje ;veze 3 kokrra ;gjalpe 100 gr;Miell 2 luge gjelle ;kripe piper...

  Pergatitja :

  Mishi pasi lahet ,fshihet ,pritet ne racione vihet ne nje tave dhe i hidhet gjysma e gjalpit dhe kripa dhe piperi .Piqet ne furre me teperature 180° duke i sperkatur pjeset e mishit me lengun e tij . (me pare mishi te zihet per 30 min ) .Para se te perfundoje Pjekja (15 min ) hidhet mbi tave orizi dhe pak leng mishi 1/2 gote uji e nxehte . Hiqet nga furra dhe lihet qe te ftohet pak.nderkohe ne nje tas porcelani hidhet kosi dhe kripa,Punohen mire shtohen vezet nje nga nje dhe mielli pa e ndaluar perzierjen . Ne fund i hidhet pjesa e mbetur e gjalpit. Kjo mase vihet ne tave ,perzihet mire qe te trazohet me copat e mishit dhe Orizin dhe futet serish ne furre per rreth 15 min... Ju befte mire ... Qe ti keni me kollaj per ti marre si receta do i vendos te ndara dhe sipas vendeve...

 22. #22
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga [Calvin]
  Atehere Per 4 vete ;
  MIsh QIngji Ose keci me mire qingji 500 gr
  kos 1 lt ; Oriz 1/2 filxhan kafeje ;veze 3 kokrra ;gjalpe 100 gr;Miell 2 luge gjelle ;kripe piper...

  Pergatitja :

  Mishi pasi lahet ,fshihet ,pritet ne racione vihet ne nje tave dhe i hidhet gjysma e gjalpit dhe kripa dhe piperi .Piqet ne furre me teperature 180° duke i sperkatur pjeset e mishit me lengun e tij . (me pare mishi te zihet per 30 min ) .Para se te perfundoje Pjekja (15 min ) hidhet mbi tave orizi dhe pak leng mishi 1/2 gote uji e nxehte . Hiqet nga furra dhe lihet qe te ftohet pak.nderkohe ne nje tas porcelani hidhet kosi dhe kripa,Punohen mire shtohen vezet nje nga nje dhe mielli pa e ndaluar perzierjen . Ne fund i hidhet pjesa e mbetur e gjalpit. Kjo mase vihet ne tave ,perzihet mire qe te trazohet me copat e mishit dhe Orizin dhe futet serish ne furre per rreth 15 min... Ju befte mire ... Qe ti keni me kollaj per ti marre si receta do i vendos te ndara dhe sipas vendeve...
  calvin po edhe shef qenke ti mi hallall t abeft zoti se un vdiqa duke ngerene jashte per cdo dite

 23. #23
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Ju lutem qe ketu te tregoni se cilin ushqim e preferoni ,por jo edhe te tregoni reqeta.
  Nese ju vertet dini te pregadisni shkruani ne temat e caktuara tek kuzhina.

  me respekt,
  Qershija
  Nobody is perfect ...

 24. #24
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  Hej me falni qe nuk pata kohe te lexoj gjithe postimet e kesaj teme por desha te them se nqs. dikush me ben ftese per dreke une i them:
  Kalojme nga ndonje supermarket apo ke patate ne shtepi?

  Nuk kam ndonje gusto tjeter te vecante pervec shume gjerave qe nuk ha.

  Nuk jam vegjetarian jo, perkundrazi une nuk ha speca, patellxhana, qepe, bishtaje etj etj etj.

  Pa patate ne tavoline une nuk ulem dhe pike.
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 25. #25
  Minifotoja e anetarit Engel
  Engel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-01-05
  Lokalizimi
  I don't belong here...
  Postime
  354

  Kryesore

  Une ha me qejf, mishin ne pergjithesi...qofte ai mish pule, gici,qingji,lepuri etj etj.Haj te brendshmet shume si zemrat,melcit etj etj

  Prodhimet e detit si fus ne goje...pervec frutave te detit dhe midhjeve...

  Vdes per picat .


  P.S.Patatet e skuqura jane te domosdoshme gati cdo vakt...
  4 U
  This shit right here is for you.
  All your faces I can see.
  You all think it's about me.
  I'm about to break.
  This is my fate
  Am I still damned to a life
  Of misery and hate.
  You would never known.
  What I've done for you.
  What you may put me through.
  I'd do it for you.
  I could have never lived.
  If it wasn't for you.

 26. #26
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  hahahahahaaaaaaa


  Deri tani e vetmja gje e perbashket me engel!

  Ne fund te fundit Shqiptare jemi.
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 27. #27
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Kryesore

  une mishin nuk e ha....por me ka mar malli te ha tav kosi por ashtu sic e bente mami im...dhe japrakun e ha shum.
  I am the desert you are my rain!!!

 28. #28
  Minifotoja e anetarit 100-shqiptare
  100-shqiptare eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-01-05
  Lokalizimi
  ne holland
  Postime
  7

  Icon26

  mua meshum me pelqejn macaronat me mish te grir por edhe pizzat me salami me pelqejn

 29. #29
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  usjqimi nacional shqiptar me pelqen...
  gjejeni per cfare e kam fjalen
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 30. #30
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga 100%shqiptare
  mua meshum me pelqejn macaronat me mish te grir por edhe pizzat me salami me pelqejn
  amon se keto po ma shpifin jeten mu ketu...
  ne itali i kena sic kena buken me djath ne shqiperi lol

  te pershendes
  I am the desert you are my rain!!!

 31. #31
  Minifotoja e anetarit Engel
  Engel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-01-05
  Lokalizimi
  I don't belong here...
  Postime
  354

  Kryesore

  kush di me gatu nje spinelo?
  4 U
  This shit right here is for you.
  All your faces I can see.
  You all think it's about me.
  I'm about to break.
  This is my fate
  Am I still damned to a life
  Of misery and hate.
  You would never known.
  What I've done for you.
  What you may put me through.
  I'd do it for you.
  I could have never lived.
  If it wasn't for you.

 32. #32
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Icon28

  ME CA O ME HASHASH?
  I am the desert you are my rain!!!

 33. #33
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga missE
  usjqimi nacional shqiptar me pelqen...
  gjejeni per cfare e kam fjalen
  hahahaha missE po ajo dihet mi mos jane fasulet me grosh, he mi e gjeta ca te pelqen?

 34. #34
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga missE
  usjqimi nacional shqiptar me pelqen...
  gjejeni per cfare e kam fjalen
  ndoshta FLIJA
  Nobody is perfect ...

 35. #35
  Minifotoja e anetarit Engel
  Engel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-01-05
  Lokalizimi
  I don't belong here...
  Postime
  354

  Kryesore

  Mos eshte tave e dheut
  4 U
  This shit right here is for you.
  All your faces I can see.
  You all think it's about me.
  I'm about to break.
  This is my fate
  Am I still damned to a life
  Of misery and hate.
  You would never known.
  What I've done for you.
  What you may put me through.
  I'd do it for you.
  I could have never lived.
  If it wasn't for you.

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Si eshte Cocktail-i juaj i preferuar?
  By natty in forum Kuzhina Shqiptare
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-05-2008, 03:16
 2. Cili eshte fruti juaj i preferuar?
  By SAM in forum Kuzhina Shqiptare
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-05-2008, 03:14
 3. Cila eshte cokollata e juaj me e preferuar?
  By alb-girl in forum Kuzhina Shqiptare
  Pergjigje: 18
  Postimi i Fundit: 13-12-2007, 11:45
 4. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-06-2004, 15:18

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.