Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 67
 1. #1
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore Asnjeri s'me tregoi se si pergatitet gjella me spinac !!!

  Hey he pra, qe dikush te me thoje se si pergatitet gjella me spinac..sepse me pelqen shume
  Flm AJO qe do me pergjigjet :P
  NDJENJA.CM

 2. #2
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  pergatitet me spinac
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 3. #3
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  hahaha sa shpjegim i hollesishem !!!
  NDJENJA.CM

 4. #4
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  une e kisha fjalen te mi thonit me rrecete...
  dmth se c'fare i hidhet brenda..se spinaci eshte i domosdoshem
  NDJENJA.CM

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Enis na ne Gjakov bejm pite me spinaq edhe burjan sdi sapo me kupton nese e don njeren recet te ketyne dyjave te tregoj .
  Ok flm shum

 6. #6
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  gjithesesi a ma trego mua me kete rast
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Antigona te pershendes se pari e nes e e don reqeten per pite me spanaq ta tregoj .
  Se pari e bon brumin e pites e pastaj e merr spanaqin e grin kur ta grin e len ne uj disa minuta pastaj e grin nje qep edhe i perzin te dyjat edhe spanaqin edhe qepen se bashku i hap pet e pites i lyn me voj qdo ren te pites edhe njeran brum te pites edhe nje ran spanaq e keshtu i ben dy deri ne 3 rena brum edhe spinaq edhe bohet pitja e keshtu e shtin ne furr edhe kur te poqet ja qet dy trri pika uj qe te ashte pitja me e but .
  Flm shum ...
  Ket recept ta tregova qyshe bojim na ne gjakov .
  Flm shum

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Nese ki deshir ta tregoj edhe qysh bohet bukrjani nuk e di sa po me kupton sdi ju qysh i thuni asej gjelle ama na i thojim burjan me spanaq .
  E grin spanaqin edhe e len ne uj deri sa te lahet mire e merr 1 filgjon oriz edhe i qet ne nje tenxhere edhe pak voj qet viget biber te zi pak biber te kuq edhe pak kryp kur e shen se ashte zbut i qet en tepsi e merr mishine zin i qet ne tepsi e shtin ne furr edhe per 10 minuta hazer e ki .
  Me fal nashta jam shpreh Gjakovarqe sdi sa po me kupton ,
  Flm shum kerko se jan shum te mira tung te pershendes nes e don edhe ndonje gjell tjetr me trego edhe ta shkruj receten .
  tung flm

 9. #9
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  faleminderit
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Antigona ska perse se e meriton me te tregu tung kalofsh bukur

 11. #11
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  Gjakovarjaa brava, tani menjehere do mar masat edhe do e fus mamin ne pune te me beje pite me spinac...neqoftese do behet e mire do u jap edhe juve rracjonin tuaj
  NDJENJA.CM

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Enis flm shum nese doni ndongj reqet tjetr ju tregoj ok flm shum tung

 13. #13
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Enis te pershendes se pari .
  Enis a i tha mamit me ta pergatit piten ende sme tregove a e ke bo nes e e ki bo a ta ka kjot a jo ?
  OK flm shum

 14. #14
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  Gjakovarjaa, mos e pyet...e lodha mamin duke e pergatitur, edhe ne momentin qe ishte gati per tu futur ne furre..me tha mami shikoje se po iki deri ne market...mire i thash une. E futa ne furre dhe hyra ketu ne internet...e kisha harruar fare..vetm kur vjen era djegje ketu..dhe me shkoi mendja..
  Nuk ishte djegur shume...hengra ato qe kishte mbetur, spinacin brenda..po mos te ishte djegur do e kisha ndare me ju...
  Po e leme per heres tjeter pra flm Gjakovarjaa !
  NDJENJA.CM

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  O ensi sa kea ok flm tung ishalla heren tejtr se harron en furr hahhaha.
  tung

 16. #16
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  tung
  NDJENJA.CM

 17. #17
  Minifotoja e anetarit Gjakovarjaa
  Gjakovarjaa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-03
  Postime
  102

  Kryesore

  Enisi

 18. #18
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  :P
  NDJENJA.CM

 19. #19
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Origjinali i postuar nga Gjakovarjaa
  Antigona ska perse se e meriton me te tregu tung kalofsh bukur
  Hi Gjakovare

  Pse e meriton t'i tregosh Antigones ?
  Mos eshte heroine e punes socialiste ! ha ha ha

  Gjakovarja nese ke mundesi dhe nese di te gatuash ndonje embelsire mund te me tregosh te lutem ,
  e kam fjalen ndonje embelsire tradicionale Gjakovare ose Kosovare ne pergjithesi sepse embelsirat i kam fiksim.
  Faleminderit . . .
  Me respekt : une.

 20. #20
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  ha ha ha ha ha ha
  hei AlbShkodra a s'ta mbushi mendjen per heroine
  e punes socialiste.......
  eeeeeeeeeeeeeeeeeee?
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 21. #21
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Origjinali i postuar nga antigona
  ha ha ha ha ha ha
  hei AlbShkodra a s'ta mbushi mendjen per heroine
  e punes socialiste.......
  eeeeeeeeeeeeeeeeeee?
  Per vajze e perkryer po
  por jo per heronine .

  ciao....

 22. #22
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  unevetvetja me duket se je ketu prandaj lexo mesazhet private dhe fshiji ca se nuk te ze me mesazhe kutia.
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 23. #23
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  ej gjakovare te lumte je shume e mire po a din ti si behet japraku
  se me ka shku menja per jarak
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 24. #24
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  hahaha unevetvetja lol do kisha pyetur mamin per kete..se me duket e din, por meqe kemi Gjakovarjaa po ja leme asaj
  NDJENJA.CM

 25. #25
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  erniso e kam gjete si pergatitet dhe e pergatita dje yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyym si doli per te lepire gishtat a doni edhe ju
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 26. #26
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  unevetvetja te lumshin duart, na jep icike ketu aman
  NDJENJA.CM

 27. #27
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  na mere po se mos kerkon prap ti pastaj
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 28. #28
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  per ernisin


  per gjellen me spinaq e pergatit keshtu
  e mer spinaqin qe te mos lodhesh blije ne supermarket te pastruar dhe te grire
  se pari si fergon qeper e grira imet ne gjalp deri sa te marin nje ngjyre pak te kuqe jo te digjen pastaj hedh spinaqin e vazhdon ti fergosh ne nje temperture jo shume te larte deri sa te skuqen por duhet te preseah gjate se spinaqi nxjer uje pasi mund te kete qene dhe i ngrire pret derisa ta pije ujin passtaj e heq nga zjarri
  nderkohe ne nje tigan tjetr fergon nje tjeter koker qepe ne gjalp
  pastaj e hedh mishin e grire e perzin e perzin e trazon per disa min edhe mishi leshon leng pasi te kalojne disa minuta nga perzirja dhe mishi te kete nxjere lengun e vet ti hedh brenda nje kanoce me salce nga ato qe jane me domate te prera ne copa pa erza pas kesaj i hedh edhe i cike fare uje dhe e le te zihet ne temperature te ulet
  por kujdes mos e harro ne zjarr nderkohe e je ne forum
  kur te zihet mishi i hedh spinaqin e zier ne tenxheren ku zien mishi i hedh kripen e erzat e deshiruara dhe per 10 min gjella me spinaq eshte gati
  te befte mire
  shpresoj te te pelqeje se kjo eshte e vetmja menyre qe une di ta gatuaj
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 29. #29
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  uaaaaaaa sa mire do e provoj edhe ne kete menyre..thnx
  Hey po pete misri di te besh ti ?
  NDJENJA.CM

 30. #30
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  hahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  sa pyetje ke ti
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 31. #31
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  unevetvetja he pra, se me haet
  NDJENJA.CM

 32. #32
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  se mos do e gatuash
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 33. #33
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  po do e gatuaj per koken tate, ma thuaj nqs e din, qe behet me miell misri edhe me ca gjera tjera e di..por qe te dali me e shishme..ti duhet te dish ndonje gje, edhe ma thuaj
  he praaaaaa
  NDJENJA.CM

 34. #34
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  behet me miell misri me kripe me qepe
  kaq di une
  Modifikuar per here te fundit nga unevetvetja : 28-10-2003 ne 22:56
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 35. #35
  Minifotoja e anetarit erNis
  erNis eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-03
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  498
  Images
  2

  Kryesore

  uii sa vajze pa edukate..o teta antigona, do e rafesh per mua ti kete unevetvetja
  NDJENJA.CM

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-05-2006, 15:42

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.