Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 2 nga 2
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore Kuriozitete mbi kafshet

  1. Briri i rinocerontit perbehet nga keratina, lenda perberese e flokeve.
  2. E perbashketa e njeriut me gjirafen eshte qafa e tij, sepse permban te njejtin numer kockash, 7 te tilla.
  3. Ariu Kodiak peshon sa 12 te rinj atlete.
  4. Kanguri lind lind me madhesine e nje kokrre karameleje. por ka aftesine te rritett 15 here me shume se cdo gjitar tjeter.
  5. Bretkosat paradoksale quhen te tilla sepse larva eshte 5 here me e madhe se prindi.
  6. Bretkosat nuk vjellin.
  7. Harabeli i rreh krahet 100 here ne sekonde.
  8. Kenga e nje balene ne toke do te bente zhurmen qe ben nisja e nje anijeje kozmike.
  9. Ulerima e ujkut nuk ben jehone.
  10. Bletes per te prodhuar 1 kavanoz me mjalte i duhet te fluturoje rreth 80 mije km dhe te ndalet ne 2 miliopn lule.
  11. Breshka australiane merr fryme nga zorra e trashe.
  12. Delfinet flejne vetem me gjysmen e trurit.
  13. Merimangat e vogla gafore pasi lindin hane nenen e tyre ne menyre graduale.
  14. Oktapodet jetojne me gjate pa organet e tyre riprodhuese.

 2. #2
  Minifotoja e anetarit fatime
  fatime eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-04-09
  Postime
  1

  Icon35 miu

  miu mund te qendroj me shum oa uje se devja

Tema te ngjashme

 1. Kuriozitete mbi Gjumin
  By Administratori in forum Enderra
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 04:45
 2. Kuriozitete
  By Loric in forum Kuriozitete
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-09-2009, 17:01
 3. Kuriozitete, kuriozitete
  By timetraveler in forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-06-2008, 17:42
 4. Kuriozitete!
  By antigona in forum Kuriozitete
  Pergjigje: 87
  Postimi i Fundit: 18-06-2007, 23:01
 5. Kuriozitete
  By Skifteri in forum Qeshni dhe ju
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-04-2006, 11:15

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.