Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Sabahi
  Sabahi eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  20-04-07
  Postime
  212

  Kryesore Magjia, sihri dhe gjinet !

  Modifikuar per here te fundit nga Sabahi : 17-01-2009 ne 19:00
  Vetem me ndihmen e Zotit arrihet qellimi.

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Sabahi
  Sabahi eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  20-04-07
  Postime
  212

  Kryesore

  Njeriu kuron ZOTI i madherishem sheron !

  Perpjekjet per sherimin nga: Magjia, sihri , egjinet permes dhe te semundjeve kancerogjene etj permes aplikimit te metodava mentalistike e spirtualistike me ndihmesn e ZOTIT te madherishemö

  Sherimi behet edhe permes internetit me kamere interneti drejtperdrejti.Shqiptaret musliman nuk kane nevoje te shpenzoin asnje para ( valute ) per udhetimit dhe kursehen ne kohe.

  Mund te paraqiteni ne,

  Tel, 015782412160,msn. sabriselmani@hotmail.de imeli, sab_sel@t-online.de

  Sabri Selmani,mentalist & spirtualist
  Gjermani
  Modifikuar per here te fundit nga Sabahi : 25-01-2010 ne 21:50
  Vetem me ndihmen e Zotit arrihet qellimi.

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Merjem
  Merjem eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-08-09
  Lokalizimi
  Shkup
  Postime
  16

  Kryesore

  Allahu te shprebleft per kete postim qe ke bere mjaft dobiprures.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Sabahi
  Sabahi eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  20-04-07
  Postime
  212

  Kryesore

  Kurimi me Rukje nga Kurani dhe Suneti  Prezenton, Sabri SELMANI
  Gjermani


  Kurani eshte sherim per besimtaret. Allahu i Madheruar thote: "Thuaj: “Ai (Kurani) është udhërrëfyes dhe shërim për besimtarët”. Por ata që nuk besojnë, janë të shurdhër dhe të verbër, njësoj si të thirreshin prej vendeve të largëta." [Fussilet, 44]

  Dhe thote: "Ne shpallim nga Kurani atë që është shërim dhe mëshirë përbesimtarët e që mohuesve keqbërës u shton vetëm humbje." [El Isra, 82].

  Allahu nuk ka zbritur nga qielli ndonje sherim me te dobishem, me gjitheperfshires, me madheshtor dhe me efektiv per heqjen e semundjes se sa Kurani, i cili eshte sherim per zemrat nga semundja e injorances, e dyshimit, e pasigurise, etj. Do te mjaftonte vetem surja "El Fatiha" per t'u kuruar me te nga çdo semundje e shpirtit dhe e trupit, nese njeriu do ta praktikonte ashtu si duhet kurimin me te. Si behet kjo? Dije se te gjitha ajetet qe lexohen per sherim, lutjet dhe rukjet e ndryshme qe kane ardhur ne Kuran dhe Sunet, jane te dobishme dhe sheruese ne vetvete, por megjithekete ato kerkojne pranim nga zemra dhe vendosmeri te forte nga i semuri.  Me fjale te tjera, njeriu duhet ta lidhe zemren e tij me Krijuesin e saj, t'i lutet vetem Atij qe ta sheroje ate, dhe te jete i bindur se sherimi eshte ne Dore te Allahut, dhe nga ilaçet me te mira per sherim eshte Libri i Allahut. Duke qene se zemra i nenshtrohet Allahut dhe e pranon kuren me Librin e Tij, dhe njeriu ka vendosmeri te forte ne kurimin me Librin e Allahut dhe me lutjet pejgamberike, atehere njeriu sherohet me sherim te plote nga Allahu i Madheruar, sepse ne kete rast ka ndodhur ajo qe ka thene Pejgamberi (salallahu alejhi ue selem): "Për çdo semundje ka ilaç, dhe nese qellohet ilaçi i semundjes, njeriu sherohet me lejen e Allahut." [Muslimi, 2204].  Muslimani duhet te lexoje sa me shume Kuran, ose te degjoje sa me shume Kuran nese nuk mund te lexoje, dhe te perpiqet sa me shume qe te mesoje te lexoje Kuranin arabisht, sepse keshtu ai ruan veten dhe shtepine tij nga çdo e keqe dhe e lidh ate me Allahun e Madheruar, dhe keshtu nuk mbet me vend per te keqen, as per stres e as per semundje, as per magji e as per xhin, por vetem per engjej e per hajer, e Allahu eshte Ai i cili e ka ne dore suksesin, prandaj lutjuni Allahut sa me shume.  Nuk duhet te kete shtepi muslimani qe te mos degjohet Kuran çdo dite ne te, por ata qe kane shqetesime te ndryshme duhet te degjojne patjeter Kuran, dhe veçanerisht keto ajete qe perfshihen ne ate qe quhet "Rukje e ligjshme ne Islam".  Allahu i ruajte muslimanet nga çdo e keqe e njerezve dhe xhineve, dhe i sherofte nga çdo semundje!
  Vetem me ndihmen e Zotit arrihet qellimi.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Sabahi
  Sabahi eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  20-04-07
  Postime
  212

  Kryesore

  Mjalti


  Prezenton: Sabri SELMANI
  Gjermani


  Ketu do te permendim disa menyra te mjekimit me mjalt, duke u bazuar ne keshillat e Pejgamberit [sal-lall-llahu alejhi ue sel-lem].
  1. Duke pire mjaltin e shkrire ne uje, te gjitha njollat e zoreve do te zhduken

  2. Ngrenia e rregullt e mjaltit ndihmon ne perforcimin e te mbajturit mend (memorien e forcon) si dhe forcon trupin fizikisht.

  3. Nese mjalti pihet i tretur ne uje te ngrohte, ndihmon kunder diarese.

  4. Nese mjalti pihet i tretur ne uje te ftohte, ndihmon kunder kapesllekut.

  5. Me perdorimin e mjaltit pastrohet gjaku dhe lehtesohet qarkullimi i tij neper trup

  6. Mjalti eshte ilaqi i vetem per sherimin e te rahurit te shpejte te zemres (tahikardia) .

  7. Mjalti krijon lehtesim te organizmit, ndersa sheqeri e rendon ate.

  8. Mjalti qe pihet i nxehte per 7 minuta perzihet me gjakun, ndersa i ftohte per 20 minuta.

  9. Kur hahet mjalti lukthi punon ne rregull dhe nuk nevojiten pluhra dhe ilaqra per te ndihmuar perpunimin.

  10. Mjalti largon dhembjet ne sy, duke e ferkuar me gisht te pastert syrin.

  11. Per anemiket, mjalti eshte bombe gjaku.

  12. Per dhembjet e eshtrave ngrenia e mjaltit eshte ilaq i padiskutueshem.

  13. Te semuret nga verdha, ne qofte se mengjes dhe mbremje hane mjalt, per
  15-20 dite ajo do te sherohet.

  14. Mjalti largon ngerqin e nervave.

  15. Mjalti ndihmon ne rritjen dhe zhvillimin e femijeve.

  16. Personave qe jane nervoz, si dhe atyre qe s'kane gjume, mjalti u ndihmon per t'u qetesuar

  17. Ai i cili ha mjalt nuk mundet me pase kaps dhe as qe mund t'i krijohen hemorroidet.

  18. Nese mjalti tretet ne qumesht te ngorhte zhduken skrajat e zorreve.

  19. Nese mjaltin lyeni mbi material te nxehur dhe ate e veni mbi qafe ose ne gjoks, dhembjet e fytit menjehere largohen. Kjo behet kur kemi ndezje te krajnikeve dhe angine.

  20. Nese sasi e caktuar e mjaltit perzihet me vishnje dhe shperlahet fyti disa here ne dite era e keqe nga goja menjeher do te largohet.

  21. Mjalti perdoret per sherimin e semundjes 'stalni aigan' plages se qelbosur. Plagen e atille duhet menjehere me e lyer me mjalte, ndersa te semurit duhet dhene qe te haje 10-15 here. Shepjte do te verehet permiresimi.

  22. Mjalti nderpret dhimbjet e stomakut.

  23. Plaget e zorreve dhe te lukthit mjalti shume shpejte i sheron. Gjate nje jave duhet ngrene der ne 4 kg mjalte. Nese edhe aq hame edhe per tri jave, qe bashe te behet nje muaj nga ithati i stomakut nuk do te ngelet asnje shenje. Thote Dr. Kolosau: 'Kete vete personalisht e kam provuar ne 97 paciente dhe ne femijen tim dhe kam fituar 100 % rezultate pozitive. '

  24. Nese dhembjet e shpines dhe shpatullave, vendet ku ndjehet dhembja, i lyejm me mjalte e mbi te veme biber pluhur, te shtypur, dhembjet menjehere largohet.

  25. Pickima e bletes eshte ilaq kunder reumes. Kohe pas kohe duhet lejuar qe bleta ti kafshoje vendet e prekura nga dhembjet reumatike.

  26. Femijet te cilet urinojne ne shtrat duhet te hane mjalte dhe kjo semundje do t'ju nderpritet.
  Vetem me ndihmen e Zotit arrihet qellimi.

LinkBacks (?)


Tema te ngjashme

 1. Njoftim: Bej sherimin nga Magjite, Sihri dhe Xhinet
  By Sabahi in forum Kurani dhe Jeta
  Pergjigje: 9
  Postimi i Fundit: 22-12-2011, 17:39
 2. Magjia te kosovarët
  By Administratori in forum Magji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 01:41
 3. Magjia Diellore
  By Administratori in forum Magji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 01:26
 4. Magjia e numrit 10
  By Administratori in forum Simbolike
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2010, 20:33
 5. Magjia
  By Administratori in forum Magji
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-05-2010, 18:45

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.