Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 8 nga 8
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore Shqiperia, c'ka qene, c'eshte e c'do te behet

  Shqiperia, c'ka qene, c'eshte e c'do te behet  Ju lutem komentet tuaja per kete pyetje.Si e keni pare Shqiperine ,si e shihni dhe si mendoni se do te behet ne te ardhmen.
  Une per vete mendoje se i madhi Sami Frasheri e pershkruajti dhe e parashikoje shume drejte te te atehershmen dhe te tashmen ne kryevepren e tij me kete titull.
  Nobody is perfect ...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore

  Menim personal:
  Shqiperia cka qene?
  Diktature e cmendur
  Ceshte?
  Grumull plenash
  Ca do jete?
  C'tu teket politikaneve

  Sa bukuri ka fusha
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Armir
  Armir eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  29-08-04
  Lokalizimi
  Leeds-England
  Postime
  14

  Kryesore

  Mua me duket se perkufizohet keshtu: Shqiperia=Mallkim!

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Ervini79
  Ervini79 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-10-04
  Lokalizimi
  ........
  Postime
  120

  Kryesore

  Shqiperia ishte e bukur (pershkrim nga poetet tane)

  Eshte e bukur (shikuar nga syri im)

  Do te jete e bukur dhe plote jete (konkludimi im)
  ♠☺¢▲ ?e nuk mund te shkepusim asnje flete nga JET? jone, ndonese fare lehte mund ta hedhim ne zjarr gjithe librin e saj. ♠☺¢▲

 5. #5
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  ka qene e bukur

  eshte e bukur nga njera ane por dhe ruine totale nga ana tjeter
  vend pa asnje gje solide

  cfare do jete? mendoj shkretetire sepse njerezit do mundohen te largohen nga mizeria qe po perjetojne se shpresojne dhe duan nje jete sa me te mire se ajo qe bejne... --> realiteti hidhur

  kurse si e shpresoj une shqiperine te jete nje dite: vend solid, i sistemuar, lakmueshem nga vendet e tjera sepse ka nje popull shume punetore dhe shume antik nga kultura.........
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Ervini79
  Ervini79 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-10-04
  Lokalizimi
  ........
  Postime
  120

  Kryesore

  Ne fakte kam qene ne Shqiperi e kam pare por si do qe te jete une e dua Shqiperin edhe me duket ma e mira,zemra ma thote keshtu(d.m.th imagjinata ime) ,dhe shpresojme te gjithe shqiptaret qe nje dite te jete ashtu si thua ti missE ne fjalin e fundit.
  ♠☺¢▲ ?e nuk mund te shkepusim asnje flete nga JET? jone, ndonese fare lehte mund ta hedhim ne zjarr gjithe librin e saj. ♠☺¢▲

 7. #7
  Minifotoja e anetarit kureshtari
  kureshtari eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-09-02
  Lokalizimi
  L10Nj4
  Postime
  182
  Images
  4

  Kryesore

  Ndoshta nje dite do te jete me mire! Ajo dite mund te jete sa afer aq edhe larg ne te njejten kohe. Shpresa eshte e fundit qe vdes, por edhe e para qe lakohet shume ne zemrat dhe mendjet tona. Brezi i ri ka per ta cuar kete vend drejt nje te ardhmeje me te mire, por kjo mund te arrihet vetem nese nuk vazhdon te influencohet nga gjeneratat e vjetra, qe deri me sot, kane patur ndikim absolut mbi ta.
  Ti Shqiperi me jep nder,
  me jep emrin shqipetar,
  zemren ti ma gatove,
  plot me deshire dhe me zjarr!

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon25

  Citim Origjinali i Postuar nga kureshtari
  Ndoshta nje dite do te jete me mire! Ajo dite mund te jete sa afer aq edhe larg ne te njejten kohe. Shpresa eshte e fundit qe vdes, por edhe e para qe lakohet shume ne zemrat dhe mendjet tona. Brezi i ri ka per ta cuar kete vend drejt nje te ardhmeje me te mire, por kjo mund te arrihet vetem nese nuk vazhdon te influencohet nga gjeneratat e vjetra, qe deri me sot, kane patur ndikim absolut mbi ta.
  Edhe une mendoje se gjeneratat e reja jane ato qe do ta bejne Shqiperine edhe me te bukure se qe eshte.
  Nobody is perfect ...

Tema te ngjashme

 1. Ç’është hajmalia dhe ç’është talismani?
  By Administratori in forum Magji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2010, 18:31
 2. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-2009, 01:06
 3. Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2008, 11:42
 4. Kur fjala është më e...
  By Sabahi in forum Shtypi i dites
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-05-2007, 14:51
 5. Vitore Rusha - Në Shqipëri kënga është biznes
  By Administratori in forum Muzika
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 13:06

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.