Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 4 123 ... E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 115
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Administratori
  Administratori eshte Jashte Linje Administratori Pedestrian Killer Champion
  Reg
  06-07-02
  Lokalizimi
  Chicago
  Postime
  2,935
  Faqe ne Ditar
  10
  Images
  2408

  Icon8 Sugjeroni dhe ju nje emer me shume shqiptar!

  Mbasi te keni lexuar °Fjalorin me emra shqip°, ju mund te propozoni apo te sugjeroni nje emer me shume shqiptar, i cili do ti shtohet listes se gjate te ketij fjalori. Kontribuoni dhe ju, qe femijet e brezave te ardhshem te keni emra shqip dhe sa me te bukur.

 2. #2
  Minifotoja e anetarit kureshtari
  kureshtari eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-09-02
  Lokalizimi
  L10Nj4
  Postime
  182
  Images
  4

  Kryesore ka shume emra te tjere

  Ne katagorine e emrave me A mund te shtoj:
  1.Armand
  2.Armend
  3.Arjan


  Ne katagorine e emrave me E mund te shtoj:
  1.Erjon
  2.Erion
  3.Ervin

 3. #3
  Minifotoja e anetarit luli
  luli eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-02-03
  Postime
  1

  Kryesore

  albin

 4. #4
  Minifotoja e anetarit kris
  kris eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-08-03
  Lokalizimi
  shqiperi
  Postime
  9

  Kryesore

  Emer djali shtoj:ELIO
  Emer vajze shtoj:ELORA

 5. #5
  Minifotoja e anetarit happyhips_2000
  happyhips_2000 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-08-03
  Postime
  1

  Icon15 emri

  Dua te shtoj nje emer ne kategorine e shkronjes D mashkullor:
  Dior

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Vlora
  Vlora eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-08-03
  Lokalizimi
  Belgjikë
  Postime
  7

  Kryesore Re: ka shume emra te tjere

  Pershendetje te gjitheve

  Lista e emrave shqipetare eshte mjaft e qelluar dhe shpresoj se sot e tutje sa me shume emra shqipetar tu vejm femijeve tone. E jo emra fetare. Nuk jam asgje kunder fese, por emrat me permbajtje shqipe jan me me rendesi pasi qe jemi shqipetar dhe "feja e shqipetarit eshte shqiptaria" dhe kete e dim te gjith apo jo?
  E sa i perket emrave qe i ka shkruar kureshtari do te thoja se emri Ervin nuk eshte shqipetar mendoj. Pasi qe une jetoj ne Belgjike e shof ketu se shume pleq belg quhen Ervin.
  Ta jetojmë jetën tonë

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Shigjetari
  Shigjetari eshte Jashte Linje Anetare Nderi Solitaire Champion, Flash Blox Champion
  Reg
  26-03-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  760

  Kryesore

  Dua te shtoj vetem dicka:

  Si mund te jete Ervin dhe Armand emer shqipetar?!!!

  Ne kategorine e "A".
  Ardit Ardita
  Armir Armira

  Ne kategorine e "B"

  Besjan Besjana
  Bleart Blearta
  Blerti Blerta
  Blerol Blerola
  Blerim Blerina
  Mos me thuaj me ze te mekur
  Se jeta eshte nje enderr e kote
  Sepse shpirti i fjetur
  Eshte nje shpirt i vdekur!

 8. #8
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  une shtoj
  Shqipetar dhe Shqipetare
  ha ha ha ha
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 9. #9
  Minifotoja e anetarit tolia
  tolia eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-09-03
  Lokalizimi
  kosova
  Postime
  3

  Kryesore

  Tringa
  fl

 10. #10
  Minifotoja e anetarit tolia
  tolia eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-09-03
  Lokalizimi
  kosova
  Postime
  3

  Kryesore

  dua te shtoj nje emer tringa dhe malbore
  fl

 11. #11
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  hei malbore
  a e ke fjalen per cigaret "malbor"
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 12. #12
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  malbore
  yllore
  qiellore
  kaltrina
  djellza
  lule dele
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 13. #13
  Minifotoja e anetarit deje
  deje eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  20-10-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  21

  Kryesore

  un dua te shtoj Fatmir , Fatmire

 14. #14
  Minifotoja e anetarit tolia
  tolia eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-09-03
  Lokalizimi
  kosova
  Postime
  3

  Kryesore

  Un jam nje vajz nga Kosova dhe deshiroj qe ne vendet shqiptare femijet te ken mera shqiptar kisha propozuar keta emra:

  Un mund te shtoj ne kategorin e emrave me shkronjen "T" emer per vajza "tringa" ne kategorin e emrave me shkronjen "A" emrin "Ada" ne kategorin "V" emrin "Viola"
  fl

 15. #15
  Minifotoja e anetarit guri28
  guri28 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-10-03
  Lokalizimi
  prishtine
  Postime
  7

  Kryesore

  une propozoi qe ne emrat te kene kuptimin plotsisht ship si pe shembull ENLIAT eshte kombinim i tre emrave qe kan domethenje te kjart shqiptare

 16. #16
  Minifotoja e anetarit dory85
  dory85 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-10-03
  Lokalizimi
  milano
  Postime
  92

  Kryesore

  NAFIJE,HAJRIJE,SABAHETE,SHYRETE
  pa fyerje per askend e...!
  100% shqiptar

 17. #17
  Minifotoja e anetarit arimkra
  arimkra eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  16-06-04
  Lokalizimi
  Kosovë
  Postime
  1

  Kryesore

  Per gjinin mashkullor Art Bardh Dren
  nese deshiron t jesh i (e) respektuar duhet qe te respektosh

 18. #18
  Minifotoja e anetarit alma
  alma eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-07-04
  Postime
  38

  Kryesore

  Kurse une do te shtoja dis emra por jo te rradhitur sipas shkronjave, e keta jane:

  Per vajza

  Erblina
  Vjosa
  Vjollca
  Violeta
  Vesa
  Arta
  Mimoza
  Kreshnike
  Fitore
  Gentiana
  Arjana
  Lule
  Arbenita...etj

  Kurse per djem:

  Ermal
  Arben
  Agim
  Ardit
  Fisnik
  Kreshnik
  Elvir
  Erdion
  Faton
  Endrit
  Egzon...etj

 19. #19
  Minifotoja e anetarit luna
  luna eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  07-04-04
  Lokalizimi
  maqedoni
  Postime
  99

  Kryesore disa emra nga ana ime:

  Emra mashkullor emra femror
  A
  Aurora
  Arta
  Arjeta
  Alba
  D
  Dea
  Djelleza
  E
  Engjell Engjellushe
  Egzon Egzona
  Elita

  e
  endrra
  H
  Hana
  Q
  Qendrim Qendresa
  Xh
  Xhani Xhane
  V
  Valdet Vlona
  Valdrin
  Valon
  U
  Urata
  gjëja më bukur në botë është bukuria e shpirtit

 20. #20
  Minifotoja e anetarit luna
  luna eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  07-04-04
  Lokalizimi
  maqedoni
  Postime
  99

  Kryesore disa emra nga ana ime:

  Emra mashkullor emra femror
  A
  Aurora
  Arta
  Arjeta
  Alba
  Arberia
  D
  Dea
  Djelleza
  E
  Engjell Engjellushe
  Egzon Egzona
  Elita
  Era
  e
  endrra
  H
  Hana
  Q
  Qendrim Qendresa
  Xh
  Xhani Xhane
  V
  Valdet Vlona
  Valdrin
  Valon
  U
  Urata
  gjëja më bukur në botë është bukuria e shpirtit

 21. #21
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  keta jane emra te personave qe i njoh dhe kuptimet e tyre

  Andja - endje
  Andrijon - endrra jone
  Bekona - na beko
  Blinera - ere bliri
  Vesarta - vese e arte
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 22. #22
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  po lexoj nje liber qe flet per Ilirin e fund shek. IX p.e.s

  Nder emrat e vjeter qe kam hasur jane:

  Urti
  Lisdega
  Zemermadi
  Siderita
  Doramadi
  Ujloma
  Yllri
  Derand
  Fjokal
  Halyll
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 23. #23
  Minifotoja e anetarit analedi
  analedi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-08-04
  Lokalizimi
  great britain
  Postime
  15

  Kryesore

  doja te shtoja edhe une disa emra shqiptare
  Arlind Arlinda
  Arjan Arjana
  Arjeta
  Agim Agime
  Argent
  Bledar
  Blerim
  Besnik
  Burim
  Cuce
  Dielle
  Hana
  Ilira
  Jetmir Jetmira
  Rozafa
  Teuta
  Genta Genti
  Lindita
  Desara
  Ermal
  Rezarta
  Fatjon
  Ylber
  Fatos
  Sokol
  TO BE OR NOT TO BE THIS IS THE CAUSE!!!!!!!!!!!!

 24. #24
  Minifotoja e anetarit lulegjaku
  lulegjaku eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-08-04
  Postime
  9

  Icon8 Flaka

  Flaka,
  yllka,
  burim,
  gazjeta,
  dritlum,
  afrim,
  arsim,
  synora,
  arbrore,
  jehona,
  edona ...

 25. #25
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon8

  Me shkronjen A:

  Femer Mashkull

  Ardita Andi

  Me B

  Besa Butrint
  Besarta Besart
  Besmira Besmir
  Besforta Besfort

  Me E

  Era Eri
  Erleta Elton

  Me J

  Jehona Joni
  Jeta Jetmir

  Me V

  Vesa Vigan
  Valmira Valmir
  Nobody is perfect ...

 26. #26
  Minifotoja e anetarit arusha2
  arusha2 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  20-08-04
  Lokalizimi
  shkoder
  Postime
  6

  Kryesore

  Mahmudie
  Shefqete
  Rakip
  Shefik
  Taip

 27. #27
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore

  qerime
  zyberja
  seferja
  dragusha
  qamilja
  fiqiri
  xhevrrie
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 28. #28
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Albesa

  Albulena

  Albina

  Albena

  Albion

  Vlora

  Visar

  Doruntina

  Drin

  Diellza

  Djellor

  Flaka

  Flokart

  Bulina

  Bestar

  Bulza

  Bledi

  Dafina

  Dren

  Diana

  Dian

  Artin

  Albin
  Modifikuar per here te fundit nga Qershija : 27-08-2004 ne 01:18
  Nobody is perfect ...

 29. #29
  Minifotoja e anetarit princi-kalter
  princi-kalter eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-09-04
  Lokalizimi
  shkoder
  Postime
  1

  Kryesore

  Refik

  Zade

  Agetina

  mhill

  jakup

  behije

  zyra

  leze

 30. #30
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Ylli

  Dijon

  Albiana

  Meliza
  Nobody is perfect ...

 31. #31
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Elsa

  Aulona

  Albiona

  Endrit
  Nobody is perfect ...

 32. #32
  Minifotoja e anetarit ASTERI
  ASTERI eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-10-04
  Lokalizimi
  florida
  Postime
  105

  Icon25

  Rei
  Enxhi
  Ansila
  Brixhilda
  Fjordi
  Glention
  Mirand
  Rubens
  ESHTE E VERTETE
  QE JEMI SHQIPTARE KOKSHKRETE
  E THUA DHE TI VETE
  QE SE RUAJME PER NJE TE TRETE
  SE NUK DUAM T'IA DIME PER ASNJE SHTET
  SE KUDO QE SHKOJME ZOTERINJ JEMI VETE
  I LOVE YOU ALBANIA

 33. #33
  Minifotoja e anetarit blackblue4ever
  blackblue4ever eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  04-11-03
  Lokalizimi
  USA
  Postime
  886

  Kryesore

  Me shkronjen A:

  Altin
  Anisa
  Amantia
  Andi
  Arjel


  me B:

  Benilda
  Blendi


  me D:

  Denisa
  Desarta
  Dorjan
  Danjel


  me E:

  Elena
  Eltjona
  Eralda
  Eneida
  Ergin
  Ejona
  Erjost
  Erina
  Endri
  Esi


  me F:

  Florian
  Fjoralba


  me G:

  GEZIM
  Genci
  Gilberta
  Genta


  me I:

  Irvin
  Irisa
  Ilda
  Indrit
  Ina


  Me J:

  Joana
  Jeton
  Jonel


  me K:

  Klevis
  Klejdis
  Klejdi
  Kristi


  me L:

  Ledio
  Lorena
  Laurent


  me M:

  Malvina
  Martin
  Marinela


  me N:

  Nereida
  Nadia
  Nardi


  me O:

  Olger
  Olgert
  Olti
  Orjola
  Ola


  me R:

  Redi
  Rigers
  Renaldo
  Rea
  Reada


  me S:

  Soeda
  Soena
  Sonila
  Sara


  me T:

  Tedi
  Tergita
  If a tear fell from my eyes each time I thought of YOU, I would have a puddle of fallen wishes......~ crazy in ~

 34. #34
  Minifotoja e anetarit Ervini79
  Ervini79 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-10-04
  Lokalizimi
  ........
  Postime
  120

  Kryesore

  une sygjeroje emrat

  JETA dhe ERVIN
  ♠☺¢▲ ?e nuk mund te shkepusim asnje flete nga JET? jone, ndonese fare lehte mund ta hedhim ne zjarr gjithe librin e saj. ♠☺¢▲

 35. #35
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Me quajn OLIVER.

  Kete emer me vendosen pasi linda, kete emer kam dhe kete do te kem ne gurin e varit tim. Qe jam SHQIPTAR ju siguroj qe jam dhe emri nuk eshte i mjaftushem te ma mohoj kete gje. Nuk ju a sugjeroj kete emere se e di qe do me vijeni kundra te gjithe por nuk dua qe nje dite dhe shqiptaret te mendojn si greket sot e kesaj dite dhe te fillojne te privatizojne emrat.
  Me quajn: OLIVER
  Babai im : OKTAVJAN
  Mamaja ime: FIDALETE
  Vellai i mesem: LORIN
  Vellai i vogel: MARGIT

  KAQ KISHA JU PERSHENDES DHE VAZHDONI PUNEN E MIRE...

  BYE ALL
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

Faqja 1 nga 4 123 ... E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. o zot sa shume kam qeshur !
  By Qershija in forum Qeshni dhe ju
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-04-2010, 18:04
 2. Kam shkruar nje liber. Po tani, si sugjeroni jo?
  By desaparacidos in forum Letersia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-10-2007, 13:00
 3. Si ti them qe e dua shume?
  By PiMi in forum Dashuria
  Pergjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:55
 4. Perse me shume se nje here ???
  By oliver in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-07-2006, 10:17
 5. Per nje kenge me shume!
  By nice_guy in forum Muzika
  Pergjigje: 22
  Postimi i Fundit: 26-11-2004, 07:48

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.