Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 56
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Icon15 Kujtimet e femijerise...

  Femijeria, eshte mosha me e bukur, ne te cilien sejcili pa diskutim qe ka kujtimet e veta rreth saj...
  Pra a mund te na tregoni kujtimet tuaja te bukura, te vecanta dhe me mbreseleneset ne jeten tuaj, qe nuk i harroni edhe sot e kesaj dite, dhe qe ndoshta nuk do ti harroni as edhe ne ardhmen...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Une per veten time kam shume kujtime nga femijeria ime.
  Mosha e femijerise per mua do te mbetet tere jeten e paharruar ne mendjen time, pasi ka qene ajo moshe, kur une kam me i lumtur se kurre...

  Nje kujtim i bukur qe mbaj mend nga femijeria ime eshte;
  Perrallat qe tregonte gjyshi im (ndjese paste), c'do mbremje kur fleja gjume, dhe c'do mengjes qe ngrihesha nga gjumi...

  Tju them te drejten edhe sot qe jam i rritur me pelqejne shume perrallat per femije...

  Gjyshi im dinte shume perralla, dhe sa hereqe mi tregonte, une i lutesha qe ta perseriste edhe njehere e keshtu me radhe derisa e mesoja permendesh...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  O kalamaja, jepini pra, dhe na tregoni ndonje kujtim interesant te femijerise tuaj...
  Pershendetje...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  Femirin e kujtoj me nostalgji
  po ju them nje poezi per femijautori jame una .

  Femijria
  Me kthe pak tek femijria
  ti them lodrave lamtumir
  ti kerkoj atyre viteve
  te me falin
  vec pafajsin.
  My only love came from
  my only hate!

 5. #5
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  Kujtime e femirise jane te shumta por nga te tjerat me kujtohen mengjeset kur shkoja ne kopesht duke qare ,cda mengjes duke qare (sa inat qe e kisha kopshin)kurse tani them te isha dhe njeher.
  me kujtohet qe te gjithe ne kopesht me therisnin mendjemadhe kurse shoqet e lagjes me thirshin mimoza lastica.
  gjithmon kur kame qene e vogel me pelqente te rija me persona qe ishin me te medhenj se une me pelqenin shoqet me te ritura se me dukej vetja me e ritur. te gjithe me donin sepse si thoja shume mire fjalet dhe te gjithe ata qe me mbanin nga afer qe ishin me te medhenj se une me therisnin lepurush ose kone vogel.
  kurse te afermitme therisnin capkene ,
  me pelqente qe te vishesha me bukur nga shoqet e mija te kisha gjera me te mira se ato etj etj
  sa per kujtimet e gjusherve me kujtohet qe deri sa kame vajtur ne klase te 5 gjushja me gjshin me ndiqnin me plate ne dore dhe emrintime e perserisnin 100 here ne dit.
  do ju shkruj here tjeter kur te me kujtohet dicka tjeter e bukur nga femiria ime
  My only love came from
  my only hate!

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Te lumte ore bamboosushi, dhe te them qa ajo poezia ishte me te vertete shume e mire dhe mallengjyese, per femijerine e kaluar...

  Edhe keto kujtimet e tjera te mira qenkan, por ama kur me kujtove kopeshtin, me preke mu ne zemer, sepse edhe une e kisha vdekje te shkoja ne kopeshte, sidomos ne fillim fare!
  Po a e dini ju se cbeja me pas?!
  Kopeshtin e kisha shume afre shtepise, dhe prinderit nuk me kishin shume merak, qe te shkoja vetem ne kopesht.
  Keshtu qe une gjithmone u thoja, qe dua te shkoj vetem dhe pa njeri nga prapa, dhe une nuk shkoja ne kopeshte, por qendroja e lozja me femije te tjere, qe edhe ata nuk kishin deshire qe te shkonin ne kopesht, ashtu si puna ime...

  Pershendetje...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 7. #7
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  per momentin nuk me kujtohet asnje histori e vecante e femijerise

  kam qene femije i prapte, kisha shume deshire ti mundoja njerezit e shtepise, p.sh: merrja dhe fshihja dicka qe e kekonin ne nje momnet te caktuar . me pyesnin mua nese e kisha pare apo jo dhe une si nje femije i pafajshem ngrija supet. pasi isha kenaqur duke pare njerezit qe perpiqeshin pa rezultat beja sikur kujtohesha ne ate moment se ku e kisha vendosur


  jo rallehere me kane rrahur per kete mani timen
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  edhe nje gje tjeter

  me xhaxhain e vogel kam patur pak vite diference dhe shpesh me merrte me vete per te luajtur futboll

  duke qene e vogel dhe nje lojtare e keqe me vinin ne porte ku topi mberrinte nje here ne shek

  dhe imagjinoni haja gjithmone gola. te
  Ne te tilla raste plasja se qari dhe mezi me pushonin duke me marre me te mira
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 9. #9
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  megjithate kur kujtoj femijerine me kap nje ndjenje mallengjimi qe nuk e imagjinoni dot

  i keni parasysh ato ditet e para te pranveres kur dielli ngroh pas nje dimri te gjate, qe te fut ne nje gjendje shpirterore shume ngazellyese; ne te tilla momente mua me kujtohet femijeria , si nje kujtim i vagellt , shume i larget, si nje enderr e pare dikur dhe te ciles nuk mund ti rikthehesh dot me
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  E po gjithsejcili prej nesh, me siguri qe i kujton me plot nostalgji dhe mallengjim ditet e tij te femijerise, ose me mire jeten feminore, lulen me te pare ne kopshtin e jetes se njeriut...
  Eshte me te vertete, per te na ardhur keq, qe nuk kemi me mundesi qe ti rikthehemi edhe njehere asaj kohe, pervecse me kujtime dhe me endrra, te cilat jo qe nuk na e shuajne kete zjarr, por qe na e ndezin edhe me forte.

  Pershendetje gjitheve...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 11. #11
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Me kujtohet kur isha femije, kisha shume deshire qe te beja llastiqe, per te vrare zogj, por pasi i beje nuk i perdorja me per kete pune, por vetem per te bere praplliqe te tjera !
  Si pershembull, thyenim xhamat e shtepive, e shume e shume gjera te tjera, qe kur i kujtoj tani, i them vetes, se perse i kam bere, mire por ishte mosha e atille, qe i kerkonte keto gjera...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Me kujtohet gjithashtu, kur shkoja ndonje dite ne kopesht, se zakonishte nuk shkoja, sic jua kam treguar me pare, kisha shume deshire qe te gjitha lodrat qe loznim, ti merrja une dhe te lozja vetem une...
  Ose kur ishte ndonje dite, qe kishin per te na bere ndonje vaksine, sapo i shikoja infermieret qe futeshin ne porten e kopeshtit, ia mbathja me vrap dhe dilja jashte, qe me pas nuk kthehesh me per nja nje jave te mire, ose kur nuk me lejonin qe te dilja nga dera, dilja edhe nga dritarja, pasi kopeshtin e kishim ne kat te pare, dhe kur dilja nga dritarja, edukatoret e shkreta u tmerronin fare !!!...

  Shume femi i prape kam qene, por tani jam bere i urte...
  Hahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaa....
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 13. #13
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  Kurse mua me kujtohet kur shkonim me shoqet per te vjedhur portokalle te "" xha Hasani'' pasi kishim mare dy kokra portokalle dhe asnjenjeri nuk na kishte pa ndiheshim shume te lumtura
  por e bukura qendronte se kur hapnim portokallet ishte nje shoqe qe gjithmon i qellonte te kishte portokalle me zemer te kuqe dhe te tjeravi i vinte aq shume inat sa zemeroheshin dhe i therisnim ''dredharake'' hej femirija .

  '
  My only love came from
  my only hate!

 14. #14
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  hey me kujtohet kur loznim me kukulla .
  kush kishte kukullat me te bukura ,kush i vishte me bukur kukullat (nena ime e di c'ka hequr me mua e lija ter naten te qepte fustanet e kukullat qe ti mburesha shoqeve diten e neserme ne kopesht.
  O Zot me kujtohet kur luanim me shtepira ,dhe mundoheshim qe te gjenim emra sa me te bukur, kame pas nje shoqe qe vdiste qe ta therisnin "'Zana''. kurse tani qe i kujtojm keto momente te shkuara shkrihemi se qeshur dhe nuk na besohet qe kemi qene ne qe i kemi jetu ato dite qe nuk kthehen me.
  My only love came from
  my only hate!

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Keto fustanet e kukullave, me kujtohen edhe mua...
  Por une te them te drejten i kisha shume inat, sepse isha jam djele dhe nuk i pelqeja.
  Me kujtohet kur ndonjehjere na jepte mesuesi ne fillore per te qepur nje fustan apo ndonje gje tjeter, dhe une gjithmone i thoja mamase, e cila gjithmone mi bente...
  Ah e shkreta femijeri....
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 16. #16
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Kur isha e vogel isha nje femije me shm fantazi(te tepruar)Shm e prapte dhe e ftohte.
  Kur erdhi daja mamit nga jashte shtetit te gjthe femijet shkuan ta takonin ndersa une jo.Ai mu afrua dhe me tha qe do te me jepte nje cokollate te madhe nqs e lejoja qe qi te me puthte.Une si grifshe qe isha ika dhe nuk e mora cokollaten.Pjesen me te bukur te femijerise e kam kaluar deke laujtur me cunat e dajve.Une kam 7 cuna daje dhe aehere isha e vetmja femer.U fusnim neper bodrume,bunkera e shm vende te tjera.Kur u kthenim ne shtepi une isha bere me pis nga te gjithe.Gjyshja(ndjese paste) me bertiste se nje vajze e mire nuk duhej te sillej ashtu.

 17. #17
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Me dajen e vogel kam 15 vjet diference dhe ai me merrte gjithmone me vete ne plazh me shoket e tij.Ato luanin futboll dhe ndonjehere me lenin si portiere.Si portiere jem goxha e mire. Pastaj henim buke,u lanim dhe ne fund fare u kthenim ne shtepi.
  Para ca kohesh takosha nje nga shoket e dajes dhe ngaqe s'dija si ta therrisja i thashe Xhaxhi Miri.Ai me tha-Mua me therret xhaxhi?Se mban mend qe ne kemi qene me te njejten skuader?!

 18. #18
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Daja im e ka emrin Altini.Ai eshte muzikant,per vjole dhe eshte shm i zoti.Po te ishte ne Shq do te ishte pedagog tek artet.
  Mbaj mend kur po me pergatiste per konkursin e violines.Rrinim aty per ore te tera dhe une urreja te shkoja.Merzitesha shm se daja ishte shm i rrepte me mua.Dajen e vogel e kam pasur pike te dobet.Aq shm sa dua ate,i dua edhe dy cunat e tij si dhe nusen e tij.Cunit te pare(qe eshte 5 vjec)po i meson vjolinen dhe une i thashe-Do e shtrydhesh dhe ate si me ke shtydhr mua?!

 19. #19
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Kujtime shume te bukura, moj elfeta...

  Gjithe te mirat.
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 20. #20
  Minifotoja e anetarit Lela
  Lela eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-03-04
  Lokalizimi
  Në Endërr
  Postime
  44

  Kryesore

  Ahhh Femijeria...
  Nje pjese e jetes qe nuk harrohet kurre. Mbaj mend qe zgjohesha shpejt ne mengjes, dhe buken gati (sic hanin kalamajte, nje fete buke te lyer me gjalp, icik recel, lol), dhe filloja pastaj duke therritur femijet nje nga nje... Dilnim te gjithe, luanim me top, (topa djegesi, kete loje e kam pasur shume qejf) me litar, dhe si gocat edhe une kam pasur qejf kur luanim me shtepiash, qe ndertonim shtepite tona, dhe ftonim njera tjetren. Cti besh, ato vite skthehen kurre. Dhe me cudisin femijet e sotshem qe nuk kane qejf te dalin jasht, po e kalojne kohen para televizorit dhe komjutrave.

  Honey... You are my shining Star !

 21. #21
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Eshte me se e veretete, ajo qe the ne fund te mesazhit o Lela, por tani kane ndryshuar kohet, dhe sebashku me kohen kane ndryshuar edhe femijet...

  Por ne te vertete, atehere kishte me lezet femijeria, se sa ne ditet e sotme, sepaku keshtu mendoj une.

  Gjithe te mirat...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 22. #22
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Ke lagja jone kisim nje shtepi me bace dhe meqe kishim shume mardhenie te mira rrinim gjithe diten aty.Aty kishte tre peme fiku, dy me fik te zi dhe nje me fik te bardhe.Une vdisja te hypja ne peme ndersa goca xhait tim kishte shm frike.Keshtu qe une hypja ne peme dhe mblidhja fiq per te gjithe.Fiku ishte kaq shume i larte sa nje here hypa ne tarace por pastaj kisha shm frike te zbrisja.Prinderit gjeten nje shkalle te madhe dhe me zbriten.Babi me bertiti aq shm ate nate sa edhe tani e kujtoj.

 23. #23
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  e dini qe mua shpesh me vjen keq per femijet e sotem

  nuk u mungon asgje por kur kujtoj lojerat e mia te femijerise me duket se ne kenaqeshim me shume athere .
  Mbaj mend kur luanim koman-koman ose symbyllazi.
  Prisnim te erresohej pak qe te ngaterroheshim dhe te behej anallim loje , kurse me e forta ishte kur vishnim bluzat e njeri-tjetri dhe sa gezonim kur ai qe ishte rrasur na ngaterronte
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 24. #24
  Minifotoja e anetarit Lela
  Lela eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-03-04
  Lokalizimi
  Në Endërr
  Postime
  44

  Kryesore

  Ate e mbaj mend edhe une. I ndryshonim bluzat
  dhe me dashje e nxirnim pak krahun, dhe kur e
  degjonim emrin gabim thonim : "aha, mbylli dhe
  njehere syte ti, se nuk e gjete" Pastaj qejfi aty
  ishte, te gjeje ndonje vend te mire, dhe te dilje
  ne fund pasi kishin kerkuar te gjithe per ty.
  Modifikuar per here te fundit nga Lela : 29-03-2004 ne 22:16

  Honey... You are my shining Star !

 25. #25
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Mbaj kur isha ne kopesht.kishim nje mbulese te re qe donin ta merrnin te gjithe.Ne kishim dy mesuese.Njera na e jepte neve(grupit te gocave) ndersa tjetra ia jepte grupit te cunave.
  Gjithmone plaste sherri per ate mbulese dhe tani qe e mendoj nuk ishte as e bukur.

 26. #26
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Une nga mosha 6 vjec e siper jam rritur me gocen e xhait.Ajo eshte nje vit me e madhe se mua.Nje here xhaxhai solli ne shtepi nje stiker te vogel me ngjyra.Mua me pelqeu shm ndersa asaj jo.
  Une i thashe:- Ma jep mua meqe se do.
  Ajo:- Do ta jap por me thuaj se per cfare e do
  Une:- E dua qe ta vej ke bluzja qe kur te dal xhiro te duket bluzja me e bukur.
  E dini se c'beri ajo pastaj......................................?
  Nuk ma dha me stikerin dhe une kam qare te gjithe diten.
  S'do ta harroj kurre ate dite.
  Modifikuar per here te fundit nga elfeta : 30-03-2004 ne 09:39

 27. #27
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Dola nje here te luaj me cunat e dajes dhe shkuam nje shkolle aty afer.Shkolla ishte e rrethuar me hekura dhe njerit nga cunat e dajes i shkoi ne mendje te fuste koken te hekurat.
  Mbasi e futi koken nuk po e nxirrte dot me.Ne kishim frike te shkonim te lajmeronim gjyshin se na kishte thene qe te mos e benim ate gje.Jemi munduar per gjysem ore se mos ia nxirrnim koken vete por s'behej gje!
  Pastaj me shm frike shkuam dhe i thame gjyshit.Ai mori nje sharre dhe e preu hekurin.Me se fundi ai doli.I ishin skuqur veshet nga te terhequrat tona,

 28. #28
  Minifotoja e anetarit killer_01
  killer_01 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-04-04
  Lokalizimi
  mars
  Postime
  21

  Kryesore

  ej elfeta me pelqen nofka juaj,un jam elfi_bukurosh@hotmail.com. nese deshiron mund te flasim dhe ne msn.
  ciao
  ec aty sexi

 29. #29
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Une besoj se kete teme e kam hapur, per te kujtuar te shkuaren, dhe jo per te ndertuar te ardhmen !!!...

  Pershendetje...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 30. #30
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Nje person i afert i imi punonte ne nje shkolle marine dhe me merrte mua me gocen e xhaxhait.Aty brenda kishte edhe nje kopesht te vogel me peme dhe lule te shumellojshme.Midis pemeve kishte edhe nje pishine te vogel.Ne u lanim gjithmone aty.Ishte kaq bukur sa s'do ta harroj kurre.

 31. #31
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Mua me ka rritur gjyshja nga ana mamit.Keshtu qe une luaja me cunat e dajave dhe cunin e tezes.Afer shtepise ishte nje dyqan mishi dhe sic e dini njerezit mbanin rradhe atehere ose linin ndonje gure.Nejo vetem qe i nderruam guret por i zhdukem fare.Ishte gallate te shihje njerezit si ziheshin me vone.Ne u shkrime gazit.

 32. #32
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Kete vere te gjithe fisat u kthyhen ne Shq keshtu qe shkuam per plazh:une,dy gocat e xhaxhait tim,tre cunat e dajes dhe nje cun tjeter.Morem varke dhe shkuam thelle.Une nuk di te hidhem keshtu qe rreshqas lehtas e uje.Kur po notoja njeri nga cunat e dajes futet poshte varkes dhe me terheq prej njeres kembe.Me zhyti direkt.Nga frika u bllokova dhe s'po dija as te notoja.Njera nga gocat e xhait bertiste nga varka:U MBYT!U MBYT!
  Kur me liroi kemben dola siper dhe nga frika s'po dija as te hypja ne varke.Rruges kur po ktheshem nuk i bera asgje por sapo arritem ne breg ia punova.Kur ate e zuri gjumi bleva dy shishe me uje akull dhe ia derdha siper.Ai u cua i tmerruar dhe filloi te me ndiqte ne te gjithe plazhin.Lame nam ate dite
  Modifikuar per here te fundit nga elfeta : 06-04-2004 ne 11:35

 33. #33
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Kjo teme eshte fantastike fare.te pergezoj Bisha e Pyllit.Po me ben te rijetoj dhe nje here femijerine time.Flm

 34. #34
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  njehere xhaxhai im ne plazh , bashke me cunin e dajes hapen nje
  grope te madhe ne rere ne formen e trupit te njeriut , me futen brenda, me mbuluan me rere duke me lene vetem koken jashte dhe iken.

  dhe te mendoni qe ishte ora 7:30 pasdite, edhe pak fillonte te erresohej dhe plazhi ishte bosh. une isha 8 vjec dhe fillova te ulerija nga frika . xhaxhai i madh ne ate kohe po dilte nga deti dhe erdhi dhe me nxorri nga gropa. o Zot i madh sa i ka rrahur ata te dy ate nate
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 35. #35
  Reg
  10-01-04
  Lokalizimi
  Angli
  Postime
  170

  Kryesore

  Isha ne vitin e 7 une ca goca dhe quna te klases tone filluam te sillenim neper klase sepse nuk kishim mesus pastaj na shkoj ne mendje qe te prishnim karrigen e mesueses (ishte karrige me rrota)dhe e prishem 15 min me vone vjen nje mesuese per te na zevendesuar mesuesen tone te zakonshme. Ishte mami im,ajo ishte mesuese tek shkolla ime. Ajo u ul ne karrige dhe karrigja u prish dhe mami im u rrezua.Gjith klasa po qeshte sigurisht edhe une .Drejtori i shkolles erdh dhe mori ato qunt dhe gocat ne zyren e tij dhe i mori ne telefon prinderit e tyre dhe u tregoj qe ato kishin per te paguar per karrigen 3 dite me vone mami e mori vesh qe isha edhe une ne ate grupin dhe me denoi per 2 jave por ama nuk i tha kujt.
  Modifikuar per here te fundit nga flirty_alb_teen : 06-04-2004 ne 16:57
  Life is pressures, so make the most of it, wile you're living cause you never know what might happen one day.

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Kujtimet.tk
  By never in forum Faqe shqiptare ne internet
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-06-2006, 17:50

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.