Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 3 nga 9 E ParaE Para 12345 ... E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 71 ne 105 nga 302
 1. #71
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Kupa e Kampioneve do te rinise ne mbremjen e sotme, me ndeshjet e treta ne grupe. Ne skenen e futbollit evropian do te zbresin skuadrat e grupeve A, B, C dhe D.

  Nje nga ndeshjet me te forta dhe interesante te mbremjes se sotme do te jete ajo e grupit A, mes Lion dhe Bayern Mynih. I thyer 0:2, dy jave me pare nga Selltik Gllazgou, Lion duhet te shmang gabimin kur sot ne mbremje te vihet perballe kampionit gjerman, Bajern Munih, ne "Gerland". Ne perberje te grupit A dhe ne vendin e trete, kampioni i Frances, nuk duhet te leshoje piken ne fushen e tij, ne qofte se synon te kaloje turin e pare, ne kompeticionin me te rendesishem evropian. Dy ballafaqimet radhazi me Bayern Mynih do te jene percaktuese ne arritjen e atij objektivi te percaktuar: arritjen ne turin e dyte te liges se kampioneve. "Ne menyre absolute duhet te fitojme me Bajern Munih, per te qene te suksesshem ne fazen e pare". Kjo eshte deklarata e presidentit te Lionit, Zhan-Michel Aulas. "Eshte nje ndeshje qe duhet luajtur pa rezerva. Ka rendesi qe te mos veshtrojme nga kundershtari. Obligimi yne i vetem eshte rezultati pozitive", nenvizoi shenuesi me i mire i Lionit, sulmuesi Peguy Luindula. I vecante eshte ky ballafaqim dhe per sulmuesin brazilian, Xhovani Elber, qe ne ditet e fundit te merkatos se transferimeve te veres kaloi nga Bajern Mynih per te Lion. "Lion duhet te shfaqet me nje strukture te forte loje. Bajern Munih nuk duhet respektuar mbi vlerat qe mbart", theksoi sulmuesi brazilian. Bajern Mynih nga ana e tij ishte zhgenjyes ne fundjaven e kaluar, ku barazoi 0:0 me skuadren ne veshtiresi, Borusia Munshengladbah. Trajneri i skuadres bavareze, Hit-zfeld, premton per nje loje sulmuese ne Lion. Por, atij do t'i mungojne Pizarro i pezulluar, nderkohe qe jane te demtuar, Sanjol, Hargriv dhe Scholl.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 2. #72
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  CHAMPIONS LEAGUE

  Sfide delikate do te jete dhe ndeshja tjeter e ketij grupi mes Anderlektit dhe Celltik. Shqiptari i vetem qe merr pjese ne Kupen e Kampioneve, Besnik Hasi, pritet qe ta nise ndeshjen e sotme kunder skocezeve ne formacionin baze, ashtu sic ka ndodhur dhe ne ndeshjen e fundit kunder bavarezeve te Bayern. Per grupin B, dy skudrat favorite per te kaluar ne turin tjeter, Inter dhe Arsenal, do te luajne ne transferte, perkatesisht kunder Lokomotiva te Moskes dhe Dinamos se Kievit. Nese per zikalterit gjerat jane me te lehta, vete fakti qe kane fituar dy takimet e para, per topcinjte e Londres duhet medoemos nje tripikesh ne Ukraine. Nese djemte e Venger nuk do te arrijne te sigurojne tri piket, vete trajneri mund te levize nga pankina.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 3. #73
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  CHAMPIONS LEAGUE

  Per grupin C, e gjithe vemendja ne Spanje, aty ku Deportivo do te prese francezet e Monakos. Keta te fundit kane fituar dy ndeshjet e para ne grup dhe ne renditje figurojne me pike te plota. Nuk mund te thuhet se Deportivo po shkon keq, por nje fitore ne mbremjen e sotme do ta ngjiste ate ne vendin e pare ne grup dhe njekohesisht do te sillte nje fitore me mjaft vlera per nga ana e moralit, kunder nje skuadre direkte ne luften per te dale nga grupi. Ndeshja tjeter e grupit C, do e jete ajo mes Aekut dhe holandezeve te PSV. Keta te fundit nuk po kalojne nje moment te mire ne arenen evropiane dhe humbjen ne Eindhoven me Monakon duket se ia ka ulur disi vlerat. Helenet nga ana e tyre kane treguar se kur luajne ne Greqi jane te veshtire per t'u kaluar. Tulipaneve u duhet nje tripikesh per t'u futur ne lojen e vertete, ate te daljes nga grupi.

  Grupi
  ALion-Bayern
  Anderlekt-Celltik

  Renditja
  Bayern 4
  Celltik 3
  Lion 3
  Anderlekt 1

  Grupi B
  Dinamo K.-Arsenal
  Lokomotiva M.-Inter

  Renditja
  Inter 6
  Dinamo K. 3
  Arsenal 1
  Lokomotiva M. 1

  Grupi C
  Aek Athine-PSV
  Deportivo-Monako

  Renditja
  Monako 6
  Deportivo 4
  Aek Athine 1
  PSV 0


  Grupi D
  Juventus-Real Sociedad
  Gallatasaraj-Olimpiakos

  Renditja
  Juventus 6
  Sociedad 6
  Gallatasaraj 0
  Olimpiakos 0
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 4. #74
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Lipi: Nuk jemi kualifikuar

  Trajneri i Juventusit, Marcelo Lipi, u ka kerkuar lojtareve te tij te japin maksimumin ne ndeshjen e sotme kunder Real Sociedadit, e vlefshme per Ligen e Kampioneve. Juventusi kryeson grupin me 6 pike te plota, por Lipi nuk ndjehet i sigurte. "Nuk jemi kualifikuar ende. Duhet te fitojme patjeter, per te qendruar me te qete ne ndeshjet e kthimit", ka pohuar Lipi.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 5. #75
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Kouto demtohet rende

  Fernando Kouto eshte demtuar rende ne ndeshjen e fundit te Serise A per javen e gjashte. Ne ndeshjen kunder Milanit ne San Siro, portugezi ka qene i detyruar te lere lojen ne fundin e pjeses se pare per shkak te nje perplasje te kokes me kundershtarin. Kouto eshte transportuar menjehere ne spital dhe gjendja e tij eshte permisuar shume. Megjithate ai do te mungoje kunder celsit.
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 6. #76
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  RAUNDI I PARE I KUPES UEFA
  Ne (kllapa) ndeshjet e para dhe te dyta.
  Ne mes rezultati i pergjithshem.

  AIK 0-2 Valencia (0-1 0-1)
  Dinamo Bucuresti 5-2 Shakhtar (2-0 3-2)
  M. Haifa 4-3 Publikum (2-1 2-2 )
  Dundee 1-3 Perugia (1-2 0-1)
  Cementarnica 0-6 Lens (0-1 0-5)
  Newcastle 6-0 NAC (5-0 1-0 )
  Panionios 3-1 Nordsjælland (2-1 1-0 )
  Hearts 2-0 Željeznicar (2-0 0-0)
  Genclerbirligi 4-2 Blackburn (3-1 1-1)
  Puchov 1-9 Barcelona (1-1 0-8 )
  Dinamo Zagreb 3-1 MTK (3-1 0-0)
  H. Ramat-Gan 0-5 Levski (0-1 0-4)
  Sartid 2-4 Slavia (1-2 1-2 )
  Villarreal 3-2 Trabzonspor (0-0 3-2)
  Grasshoppers 1-1 Hajduk (ag) )1-1 0-0)
  Hertha 0-1 Groclin (0-0 0-1)
  Vålerenga (ag) 1-1 GAK (0-0 1-1)
  Zimbru 2-3 Aris (1-1 1-2)
  Varteks 3-6 Debrecen (1-3 2-3 )
  Leiria 2-3 Molde (1-0 1-3)
  Austria 1-3 Dortmund (1-2 0-1)
  Auxerre 2-0 Xamax (1-0 1-0)
  Ventspils 1-10 Rosenborg (1-4 0-6)
  Gaziantepspor 1-0 H. Tel-Aviv (1-0 0-0 )
  OB 5-6 Crvena Zvezda (2-2 3-4)
  Sporting 3-0 Malmö (2-0 1-0)
  Utrecht 6-0 Zilina (2-0 4-0 )
  Metalurh 1-4 Parma (1-1 0-3 )
  MyPa 0-3 Sochaux (0-1 0-2)
  Southampton 1-2 Steaua (1-1 0-1)
  Roma 5-1 Vardar (4-0 1-1 )
  Man. City 4-2 Lokeren (3-2 1-0)
  Spartak Moskva 3-1 EfB (2-0 1-1)
  CSKA Sofia 2-2 Torpedo Moskva (2-3p) (1-1 1-1)
  Ferencváros 2-2 FCK (2-3p) (1-1 1-1)
  APOEL 3-6 Mallorca (1-2 2-4 )
  Olimpija 1-4 Liverpool (1-1 0-3)
  PAOK 3-1 Lyn (0-1 3-0)
  Malatyaspor 2-3 Basel (sg) (0-2 2-1)
  La Louviere 1-2 Benfica (1-1 0-1)
  Salzburg (ag) 2-2 Udinese (0-1 2-1)
  Brøndby 2-0 Viktoria Žižkov (1-0 1-0)
  Kaiserslautern 1-3 Teplice (1-2 0-1 )
  Hamburg 2-4 Dnipro (2-1 0-3 )
  Bordeaux 3-2 Petrzalka (2-1 1-1)
  Wisla 4-2 NEC (2-1 2-1)
  Kamen Ingrad 0-1 Schalke (0-0 0-1)
  Feyenoord 3-1 Kärnten )2-1 1-0)
  Modifikuar per here te fundit nga AlbShkodra : 21-10-2003 ne 16:16

 7. #77
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  RAUNDI I DYTE I KUPES UEFA

  Ndeshjet zhvillohen me 06.11.2003 dhe te kthimit 27.11.2003

  Dinamo Zagreb - Dnipro
  Dortmund - Sochaux 06/11 27/11
  Man. City - Groclin 06/11 27/11
  Barcelona - Panionios 06/11 27/11
  Benfica - Molde 06/11 27/11
  Slavia - Levski 06/11 27/11
  Rosenborg - Crvena Zvezda 06/11 27/11
  Valencia - M. Haifa 06/11 27/11
  Spartak Moskva - Dinamo Bucuresti 06/11 27/11
  Gaziantepspor - Lens 06/11 27/11
  Schalke - Brøndby 06/11 27/11
  Perugia - Aris 06/11 27/11
  Utrecht - Auxerre 06/11 27/11
  Steaua - Liverpool 06/11 27/11
  Vålerenga - Wisla 06/11 27/11
  PAOK - Debrecen 06/11 27/11
  København - Mallorca 06/11 27/11
  Parma - Salzburg 06/11 27/11
  Basel - Newcastle 06/11 27/11
  Roma - Hajduk 06/11 27/11
  Genclerbirligi - Sporting 06/11 27/11
  Villarreal - Torpedo Moskva 06/11 27/11
  Feyenoord - Teplice 06/11 27/11
  Bordeaux - Hearts 06/11 27/11
  Panionios - Barcelona 06/11 27/11
  Salzburg - Parma 06/11 27/11

 8. #78
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Uefa Champios League

  Ndeshjet e treta.

  GRUPI A

  Anderlecht - Celtic 1-0
  72'Dindane

  Lyon - Bayern 1-1
  25'Makaay B
  88'Luyindula L

  Renditja

  1.BAYERN 5 Pike
  2.LYON 4
  3.ANDERLECHT 4
  4.CELTIC 3
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 9. #79
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Uefa Champios League

  Ndeshjet e treta.

  GRUPI B

  Lokomotiv Moskva - Inter 3 - 0
  2'Loskov
  50'Ashvetia
  57'Khokhlov

  Dynamo Kyiv - Arsenal 2 - 1
  27'Shatskikh D
  64'Belkevich D
  80'Henry A

  RENDITJA
  1.INTER 6 Pike
  2.DYNAMO 6
  3.LOKOMOTIV 4
  4.ARSENAL 1

 10. #80
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Uefa Champios League

  Ndeshjet e treta

  GRUPI C

  AEK - PSV 0-1
  37'Lucius

  Deportivo - Monaco 1-0
  83'Tristán

  RENDITJA

  1.DEPORTIVO 7 Pike
  2.MONACO 6
  3.PSV 3
  4.AEK 1
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 11. #81
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Uefa Champios League

  Ndeshjet e treta

  GRUPI D

  Juventus - Real Sociedad 4-2
  3', 63'Trezeguet
  7', 45'+ 1'Di Vaio
  67'Tudor (o.g.)
  80'De Pedro

  Galatasaray - Olympiacos 1-0
  9'Cihan

  RENDITJA

  1.JUVENTUS 9 Pike
  2.REAL SOCIEDAD 6
  3.GALATASARAY 3
  1.OLYMPIAKOS 0
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura

 12. #82
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Juventusin nuk ka gabuar as kete here mund 4-2 Real Sociedadin. Gallatasarai fiton derbin e Ballkanit me Olimpiakosin fale golit te Haspolatli. Fiton dhe Deportivo

  "Bien" Interi e Arsenali, ndalet Bajerni

  Tre gola te pesuar dhe nje prezantim per t'u harruar, kunder Lokomotoves, qe ne Champions League nuk kishte shenuar kurre. Keshtu ka filluar Interi i post-Kuperit. Nje skuader diletante, madje me keq akoma. Nderkohe qe nje tjeter humbje befasuese e nates se mbremshme ishte ajo e Arsenalit qe eshte mundur 2-1 nga Dinamo e Kievit. Anglezet ngelen serish ne fund te grupit me 1 pike. Ndersa surpriza tjeter vjen nga Franca, ku eshte ndalur Bajern i Mynihut. Skuadra gjermane kryesonte me golin e Makait (25') deri ne minuten e 88, pikerisht momenti, kur francezet e Lionit do te shenonin golin e barazimit me te cilin do te mernin piken se vlefshme, qe do te thoshte vend i dyte. Nderkohe qe dhe fitorja 1-0 e Anderlehtit kunder Celtic e ka ngjeshur grupin, ku Bajerni kryeson me 5 pike dhe ndiqet nga Lion e Anderleht me nga 4 pike. Lavde thurren per Juventusin qe nuk ka gabuar as kete here. Djemte e Lipit mundin 4-2 Real Sociedadin ne Torino. Fitore e rendesishme dhe per Deportivon qe merr kryesimin e grupit C. Gallatasarai fiton derbin e Ballkanit me Olimpiakosin fale golit te Haspolatli. Nderkohe qe shkatrrimtare ka qene nate e djeshme per Interin e Korrado Verdelli. Ne pritje te trajnerit te ri Alberto Zakeroni, Lokomotiva e Moskes e "shemb" ate me nje rezultat te paster 3-0 ne nje ndeshje te vlefshme diten e trete te fazes se pare te Champions League. Nje ndeshje e dominuar nga ruset. Me zikaltrit qe kane rrezikuar pak dhe qe pesojne shume shpejt (brenda 120 sekodave) golin e pare me autor Loskov. Regimi i Interit, qe ka pasur nje qarkullim me te madh te topit ne krahasim me skuadren vendase, permblidhet ne dy raste: ne minuten e 25 me nje gjuajtje te Vierit dhe ne minuten e 27 me Zanetin, qe gjuan lart nga nje pozicion i mire. Ndeshja, jo e bukur, e zhvilluar nen nje shi te forte, do te shikonte te zotet e shtepise ne fillimin e pjeses se dyte ne avantazhin e dy golave. Shenonte Ashvetia ne minuten e 50. Pas kater minutash nje goditje e bukur e Rekobes pritet nga portieri Ovchinnikov, por nuk kalojne me shume se tre minuta, dhe ne te 57 Lokomotiva trefishon rezultatin me Khokhlov, i cili do te shenonte me koke ne porten e Toldos, duke shfrytezuar me se miri nje nje kros nga nje goditje denimi. Interi ishte fundosur tashme, ruset kishin rast per te shenuar edhe golin e katert, por eshte ne fakt Vieri, i cili i afrohet me shume se te gjithe golit, me nje traverse te goditur ne minuten e 83 me nje goditje te bukur me koke. Nje perle e tij, e vetmja ne ate "brresher" te Moskes. Per momentin nuk ka sherbyer aspak largimi i Kuperit: nje mbrotje e fjetur, ide konfuze dhe loje pa fantazi. Reagimi qe kerkonte Morati nuk erdhi. Zakeroni do te kete shume per te bere me kete skuader.

 13. #83
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  celsi - Lacio

  celsi, megjithese ne merkaton e veres ishte klubi me aktiv, po kalon nje lloj krize ne mbrojtje, pasi Xhon Terri, Marsel Desai, Uilliam Galas dhe Selestin Babajaro munguan ne humbjen 2?1 ndaj Arsenalit ne Premier Lige. Terri dhe Galas shpresojne te jene ne dispozicion te trajnereve per takimin ndaj Lacios, ndersa holandezi Mario Melshiot ka shanse te luaje perkrah gjermanit Robert Huth ne qender te mbrojtjes. Pas humbjes 2?0 ndaj Beshiktashit ne ndeshjen e dyte te grupit G, celsi nuk mund t'i lejoje vetes nje tjeter humbje dhe ka ende shpresa per t'u kualifikuar ne fazen e dyte. Demtimi i mesfushori brazilian Sezar eshte shqetesimi kryesor per trajnerin e Lacios, Roberto Mancini. Ne mungese te Sezarit, Dejan Stankovici duhet te luaje ne krahun e majte, duke i bere vend Xhuliano Xhanikedes ne mesfushe. Bernardo Korradi duhet ta fitoje duelin me Simone Inzagin per nje vend ne sulm. Mbrojtesi Sinisha Mihajlovic thekson se Lacio nuk duhet te kete frike nga celsi. "Lacio nuk duhet te kete frike nga celsi, - tha serbi. - Skuadra londineze ka disa lojtare te shkelqyer dhe do te behet nje nga klubet me te forta te Evropes, por ka nevoje per kohe." Ndersa Huan Sebastian Veroni ka thene se do te luaje "kunder zemres se tij". "Do te jete nje ndeshje emocionuese, - tha argjentinasi, i cili ka luajtur te Lacio se bashku me Krespon. - Do te luaj kunder zemres sime. Jam i lumtur te celsi, por Lacio do te kete gjithmone nje vend ne zemren time."

 14. #84
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Sparta Prage - Beshiktash

  Sparta e Prages ka marre nje lajm te mire para perballjes me turqit e Beshiktashit, pasi ish-lojtari i perfaqesueses ceke, Jirzhi Nemec, eshte perseri ne dispozicion te trajnerit dhe pritet te forcoje mesfushen. Nje tjeter mesfushor, Pavel Pergl, duhet te terhiqet ne krahun e djathte te mbrojtjes, pasi titullari Martin Petras nuk e ka arritur ende formen me te mire. Pergl u testua te dielen, ne fitoren 1?0 ndaj Viktoria Zizkovit. ceket i kane vendosur shpresat te mesfushori i talentuar Zelenka, i cili ka terhequr vemendjen e disa klubeve evropiane. Trajneri i Beshiktashit, Mircea Lucesku, ka disa probleme ne sulm, keshtu qe egjiptiani Ahmed Hasan duhet te fitoje nje vend ne formacion. Sulmuesi Ilhan Mansiz eshte i pezulluar, pasi mori karton te kuq ne ndeshjen e shkuar ndaj celsit, ndersa organizatori Sergen Jalcin ka pesuar nje demtim. Gazetat turke kane shkruar se sulmuesi Ahmet Dursun nuk ka arritur ende te sherohet, keshtu qe ka pak shpresa per te luajtur. Mesfushori Tumer Metin ka pesuar nje demtim ne kavilje ne ndeshjen e fundit te Beshiktashit ne kampionatit turk dhe perfshirja e tij ne formacion do te vendoset vetem para fillimit te ndeshjes. Lojtari kryesor i Beshiktashit eshte mesfushori italian Federiko Xhunti, pasi nga kembet e tij lindin te gjithe aksionet turke.

 15. #85
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Ajaks - Selta Vigo

  Ajaksi e filloi pergatitjen per ndeshjen e trete te grupit H pa mbrojtesit Zdenek Grigera dhe Julien Eskude, te cilet jane stervitur vecmas lojtareve te tjere te skuadres. ceku Grigera u kthye ne fushe te premten e shkuar ndaj Volendamit, pas nje muaj mungese per shkak demtimi, ndersa francezi Eskude ka pasur nje problem ne shpine, por qe te dy duhet te luajne sot. Mesfushori Jari Litmanen do te rikthehet ne skuadren e Ronald Kumanit, por do ta filloje ndeshjen nga stoli. Trajneri i Selta Vigos, Miguel Angel Lotina, do te kete per here te pare ne dispozicion ne Ligen e Kampioneve mesfushorin Peter Lusen, pasi francezi ishte i pezulluar ne dy ndeshjen e para te veprimtarise. Lotines i duhet te beje ndryshime ne skuader, krahasuar me perballjen me Realin e Madridit, pasi Hoze Injasio eshte i pezulluar, ndersa Gustavo Lopez i demtuar. Everton Xhovanela dhe Hesuli duhet te fitojne nga nje vend ne formacion. "Jam i pergatitur per kete ndeshje te rendesishme, - tha Xhovanela. - Luajme jashte fushes sone dhe barazimi nuk do te ishte rezultat i keq, sepse me Ajaksin do te perballemi edhe ne Vigo. Megjithate, ne mendojme vetem per fitoren. Nuk po kalojme moment te mire, por jemi te qete, sepse shume shpejt do te reagojme dhe Selta do te renditet aty ku i takon."

 16. #86
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Milan - Bryzh

  Trajneri i Bryzhit, Trond Solied, i cili pelqen skemen 4?3?3, duhet te perdore skemen 5?4?1 ne "San Siro". Soliedit i mungon perseri Gaetan Engleberti, por mesfushori Alin Stoica e ka lene pas demtimin ne kavilje dhe ka rifilluar stervitjen me skuadren. Sergei Serebrenjikov, i cili ka qene i semure ditet e fundit, dhe Gert Verhejen jane perseri ne dispozicion. Sulmuesit norvegjez Bengt Seternes dhe Rune Lange jane sheruar dhe do te jene ne stol. Milanit kampion do t'i mungoje perseri mesfushori i palodhur Xhenaro Gatuzo, i cili eshte i pezulluar dy ndeshje, pas kartonit te kuq te marre ndaj Ajaksit. Gatuzo duhet te zevendesohet nga Kristiano Broki. Braziliani Rivaldo eshte i semure me grip, ndersa Rui Kosta do te zere vendin e organizatorit prapa Filipo Inzagit dhe Andrei Shevcenkos. "Rui Kosta dhe Kaka mund te luajne bashke, sepse braziliani mund te luaje edhe ne krahe te mesfushes, - tha trajneri Karlo Anceloti, i cili ka perfituar nga shpejtesia e Kakes per te luajtur me kundersulme. - Keto karakteristika na kane ndihmuar ne ndeshjet e fundit, por loja jone nuk do te ndryshoje. Bryzhi ka ndryshuar skeme loje, cka do te thote se na ka frike. Mund ta sigurojme kualifikimin ne dy ndeshjet e ardhshme ndaj Bryzhit, keshtu qe ne ndeshjet e fundit mund te luajme te qete."

 17. #87
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Renxhers - Mancester

  Rajan Gigsi beson se Rejnxhersi do te jete i vendosur per te treguar vlerat e verteta te futbollit skocez pas kritikave te fundit. Kampionet e Skocise do te perballen me Mancesterin ne "Ibroks" dhe vetem pas dy javesh do te shkojne ne "Old Trafford" per ndeshjen e kthimit. "Lojtaret e Rejnxhersit do te bejne maksimumin per te fituar ndaj kampioneve te Anglise,- tha uellsiani.- Mendoj se keto dy ndeshje do te jene si dy finale te vecanta, per faktin se ata do te perpiqen te rigjejne krenarine e humbur te futbollit skocez."
  Loja e Rejnxhersit ka pesuar renie nga mungesa e vazhdueshme e mesfushorit holandez Ronald de Bur, i cili javen e kaluar pesoi nje demtim, ndersa po behej gati te kthehej ne fushen e lojes pas nje operacioni. Edhe mbrojtesi Robert Malkolm ka pesuar nje demtim ne kycin e kembes, por klubi i Gllasgout, gjithsesi, eshte ne gjendje te aktivizoje nje ekip te forte ne ndeshjen e sotme ndaj Mancester Junajtidit.

 18. #88
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Shtutgart - Panathinaikos

  Shtutgarti, qe po gezon forme te mire pas fitores me rezultatin 2?1 ndaj Mancester Junajtidit ne ndeshjen e fundit te saj ne Ligen e Kampioneve, vjen ne ndeshjen e sotme ndaj Panathinaikosit pas fitores 3-1 ndaj Verder Bremenit, qe e shtoi numrin e rezultateve pozitive te saj ne Bundeslige. Trajneri Feliks Magat u ka bere thirrje lojtareve te tij qe te mos e nenvleresojne skuadren greke. "Panathinaikosi eshte nje skuader me shume pervoje,- tha Magati.- Ata jane shume te kujdesshem kur luajne jashte fushes se tyre. Ne do te luajme futboll sulmues, ne perpjekje per t'i vene ne veshtiresi kundershtaret."
  Mesfushori dhe kapiteni Zvonimir Soldo, i cili pesoi nje demtim te lehte te shtunen, duhet te jete ne gjendje te luaje sot ndaj grekeve. Magati do te kete ne dispozicion mbrojtesin Filip Lahm, i cili nuk luajti ne fundjave. Magati pritet te aktivizoje ne ndeshjen e sotme pothuaj te njejtin formacion qe u perball heren e fundit me kampionet e Anglise. Panathinaikosi, qe ka marre vetem nje pike ne 2 ndeshjet e para, ka probleme serioze ne mbrojtje, pasi Janis Gumas eshte i pezulluar, ndersa Sotirios Qirjakos dhe Rene Henriksen jane te demtuar. Ne dyshim eshte edhe pjesemarrja e mesfushorit rumun Lucian Sanmartean dhe e lojtarit kamerunas te krahut Xhoel Epalle. Te shtunen, Panathinaikosi pesoi nje humbje me rezultatin 2?1 ndaj Egaleos, duke zbritur ne vendin e dyte ne kampionatin helen.

 19. #89
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Marseje - Porto

  Pavaresisht nga kundershtimet e trajnerit Alen Perrin, Marseja eshte perfshire nga ethet e ardhjes se portierit Fabien Bartez nga Mancester Junajtidi. Marseja u mposht me rezultatin 4?1 nga Strazburgu ne fundjave, edhe pse portieri Vedran Runje nuk luajti keq. Sulmuesi Mido dhe mesfushori Stepan Vacusek ishin te pezulluar ndaj Strazburgut dhe do te rikthehen sot ndaj Portos, ndersa braziliani Fernandao eshte i demtuar. Ish-lojtari i Barcelones Filip Kristanval mund te luaje ndeshjen e tij te pare me Marsejen, pas nje demtimi te pesuar menjehere pas kalimit te klubi francez.
  Trajneri i Portos, Hoze Mourinjo, tha se skuadra e tij i druhet forces kolektive te Marsejes. "Nga te dhenat qe kam, del se Marseja eshte nje skuader qe luan ne grup,- tha ai.- Eshte e vertete qe ne gjirin e saj ka 3-4 lojtare te shkelqyer, qe bejne dallimin, por mbi te gjitha ka nje force te madhe kolektive."
  Mbrojtesi i Portos, Rikardo Karvaljo, eshte vene ne dyshim, pasi demtoi gjurin e djathte ne ndeshjen e fundit te kampionatit portugez dhe do te zevendesohet nga Pedro Emanuel. Kapiteni dhe mbrojtesi Horge Kosta si dhe sulmuesi jugafrikan Beni MekKarti do te rikthehen te fresket ne fushen e lojes, pasi qendruan ne stol ne takimin e fundit. Porto u shkeput 5 pike ne krye te kampionatit, pas fitores 4?1 ndaj Belenenses, ne te cilen lojtari organizator Deko luajit me mire se ne finalen e Kupes UEFA.

 20. #90
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Reali i Madridit - Partizani i Beogradit

  Reali i Madridit iu rikthye stilit per te fituar 2-0 ndaj Selta Vigos ne fundjave dhe trajneri Karlos Kueiroz duhet te aktivizoje te njejtin formacion ndaj Partizanit te Beogradit. Duke i qendruar skemes se perdorur kohet e fundit, Devid Bekham do te luaje edhe kete here perkrah Ivan Helgeres ne qender te mesfushes, me Luis Figon ne te djathte dhe Zinedin Zidanen ne te majte. Santiago Solari ishte lojtari me i mire i Realit ne fitoren 3-1 ndaj Portos, ne ndeshjen e fundit te kampioneve te Spanjes ne Ligen e Kampioneve, por forma e mire e Bekhamit mund te beje qe argjentinasi te qendroje ne stol. Nje fitore ndaj Partizanit mund t'i siguronte Realit nje vend ne 8-she, ndaj kapiteni Raul nuk deshiron te papritura. "Eshte e vertete qe jemi prane kualifikimit dhe mendoj se sot duhet t'i marrim patjeter 3 piket,- tha sulmuesi.- Partizani barazoi ne ndeshjen e pare dhe humbi te dyten, por eshte ne Ligen e Kampioneve, sepse ka ekip te mire. Besoj se ata do te jene me te rrezikshem, sepse nese nuk shenojne, nuk do te kene shume mundesi per t'u kualifikuar." Trajneri i Partizanit, Lotar Mateus, ka ne dyshim 3 mbrojtes per ndeshjen me te veshtire te tij ne Ligen e Kampioneve. Milivoje cirkovic dhe Branimir Bajic pesuan demtime ne ndeshjen e fundit te Serbise, ndersa nigeriani Taribo Uest ka pasur probleme me stomakun. Mateusi nuk do te kete ne dispozicion edhe sulmuesin Andrija Delibashic, i cili u pezullua ne humbjen 3-0 ndaj Marsejes, dhe portierin Ivica Kralj, i cili eshte ende i demtuar.

 21. #91
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Fitorja e Bryzh ka krijuar nje situate te ngaterruar ne grupin H, ku Ajaks, pasi ka mundur mbreme Celta Vigon, minimalisht 1-0, ka marre kryesimin e grupit me 6 pike.

  Kupa e Kampioneve/ Kuqezinjte e Ancelotit humbasin ne fushen e tyre ndaj Bryzh

  Milan gjunjezohet ne "San Siro"
  celsi kthen rezultatin. Reali fiton minimalisht

  Kuqezinjte kane zhvilluar nje ndeshje jo bindese ne syte e publikut te tyre dhe kane pesuar humbjen e pare sezonale. Ka ndodhur ajo te cilen tekniku milanez e kishte "nuhatur" dhe ne vigjilje te kesaj ndeshjeje. "Bryzh duhet respektuar, sepse eshte nje skuader e forte", deklaronte Anceloti nje dite perpara ndeshjes. Dhe keshtu kane rrjedhur ngjarjet. Milani i eshte afruar disa here golit, por ne mbremjen e djeshme ka munguar freskia ne repartin sulmues. Rastet me te mira per kampionet ne fuqi te Evropes i kane patur lojtaret e reparteve te mbrojtjes dhe mesfushes, pra sulmi ka qene teresiht ne hije. Goli i vetem i takimit eshte shenuar ne minuten e 33-te nga Mendoza, nje gol qe i ben belget te enderrojne, per me teper qe ndeshjen e ardhshme do ta luajne ne fushen e tyre dhe serish kundra Milanit. Fitorja e Bryzh ka krijuar nje situate te ngaterruar ne grupin H, ku Ajaks, pasi ka mundur mbreme Celta Vigon, minimalisht 1-0, ka marre kryesimin e grupit me 6 pike. Vendi i dyte dhe i trete ndahet nga Bryzh dhe Milan, qe jane ne kuote te barabarte pikesh, 4. Komplikohet disi situata dhe ne grupin G. celsi ka arritur qe te ktheje dje rezultatin me italianet e Lacios. Skuadra e drejtuar nga Mancini ka kaluar e para ne avantazh ne minuten e 37-te, me ane te Simone Inzagit, por 45 minutat e dyta kane folur per vendesit, qe kane shenuar dy gola, aq sa mjafton per te siguruar fitoren. Nje trepiksh i marre nga londinezet, qe duket se kane gjetur vetveten pas humbjes me Beshiktashin. Ka fituar dhe Sparta e Prages, 2-1 me turqit e Beshiktash, duke u ngjitur ne kuoten e 4 pikeve, aq sa edhe Lacio. Per grupin E, Mancester ka siguruar nje fitore ne transferte, duke mundur komshinjte e Rangers, ne derbin ishullor. Nje gol i Fil Nevill, qe ne minuten e peste te takimit i jep "djajve te kuq" nje trepikesh me mjaft vlera dhe nje vend te pare ne renditje. Fiton Shtutgart, qe mban ritmin e anglezeve, duke mposhtur modestet e Panathinaikos me rezultatin e paster 2-0. Gjermanet shkojne ne gjashte pike, nje me pak se kryesuesit e United. Ne ndeshjet e grupit F, e habitshme mund te quhet fitorja e Portos ne shtepine e Marsejes. Francezet, qe e nisen mire kete sezon, duket se i jane perulur teknikes portugeze. Pershtypje ne kete grup eshte dhe fitorja minimale, 1-0 e Real Madrid ndaj Partizanit te Beogradit. Gjithsesi, merenguesat hedhin nje hap te sigurte, tek e shohin veten me pike te plota.

 22. #92
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Grupi E

  Rangers-Man.United 0-1
  (Neville 5')

  Shtutgart-Panathinaikos 2-0
  (Szabics 13', Soldo 25')

  Renditja

  Shtutgart 6
  Mancester 6
  Rangers 4
  Panathinaikos 1
  Modifikuar per here te fundit nga AlbShkodra : 23-10-2003 ne 16:29

 23. #93
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Grupi F

  R.Madrid-Partizan B. 1-0
  (Raul 38')

  Marseje-Porto 2-3
  (Drogba 24', Marlet 84'/ Maniche 31', Derleu 35', Alenichev 81')

  Renditja

  Real Madrid 9
  Porto 4
  Marseje 3
  Partizan 1

 24. #94
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Grupi G

  celsi-Lazio 2-1
  (Lampard 57', Mutu 65'/ S.Inzaghi 38')

  Sparta-Beshiktash 2-1
  (Zelenka 58', Poborsky 85'/ Pancu 60')

  Renditja

  celsi 6
  Lazio 4
  Sparta 4
  Beshiktash 3

 25. #95
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Grupi H

  Milan-C.Brugge 0-1
  (Mendoza 33')

  Ajaks-Celta V. 1-0
  (Ibrahimovic 53')

  Renditja

  Ajaks 6
  Brugges 4
  Milan 4
  Celta 2

 26. #96
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Elber merr bastin me Bekenbauer

  Sulmuesi brazilian, Elber, vuri bast ne shifren prej 10.000 euro me presidentin e Bajern Munih, Franz Bekenbauer, dhe kushti ishte goli i shenuar gjate dy ndeshjeve kunder ish-skuadres se tij, per ligen e kampioneve, pra ne Lion dhe Munih. Sulmuesi Elber, qe tashme luan me kampionin e Frances, Lion, nuk shenoi dje ne barazimin 1:1 me Bajern Munih. Megjithate ai do ta fitoje bastin prej 10.000 euro dhe ne qofte se deshton te shenoje ne ndeshjen ne Munih. "Xhovani do t'i marre 10.000 euro nga mua, madje dhe ne qofte se ai nuk arrin te goli dhe ne ndeshjen ne Munih", u deklaroi gazetareve Bekenbauer.

 27. #97
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Shanset e Arsenalit, te kercenuara

  Befasia e fundit e Arsenalit, ne ligen e kampioneve, humbja 1:2 me Dinamon e Kievit ne mbremjen e se martes perballe formacionit te trajnerit francez, Arsen Venger, me nevojen e nje permiresimi drastik, nese mendon qe te shmange eliminimin shokues qe ne turin e pare ne kompeticionin me te rendesishem evropian. Arsenali ka nje pike ne grup, ku kryesojne me gjashte Inter dhe Dinamo e Kievit. Eshte e qarte se, ne qofte se Arsenal nuk arrin fitoren me Dinamon e Kievit ne Hajburi te Londres me 5 nentor, atehere shpresat e tij, do te shfaqen ne formen e "tymit te zi". Venger refuzon te hedh "peshqirin e dorezimit". Ai eshte i fokusuar ne shansin e ndeshjes se ardhshme, duke pohuar se dje ne Kiev ndihmoi gabimi i rende i portierit gjerman, Jens Lehman, si dhe fati i keq, pas goditjes dy here te shtyllave. "Situata eshte shume e veshtire dhe ne kemi nevoje qe te shprehemi me te gjithe forcen qe kemi. Por nuk jemi ende jashte liges se kampioneve", deklaroi perpara gazetareve ne konferencen e shtypit, Venger.

 28. #98
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Irritohet Javier Zanetti

  Kapiteni i Interit, Javier Zanetti, u pa ne veshtiresi dhe shqetesim per te shpjeguar ate humbje te rende, shume befasuese, 0:3 me Lokomotiven e Moskes ne ndeshjen e luajtur dje ne mbremje ne kryeqytetin rus, per turin e trete te liges se kampioneve. "Eshte e veshtire qe ta kuptosh dhe ta zberthesh kete humbje 0:3. Ne provuam jo pak ne ndeshje, krijuam dhe shume shanse per gol. Por nuk arritem te menaxhojme avantazhin e shanseve per te arritur qofte dhe te nje gol", pohoi Zanetti. I cituar sot nga e perditshmja sportive italiane, "La Gazzetta dello Sport", mbrojtesi argjentinas shton: "Nuk e di cili eshte problemi yne: eshte me shume psikologjik se sa teknik. Ajo qe eshte e qarte eshte se po kalojme nje moment jo te mire. cdo gje eshte kunder nesh. Le te shpresojme qe ta kalojme sa me shpejt kete gjendje". Inter vazhdon te kryesoje grupin B, me gjashte pike pas tre ndeshjesh, por statistikat mbulojne nje start sezoni deshperues.

 29. #99
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore


 30. #100
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Hitzfeld: Na ndeshkoi fati

  Trajneri i Bajernit te Mynihut, Otmar Hitzfeld, ka phuar se vetem fati ishte ai qe i mohoi edhe dy pike te tjera kunder Lionit. "Skuadra luajti mire, sidomos ne pjesen e pare. Edhe ne pjesen e dyte mund te kishim shenuar, por shtylla na ndaloi. Vertet Lioni sulmoi gjate gjithe pjeses se dyte, por nuk kishte raste shenimi. Goli i barazimit ishte thjesht fat", pohon Hitzfeld.

 31. #101
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Anceloti: Na ndeshkoi presioni

  "Presioni qe ishte krijuar na ndeshkoi. Duke menduar vetem per te fituar nje ndeshje brenda fushes sone, harruam te shenojme dhe si rezultat pesuam golin e humbjes. Nuk mund te them qe skuadra belge e meritoi fitoren. Ne luajtem dobet dhe kjo ka rendesi per mua. Analizoj vetem skuadren time", ka deklaruar trajneri i Milanit, Karlo Anceloti, pas humbjes ndaj Bryzhit.

 32. #102
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Ferguson: Sot vlejne vetem 3 piket

  Trajneri i Mancester Junajtidit, Ser Aleks Ferguson, beson se skuadra e tij do te beje nje hap te rendesishem drejt fazes se ardhshme te Liges se Kampioneve nese do te fitoje sot ndaj Rejnxhersit ne "Old Trafford". Mancesteri dhe Shtutgarti kane pike te barabarta ne krye te grupit E .
  Fergusoni beson se nje fitore e dyte me radhe ndaj Rejnxhersit do te bente qe skuadra e "Old Trafford"-it te jete favorite per ne 16-she. "Ne do te kerkojme fitoren ndaj Rejnxhersit, kjo eshte e sigurt,- tha trajneri skocez.- Por 3 piket do te jene teper te rendesishme, duke pasur parasysh ndeshjet e ardhshme te Shtutgartit. Si ne, ashtu edhe Rejnxhersi shpresojme qe Panathinaikosi te marre pike nga ndeshja me gjermanet." Kapiteni Roi Kin do te rikthehet ne formacionin e pare te Mancesterit pas aktivizimeve te pjesshme ne ndeshjet e fundit te skuadres se Aleks Fergusonit.

 33. #103
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Shtutgarti, fitore per te ruajtur kreun

  Shtutgarti perfitoi nje doze te mire morali ne prag te ndeshjes se Athines, pas fitores me rezultatin 4-1 Fraiburgut, duke u rikthyer ne krye te Bundesliges. Nje fitore sot ndaj grekeve te Panathinaikosit do te ishte shume e vlefshme, edhe pse e ardhmja e skuadres qe kryeson renditjen e Bundesliges lidhet ngushte rezultatin e takimit tjeter te grupit, ate ndermjet Mancester Junajtid dhe Rejnxhersit. Trajneri Feliks Magat thote se skuadra e tij do te kerkoje fitoren ndaj, por ai mund te pajtohet edhe me nje barazim. "Mundesite tona per te marre te pakten nje pike ndaj Panathinaikosit jane te mira,- tha Magat, skuadra e te cilit fitoi 2-0 ndaj grekeve ne ndeshjen e pare ne Gjermani.- Megjithate, synimi yne kryesor do te jete fitorja.

 34. #104
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Porto - Marseje, lufte per vendin e 2-te

  Si Porto ashtu edhe Marseja do te kerkojne sot fitore per te shpresuar ne nje kualifikim te mundshem ne fazen e ardhshme te Liges se Kampioneve. Ne nje kohe kur Realit te Madridit i duhet nje rezultat pozitiv per te siguruar nje vend ne 16-she, Porto dhe Marseja do te kerkojne te bashkohen me 9 here kampionet e Evropes ne fazen tjeter. Trajneri i Marsejes, Alen Perrin, pritet te perdore skemen 4?4?2 ndaj Portos, ku sulmi do te udhehiqet nga golashenuesi me i mire i Liges se Kampioneve. Lojtari i Bregut te Fildishte do te bashkepunoje serish me egjiptianin Mido. "Jam shume i uritur per te luajtur dhe shenuar,- tha Drogba.- Tashme i njohim me mire kundershtaret tane. Te gjithe jemi te ndergjegjshem se ne aspektin taktik jemi me mire. Porto luan mire ne sulm, por ne i nxorem ne pah mangesite e saj ne mbrojtje. Ne nuk mendojme per humbjen. Do te shkojme atje per te fituar." Portos do t'i mungoje lojtari organizator Deko Souza, i cili eshte i pezulluar dhe qe pritet te zevendesohet nga rusi Dimitri Alenjicev. Marko Ferreira do te aktivizohet ne vend te Sezar Peiksotos ne te majte, ndersa mesfushori Fransisko Kostinja do te rikthehet, pasi mungoi ne ndeshjen e fundit te Portos ne kampionat. Marseja do te luaje pa ndihmen e kapitenit Fabio celestini, pasi mesfushori zviceran ka pesuar nje demtim. Trajneri i Marsejes, Alen Perrin, ka marre me vete ne Portugali pothuaj te njejtin ekip qe fitoi me rezultatin 1?0 ndaj Bordose te shtunen ne Ligen 1.

 35. #105
  Minifotoja e anetarit AlbShkodra
  AlbShkodra eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  5,425

  Kryesore

  Partizani, shpresa e fundit ndaj Realit

  Reali i Madridit sot do te kerkoje te siguroje nje vend ne fazen e ardhshme dhe nje fitore ndaj Partizanit te Beogradit do te ishte me se e mjaftueshme. Reali, ne kerkim te trofeut te 10-te, nuk pritet ta kete te veshtire ne takimin e sotem te grupit F. Kapiteni i Anglise, Devid Bekham, eshte rikthyer ne formacion pas nje demtimi te lehte, qe e detyroi te mungonte ne 2 ndeshjet e fundit. Kjo pritet te jete nje jave e suksesshme per madrilenet, pasi lajmet e mire per kete skuader duket se nuk kane fund. Kapiteni Raul dhe mesfushori Guti kane pranuar t'i zgjasin kontratat e tyre, ndersa mbrojtesi Mishel Salgado ka firmosur nje kontrate te re 5-vjecare.
  Partizani, qe humbi 1?0 ndaj Realit ne takimin e kaluar, nuk do te kete ne dispozicion mbrojtesin Milivoje Cirkovic dhe portierin Ivica Kralj, te cilet jane te demtuar. Nje lajm me i mire eshte rikthimi i mesfushorit Vladimir Ivic dhe nigerianit Taribo Uest.

Faqja 3 nga 9 E ParaE Para 12345 ... E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Kush mendoni se do fitoje Champions League-en?
  By InterLove in forum Votime dhe Sondazhe
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 02-02-2011, 15:27
 2. CHAMPIONS LEAGUE-Next round
  By timetraveler in forum Sports
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-05-2008, 18:42
 3. How do I un-ban a team/manager from our league?
  By Samuel_Jacobs in forum Sports
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-08-2007, 21:55
 4. Can you cancel your fantasy league?
  By m_s in forum Sports
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-06-2007, 07:24
 5. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-06-2007, 17:15

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.