Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 33 nga 33
 1. #1
  Minifotoja e anetarit genti01
  genti01 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-05-03
  Lokalizimi
  ELBASAN
  Postime
  6

  Icon10 Si ju duket jeta qe jeni duke jetuar?

  Si ju duket jeta qe jeni duke jetuar?

  jeta eshte e bukur rrjedh porsi ujvare ca i le te qeshur e ca i le te qare
  !

 2. #2
  Minifotoja e anetarit bamboosushi
  bamboosushi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-05-03
  Postime
  331

  Kryesore

  well.......... my life sometimes ****s but i guess its just for the moment cuz i think i'll have somebody who will love me and i won't have to care about anything else .
  live is beautiful as u say and it has a lot of questions that we don't know the answer....
  cya
  mirupafshim.
  My only love came from
  my only hate!

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Mida
  Mida eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  22-05-03
  Lokalizimi
  sweden
  Postime
  1

  Kryesore Re: jeta juaj

  a e din se si me duket jeta ime ?
  koti palidhje .....jeta ime eshte shume e keqe

 4. #4
  Minifotoja e anetarit amatori
  amatori eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-05-03
  Lokalizimi
  Pazari ri
  Postime
  5

  Kryesore

  Me erdhi keq per Mida, pasi e imja eshte me lidhje.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit antigona
  antigona eshte Jashte Linje Supermoderatore
  Reg
  26-06-03
  Lokalizimi
  London
  Postime
  2,580
  Images
  141

  Kryesore

  e iemja asht fantazi krejt...............
  ndonjehere asht pak pa lidhje..........
  qa me ba
  jeten e jeto si te duash vete
  Dream as if you'll live forever...Live as if you'll die tomorrow

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  jeta ime eshte e qete , e bukur dhe pa probleme .kjo ne varesi te familjes, sepse jam i lumtur me familjen time.
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  me falni per pak ore , do te takohemi serish.
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  me vjen keq per Mida qe e ka jeten pa lidhje,por une i them qe te mos humbe shpresat se edhe jeta e saj nje dite do te jete e bukur,por ti Mida duhet ta kerkosh te bukuren ne jeten tuaj ,n.q.s. kjo eshte per fajin tend .
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 9. #9
  Minifotoja e anetarit tinna
  tinna eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-12-04
  Lokalizimi
  Gjilan
  Postime
  1

  Kryesore

  jeta eshte ashtu qysh e drejton ti vet...e jemja osht pak palidhje se shpesh her pritoj mi kushtu rendsi...
  Have no fear of perfection, you'll never reach it

 10. #10
  Minifotoja e anetarit deniana
  deniana eshte Jashte Linje Anetar/e James Bomb Champion, Eggsterminator Champion
  Reg
  04-10-04
  Lokalizimi
  PRISHTIN?
  Postime
  15

  Kryesore

  jeta eshte e shkurter ,andaj shijoje

 11. #11
  Minifotoja e anetarit deniana
  deniana eshte Jashte Linje Anetar/e James Bomb Champion, Eggsterminator Champion
  Reg
  04-10-04
  Lokalizimi
  PRISHTIN?
  Postime
  15

  Kryesore

  jeta eshte shum e shkurte ,andaj mos humbni koh me gjera te kota

 12. #12
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Jeta qe po jetoj si c'do jet, ka tatepietat e saj por kjo nuk do te thote aspak qe do dorezohem se jetuari dhe ti them vetes sic eshte permendur me siper se jeta eshte kot. Ne thelb dhe brendesi nuk e kam thene asnjeher kete gje. Ndoshta e kam menduar por koha kalon dhe vlera e jetes time personale ritet duke kuptuar motivin e te jetuarit. Fare pak shume pak por plot ritem dhe melodi natyre, plote ngjrya dhe reflekte dhe plot fantazi. Ndermjet gjith ketyre dhuratave do ket edhe nga ato qe e kthejne boten permbys ndonjeher por c'fare kuptimi ka jeta pa to...

  Fundja jemi thjesht vetem njerez apo jo ?
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

 13. #13
  Reg
  13-04-06
  Postime
  74

  Kryesore

  shume bukur ..... veq po duhet me punu qekjo pak e merzitshme po qka me ba.

 14. #14
  Minifotoja e anetarit rrebelica
  rrebelica eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  21-03-06
  Lokalizimi
  Prishtinë
  Postime
  247
  Images
  1

  Kryesore

  pergjithesisht e mire...

 15. #15
  Minifotoja e anetarit sokolbi
  sokolbi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-05-06
  Lokalizimi
  austri
  Postime
  13

  Kryesore

  jeta eshte poker, duhet te dishe luhash e te pranosh humbjet dhe fitoret ne te.

 16. #16
  Minifotoja e anetarit culi72
  culi72 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  22-04-06
  Postime
  3

  Kryesore

  Jeta eshte e mir kush din ta jetoj

 17. #17
  Minifotoja e anetarit Jonisa
  Jonisa eshte Jashte Linje Moderator/e Railroad Tycoon Champion, My House Is Bigger Than Your House Champion
  Reg
  11-05-06
  Lokalizimi
  Hade
  Postime
  204
  Images
  2

  Kryesore

  Jeta eshte shume e bukur , sidomos kur je shendosh e te tjetrat shkojne e vijne
  Nevoja për te folur, hutimi dhe frika qe nuk ke asgjë për te thënë, dhe lakmia qe të tregohesh hokatar, janë tre gjërat qe arrijnë ta bëjnë qesharak edhe njeriun me të madh. (Voltaire)

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Elona
  Elona eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-06-06
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  2

  Kryesore

  jeta eshte si nje labirinth qe nga ste fut, dhe here ndihesh ne qiell e here thelle nen toke, por eshte e vetmja qe kemi dhe na duhet ta jetojme ate, me te mirat edhe te keqiat qe ofron

 19. #19
  Minifotoja e anetarit alkatraz-pz
  alkatraz-pz eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-10-04
  Postime
  1

  Kryesore

  Per mua jeta ka shume kende , disa nga ato kende kan knaqesin dhe alternative te shumta per jete por disa kenda jan aqe te merzitshme se qe te merzisin qe te jetosh , po ne fund te fundit ne gjenerale jeta eshte aq e bukur edhe aq me sfida sa qe ja vlen qe te jetohet ...
  Jetoje cdo moment te jetes sikur ai moment te jet i fundit per ty.......

 20. #20
  Minifotoja e anetarit SAM
  SAM
  SAM eshte Jashte Linje Anetar/e Santa Express Champion
  Reg
  26-05-06
  Lokalizimi
  Italy (DR)
  Postime
  513

  Kryesore Jeta filozofike

  Jeta eshte si yjet ne qiell po dite ti ndjekesh mund te cojne diku
  "Puoi cambiare il cielo ma non puoi cambiare l'anima"

 21. #21
  Minifotoja e anetarit happyman
  happyman eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-10-06
  Postime
  11

  Kryesore

  Jeta eshte si nje univers dhe ka vend per te gjithe te ,se pari citoj:TE KEQIJAT e pastaj ne qofse ke fat ka vend edhe per TE MIRAT

 22. #22
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Si me duket jeta ime?!!!Mire,faleminderit!

 23. #23
  Minifotoja e anetarit uht_musslime
  uht_musslime eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-07-07
  Postime
  7

  Kryesore

  "Sa mire eshte te jetojsh edhe kur e ardhmja te kercenon.Jeta te buzeqesh edhe kur i ke syt me lot.

 24. #24
  Minifotoja e anetarit dasein
  dasein eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-05-07
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  51

  Kryesore

  Do te isha nje gjykates i mire nese ne fund te kesaj jete do te me jepej mundesia per te bere nje rezume mbi ate qe kisha jetuar?
  Ndersa kjo jete,te cilen une e kam pervetsuar me qenien time me duket nje labirint!
  Aty ku une arrij te kuptoj dicka aty une arrij te gjej te pakumtimten,aty ku shoh aty qorrohem!
  aty ku lumturia nger godinen e asj modeste aty vjen dhe trishtimi per ti treguar qe sehte e vetme.........................................

 25. #25
  Minifotoja e anetarit timetraveler
  timetraveler eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  Tokë
  Postime
  227
  Images
  2

  Kryesore

  Mine?cool but it can be more better if i try to live more better!!!inshallah bohet mir duke u realizuar enderrat.jump in XBOX 360

 26. #26
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore

  Do te thosha ne pergjithesi normale.
  I ka te gjitha momentet brenda, si gezimin dhe trishtimin.
  Por gjithsesi mgjs jam ne rruge te mbare ne plotesimin e asaj qe kam enderruar, prapeseprape nuk po e arrij te kenaqem vertet me jeten time, te arrij ate lumturine e shumedeshiruar, qe eshte ne themel te endrrave te mia.
  Ndoshta duhet te perpiqem me teper te dal nga ky tis monotonie, qe nuk po me lejon ta shijoj jeten time plotesisht.
  Ose ndoshta kjo ka te beje disi edhe me natyren time, qe nuk kenaqem me pak dhe gjithmone kerkoj me shume nga jeta.
  Gjithsesi mbi te gjitha rendesi ka shendeti dhe nga kjo ane jam e lumtur nga jeta ime.

 27. #27
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Po me thoni ju lutem kush eshte ai qe i ka te gjitha te mirat ne jete dhe thote:" u kenaqa prej saj"Jeta eshte e bukur dhe e merzitshme, te ofron dhe te merr gjera te dashura qe i do ose nuk i do.Jam dakort me Pretty Witch kur thote"Nuk kenaqem me pak dhe gjithmone kerkoj shume".Por do shtoja se sa me shume kerkojme jo gjithmone marrim ate qe kerkojme.Po mendoj qe sa me shume kerkojme aq me pak marrim dhe mendoj se kjo duhet te na shtyje te kerkojme gjithnje rruge te reja per te kerkuar kenaqesine nga jeta.ose per ti rrembyer asaj ate qe duam.
  Jam mes jush dhe larg jush...

 28. #28
  Minifotoja e anetarit Rap_Girl
  Rap_Girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-01-09
  Lokalizimi
  at home
  Postime
  17

  Kryesore

  jete koti, stresuese dhe e merzitshme
  e di qe sduhet ti them kto fjale pasi jam akoma e re po kshu eshte MY LIFE
  gjithsesi un ju them te gjithve JETOJENI JETEN SA ME BUKUR, NJESOJ SI TE ISHTE MINUTA E FUNDIT E SAJ, SHIJOJE CDO MOMENT TE SAJ.
  kalofshi mir

 29. #29
  Minifotoja e anetarit Cant
  Cant eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-01-09
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  31

  Kryesore

  Si ju duket jeta qe jeni duke jetuar?

  Per momentin qe flasim me duket shume e bukur,por dikur kam qene edhe une si disa pesimeiste qe pashe me lart,dhe i jap plotesisht te drejte.Kur dikujt jeta nuk i duket e bukur ka nje arsye shume te madhe. Ai ka nje jete shume te bukur brenda tij por kur ballafaqohet me ralitetin zhgenjehet dhe behet pesimist.
  Per kete i duhet te gjeje rrugen se si kete bote te bukur qe ka brenda ta shohe edhe jashte..
  E si duhet ta realizoje kete?!
  Brenda botes se brendshme njeriu ndjen objektiva qe i dalin per jeten.
  Ne momentin qe keto objektiva realizohen shpirti ndjehet i lire dhe e ben trupin t'a perceptoje jeten me gjithe bukurite qe ajo ka.
  pra gjithe mrekullia e kesaj jete eshte te mbajme shpirtin e lire .
  nuk ka nevoje per lufte fizike eshte vetem dialog mendor ....

 30. #30
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  nese do i isha pergjigjur kesaj pyetjeje para 3 muajsh do te thoja se jeta ime eshte kote, e pa kuptimte, e merzitshme etj etj.
  ndersa sot, duke ndryshuar kendveshtrim dhe duke marre konfermat nga vet ajo, jeta, do te thoja se jam e kenaqur nga jeta qe bej. mungon akoma ajo pjesa qe kompleton puzzle-in por cdo gje ka kohen e saj dhe prandaj. . . I LOVE MY LIFE.
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 31. #31
  Minifotoja e anetarit dasein
  dasein eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-05-07
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  51

  Kryesore

  jeta eshte e poshter te mer me kthetrat e saj
  dhe ne na duket sikur ajo na ledhaton ndersa ajo nderkohe na gerryen me kthetrat e saj(bosh do ndjehej pa ne)
  ne si qenie njerzore qe sdime te kemi fund por i japim vazhdimisht hapsire per thonjte e saj
  deri ne piken e moskthimit
  aty ku ajo na pushton hapsiren dhe ne marim fund
  aty lindi me vone zoti
  i cili si per te na thene qe vuajtjet tona nuk kan mbaruar na krijoi dhe ferrin...

 32. #32
  Minifotoja e anetarit oli_korcarja
  oli_korcarja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-05-10
  Postime
  11

  Kryesore

  Hmmmmmm.......jo keq, po jo edhe e mire !!!

 33. #33
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  te me kishit pyetur ndonje dite tjeter nuk e di, por sot me duket e bukur

Tema te ngjashme

 1. Jeta në jetën e kaluar - kush ishim para se të lindnim
  By Administratori in forum Entitete
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 22:50
 2. Pse dikur njerëzit kanë jetuar 900 vjet ?!
  By Administratori in forum Enigma
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 20:38
 3. fito para duke klikuar advertisements
  By badboii in forum Faqe shqiptare ne internet
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-11-2009, 17:00
 4. Halloween Costumes - Daisy Duke?
  By jennifer in forum Society & Culture
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-04-2009, 06:56
 5. Si te: fitoni para duke lene PC-n te ndezur ?
  By agon15 in forum Computers & Internet
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.