Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 2 nga 2
 1. #1
  Minifotoja e anetarit timetraveler
  timetraveler eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  Tokë
  Postime
  227
  Images
  2

  Kryesore Mendime te arta per heshtjen

  A dini thenie te arta per heshtje? Ja po i ceki disa:

  Paaftesia per te heshtur paraqet nje nga deshtimet me te medha te njerezimit.
  Walter Bagehot (1826 - 1877) Ekonomist dhe kritik anglez

  eshte shume me fisnike t'i shmangesh situatave te pakendshme permes heshtjes sesa t'i tejkalosh ato permes grindjes.
  Francis Beaumont (1584 - 1616) Dramaturg anglez

  Heshtja eshte nje nga argumentet me te veshtira per t'u pergenjeshtruar.
  Josh Billings (1815 - 1885) Humorist dhe ligjerues amerikan

  Ekzistojne momente kur heshtja jehon me fuqishem se cdo gje tjeter.
  Leroy Brownlow (1914 - 2002) Krijues, publicist dhe shkrimtar amerikan

  Heshtja eshte elementi me ane te te cilit gjerat e mrekullueshme e formesojne vetveten!
  Thomas Carlyle (1795 - 1881) Filozof dhe shkrimtar skocez

  Nese nuk thoni asgje, atehere nuk do t'ju lusin ti perseritni fjalet tuaja edhe njehere.
  Calvin Coolidge (1872 - 1933) Presidenti i tridhjete i Shteteve te Bashkuara te Amerikes

  Nuk eshte mire te heshtim nese jemi te mencur, por nese nuk jemi aq te mencur, atehere me mire eshte te heshtim.
  Charles Caleb Colton (1780 - 1832) Sportist dhe shkrimtar anglez

  Heshtja eshte nena e se vertetes.
  Benjamin Disraeli (1804 - 1881) Burreshtetas dhe kryeminister anglez

  Mos e prekni flautin gjersa daullet degjohen verdalle; kur budallenjte flasin, te mencurit duhet te heshtin.
  Johann Gottfried Von Herder (1744 - 1803) Kritik dhe poet gjerman
  "If we don`t end the war the war will end us"-H.G.Hells
  "Believe in god believe in Allah"-Timetraveler

 2. #2
  Minifotoja e anetarit timetraveler
  timetraveler eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  Tokë
  Postime
  227
  Images
  2

  Kryesore

  Fjalet mund te thumbojne jashtezakonisht shume, por vetem heshtja mund te ta thyeje zemren.
  Phyllis McGinley (1905 – 1978); Poeteshe dhe shkrimtare amerikane

  Une personalisht preferoj: te lexoj, te degjoj muzike dhe te hesht.
  Dame Edith Sitwell (1887 – 1964); Poeteshe angleze

  Ai kishte sulme te kohepaskohshme te heshtjes te cilat e benin bashkebisedimin me te jashtezakonisht te kendshem.
  Sydney Smith (1771 – 1845); Shkrimtar dhe klerik anglez
  "If we don`t end the war the war will end us"-H.G.Hells
  "Believe in god believe in Allah"-Timetraveler

Tema te ngjashme

 1. Numrat “Fibonacci” dhe Pika e Artë
  By Administratori in forum Simbolike
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2010, 22:58
 2. Mendime te arta mbi Natyren
  By timetraveler in forum Filozofia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-06-2008, 18:04
 3. Mendime te Arta mbi durimin
  By timetraveler in forum Filozofia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-05-2008, 20:38
 4. Dy trofe të arta për skulptorët shqiptarë.
  By AlbShkodra in forum Arti shqiptar
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-08-2004, 02:37
 5. Mendime&mendime
  By Konvecioni in forum Dashuria
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 01-11-2003, 14:34

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.