Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 38
 1. #1
  Reg
  29-04-04
  Lokalizimi
  Philadelphia, PA
  Postime
  24

  Kryesore Si mund ta besh nje djale per vete!!!!!

  Si mund ta beni nje djale per vete qe me shikimin e pare ose me nje levizje karakteristike!!!

  Jepni mendime ju lutem!!!!!!!!

 2. #2
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  hmmmmmmmmmmmm se di une se ti temem duhet ta kishe bere djal ose vajze pranej une ketu vetem me pa mund te jem ose te jap na nje menim per te tjerat pyt gocat

 3. #3
  Reg
  10-01-04
  Lokalizimi
  Angli
  Postime
  170

  Kryesore

  se si mund ta besh nje djale per vete duhet te jeshe vetevetja kure flet me te ose kure je me te, te jeshe vtevtja gjithmone dhe buzechesh po jo shume dhe te garantoj qe djemte te pelqejne sepse ato nuke pelqejne vajza qe jane falco ose flasin teper shume por ama nuk pelqejne as vajzat qe jane shume te urta.beju vetvetja dhe dikush do te pelqej.
  ciao...
  Life is pressures, so make the most of it, wile you're living cause you never know what might happen one day.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit blackblue4ever
  blackblue4ever eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  04-11-03
  Lokalizimi
  USA
  Postime
  886

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Fierakja_e_urte
  Si mund ta beni nje djale per vete qe me shikimin e pare ose me nje levizje karakteristike!!!
  Jepni mendime ju lutem!!!!!!!!

  Pershendetje Fierakja e urte!

  Per ta bere nje mashkull per vete, do te te keshilloja te ishe VETEM vetvetja....sepse ne te kundert me vone mund ta pesosh. Asnjehere mos bej sikur te interesojne gjerat qe atij i pelqejne (kur nuk te interesojne dmth) sepse me vone , nqs vendosni te kini nje lidhje serioze bashke, ai do e kuptoje dhe do ndihet i zhgjenjyer.

  Gjithmone ji vetvetja lal.....ndersa per paraqitjen e ke merak vete.......dhe nqs ai nuk te pelqen ashtu sic je, sc**w him.
  If a tear fell from my eyes each time I thought of YOU, I would have a puddle of fallen wishes......~ crazy in ~

 5. #5
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Kryesore

  interesante...shume interesante..........
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 6. #6
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga black&blue4ever
  Pershendetje Fierakja e urte!

  Per ta bere nje mashkull per vete, do te te keshilloja te ishe VETEM vetvetja....sepse ne te kundert me vone mund ta pesosh. Asnjehere mos bej sikur te interesojne gjerat qe atij i pelqejne (kur nuk te interesojne dmth) sepse me vone , nqs vendosni te kini nje lidhje serioze bashke, ai do e kuptoje dhe do ndihet i zhgjenjyer.

  Gjithmone ji vetvetja lal.....ndersa per paraqitjen e ke merak vete.......dhe nqs ai nuk te pelqen ashtu sic je, sc**w him.
  S kam ca te shtoj
  Mos u perpiq ta besh per vete fare e dashur Fierakja e urte.
  S ia vlen kur s perpiqet ai te te beje per vete.
  Ka disa gjera qe s kane formule po behen ne menyre te natyrshme.

  Pershendetje dhe suksese!!

 7. #7
  Minifotoja e anetarit InterLove
  InterLove eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-10-04
  Lokalizimi
  Dublin
  Postime
  90

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga black&blue4ever
  Pershendetje Fierakja e urte!

  Per ta bere nje mashkull per vete, do te te keshilloja te ishe VETEM vetvetja....sepse ne te kundert me vone mund ta pesosh. Asnjehere mos bej sikur te interesojne gjerat qe atij i pelqejne (kur nuk te interesojne dmth) sepse me vone , nqs vendosni te kini nje lidhje serioze bashke, ai do e kuptoje dhe do ndihet i zhgjenjyer.

  Gjithmone ji vetvetja lal.....ndersa per paraqitjen e ke merak vete.......dhe nqs ai nuk te pelqen ashtu sic je, sc**w him.
  Mendoj se ke te drejte deri ne nje pike, pastaj ndryshoj pak sepse bazohem te ajo qe me kalimin e kohes ndonje mangesi e humb egzistencen dhe nqs do e shfaqje ne fillim dhe te ishe vertet e dashuruar do te ndikonte negativisht, ndoshta deri ne humbjen e dashurise. Ate qe te mungon mbuloje sepse per hir te asaj qe ndjen detyrimisht do te ndryshosh. Njeriu duhet te doje por disa gjera te vogla ose gabime lejohen ne dashuri sepse ne jemi ''birte e shekullit te ri'', e kam fjalen te shekullit me te ri se ai i Poetit tone te madh.
  Inter the best

 8. #8
  Minifotoja e anetarit InterLove
  InterLove eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-10-04
  Lokalizimi
  Dublin
  Postime
  90

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Fierakja_e_urte
  Si mund ta beni nje djale per vete qe me shikimin e pare ose me nje levizje karakteristike!!!

  Jepni mendime ju lutem!!!!!!!!
  Mua do me bente per vete nje levizje engjellore dhe jo duke mu perdredhur sic bejne shume goca per te treguar se ''o une o ska''. Nje shikim i embel qe te hap syte e zemres. Nje thjeshtesi e cila tregon se sa i kendshem eshte casti qe te kam prane. Mos-mohimi i asaj qe deshiron ose ndien e tjera gjera qe i pershtaten tipit tim.
  Inter the best

 9. #9
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  do te shtoja
  qe mos te japesh gjithe vetveten tende qe persone para teje te kete ndjenjen sikur te njofti te teren brenda ne dite
  sepse me vone mungone pak kurioziteti.....

  guess u know what i mean
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 10. #10
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  ahahahahahahahah car teme mi goce,e ke te veshtire te gjesh djem mi,

  ja te them un se si i ben djemt per vete lol

  1 vishu sexy
  2 hidh ndonje parfume shum te mire
  3 tregohu e sinqerte mos e genje
  4 qesh sepse qeshja esht e lezetshme dhe ne djemt i pelqejm shum
  5 nese ke floket e gjata valviti nga nje her ose preki me dore sepse esht cool
  6 degjoje personin qe ti po flet dhe respektoja vendimin edhe nese ai e ka gabim
  7 jepi nje kissssss se kisat na pelqejn shum
  8 do te ishte nice te paguaje ti kur te dalesh ne kafe me te hahahah bej shaka
  9 fol shum embem me te
  10 djemt do me thon po ta lypi duhet me ja dhon

  kaq lol shpresoj qe te mjaftojn kto idet e mia

 11. #11
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  hahahahahahahaha kledi i fort je qafsha macen per kok te qenit qe stallem :P hahahahahaha

 12. #12
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga [Calvin]
  hahahahahahahaha kledi i fort je qafsha macen per kok te qenit qe stallem :P hahahahahaha
  ahahahahahaha mos mo mos bej be ne macen dhe qenin se i ke per qejf mo hahahaha

 13. #13
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga kledi
  ahahahahahahahah car teme mi goce,e ke te veshtire te gjesh djem mi,

  ja te them un se si i ben djemt per vete lol

  1 vishu sexy
  2 hidh ndonje parfume shum te mire
  3 tregohu e sinqerte mos e genje
  4 qesh sepse qeshja esht e lezetshme dhe ne djemt i pelqejm shum
  5 nese ke floket e gjata valviti nga nje her ose preki me dore sepse esht cool
  6 degjoje personin qe ti po flet dhe respektoja vendimin edhe nese ai e ka gabim
  7 jepi nje kissssss se kisat na pelqejn shum
  8 do te ishte nice te paguaje ti kur te dalesh ne kafe me te hahahah bej shaka
  9 fol shum embem me te
  10 djemt do me thon po ta lypi duhet me ja dhon

  kaq lol shpresoj qe te mjaftojn kto idet e mia
  hahahahaha lol Kledi tull fare ja ke thene

 14. #14
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  ahahahaha adliga epo emo tull por te kujdeset ajo mi se mos behet qull,

 15. #15
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  tamam e ke thene kledi
  i ke rene mu aty ku i biet
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 16. #16
  Minifotoja e anetarit ariel
  ariel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-04
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  208

  Kryesore

  te besh nje djale per vehte eshte e thjeshte persa i perket anes seksuale, ndersa per nje lidhje serioze eshte shume e veshtire. Mbi te gjitha duhet nje shikim dhe nje buzeqeshje e embel, me pas duhet te jesh vetvetja sic e kane thene edhe te tjeret. Mos harro se ndjenjat te cojne te besh edhe me teper.
  Pershendetje

 17. #17
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  ou se cme ra ne mendje tani dhe dua ta shtoj pak te lista e kledit
  perdridhu pak sexy kur ecen
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 18. #18
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga missE
  ou se cme ra ne mendje tani dhe dua ta shtoj pak te lista e kledit
  perdridhu pak sexy kur ecen
  hahahahahaha

  missE lejeni gocen rehat se s'po vjen tju jap pergjigje

  Pershendetje

 19. #19
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Icon26 secila nga ju ka stiline vet apo jo................??

  ju vajza mund te studioni e studioni menyra te ndryshme joshje mbase do ti quani edhe perfekte..........por mos harroni nje gje keni te beni me njerez dhe ndjenja,nuk po flas ketu per pelqime momenti por po e marr pyetjen e ber nga nje kendveshtrim tjeter : (si mund te na beni per vete ...me pak fjal si do arrini qe ne tju dashuroj ju vajza me shum se tju deshirojm).......
  Nuk behet fjal vetem per nje epsh seksual ,jo vetem nje moment eksitimi...etj,por behet fjal per dashuri nje ndjenj sa e zjarrt dhe perveluese,por zhgenjimi eshte me shum se nje nat pa gjume me shum se 3 or ne shi(sigurisht pa cader).........nuk ka flak qe te shkri ngricat e zhgenjimit ne dashuri.........
  ............sa per te ardhur ne tem....
  mua me ka ber per vete nje vajze thjesht me nje shikim (nuk kishte ndonje veshje seksi ........).......nuk ishim ne ndonje vend romantik .....por ne klas.
  .........nuk ka fjal nuk ka rime........nuk ka tinguj te pershkruajn nje moment te till.........thjesht ne heshtje arrin te kuptosh qe je i dashuruar dhe ajo te beri per vete....................si perfundim ,sinqeriteti eshte vendimtar..........dhe mos e harroni duhet te jeni ju dhe jo.......nje nga personazhet e juaja te telenoveles se rradhes
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 20. #20
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga missE
  tamam e ke thene kledi
  i ke rene mu aty ku i biet
  ahahahahaha misse mo mire i kom ra un mi goce por e paskem harruar un mi se duhat ta dredhi shum anen e mbrapshme nese esht sexy se nese nuk esht sexy me mire ta mbuloje mire se dukt qull fare

 21. #21
  Minifotoja e anetarit edliridee
  edliridee eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-02-07
  Postime
  1

  Kryesore

  mua p.sh me pelqen jashte mase kur jam ne tavoline me nje goce dhe ajo me kap gote e birres(ose cfar do pije tjeter) dhe fillo e pi aty ku kam vene buzet une

 22. #22
  Minifotoja e anetarit qema
  qema eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-07-07
  Postime
  10

  Kryesore

  eshte me randsi se pari ti biesh ne sy.te kerkosh mendimin e tij per veshjen dhe stilin tand ne prgjithsi.e ngadal te te behet edhe kreator te tjerat vijn spontanisht.

 23. #23
  Minifotoja e anetarit hysi
  hysi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-07
  Postime
  10

  Kryesore

  nje djal per vete mund ta besh kur di ta joshesh ... beju terheqse me veshje ekstavagante ....

 24. #24
  Minifotoja e anetarit diabolika
  diabolika eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  02-07-07
  Postime
  11
  Images
  2

  Kryesore

  nje djal per vete e ben kur nuk ja var fare!!!sa me shume te behesh indifferente aq me shume te vjen mbrapa.....

 25. #25
  Minifotoja e anetarit bearsopi
  bearsopi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-10-07
  Postime
  1

  Kryesore

  per me ba dajl per veti duhet me kan veq ****9sh edhe me iteleqende se din per qdo mo met mu silll edhe mi dit sent

 26. #26
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Pershendetje

  Eshte Shume E Thjesht Ti Besh Djemt Per Vete Por Ti "fjerake E Urte " Me Duket Kerkon Dicka Me Shume Apo Gabohem?
  Mgjth Une Do Te Keshilloja Te Jesh Vetvetja Kur Je Ne Shoqerine Tij Por Edhe Dicka Tjeter: Mos I Tergo Se Le Koken Pas Tij Ose Mos E Deklarto Hapur Se Te Pelqen. Foli Gjithmon Ne Menyr Indirekte Duke E Lene Te Kuptoj Se Te Pelqen Dhe Ndonjehere Bej Gjasme Sikur Nuk E Shikon. Por Mos Harro Kurr: Mos U Sill Ashtu Si Do Te Donte Ai Te Silleshe Por Thjesht Ashtu Sic Do Ti.

  "duaj Vetveten Qe Te Duan Te Tjeret!"

  Pac Fat
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 27. #27
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Bo bo edhe per dashuri te paster ti jep keshilla makiaveliste, lere moj vajzen ti thote se e do aq sa ajo e do , si mund te jete ajo njekohesisht vetvetja dhe nga ana tjeter te luaj me te nje loje te "piset"?!
  Nejse mirse erdhe serish
  Kjo tregon qe je shume feministe dhe deshiron qe cdo mashkull te vuaj.......................
  editorial

 28. #28
  Minifotoja e anetarit prekazi
  prekazi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-10-07
  Postime
  2

  Kryesore

  dashuro mete vertet mos lendo dhe duaj qe te duan ty djemet jan pak lonfuz kur duan mete vertet nuk e kuptoin as veten ndojher por dun me shum se femrat shpesh her pershendetje shum per te gjith

 29. #29
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga konica Shikoni Postimin
  Bo bo edhe per dashuri te paster ti jep keshilla makiaveliste, lere moj vajzen ti thote se e do aq sa ajo e do , si mund te jete ajo njekohesisht vetvetja dhe nga ana tjeter te luaj me te nje loje te "piset"?!
  Nejse mirse erdhe serish
  Kjo tregon qe je shume feministe dhe deshiron qe cdo mashkull te vuaj.......................

  pershendetje

  qe jam feministe jam dhe nuk e mohoj! Por nuk deshiroj qe meshkujt te vajne por te ulin pages koken dhe mos tu duket vetja "mbret"!
  por nuk po kuptoj perse e quan "loje te piste" faktin qe nje vajze nuk duhet ti perulet nje djali dhe ajo qe i quan loje eshte eshte pikerisht menyra per te bere per vete dike. pastaj ju meshkujt sa me shume tu vijme pas me keq na trajtoni.

  shpresoj te jem me e qarte
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 30. #30
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Se pari une nuk thashe qe loje e piset eshte vetem kur nje vajze nuk i perulet nje djali.
  Une e mendoj si loje te piset kur cdo njeri qe dashuron dike nuk tregohet me te i cilter dhe i vertet sikunder eshte sipas rrethanave.
  Nese nje mashkulli i duket vetja mbret e sigurte eshte qe ai ka nevoje per mbretereshen e tij.
  ne e dime qe mbreti dhe mbreteresha jane plotesues te njeri-tjetrit.
  Pastaj une mesazhin e mesiperm e kisha me ca doza humori.
  Besoj se jam shume i qarte dhe i thjeshte per tu kuptuar!?
  editorial

 31. #31
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Nuk Me Duket Se Thashe Mos Te Tregohet E Cilter Por Thjesht Mos Te Behet Nje "kukull" Ne Duart E Tij! Si I Thone Asaj Fjale "gjella Me Krip Dhe Kripa Me Karar". Pastaj Une Dhe Ti E Mime Qe Perkrah Mbretit Duhet Nje Mbreteresh Por Jo Te Gjithe E Kuptojne Drejt Kete Fraze.
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 32. #32
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Moj kripa e lire eshte ne durres po sa te ben rruga te shkosh ta blesh....
  Kukullat jane te bukura, dhe ne pergjithesi me dhimbje po e them qe me shume me to luajne vajzat............................
  editorial

 33. #33
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  Po nuk ka formule moj per te bere nje djale per vete.Nese ti je vetvetja ,nese je ti dhe jo kukulla ai do te dashurohet me ty.Mos u bej kokete por jetoji emocionet qe ke.Nese ti e do- thuaji "te dua" nese ai nuk te pranon po ok!jeta nuk fiket. Boll qe te te mos behet obsesion. Do jete dikush tjeter qe do te te doje sic do ti. Per kete te siguroj.

 34. #34
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga konica Shikoni Postimin
  Moj kripa e lire eshte ne durres po sa te ben rruga te shkosh ta blesh....
  Kukullat jane te bukura, dhe ne pergjithesi me dhimbje po e them qe me shume me to luajne vajzat............................

  PRANDAJ E THASHE DHE UNE "KRIPA ME KARAR" SE PASTAJ MBAROHET .... HAHAHAHA
  KUKULLAT JANE TE BUKURA POR NE FUND TE FUNDIT MBETEN "MANIKIN" NE DUART E NJE TJETRI QE E RRETULLON SA TE DOJE DHE PASTAJ KUR MERZITET E HEDH POSHT.
  VAJZAT VERTET LUAJNE ME KUKULLA PR KUR JANE NE FEMIJERI NDERSA NE RINI KJO LOJE ESHTE ZHVILLUAR SHUME TEK DJEMT!
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 35. #35
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  ua po ku je ti moj se ke humbur fare....
  editorial

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Ritual për të fituar besimin në vete
  By Administratori in forum Magji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 01:43
 2. Un dora vete
  By Race_Rat_Runner in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-06-2007, 21:15
 3. pse vete quhem < alien > ????
  By alieni in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-2006, 12:45

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.