Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 32 nga 32
 1. #1
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Icon15 Si mendoni kush martes zgjat me shume me dashuri apo me mbleseri?JU KE DO ZGJIDHNIT?

  Duke marr shkake nga martesat e priderve tan them se mbleseria akoma vazhdon te ket sukses dhe jetgjatesi.PSE JO KA DHE DASHURI.
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 2. #2
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  Cfare quan ti mbleseri?
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 3. #3
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Kryesore

  Ne her te par falimderit qe vizitove kete tem.Sa per pyetjen:mbleseri eshte ateher kur nje fejese a martes lind ne base te nje mestari qe quhet lajmes.KJO MENYR MARTES KA DOMINUAR PARA VITEVE 90 NE SHQIPERI.Dikush mund te thot edhe tani me dashuri duhet nje mestar po eshte e vertet por kur eshte me mbleseri(kur dikush eshte mestar perpara se dy partner te njihen pra eshte lajms) partneret nuk njihen me perpara se ti bashkoj lajmsi. SHPRESOJ QE TI JEM PERGJIGJUR PYETJES TATE.
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 4. #4
  Minifotoja e anetarit tazi
  tazi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-04-04
  Lokalizimi
  Oxford, England
  Postime
  48

  Kryesore

  Pershendetje!
  Besoj se blesia apo lajmesia nuk ka sukses fare por te martuarit e tille qendrojne bashke per shkak te shume faktoreve te tjere.
  meso edhe ti ...!

 5. #5
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Kryesore

  tazi falimderit perpergjigjen une respektoj opinionet tuaja por kjo sdo te thot se jam kundra apo pro tyre thjesht varet nga gendveshtrimi juaj ne lidhje me temen.
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  une mendoj se martesa me mbleseri eshte me e qendrueshme se ajo me dashuri , sepse ne nje fare menyre kjo eshte edhe nje tradite e shqiptareve nder vite .ndoshta ju duket paksa si konservator , por ky eshte mendimi im .
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit lostparadise
  lostparadise eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  11-03-04
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  486

  Kryesore

  une doja te shtoja se njerezit jane te prirur drejt mbleserive(ne kuptimin e plote te fjales) , si p.sh. kur ne prezantojme nje shok dhe nje shoqe tonen me njeri-tjetrin me deshiren qe te perfundojne ne nje lidhje se bashku. Persa i perket marteses me mbleseri per mendimin tim nuk ka ndonje te keqe deri ne momentin kur femra apo mashkulli eshte i lire te zgjedhe pas njohjes dhe jo i/e detyruar te martohet me te. Pastaj edhe nga pervoja dhe ajo qe kemi pare , keto martesa ne pergjithesi kane rezultuar me te suksesshme dhe me solide sesa ato me dashuri

  ne fund te fundit dashuria eshte kalimtare dhe asnjehere e perjetshme, rendesi ka mirekuptimi dhe respekti reciprok.......gjithsesi .....ky ishte mendimi im
  Librat dhe kujtimet hidhen ne leter per te mbrojtur njerezit qe deshem ne jete, nga armiku i tmershem me emrin dyfish: kalbezim dhe harrese.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  poashtu si skifteri mendoj dhe un por nuk do me pelqente qe te martohem me mbleseri!

  pafshim
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 9. #9
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Kryesore falimderit

  falimderit per pergjigjet
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Mua me pelqen te martohem me dashuri!
  Nobody is perfect ...

 11. #11
  Minifotoja e anetarit saje_
  saje_ eshte Jashte Linje Anetar/e Surfs Up Champion, Kick Off Champion, Jumpin Jacko World Tour Champion, Iceberg Champion, Agent Footy Champion, Flashteroids 2001 Champion
  Reg
  31-03-04
  Lokalizimi
  Shqiperi..
  Postime
  1,264

  Kryesore

  Uroj qe te plotesohet deshira
  1000 %
  Shqiptar dhe per kete i them botes qe jam Krenar

 12. #12
  Minifotoja e anetarit matea
  matea eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-05-07
  Postime
  5

  Icon8

  Citim Origjinali i Postuar nga tazi Shikoni Postimin
  Pershendetje!
  Besoj se blesia apo lajmesia nuk ka sukses fare por te martuarit e tille qendrojne bashke per shkak te shume faktoreve te tjere.
  Me pelqeu mendimi tend Tazi sepse kjo eshte sh e vertete une do preferoja martesen me dashuri jam e bindur qe dashuria seshte e perjetshme por nga dashuria mbetet respekti ato martesat qe beheshin para 90 me duken tamam dhunim i mendimit dashurise dhe dita e pare e marteses dhunim seksual

 13. #13
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Une jam per martesen me Dashuri,por nqs nga nje njohje me mbleseri/lajmesi, lind dashuria nuk quhet me lidhje mbleserore por dashurore....Dhe keshtu qe RROFT DASHURIA...

 14. #14
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga lostparadise Shikoni Postimin
  ne fund te fundit dashuria eshte kalimtare dhe asnjehere e perjetshme, rendesi ka mirekuptimi dhe respekti reciprok.......gjithsesi .....ky ishte mendimi im
  Kush e paska thene qe dashuria nuk qenka e perjetshme?!
  Eshte e vetmja ndjenje qe nuk vdes kurre!!!Por edhe dashuria sikurse edhe njerezit kalon neper faza te caktuara..."Dashuri",nuk duhet kuptuar vetem ajo erotike/pasionale,"me rremuje e termete e te ben qe s'je ne vete"..
  Me kalimin e viteve "dashuria" behet me e pjekur,me e konsoliduar,me e fort,dhe kjo s'do te thote qe nqs s'eshte me ai pasioni i fillimit= u shua dashuria....Kurre!!!Dashuria maturohet dhe me kalimin e viteve,trasformohet ne nje ndjenje me komplekse qe e ve theksin me teper tek ato qe thua ti:respekti,mirekuptimi reciprok etj etj...Por jo se avullon dashuria..thjesht konsolidohet....Dhe te te them edhe dicka tjeter:jane cifte qe kane nga 30 e me shume vjet martese,dhe puthen akoma ne buze dhe e perqafojne njeri-tjetrin si heren e pare...Dhe eshte dicka me te vertet e bukur

 15. #15
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Ideale(e bukur) per te qene e vertet
  editorial

 16. #16
  Minifotoja e anetarit samed
  samed eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  31-10-07
  Postime
  3

  Kryesore

  per cila do zgjas me shum nuk e di un do zgjidja me dashuri

 17. #17
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Per Mendimin Tim Martesa Zgjat Derisa Dashuria Ekziston. Ne Martesen Me Dashuri Njeriu Martohet Sepse E Do Por Kjo Deashuri Mund Te Mbaroj. Ndersa Ne Martesen Me Mbleseri Mesohesh Ta Duash Me Kalimin E Kohes Por Jo Gjithmon Ja Arrin Qellimit. Prandaj Nuk Mund Te Percaktosh Kush Ka Me Shume Jetegjatesi Megjithate Une Jam Kunder Martesave Me Mbleseri. Dhe Prinderit Tane Qe Kane Bere Nje Gje Te Tille E Kan Bere Nga Halli Dhe Jo Nga Qejfi ( Mendoj Une).
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 18. #18
  Minifotoja e anetarit e_trishtuara
  e_trishtuara eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-04-07
  Postime
  33
  Faqe ne Ditar
  1

  Kryesore

  une tashme e kam zgjedhur dhe bej pjese tek ato me mbleseri. besoj dhe jam e sigurt qe do zgjase per te vetmin fakt se e duam shume njeri-tjetrin. kishim lindur per te jetuar bashke,ishim kaq afer dhe nuk ishim pare asnjehere mjaftoi qe dikush te na njihte dhe ne u dashuruam. os t,ju duken te frikshme keto lloj lidhjesh se jane po aq normale sa dhe ato me dashuri.
  e trishtuara

 19. #19
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  per E TRISHTUARA

  MOS E MERR PER OFENDIM POR ME DUKET SE NUK E KE MIR TE QARTE DIFERENCE E DY MARTESAVE. MGJTH TE UROJ GJITH TE MIRAT NE RRUGEN QE KE ZGJEDHUR!
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 20. #20
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  ke filluar jep keshilla dhe je dyshuese per ato qe ndodhin?
  editorial

 21. #21
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Per Konica

  Me Fal Por Ne Ckuptim Jam Dyshuese Per Ato Qe Ndodhin?
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 22. #22
  Minifotoja e anetarit mima
  mima eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-02-07
  Postime
  22

  Kryesore

  Pershendetje

  Nuk eshte e thene qe po u martove me dashuri qe do te zgjase me shume ....
  Kesaj pune nuk i dihet ...varet nga raportet qe ke me njeriun qe jeton me o pa
  dashuri ....Kam nje shoqe qe u martua me dashuri dhe u ndane pas 8 vjetesh
  martese

 23. #23
  Minifotoja e anetarit jeta_b
  jeta_b eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-12-07
  Postime
  1

  Kryesore

  un tashme e kam zgjedhur nje,e dua shum pse mos te jemi te lumtur edhe ne martes kur kemi mirkuptim dhe dashuri per njeri tjetrin

 24. #24
  Minifotoja e anetarit black_rose
  black_rose eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-12-07
  Lokalizimi
  shkup
  Postime
  2

  Kryesore

  hmm ndoshta nuk me perket ti pergjigjem kesaj teme sepse ne fakt per te dhen nje mendim te vlefshem duhesh te kesh sadopak eksperienc ne ate qe po e shpreh... megjithate do te isha lidhur ne ate temen se cila dashuri zgjat me shum nuk varet nga ajo a jan te martuar me dashuri apo me mbleseri sepse ne fakt dashuria mund te perfundoj ne momentin qe me se paku e presim.mos harroni shum te pakt jane ato qifte qe dashurojn ne menyr reciproke njeri tjetrin,cdo her ndodh qe njeri te jet i dashuruar kurse tjetri i obsesionuar
  Be civil to all, sociable to many, familiar with few, friend to one, enemy to none.

 25. #25
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  per mua martesa me dashuri eshte me e vecante sesa ajo me mbleseri,por ajo me mbleseri zgjat me shume se ajo me dashuri sepse rastesis qe ndjenjat te marrin fund.

 26. #26
  Minifotoja e anetarit milieli
  milieli eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-12-07
  Postime
  1

  Icon24 cila martes zgjat me shum me dashuri apo mbleseri

  mbleseria akoma vazhdon te ket sukses dhe jetgjatesi.PSE JO tek ajo mund te gjendet edhe dashuri

 27. #27
  Minifotoja e anetarit xheku
  xheku eshte Jashte Linje Anetar/e Pacman Champion
  Reg
  04-01-08
  Postime
  5

  Kryesore

  mendoj se nuk ka njohje pa prezantim, keshtu qe nuk ka martese 100 perqind vetem me dashuri. Ose te pakten une nuk e besoj nje gje te tille. Do te jete dikush qe te beje prezantimin. Ne rast se do te merrnim shembullin klasik te marteses me mbleseri, une jam kunder. Megjithese mendoj se eshte nje teme e kaluar. Por duke qene se pjesa me e madhe e te rinjve jane ne emigracion, mendoj se vetem nepermjet prezantimit apo mbleserise do te behet martesa. Mendoj se kjo e ka nje te mire: Ruhet deri diku qendrueshmeria e nje martese, pasi jane shume faktore brenda, qe perfshijne familjet, miqesirat etj. Por martesa me dashuri eshte qershia mbi torte, pavaresisht se vetem 3-10 perqind sipas studimeve jane martesa me 100 perqind dashuri. Pasi ne te gjithe rastet e tjera shihen te gjithe elementet ekonomike, shoqerore etj. Sepse duhet ta harroni qe nje femer e bukur, e pasur, me shkolle te martohet me nje djale te bukur yll, te varfer dhe pa shkolle.

 28. #28
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Icon18

  mendoj s ete dyja kane te bukuren dhe jetegjatesine e vet.

  mendoj se te dyja kane te bukuren dhe jetegjatesine e vet.
  Jeta ime je ti,por nuk e di ku je tani...

 29. #29
  Minifotoja e anetarit Egli
  Egli eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-02-08
  Postime
  1

  Kryesore dashuria me mbleseri ta shpif

  Ne rradhe te pare do te thoja qe dashuria me mbleseri nuk e di pse quhet dashuri.Dashuria me mbleseri sic thoni juve mund te jete cfare do,vetem dashuri nuk eshte.Dashuria eshte nje ndjenje shume e paster dhe e ndjere.

 30. #30
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Egli Shikoni Postimin
  Ne rradhe te pare do te thoja qe dashuria me mbleseri nuk e di pse quhet dashuri.Dashuria me mbleseri sic thoni juve mund te jete cfare do,vetem dashuri nuk eshte.Dashuria eshte nje ndjenje shume e paster dhe e ndjere.

  per mua me mire te quhet martese me bleseri se dashuri me mbleseri une besoj se nuk kam.Megjithate gjera qe ndodhin nuk i dihet jetes.....
  Jeta ime je ti,por nuk e di ku je tani...

 31. #31
  Minifotoja e anetarit ALBOSWEETNESS
  ALBOSWEETNESS eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  usa
  Postime
  15

  Kryesore

  Me Dashuri Varet Nese Ke Gjet Right Person ....edhe Me Mbleseri Gjithashtu ..qe Te Dya Kan Jetgjatesin E Tyre .....un E Kam Zgjedhur Me Dashuri ........me Dashuri Ke Momente Te Bukura .........kurse Me Mblersi Naa Se Te Gjith Kan Bisedu Per Keta Persona Nuk I Kan Bere Vet Te Gjitha .....

 32. #32
  Minifotoja e anetarit Pretty Witch
  Pretty Witch eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  15-04-07
  Lokalizimi
  Tirane, Shqiper
  Postime
  249
  Faqe ne Ditar
  18

  Kryesore

  Njohja mund te behet me mbleseri, por qe te martohen duhet te kalojne ca kohe dhe te kete dashuri. Une do te preferoja ate me dashuri. Mgjs jo te gjitha martesat me dashuri zgjasin. Prinderit e mi jane martuar me dashuri, por s'doli gje dhe tani jane te ndare. Varet


Tema te ngjashme

 1. Kush genjen me shume?
  By Qershija in forum Dashuria
  Pergjigje: 84
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 11:27
 2. Kush eshte me shume xheloz???
  By mucoja in forum Dashuria
  Pergjigje: 17
  Postimi i Fundit: 25-07-2007, 13:09
 3. Qka Mendoni Per Xhelozine Ne Dashuri?
  By pipi in forum Dashuria
  Pergjigje: 97
  Postimi i Fundit: 12-01-2007, 12:13
 4. Pergjigje: 10
  Postimi i Fundit: 21-11-2004, 15:09
 5. Kush Tradheton Me Shume Meshkujt Apo Femrat
  By queen1 in forum Dashuria
  Pergjigje: 93
  Postimi i Fundit: 17-08-2004, 21:59

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.