Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 3 nga 8 E ParaE Para 12345 ... E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 71 ne 105 nga 262
Like Tree20Likes

Tema: Poezi Dashurie

 1. #71
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga inxhinieri
  Ju pergezoj per poezite, jane vertete te bukura por sic themi ne... teme gocash...
  Vazhdoni te shkruani se ne vazhdojme ti lexojme. (ne cunat e kam fjalen) jo se nuk jemi romantike por duam te bejme rolin e te 'forteve'
  Goca e urte
  Shume faleminderit inxhiniero per komplimentin dhe qe i lexon poezite e mia.
  Per ate punen e 'rolit'..nuk eshte fare rol por ju yllat ashtu jeni Te pershendes shume
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 2. #72
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  Te siguroj se kur eshte e nevojshme dime te jemi edhe romantike.
  Cher cher la femme por pa ju nuk kemi jete. (shpresoj ta kem shkruar sakte frengjishten)
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 3. #73
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga inxhinieri
  Te siguroj se kur eshte e nevojshme dime te jemi edhe romantike.
  Cher cher la femme por pa ju nuk kemi jete. (shpresoj ta kem shkruar sakte frengjishten)
  Hahaha mua me duket shume e sakte,(mos harro une nuk ja di fare Frengjisht)
  Po ti inxhiniro nuk e di ndonje poezi?
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 4. #74
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  E pra te thashe qe po loz rolin e te fortit. hahahaa
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 5. #75
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Dashuria nuk eshte nje petale qe hapet brenda nje nate,ajo eshte nje shtylle betoni qe kur e prek te ze tensioni.lol
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 6. #76
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Zemra ime tull
  Zemra jote llac
  Dashuria jone si nje pallat dykatc.lol
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 7. #77
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Dashuria eshte nje ndjenje qe lind vertikalisht dhe perfundon horizontalisht.lol
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 8. #78
  Minifotoja e anetarit Edra71
  Edra71 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-12-04
  Postime
  41

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga inxhinieri
  Ju pergezoj per poezite, jane vertete te bukura por sic themi ne... teme gocash...


  Vazhdoni te shkruani se ne vazhdojme ti lexojme. (ne cunat e kam fjalen) jo se nuk jemi romantike por duam te bejme rolin e te 'forteve'

  Goca e urte
  Ja nje poezi e bere nga nje i forte dmth teme cunash.

  TE VDESESH DUKE JETUAR
  I gjalle jam, mgjse po vdes,
  per dashurine e saj,

  qe pa dashur me vret
  Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
  sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
  dhe nuk ka rendesi plagosja
  qe me denon me vdekje

  jua them vertete,
  Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
  E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.
  ?ndërrova që zjarri ngrinte,që bora digjte dhe për të ëndërruar të pamundurën, ëndërrova që ti më doje!

 9. #79
  Minifotoja e anetarit Edra71
  Edra71 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-12-04
  Postime
  41

  Kryesore

  ME MUNGON TI

  Nuk eshte se mendimet me jane mbyllur.
  Nuk eshte se nuk dua te shoh drite perseri .
  Eshte thjesht, me mungon kjo ,
  Kjo qe adhuroj! me mungon ti !

  Nuk eshte se femijet, nuk me pelqejne,
  por vdes morali ,para syve te mi,
  edhe iluzionet e mia vdesin,
  perpara trishtimit! me mungon ti !

  Nuk eshte se kam harruar qe per burrat ,
  te mos tregosh qe dashuron quhet trimeri .
  Nuk eshte asnje nga keto por, nuk me pergjigjesh ,
  kur te therras !me mungon ti!


  Pablo Neruda.
  ?ndërrova që zjarri ngrinte,që bora digjte dhe për të ëndërruar të pamundurën, ëndërrova që ti më doje!

 10. #80
  Minifotoja e anetarit jemmy
  jemmy eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  18-12-04
  Lokalizimi
  Detroit
  Postime
  213

  Icon1

  are you serious. Goca e urte : ditke me te vertete shume poezi te bukura, ke ndonje nje liber me poezi apo i ke thjesht mesuar nga shoqeria. Me kishte marre malli shume te lexoja poezi shqiptare, e shikoj qe di dhe shprehje mund te shkruash me shume shprehje?pleasssseee!!!!!!!!
  Modifikuar per here te fundit nga jemmy : 28-12-2004 ne 01:46

 11. #81
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Edra71
  Ja nje poezi e bere nga nje i forte dmth teme cunash.
  TE VDESESH DUKE JETUAR
  I gjalle jam, mgjse po vdes,
  per dashurine e saj,
  qe pa dashur me vret
  Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
  sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
  dhe nuk ka rendesi plagosja
  qe me denon me vdekje
  jua them vertete,
  Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
  E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.
  Faleminderit..... keto qe the nuk i veme ne diskutim....

  Gezuar....
  Ciao guaglioooooooo
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 12. #82
  Minifotoja e anetarit etoile_errante
  etoile_errante eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-12-04
  Lokalizimi
  Maryland
  Postime
  32

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga inxhinieri
  Te siguroj se kur eshte e nevojshme dime te jemi edhe romantike.
  Cher cher la femme por pa ju nuk kemi jete. (shpresoj ta kem shkruar sakte frengjishten)
  Po nderhyj ne aspektin e frengjishtes se inxhinierit, dmth, mvaret sa c'fare don te shprehet. Nqs e ka fjalen per, 'La femme est cher,' ahere me duket korekte, por ndryshon puna kur qellimi ishte tek e famshmja shprehje qe i mveshet Napoleonit, 'Cherchez la femme.' qe eshte gje tjeter....Inxhinier, ndajeni mendjen, dmth, vendosni per cilen e keni fjalen!
  Ciao,
  etoile errante
  Well, what if there is no tomorrow? There wasn't one today.

 13. #83
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga jemmy
  are you serious. Goca e urte : ditke me te vertete shume poezi te bukura, ke ndonje nje liber me poezi apo i ke thjesht mesuar nga shoqeria. Me kishte marre malli shume te lexoja poezi shqiptare, e shikoj qe di dhe shprehje mund te shkruash me shume shprehje?pleasssseee!!!!!!!!
  yeah man i'm dead serious lol
  Faleminderit per komplimentin
  dhe mire se erdhe ne forumin e parajses
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 14. #84
  Minifotoja e anetarit Fab
  Fab
  Fab eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  22-12-04
  Lokalizimi
  Angli, Uk.
  Postime
  13
  Images
  1

  Kryesore

  Poshte hijes se pishave shekullore
  Kujtoj fytyren tende engjellore
  Dhe sa here qe bie ne mendime
  Kujtoj fytyren e vajzes sime.
  Modifikuar per here te fundit nga Fab : 31-12-2004 ne 03:58

 15. #85
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore e dashura

  Ajo eshte ne qepallat e mia
  Dhe floket e saj ne te mite,
  Ajo ka formen e duarve te mia,
  Ajo ka ngjyren e syve te mi,
  Ajo perpihet ne hijen time
  Si nje gur ne qiell

  Ajo i ka gjithmone syte e hapur
  Dhe nuk me le te fle.
  Endrrat e saj ne drite te plote
  Bejne qe te avullojne diejt,
  Me bejne per te qeshur,per te qare e per te qeshur,
  te flas pa pasur asgje per te thene.
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 16. #86
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore Per ty e dashura ime

  Shkova ne tregun e zogjve
  Dhe bleva zogj
  Per ty
  E dashura ime
  Shkova ne tregun e luleve
  Dhe bleva lule
  Per ty
  E dashura ime
  Shkova ne tregun e hekurishteve
  Dhe bleva vargonj te rende
  Per ty
  E dashura ime
  Dhe me pas shkova ne tregun e sklleverve
  Dhe te kerkova
  Por nuk te gjeta
  E dashura ime
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 17. #87
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore Mesazhi

  Porten qe dikush e hapi
  Porten qe dikush e mbylli
  Karrigen ku dikush u ul
  Macen qe dikush e perkedheli
  Frutin qe dikush e kafshoi
  Letren qe dikush e lexoi
  Karrigen qe dikush e permbysi
  Porten qe dikush e hapi
  Rrugen ku dikush vrapon akoma
  Pyllin qe dikush pershkon
  Lumin ku dikush hidhet
  Spitalin ku dikush vdiq


  (nuk jane personale)
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 18. #88
  Minifotoja e anetarit lira
  lira eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  02-01-05
  Postime
  1

  Kryesore bukuroshja_dr

  te dua pa mas te dua pa mbarim mos mendo se do te harroj gjithmon do te jesh ne shpirtin tim

 19. #89
  Minifotoja e anetarit kouklos
  kouklos eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-05
  Postime
  2

  Icon24

  perse un per ty po vuaj
  se di ne e beson
  un diellin per ty e shuaj
  po qe se ma kerkon

  nje gje te dish mir
  do te pres !
  dhe sikur te mos vijsh
  se te dua te dua perjet !!!!!!!!!

 20. #90
  Minifotoja e anetarit kouklos
  kouklos eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-05
  Postime
  2

  Icon17

  mbrem pash nje ender sikur kishe vdekur dhe qajta shum !
  por kur u qova qajta edhe me shum
  sepse jetoje
  POR SJETOJE PER MUA !!!!!!!!!!!!!!

 21. #91
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga etoile_errante
  Po nderhyj ne aspektin e frengjishtes se inxhinierit, dmth, mvaret sa c'fare don te shprehet. Nqs e ka fjalen per, 'La femme est cher,' ahere me duket korekte, por ndryshon puna kur qellimi ishte tek e famshmja shprehje qe i mveshet Napoleonit, 'Cherchez la femme.' qe eshte gje tjeter....Inxhinier, ndajeni mendjen, dmth, vendosni per cilen e keni fjalen!
  Ciao,
  etoile errante
  mendoj se kuptohet o etoile pasi une vetem nje shkronje gabova
  ne vend te chechez la femme paskam vene chercher la femme
  gjithsesi njeriu sa te rroje do mesoje....

  Pershendetje
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 22. #92
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Kryesore

  Te une ti zgjove nje jete te re
  nje jete plot ngjyra,aroma,ndjesi
  dhe nese vritet kjo jete
  dije se fajtor je vetem ti
  I am the desert you are my rain!!!

 23. #93
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Kryesore

  AI ME PUTHI KUR ISHA NE GJUME
  NE BUZE,NE SY,NE QERPIK...
  THONE SE VDES KUR TE PUTHIN NE GJUME
  AH!KESHTU TE VDISJA CDO DITE
  I am the desert you are my rain!!!

 24. #94
  Minifotoja e anetarit inxhinieri
  inxhinieri eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-09-03
  Lokalizimi
  Europe
  Postime
  1,048

  Kryesore

  jepini o goca se e keni harruar pak kete teme......

  Duam poezi duam poezi duam poezi

  Perndryshe beme greve ne
  Jeta eshte rruge me pengesa
  nga materniteti deri ne varreza!
  nga inxhinieri

 25. #95
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Icon22

  diteve pa ty i ngjita emra te frikshem
  qe kurr te mos guxoja ti kujtoja serish
  kalendari i jetes sime tani ngjan i cuditshem
  gjurmet e loteve te mi mbi te mos u mundo ti fshish
  jeto se paku me dhimbjen time nese me dashurine time s'mund te rrish
  I am the desert you are my rain!!!

 26. #96
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Goxha frymezime ketej.

  Jepini edhe me shume, se deri tani jeni njesha ...

  Pershendetje te gjithe anetareve...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 27. #97
  Minifotoja e anetarit Paradise
  Paradise eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-01-05
  Lokalizimi
  italy
  Postime
  98

  Kryesore

  per popullin mundohena dhe ne
  I am the desert you are my rain!!!

 28. #98
  Minifotoja e anetarit mendiosi
  mendiosi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-05
  Postime
  2

  Kryesore

  goca je e mrekullueshme vetem vazhdo.

  une jam kengetar dhe tektet tua me inspiruar per ndonje kenge t ere.
  nese nuk ke ndogje kunder dot emundohem te shtije ndonje strofe nga ti ne nje kenge
  tung mendi

 29. #99
  Minifotoja e anetarit XxSiMpAtIkUxX
  XxSiMpAtIkUxX eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-11-04
  Postime
  7

  Kryesore Nje qast malli per ty.

  Nuk po te shkruaj per te then te dua shum, jo as per te then se per ty derdhi lot ne keto momente .
  Ajo qe sod po me shtyen te shkruaj esht malli qe kam per ty .
  Vertet ne keto momente po ndjej mall , mallin e rrespektoj , rrespekti per ty esht e vetmja ndjenje qe me ka mbetur dhe nuk po dua ta zhduk, sepse malli ne keto momente vertet nuk po me le te qet.
  Sod me erdhen ne mendje ato kujtime qe dikur ikam varrosur thell ne mendjen time , ato miljona endrra qe vertet kan filluar te treten eshtrat e tyre.
  Por sod malli qe me ban te shkruaj me shtyen qe te bashkoj edhe nje here eshtrat e tyre , per te kujtuar ty si nje mike te vjeter qe kurr nuk arrita te ta hapi zemeren.

 30. #100
  Minifotoja e anetarit sweet_girl
  sweet_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-01-05
  Postime
  96

  Kryesore

  Do ta mesoj eren te thot emrin tend
  lulet te ken aromen tende
  diellin te perkedhele si dora jote
  yjet te shkelqejne si syte e ty
  atehere kudo qe te shkoj do jesh perreth meje!

 31. #101
  Minifotoja e anetarit sweet_girl
  sweet_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-01-05
  Postime
  96

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Edra71
  Ja nje poezi e bere nga nje i forte dmth teme cunash.

  TE VDESESH DUKE JETUAR
  I gjalle jam, mgjse po vdes,
  per dashurine e saj,

  qe pa dashur me vret
  Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
  sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
  dhe nuk ka rendesi plagosja
  qe me denon me vdekje

  jua them vertete,
  Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
  E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.

  me pelqen.

 32. #102
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga XxSiMpAtIkUxX
  Nuk po te shkruaj per te then te dua shum, jo as per te then se per ty derdhi lot ne keto momente .
  Ajo qe sod po me shtyen te shkruaj esht malli qe kam per ty .
  Vertet ne keto momente po ndjej mall , mallin e rrespektoj , rrespekti per ty esht e vetmja ndjenje qe me ka mbetur dhe nuk po dua ta zhduk, sepse malli ne keto momente vertet nuk po me le te qet.
  Sod me erdhen ne mendje ato kujtime qe dikur ikam varrosur thell ne mendjen time , ato miljona endrra qe vertet kan filluar te treten eshtrat e tyre.
  Por sod malli qe me ban te shkruaj me shtyen qe te bashkoj edhe nje here eshtrat e tyre , per te kujtuar ty si nje mike te vjeter qe kurr nuk arrita te ta hapi zemeren.
  e bukur kjo
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 33. #103
  Minifotoja e anetarit MIKELI
  MIKELI eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-02-05
  Lokalizimi
  london
  Postime
  485

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Goca_e_urte
  yeah man i'm dead serious lol
  Faleminderit per komplimentin
  dhe mire se erdhe ne forumin e parajses
  hahahahhahahahahaah goca_e_urte lol she is e girl not a boy hahahahahahhaha
  AlBa PrIde Is On My MiNd
  AlBaNiAn BloOd Is My KiNdE
  StEp AsIdE n LeT uS tHrOuGh
  CuZ iTs AlL aBoUt Da AlBaCrEw

 34. #104
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga MIKELI
  hahahahhahahahahaah goca_e_urte lol she is e girl not a boy hahahahahahhaha
  ooopppsss my bad i didn't know mikel....sorry jemmy....u da best
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 35. #105
  Minifotoja e anetarit DJ_KACI
  DJ_KACI eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-03-05
  Postime
  3

  Kryesore

  Komplimenti goca _e_urte per poezi  Te them

  Te te them je yll,
  jo se larg me qendron.
  Te te them je molle,
  jo se dikush te kafshon.,
  Te te them je lule,
  kam frike se te kepusin.

  Te te them je drite,
  jo se shuhesh shpejt.
  Te te them je flutur,
  iken nga une.
  Te te them je bota,
  s'e di a me degjon.
  Te te them te dua

  Ndoshta me kupton.

  DJ KACI
  Prishtine , maj 2002
  Duane njeri-tjetrin

Faqja 3 nga 8 E ParaE Para 12345 ... E FunditE Fundit

LinkBacks (?)


Tema te ngjashme

 1. Poezi Dashurie
  By Dreq_Shkodrane in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-11-2008, 10:24
 2. Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-02-2008, 18:07
 3. poezi dashurie
  By anoa in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 19:07
 4. Poezi Dashurie
  By kuklica in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-04-2007, 17:31
 5. Pergjigje: 17
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 13:29

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.