Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 2 nga 2
Like Tree1Likes
 • 1 Post By 9August

Tema: Nje Histori e Dhimbshme Dashurie ...

 1. #1
  Minifotoja e anetarit 9August
  9August eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  19-12-11
  Postime
  2

  Icon5 Nje Histori e Dhimbshme Dashurie ...

  Nje Histori Dashurie ...

  Ishin njeher dy te rinje . Nje djal i cili dashuronte nje vajze ... Bashke me dashurine e madhe qe kishte per vajzen , kishte edhe nje frike se nje dite do ta humbiste ate . Me kalimin e diteve dashuria e tij po shtohej , ndersa vajza nuk e dinte se cka te bente . Ne nje ane e kishte te pamundur ta dashuroj ate , ne anen tjeter i vinte keq per djalin , dhe nuk kishte se si ti tregonte qe ajo nuk mund ta donte ... Ditet po kalonin ndersa djali po krijonte enderra dhe ideale per jeten , pa
  dyshim ishte shum i lumtur , dhe vetem shpresonte qe nje dite vajza do te dashurohej te ai ... Ne Fakt ai e kishte te pamundur ta kuptonte se personi te cilin e dashuron pret vetem çastin e duhur per t'i thene lamtumire . Cdo fjal qe thoshte ajo , ishte me vlera jetore per te , cdo gje qe bente ajo , ishte e paharrueshme per te . Keshtu vazhduan nje kohe te gjate ... Kaloi nje kohe dhe djali mendoi se ksihte ardhur çasti i duhur qe ata te dy t'i bashkonin shpirtat pergjithmone. Ne fakt djali nga vetebesimi i madh qe nje dite do te rregullohej cdo gje , nuk e mendonte fare mundesine qe cdo gje te rrenohej , dhe qe mund ta humbiste . Kerkoi nga ajo qe , te perfundonte miqesia e tyre , dhe te fillonte nje lidhje per te mos perfunduar kurre . Por ajo qe e dinte nga fillimi qe nje dite duhet t'ia rrefente te verteten , qe nuk mund t'i thoshte atij se e gjitha ka qene vetem nje enderr e parealizueshme , e beri zemren gurre dhe i tha se miqesia e tyre do te per-fundonte , por lidhja e tyre nuk do te fillonte kurre . Ai , lutej qe keto fjale te ishin vetem nje enderr nje ankth , dhe te mos ishin te verteta . Por , heret apo vone duhej ta kuptonte se ne fakt ky ishte realiteti i tije . Keshtu djali vendosi , qe dashurine qe kishte per vajzen te mos e humbiste kurre , dhe per ta realizuar kete vendosi qe te mos dashuroje me asnjehere , ne mendjen e tij ishin vetem disa fjale qe thoshnin " Nese nuk e kam ate qe dua , Pse te kem dicka qe nuk dua ? " ...

  Nga ajo dite , deri me sot , dhe deri ne pafundesi ai ka jetuar vetem ne vuajte dhe dhimbje per ate , por me nje krenari per dashurine qe kishte per te . Edhe sote , Nese ai eshte gjalle , sigurishte qe duhet te jete duke vuajtur , dhe duke derdhur lote per vajzen e cila ia ktheu shpinen dhe i tha "Lamtumire" ne kerkim te dikujt qe do ta donte me shume e qe s'do ta gjente kurre ... Keshtu rruget e tyre u ndane , per te mos u bashkuar me kurre . Kjo ishte Nje histori e dhimbshme e nje te riu me ideale dhe shpresa per dashurine .

  Do te mund ta pershkruanit se cka kishte ndodhur ne vazhdim ? ...
  pagoto likes this.

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Qershija
  Qershija eshte Jashte Linje Super Moderator/e
  Reg
  06-04-03
  Lokalizimi
  Ne zemren tende
  Postime
  1,595
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Nobody is perfect ...

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.