Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 23 nga 23
 1. #1
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18 A mundet dashuria?

  A mundet nje dashuri e re te mjekoje te vjetren?

 2. #2
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Jo vetem mund ta laregoj nga mendja,
  por kurren e kurres nuk ta mjekoj,
  ajo mund te letsoj dhinbjet ?


 3. #3
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Ah ti!!! Kur te gjesh nje mjekim te tille per zemren tende te semure do shohesh qe ka ilac dhe ai te ben mire.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  po kerkoj por nuk po me sheron asnje ilac
  vetem po bejn me keq??


 5. #5
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga shiu Shikoni Postimin
  A mundet nje dashuri e re te mjekoje te vjetren?
  ...Edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
  Ndoshta dhimbja do pushoje
  Do t'pushoje ne boten tjeter.
  Diku do ta dua "Dike",
  Por asnjehere si "Dike" dikur...
  Ate qe Zoti s'ma dha
  Nga njerezit s'e kerkoj kurre!! [...]
  Cmendem,Elita 5

 6. #6
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga antivirusi Shikoni Postimin
  po kerkoj por nuk po me sheron asnje ilac
  vetem po bejn me keq??
  Nuk e kane shpikur akoma nje ilac per te sheruar plaget e Dashurise!!
  "Mjekimi" me i mire popullor eshte KOHA...Prit..jepi kohe Kohes dhe ajo do di te ti sheroj plaget apo te pakten do mundohet te ti mbylli!!Nuk te vret Dashuria,por personi me te cilin dashurohesh!Nuk eshte faji i Dashurise!
  Fillimi eshte gjithmone i tille: "Afrimi drejt fundit te botes",por duhet force shpirterore per te perballuar kalime te tilla nga njera dashuri tek tjetra!!Dashurojme me shume se nje here ne jete,por cdonjera eshte e ndryshme dhe e vecant nga tjetra...Ekziston Dashuria e Madhe qe shume here koincidon me Dashurine e pare,por vijne me pas edhe Dashuri te tjera me te pjekura dhe me baza te tjera,gjithmone te vecanta njera nga tjetra..Por kjo sdo te thote se dashurojme vetem njehere ne jete!!!Dashurojme vetem nje here marrezisht,po!Por pastaj digjemi dhe tek vuajtja gjejme Mencurine,dhe arrijme te gjejme forcen per te rifilluar!Besome!Plaget do te ti mbyll koha pak nga pak,por ti duhet ta ndihmosh!!!!

 7. #7
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  po peresim kohen por koha per mua paska nkelur ne vend
  edhe ne vend te eci perpara ajo ecen nberapa?


 8. #8
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Kur lind nje dashuri e re e vjetra thjesht ngelet si nje kujtim mbytes, i bukur, apo dicka nostalgjike qe thjesht te terheq, diku kur degjon nje kenge te vjeter apo kur ne nje rrethane ndihesh atje.
  Mendoj se njeriu nuk eshte dicka qe jeton e semure apo e sheruar, ne te njejten kohe ai i ka te gjitha brenda vetes, thjesht nga rethanat se kush mbizoteron ne nje moment te tille. Gjithashtu ka vlere edhe fakti se vete njeriu si deshiron te ndihet.
  editorial

 9. #9
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga antivirusi Shikoni Postimin
  po peresim kohen por koha per mua paska ngelur ne vend
  edhe ne vend te eci perpara ajo ecen nberapa?
  Po mire vazhdo dhe prite ate vajze..Imagjino sikur e ke ende prane.Dhe qaje e perplase koken ne mur,kur te zgjohesh dhe mos ta gjesh me perbri teje..Kuptoj qe dashuria te lendon,kuptoj qe duhet kohe qe te mesohesh pa pranine e personit te dashur,kuptoj qe te gjunjezon dhe te ben te humbasesh te gjitha deshirat dhe pasionet,kuptoj qe eshte shume e veshtire....,POR do preferoje te rrije prane saj edhe duke e ditur qe ajo s'te do?!sepse derisa te la dmth s'te do..Dhe ti vazhdon dhe vuan akoma per ate!Po ajo vuan per ty?!Ia ke bere ndonjehere pyetje vetes?!Ta kthej une pergjigjen:JO,sepse derisa nuk ta shpreh atehere eshte e qart pergjigjia.Po te them dicka qe e kane thene me te Medhenj se mua:Kur mbaron nje dashuri eshte vetem njeri qe vuan,Nqs vuajne te dy atehere nuk ka mbaruar,Nqs s'vuan asnjeri atehere nuk ka ekzistuar!Dhe ti po vuan i vetem!
  Dhe eshte e drejt dhe liria jote te vuash derisa s'kupton qe tjetri eshte i lumtur pa ty,pastaj behet detyre ndaj vetes te ngresh koken dhe te ecesh perpara me krenari dhe jo duke u qare...Jo per gje po duhet me se s'ben sepse s'fiton asgje duke bere viktimen,i pambrojtur,i vetem nga dashuria...eshte dobesia e shpirtit,tregon mungese vetvleresimi dhe mosmirenjohje ndaj jetes.Dhe ti je i dobet sepse do te jesh i tille,sepse po e zgjedh ti gjendjen tende.Duhet te behesh egoist dhe te mendosh vetem per veten tende,boll mendove per ate,boll ia ngrite vlerat asaj.Je mashkull,tregoje forcen shpirterore,KRENARINE,DINJITETIN dhe permendu,sepse nuk te kuptojne njerezit dhe behesh qesharak..Une tani po behem e urryer per ty..Por preferoj te jem e urryer sot dhe neser te me japesh te drejt!!!!!!!!!!!!!!

 10. #10
  Minifotoja e anetarit hell_boy
  hell_boy eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  19-10-07
  Postime
  5

  Kryesore

  Dashuria Eshte Nje Ndjenje Unike Dhe Asnje Force E Keqe Ne Bote Nuk Mundet Ta Mposhte Dashurine

 11. #11
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga konica Shikoni Postimin
  Kur lind nje dashuri e re e vjetra thjesht ngelet si nje kujtim mbytes, i bukur, apo dicka nostalgjike qe thjesht te terheq, diku kur degjon nje kenge te vjeter apo kur ne nje rrethane ndihesh atje.
  SHUME POETIKE!


  DASHURIA E RE LIND PIKERISHT KUR AJO E VJETRA NUK EKZISTON ME DHE PER NE NUK ESHTE AZGJE TJETER VECSE KUJTIMI I NJE HISTORIA DIKUR REALITET I JETUAR!
  PRANDAJ SE DASHURIA QE LIND SHERBEN PER TE SHERUAR PLAGET E VJETRA, PER TE MOS PERSERITUR PO POR JO PER TE SHERUAR!
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 12. #12
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Ne ke te rast flet eksperienca apo teoria e psikologjise...
  editorial

 13. #13
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  Mund Te Them Te Dyja!
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 14. #14
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  kurre vetem se do te bej qe ta harrosh per disa caste...
  Jeta ime je ti,por nuk e di ku je tani...

 15. #15
  Reg
  10-01-08
  Postime
  9

  Kryesore

  ndoshta por esht shum e veshtir

 16. #16
  Minifotoja e anetarit ALBOSWEETNESS
  ALBOSWEETNESS eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  usa
  Postime
  15

  Kryesore

  Jo Kurr Nuk E Mund Dashuria E Re Te Vjeteren.........
  Dashuria E Vjeter Ka Zen Nje Vend Ne Zemren Dhe Nuk Zvendesohet Kurr..........

 17. #17
  Minifotoja e anetarit chiccita
  chiccita eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  16-01-08
  Postime
  1

  Kryesore

  dashuria e re nuk mund ta sheron nje dashuri te vjeter... vetem mund te len ta harrosh sa me shpejt

 18. #18
  Minifotoja e anetarit timetraveler
  timetraveler eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  08-01-08
  Lokalizimi
  Tokë
  Postime
  227
  Images
  2

  Kryesore

  Nuk mendoj ashtu ,dashuria e re kurre nuk mund ta sheroj te vjtren.ato jane raste te rralla

 19. #19
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Kryesore

  Flm per pergjigjet ,pse tani i lexova.Nje kohe te gjate nuk kam qene me ju e tani u ktheva.
  Vertete dashuria e re vec m,und te jete melhem per plaget ,por kurre nuk mund te te beje ta harrosh...nese ka qene bukur...dhe nese ka qene keq...

 20. #20
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  Kurrsesi.Une nuk besoj se mund ta bej dicka te tille.
  Jeta ime je ti,por nuk e di ku je tani...

 21. #21
  Minifotoja e anetarit market_3b2002
  market_3b2002 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-02-08
  Postime
  3

  Kryesore

  Eshte si plaga e plumbit mbyllet por nuk zhduket....

 22. #22
  Minifotoja e anetarit gitaristi
  gitaristi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  27-01-08
  Postime
  1

  Kryesore Edhe dashuria ka kufi!!!

  A ia ke bere vetes pyetjen se a e ka merituar ajo dashurine tende!

  Ty po vuan (ne nderdije) per at qe personit te gabuar ia ke falur dashurine me te pastert e te sinqert! dhe me deshire do te ishe me te edhe nji here sebashku pikerisht per te mos i dhuruar asaj ket dashuri lexo: per tiu hakmarrur (emocionalisht)! Keshtu jemi ne njerzit i pelqeu dikujt apo jo :-)
  Ndersa me vetdije po thua se po te mungon!
  Koken lart e vazhdo te para!
  Ajo ka qene nji kapitul ne jeten tende dhe njeriu tere jeten meson nga cdo kapitul diqka te re! ndoshta per ty deri tash ka qene kapituli me i rende por pas mbylljes se ketij kapituli je shum me i forte dhe me i vetdijshem e me i kujdesshem me ndjenjat tuaja!
  E njeh edhe veten ma mire!
  Po se njofte veten mire nuk mund te i njohesh te tjeret!
  Duhesh ta dish qka don e qka sdon, qka mundesh e qka nuk mundesh!
  Pasi qe i ke rregulluar ne vendet e veta emocionet dhe ndjenjat tuaja do te ndihesh i forte me vetbesim dhe do ta dish se qfar tipi te femres do? dhe kur ta gjesh nje femer qe te pershtatet prap falja dashurine e pastert (mos iu hakmerr asaj se ajo ste ka faj;-) dhe do te jesh i lumtur. Por megjithate kujdes! se nuk eshte e thene qe nje dashuri te zgjase tere jeten! keshtu qe kujdes me emocionet e tuaja por edhe te saja!
  Mos ta ndine se sja vlen per asnje dashuri(ani me se paku per dike qe ti ka lenduar ndjenjat tuaja) te merzitesh!
  ma mir ty jeto e mos vajto! sesa ty vajto e ajo jeto!

 23. #23
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  nje dashuri e re mundet ta mjekoje te vjetren,por varet se nga sa thelle buron ajo...
  Jeta ime je ti,por nuk e di ku je tani...

Tema te ngjashme

 1. Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 31-08-2008, 19:47
 2. dashuria
  By cosa_nostra in forum Psikologjia
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-06-2008, 12:53
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2007, 14:53
 4. dashuria pa ...?
  By dyshoket in forum Dashuria
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-10-2006, 02:29
 5. dashuria apo.....?
  By pretty_girl in forum Chit-Chat
  Pergjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 22:49

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.