Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 25 nga 25
 1. #1
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Icon24 Mesazhe Dashurie !!!!

  ja te veme ca mesazhe dashurie ketu per persona te vecant ja keto qe do vej psh jan per Adliga ene per Goca_e_urte

  1-Ti, nuk je e bukur sa te tjeret sepse te tjeret nuk diten te shohin pertej...ne embelsine tende te pafund!!! TE DUA SHUME SHPIRT.


  2-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

  3-Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

  4-Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kur...pane syte e tu...dhe, ne nje hapesire pezull ne kohe...harruan te fluturojne!

  5-Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.

  6-U semura nga zemra dhe duhet te beja nje operacion te veshtire vetem pas shume kohe munda te dal nga spitali dhe te shkoja tek dashuria ime e vetme! Hyra ne shtepine e tij. Pash ne te gjitha dhomat por nuk e gjeta ne asnje vend...hyra ne dhomen e tij dhe mbi komodine gjeta nje bilete ne te cilen shkruhej: JAM I GEZUAR QE ZEMRA IME ESHTE BRENDA TEJE!

  ja disa te tjerat me vone

 2. #2
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  1- Me duaj per ate qe jam ne te vertete, per momentet e mia te cmendurise per, diskutimet e mia shume serioze, me duaj per sinqeritetin time, per oren time, me duaj kur te provokoj, por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!

  2-Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per bashllekun qe ze kur nuk eshte me.


  3- Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

  4-Buzet tona pasionante u bashkuan me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme. lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.

  5-Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.

  6- Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.


  7-Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dije te shtirem e lumtur....kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime qe mbaroi!

 3. #3
  Minifotoja e anetarit AdligA
  AdligA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-10-04
  Lokalizimi
  PARAJSA
  Postime
  214

  Kryesore

  bravo cuno ke talent .

  duhet te marin shembull pak cunat nga talenti yt si ja bo ti kshu ee ? I propozon dy me njeher ti Me nje gur vret dy zogj , shiko se ka rrezik s' vret asnje

 4. #4
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  adliga e di e di po si i thuhet kom besim ne vetvete pranej e boj

 5. #5
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  1- Ashtu sikurse larva behet flutur, me siguri edhe ti do te behesh engjell...eshte vetem ceshtje kohe..

  2-Shpirt, cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.

  3-Duaj nese do te te duan, jeto nese do te te duan, qaj nese do te te duan, shume gjerat behen qe te na duan...por ne fund te fundit mikesha jote me e mire mbetet Vetmia!

  4-Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren, aty je ti!

  5- Do te pershkoj mijra bote pa gjetur kurre nje hije qe te ngjan.

  6-Leri buzet e mira te takojne te tuat, syte tane sapo u takuan.

  7-Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu... te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja ne buzet e tua.

  8- Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!

 6. #6
  Minifotoja e anetarit di_kl
  di_kl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-12-04
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  3

  Icon24

  burgu me i tmershem eshte zemra e mbyllur hermetikisht

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Goca_e_urte
  Goca_e_urte eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-03-04
  Lokalizimi
  Brenda Zemres T
  Postime
  724

  Kryesore

  Hajde Calvin hajde...po te lumte ty, paske me te vertete talent.
  Jam thjesht thesar dhe duhet te jete Pirat ai qe te me mare...lol

 8. #8
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga Goca_e_urte
  Hajde Calvin hajde...po te lumte ty, paske me te vertete talent.
  hahahah rrofsh per komplimentin mi dreq sheqyr qe ju kom juve qe me perkrahni

 9. #9
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  1- Nje genjeshter ne momentin e duhur eshte njeqind here me mire se sa nje e vertete e thene ne momentin e gabuar.
  2-Shpirti ushqehet me dashuri ashtu sikurse flauti me fryme; jeton prej tingullit flauti, jeton prej dashurise zemra.
  3-Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.
  4- Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.
  5- Qesh me shenjat e dashurise ai qe nuk ka provuar kurre nje plage.
  6- Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.
  7- Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet.
  8- Kur te vije furtuna, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Romeo_Loki
  Romeo_Loki eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  21-12-04
  Postime
  2

  Icon24

  a ka me thenje ne ate librin se me duket se i ke thene te gjitha pervec njeres qe eshte e imja peresonale.
  i'd rather u hate for what I am than Love me for something I'm not.
  me mire te me urresh per cfare jam se sa te me duash per ate qe sjam.

  nje genjeshter e vogel e shkurton dashurin me shume sesa nje e vertete e dhimbshme.

 11. #11
  Minifotoja e anetarit jurgen_BR
  jurgen_BR eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  18-02-07
  Postime
  16

  Kryesore

  Ne kete flete te thate
  Te jete si kujtim
  Si emri im e dashur
  Te jete edhe emri im


  E kam nje kuti
  Me helm te zi
  Nese do te fejohesh per tjetrin
  Une do ta pi

 12. #12
  Minifotoja e anetarit halil_haliti
  halil_haliti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-02-07
  Postime
  1

  Kryesore

  Emri''Grua''rrjedh nga thellsia e tokes qe do te thote Grope Reziku me Uranjum e Atom

 13. #13
  Minifotoja e anetarit orni
  orni eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-10-07
  Postime
  11
  Faqe ne Ditar
  1

  Kryesore

  urime me te vertete calvin teper te kendshme dhe te vecante kto sms

  o njerez dashuroni sa te jete jeta por kurr mos perfundoni si romeo dhe zhuljeta.

 14. #14
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Dua qe kur te bien gjethet e pemeve, kur te fillojne shirat e vjeshtes, kur te ndihesh e trishtuar, kur te jesh tej mase e lumtur, te me cosh dhe mua neper mend , te kujtosh se dikur kam ekzistuar, dhe se jam ende, dhe kur bien gjethet e pemeve, kur fillojne shirat e vjeshtes, kur ndihem i trishtuar, kur jam tej mase i lumtur, te coj ty neper mend, dhe kujtoj qe ke ekzistuar dikur, dhe se je aty prane mendimit tim, sado larg te ndodhesh dhe me cilindo te jesh....
  editorial

 15. #15
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Icon3

  Citim Origjinali i Postuar nga konica Shikoni Postimin
  Dua qe kur te bien gjethet e pemeve, kur te fillojne shirat e vjeshtes, kur te ndihesh e trishtuar, kur te jesh tej mase e lumtur, te me cosh dhe mua neper mend , te kujtosh se dikur kam ekzistuar, dhe se jam ende, dhe kur bien gjethet e pemeve, kur fillojne shirat e vjeshtes, kur ndihem i trishtuar, kur jam tej mase i lumtur, te coj ty neper mend, dhe kujtoj qe ke ekzistuar dikur, dhe se je aty prane mendimit tim, sado larg te ndodhesh dhe me cilindo te jesh....
  FANTASTIKE!!!Shume e bukur...Ti,MASHKULL,e ke krijuar?!
  Goxha e qarte dashuria!!

 16. #16
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Znj Moderatore kam probleme me disa nga temat edhe me kete nuk me hapet faqja e dyte.
  Ka disa crregullime te sistemit ku une nuk mund te hap faqet e fundit............
  Ka ndonje zgjidhje?
  Konica

 17. #17
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga konica Shikoni Postimin
  Znj Moderatore kam probleme me disa nga temat edhe me kete nuk me hapet faqja e dyte.
  Ka disa crregullime te sistemit ku une nuk mund te hap faqet e fundit............
  Ka ndonje zgjidhje?
  Konica
  Per te gjitha problemet apo ankesat qe mund te keni mund te shkruani ne kete forum tek adresa:
  http://forumi.parajsa.com/f34/
  Dikush nga stafi do tju ktheje pergjigje sa me shpejt.
  Gjith te mirat

 18. #18
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Problemin e zgjidha, me nderhyrjen e Administratorit, sidoqofte te falenderoj.
  Sa per pergjigjen e krijimit te mesiperm dua te te kujtoj se kur e kam shkruar para pak ditesh binte shi, jashte zyres time dhe te them te verteten e shkrova si e ndjeva.
  Ju femrat keni nje problem te madh me ne meshkujt sepse njihni ose vini ne dukje vetem pjesen e forte tonen, ju harroni se edhe ne jemi te ndjeshem , te brishte, te prekshem, dhe te thyeshem, fare te thyeshem, ne jemi qenie si ju.
  Ndoshta juve ju pelqen te thekesoni anen tone te forte per te vene ne dukje pjesen plotesuese ate qe ju mungon juve paksa......
  editorial

 19. #19
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga konica Shikoni Postimin
  Ju femrat keni nje problem te madh me ne meshkujt sepse njihni ose vini ne dukje vetem pjesen e forte tonen, ju harroni se edhe ne jemi te ndjeshem , te brishte, te prekshem, dhe te thyeshem, fare te thyeshem, ne jemi qenie si ju.
  Ndoshta juve ju pelqen te thekesoni anen tone te forte per te vene ne dukje pjesen plotesuese ate qe ju mungon juve paksa......
  E di si eshte puna o cun-mashkull se une te pakten jam e lodhur me tipat,qe mundohen ta fshehin embelsine,ciltersine,brishtesine,friken e tyre sepse u duken te gjitha keto debulesa/dobesi..."Dobesi"qe per mendimin tim i japin vlere nje mashkulli dhe e bejne me te fort..Gjithmone i kam pare keto ane tek meshkujt,por sipas menyres time,sepse gjithmone mundoheshin ti fshehnin dhe nuk i manifestonin sepse kishin frike mos humbisnin kredibilitet..dhe dikush ne vecanti i manifestonte me agresivitet dhe arrogance..Dhe nqs do ta dish dicka,nja dy cunave u kam thene:"Dua ti shikoj gjithmone me lot syte e tu".Dhe kur e kam pare njerin te qante,fillova te qaja dhe une per inerci...Prandaj ta precizova tek pergjigjia e pare:"E ke shkruar ti"?POR JO SEPSE MESHKUJT NUK JANE TE NDJESHEM,POR SEPSE KANE VESHTIRESI TA MANIFESTOJNE..kAQ...nuk ishte qellimi im te "fyeja" seksin mashkull...e dime qe dhe ju ndjeni(ndonjehere)bej shaka po hajt

 20. #20
  Minifotoja e anetarit suzi00
  suzi00 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-04-07
  Postime
  98
  Images
  1

  Kryesore

  Nuk ka me dritheruese se sa te te ndjej ty ne brendesine time, dhe deshiren te me thuash pa fjale: te dua...!

 21. #21
  Minifotoja e anetarit anoa
  anoa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  15-12-07
  Postime
  162
  Faqe ne Ditar
  3

  Kryesore

  me thuaj te dua qe te me kesh perjete mua...
  Jeta ime je ti,por nuk e di ku je tani...

 22. #22
  Minifotoja e anetarit Xhebraili
  Xhebraili eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-06
  Postime
  13

  Kryesore

  Ti je krejt bota jem ,edhe pse dheu nen kembe eshte tu mu shem, me jep nje puthje nga buza jote ti them lamtumire kesaj bote...

 23. #23
  Minifotoja e anetarit mbmilu
  mbmilu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  20-02-08
  Postime
  3

  Icon4

  uau,te papare jeni njesha

 24. #24
  Minifotoja e anetarit Xhebraili
  Xhebraili eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-06
  Postime
  13

  Kryesore

  Nuk du met thon se te adhuroj po du met thone se ti je gjysma me emire e imja...

 25. #25
  Minifotoja e anetarit ARLED
  ARLED eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-02-07
  Postime
  86
  Images
  2

  Kryesore

  Hre CALVIN po pse qeke kaq i padeshirum per kete administratorin,apo je ne opozite.hahaha
  Hallall per mesazhet.

Tema te ngjashme

 1. Mesazhe SMS Falas!
  By Administratori in forum Kendi i njoftimeve
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2009, 05:02
 2. Ngjitesa ne Mesazhe Private!
  By Administratori in forum Kendi i njoftimeve
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-04-2006, 14:40
 3. Nuk dergoni Mesazhe Private?
  By Administratori in forum Kendi i njoftimeve
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-03-2006, 11:22
 4. Mesazhe dashurie
  By topolino in forum Dashuria
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 27-01-2005, 22:12
 5. Labidar dashurie
  By bamboosushi in forum Letersia
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-12-2004, 16:36

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.