Total: (110,050) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 48
 1. #1
  Reg
  29-04-04
  Lokalizimi
  Philadelphia, PA
  Postime
  24

  Icon31 Kur te tradheton i dashuri/a me shoqen ose shokun e ngushte!!!

  Ku i dashuri ose e dashura ju tradheton me me shokun ose shoqen e ngushte cfare do te benit? A do ti flisnit shoqes ose shkokut apo do mbanit meri? Pres pergjigjet tuaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. #2
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  une do thoja qe te kritikoja me shume veten se sa te maja meri ose kshu se nqs ai/ajo te tradheton do te thot qe ti ose ajo skeni qen te afte ta benit te dashuri/a-en tuaj qe te ishte e lumtur me ju po mund te ket shume variante te tjera qe mund te ndodhin

 3. #3
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Calvin tamam ashtu eshte. Eshte dicka qe dhe une e permend shpesh her kete punen e varjanteve sepse pa diskutim ato nuk jan aspak te njejta nga njeriu ne nje njeri tjeter. Tani une jam djal dhe po flas si djal. Te te tradhetoj e dashura do te thot sipas opininit personal qe dashuria kishte mare fund shume kohe me pare dhe akti i tradhetimit eshte thjesh vula e mbylljes se kesaj dashurie qe mund te ket egzistuar. Mendoj se nuk duhet te ket falje pasi kurre ne jete gjerat nuk do jen me njelloj. Shenja do jet gjithmone atje dhe do ta bej me keq gjendjen. Tani meqe beht fjale per shokun e ngushte ne kete raste do thosha qe ai deri sa u lekund dhe ariti te bente kete gje nuk ka qen kurre nje shok i ngushte. Ndoshta ka pretenduar se mund te jet por nje shok i ngushte nuk e ben kurre nje gje te tille. Kam patur shoqeri gjat jetes time por shoke te ngushte mund te them se nje kam. Nje njeri qe pretendon se ka shoke te ngushte me siguri di se ke konsideron te tille. Mendoj se jane raste shume te ralla kur shoku i ngushte i fund hundet ne mardhenin qe mund kesh.
  Keto jan pak a shume cfare besoj por gjithsesi cdo njei eshte ndryshe nga nje tjeter dhe keshtu qe cdo njei e shikon ndyrshe kete tem.

  Bye all dhe mos tradhetoni shume se per nje gje qe mendoj se jemi te gjithe ne nje mendje eshte se kur tradheton plagos nje njeri.
  bye
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

 4. #4
  Minifotoja e anetarit gjirokastritja
  gjirokastritja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  19-10-04
  Lokalizimi
  usa
  Postime
  21

  Kryesore

  Une do ti veja vize te dyve. Nuk do ekzistonin me per mua
  ....And i still haven't found what i'm looking for....

 5. #5
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  olivero pikes i ke ron lale

 6. #6
  Reg
  10-01-04
  Lokalizimi
  Angli
  Postime
  170

  Kryesore

  Po edhe ne qeftese ti e trajton teper mire te dashurin/ren ato ndoshta nuk te shohin me ate iterst si ne fillim kur jrni takuar ndoshta nuk te pelqen sexualisht.Dhe ai pelqen dike tjeter nuk do ti veja faj vetevetes sepse nuk do te ishte faji im.
  Dhe une personalisht do te nevrikosesha me shoqen & te dashurin sepse nuk me kane treguar te verteten sepse ne coftese te me kishin treguar edhe mund ti kisha harruar.
  ciao...
  Life is pressures, so make the most of it, wile you're living cause you never know what might happen one day.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Flirty_Alb_Teen
  Mbylli syt per 10 sekonda dhe imagino njeriu qe do ndodhet ne krevat me nje tjeter.
  Po me thua se do mundeshe ta falje?
  Perse nuk e konceptoj dot kete gje ? Mos ke ndonje ide ?
  Te pershende dhe te uroj gjith te mirat.
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

 8. #8
  Minifotoja e anetarit oliver
  oliver eshte Jashte Linje Veteran
  Reg
  14-04-04
  Lokalizimi
  Vancouver BC
  Postime
  254
  Images
  1

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga gjirokastritja
  Une do ti veja vize te dyve. Nuk do ekzistonin me per mua
  Gjirokastrite pershendetje
  C'fare manie eshte kjo me ne Gjirokastritet te heqim viza
  "Of all I that I have lost, I miss my mind the most..."

 9. #9
  Minifotoja e anetarit gjirokastritja
  gjirokastritja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  19-10-04
  Lokalizimi
  usa
  Postime
  21

  Icon31

  Pershendetje Oliver, dhe ti nga Gjirokastra je?


  Yeah Gjirokastra rules)))
  ....And i still haven't found what i'm looking for....

 10. #10
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  papapapapap sa te shpejt jeni me bo njoheje mer jamon te merrni ne qafe :P

 11. #11
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  miremngjes sebashku....

  tani tja fillojme mire kesaj tematike:
  - se pare sic e thate te gjithe me lart pak a shume, kur ka tradheti nga nje pale dote thote qe kjo lidhje nuk ka qene me solide, por fajin nuk e ka asnje here vetem njeri nga partneret por te dy sebashku. sepse ka shume menyra dhe jjustifikime pse nje lidhje nuk rezistoi. ketu nuk ka te bej vetem ceshtja qe nuk ka me dashuri midis tyre, por kane te bejne gjerat qe dalin perpara dit per dite, si psh zenka te vogla, mos kuptime, mos perfillje etj etj.....

  - nese do me tradhetonte me shoqen time te ngushte, nuk do kisha pse te flisja me me shoqen time, sepse sic e tha oliver me lsart nuk paska qene shoqja ime e ngushte dhe ka pasur thjesht ndonje interes ndaj meje. nuk do doja tja dija as per njerin e as per tjetrin. sdiskutpohet qe ka nje fjale te urte qe thote : te gabosh eshte njerezore, te falesh eshte hyjnore
  por gjithsesi nuk kam pse te behem me njerez qe me tradhetojne ne vend qe te jen lojal, sepse nese dua te tall veten, skam nevoje te me tallin te tjeter.... Right? menodj se po...

  naten e mire guys
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Ineresantja
  Ineresantja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-11-04
  Postime
  21

  Kryesore

  perderisa shoku/shoqja arrin te bej dicka te tille, atehere nuk mund ta konsiderosh nje te tille! Per mua eshte nje direspekt qe te behet ty si individ.

 13. #13
  Minifotoja e anetarit missE
  missE eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Lokalizimi
  Gjermani
  Postime
  259

  Kryesore

  ke te drejte Interesantja
  Jeden Tag geht
  die Sonne auf!!

 14. #14
  Minifotoja e anetarit ariel
  ariel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-04
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  208

  Kryesore

  reagimi i pare eshte inati deri ne maximum. merrni shembull pergjigjen e oliverit:#7 nuk eshte ashtu si mendoni ju te urresh vehten etj por nje ineat qe te verbon syte aq me teper nese ndodh me shokun/qen tende.
  Pershendetje

 15. #15
  Minifotoja e anetarit -Calvin-
  -Calvin- eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-11-04
  Postime
  469

  Kryesore

  arile e vertet eshte edhe ajo qe tha interesantja

 16. #16
  Minifotoja e anetarit kledi
  kledi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-04
  Postime
  391

  Kryesore

  per mendimin tim nese nje shok i verte dhe qe te do ai nuk e ben por nese ai e ben do me thene qe nuk i mban dot ndjenjat kshuqe un ju them lidhje te mbar gzohuni sa me shum te dy se bashku dhe mos e tradhtoni me njeritjetrin sic me tradhtove mua>

 17. #17
  Minifotoja e anetarit ariel
  ariel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-04
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  208

  Kryesore

  Calvin eshte e vertete ajo qe thua ti por po ta mendosh thelle nuk mund te reagosh ne nje menyre te thjeshte. per te reaguar duhet gjakftohtesi por qe ne nje situate te tille per mua nuk mund te ndodhi kurre.
  Pershendetje

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  Cfare do te beja une ?
  edhe pse jam ne nje moshe qe nuk me kane hije gjera te tilla , dhe sikur te me ndodhte mua nje gje e tille , mendoj se nuk do t'a kaperceja lehte.
  por si fillim do te pyesja veten time se ku kam gabuar ?
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 19. #19
  Minifotoja e anetarit pejanja
  pejanja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  06-03-07
  Postime
  24

  Icon17

  kete tradhti nuk ja uroj askuj. normal qe as ni tradhti nuk ja uroj askujt por kjo tradhti esht ma e keqja qe egziston per mendimin tim sidomos nese e dashuron sinqerisht te dashurin.

  asnje tradhti nuk ja uroj askujt sepse esht gjest shum i shemtuar por per mendimin tim nuk egziston tradhti me te keqe se sa kjo tradhti per te cilen po pergjigje

 20. #20
  Minifotoja e anetarit KACURRELJA
  KACURRELJA eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-05-07
  Postime
  7

  Kryesore

  shoqet s kan shance me ma be nje gje te tille se ma din koken.por edhe i dashuri gjithashtu sepse un se mbaj me zor qe te rri me mua.ai ndihet mir me mua dhe s ka nevoi per shoqen.se po te kishte nevoj per te atehere s do ishte me mua po me shoqen.por ka edhe raste kur ne nje cift nuk ekziston dashuria dhe pikerisht ne kete rast ndodhin gjera te tilla.nese mu do te me ndodhte dicka e tille atehetre do te kuptoja qe dicka tek un eshte gabim.

 21. #21
  Minifotoja e anetarit Riki-m
  Riki-m eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-04-03
  Lokalizimi
  prishtin
  Postime
  37

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga pejanja Shikoni Postimin
  kete tradhti nuk ja uroj askuj. normal qe as ni tradhti nuk ja uroj askujt por kjo tradhti esht ma e keqja qe egziston per mendimin tim sidomos nese e dashuron sinqerisht te dashurin.

  asnje tradhti nuk ja uroj askujt sepse esht gjest shum i shemtuar por per mendimin tim nuk egziston tradhti me te keqe se sa kjo tradhti per te cilen po pergjigje
  Pajtohem me ty pejanja plotesishte ke te drejt eshte njera nga tradhetit me te shemtuara qe mun te ndodhin
  close your eis and open your mind

 22. #22
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  nje situate e perjetuar dhe kurr e harruar. Kur pash ish te dashurin tim te puthej me shoqen time te ngushte (ose qe une e konsideroja te ngushte) mu erren syte dhe u dola perpara te dyve duke u kerkuar falje (me ironi) per nderprerjen e castit romantik pastaj i dergova ne djall qe te dy duke u larguar ne shpirt e vrare thellesisht por pa e dhene veten.


  eh fly..................
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 23. #23
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Per parashkruesen

  Ja qe ndodh por nuk eshte fundi i botes.
  A ishte kjo nje dashuri e vertet e madhe si ajo idealja qe enderrojme te gjithe por qe nuk e arrijme kurre?
  editorial

 24. #24
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  x konica

  koha tregoi qe ajo nuk ishte dashuri ideale por qe ndoshta une e kisha idealizuar... sigurisht qe jane gjera qe ndodhin shpesh por kjo nuk do te thote se nuk te vrasin shpirterisht. Nuk mund te falen por nuk mund as te harrohen....
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 25. #25
  Minifotoja e anetarit qendrresa
  qendrresa eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  23-05-07
  Postime
  15

  Kryesore

  Nje tradheti e till nuk do te doja ta perjetonte askush.Por nese ky do te ishte fati im ateher asnjeri nuk do te dilinin nga kjo pa e marrur grushtin tim...!

 26. #26
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  per X nga Konica
  pyetja eshte a egziston dashurie ideale sic jemi mesuar ta enderrojme?
  Pastaj sigurisht qe e kuptoj qe lendohesh dhe nuk eshte e lehte ta harrosh. Sidoqofte koha eshte mjeku me imire per ceshtjet e shpirtit.
  editorial

 27. #27
  Minifotoja e anetarit girl
  girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  01-06-07
  Lokalizimi
  paris/france
  Postime
  16

  Kryesore

  Nuk do i shihja me me sy si te dashurin ashtu dhe ate shoqe
  te ngushte qe ma punon prapa kraheve
  Cfare gjeje e shpifur te tradhetoje i dashuri me shoqen e ngushte
  pfffffffffffffff

 28. #28
  Minifotoja e anetarit butterfly88
  butterfly88 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  14-04-07
  Lokalizimi
  Itali
  Postime
  98

  Kryesore

  x konica

  pergjigja eshte se dashuria ideale nuk ekziston .....................
  don't worry about the people in your past: there is a reason they didn't make it to your future

 29. #29
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Ateher eti je vajze e zgjuar dhe i kupton mire ca gjera.
  Kjo eshte jeta ne merremi vesh kalojme nje kohe te caktuar "X" bashke, nese kuptojme qe nuk vazhdojme me tej, secili ka rrugen e tij.
  Ka raste kur cdo gje ndodh edhe e dime qe svazhdohet dhe vazhdojme keto jane gjera per te cilat njeriumund te flas me dit te tera dhe nuk arrin ti spjegoj dhe sqaroj.
  editorial

 30. #30
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Cdo gje mund te ndodh ne momentin qe passioni eshte i verber!!Po "tradhetia"me e madhe nuk qendron kur te tradheton i dashuri yt me shoqen tende te ngushte,por kur shoqja e ngusht te tradheton me te dashurin tend.Kjo eshte tradhetia nga e madhe.Une kam nje shoqe te ngushte prej 18vjetesh dhe kemi shoqeri perfekte dhe te cilter por nuk mund ta imagjinj dot se cfare do te ndodhte nqs do "provonte"me te dashurin tim..Mund ta vrisja fare,por mund dhe te gjeja forcen dhe ta falja(kjo varet nga situata dhe nga arsyet qe dalin).Nje gje eshte e sigurt qe te dashurin tim do ta fshija nga memoria ne te mijtat e sekondit.Pastaj theksoj varet nga situata qe eshte krijuar mes tyre;nqs ka pasur thesht nje flirt dhe ka mbaruar mund te kete probabilitet per nje falje per shoqen e ngusht..nqs historia mes tyre vazhdon dhe une e zbuloj atehere te behen gati qe te dy per tia bere gropen vete vetes!!Por gjithmone varet varet varet

 31. #31
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Pjeserisht mire shume, pastaj ajo pjesa me vrasje jo e hijshme dhe e kendeshme.
  editorial

 32. #32
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Per KONICA!
  Une te falenderoj per vleresimet qe u ben pergjigjeve te mia qofshin keto pozitive apo negative por gjithmone konstruktive!!..Fjalen "VRASJE" e kisha perdorur ekskluzivisht vetem per te treguar ne njefare menyre nivelin e lart te shqetesimit dhe te tensionit qe mund te sillte nje situate e tille e krijuar!!Absolutisht qe s'jam per dhunen perkundrazi jam tip goxha paqesor dhe e adhuroj harmonine..Por duke qene se "vrasja"perfaqeson ne njefare menyre graden me te lart te dhimbjes per ate qe shtyhet ta kryej,i tregon njekohesisht dhe personit i cili e "peson kete denim"sesa veprimi i tij mua me ka lenduar dhe me beri te arrija deri ne ate pike!!Keshtu qe te gjith e pedorim,apo e kemi perdorur(normale me shaka)fjalen"do te te vras fare" pikerisht per te shprehur dhe per te theksuar me teper lendimin,zhgenjimin apo merzitjen e momentit..Jane vetem fjale te cilat i perdorim kur duam te terheqim vemendjen e personave dhe tu bejme te ditur ngarkesen tone emocionale..KAQ...gjithe te mirat

 33. #33
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Per PULCINA
  Sqarimi juaj eshte teper i qarte per mua, dhe besoj dhe per te tjeret.
  editorial

 34. #34
  Minifotoja e anetarit ZaVraKja
  ZaVraKja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  29-11-06
  Lokalizimi
  CH/KuMaNoVa
  Postime
  36
  Images
  1

  Kryesore

  kurgjo nuk do ti them asnjerit vetem ju uroj te dyve qdo te mir ne jet..
  »¦« Ðâšhûrïâ ?šh? šï ñjè ?âkû£?è? Tè gjï?h þrâñóhèñ ?ór R⣣ Ðï?£ómóhèñ »¦«

 35. #35
  Minifotoja e anetarit Alessia
  Alessia eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-06-07
  Postime
  10

  Kryesore

  Jete te Lumtur (NJE DITE DO TA PESONI SI PO E PESOJ EDHE UNE TANI )sEPSE PO TA BESH NJE HERE EHSTE E SIGURT QE DO VAZHDOJ ME TEJ.

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Pergjigje: 101
  Postimi i Fundit: 19-05-2009, 12:03
 2. Cfarë sakrifice bëni ju për shokun ose shoqen?
  By Qershija in forum Tema shoqerore
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 06-06-2008, 03:27
 3. Pse cdo vajze pelqen te vishet ngushte?
  By hysi in forum Njohja me anetaret e forumit
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 21:42
 4. Kush Tradheton Me Shume Meshkujt Apo Femrat
  By queen1 in forum Dashuria
  Pergjigje: 93
  Postimi i Fundit: 17-08-2004, 21:59

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.