Jeta jem !
Dashuria fillon qe nga mosha 15 vjeqare kur une isha ne klas te 10 dhe nidiqja mesimet kur para disa vitev isha njoftuar me heret me nje vajz e cila ishte e dashuruar me nje person tieter dhe un i ndimoja per gjithqka qe mundeja qe ate te beja te lumtur gjithmon veten e futesha ne rrezik per ti ndimuar gjithqka kur pas ndarjes me at djalin qe kishte dashur , une ende e kisha tashtme shoqe te ngushte dhe e doja si moter timen besoja ne te shum per kohen qe kalonim per gjerat qe mi tregonte , dhe me kalimin e kohes fillova te dashurohesha krejtsisht ndryshe ne te por nuk mund te ja shprehesha dashurin qe kisha ndaj saj , kur nje koh flisim , bisedonim , rrinim bashk , ku dhe ajo vinte te me vizitonte shpesh me nje net ku punoja , ku mendoja qe asgje nuk do te na ndante ket shoqeri qe kishim , ajo nje dit erdhi ne net dhe filluam te bisedonim per disa gjera pse ajo nuk mesonte kishte filluar te leshonte mesimin dhe nuk ishte me ajo vajza qe kishte qen me heret ajo me tregoji per krejt gjerat qe at e benin qe te mos mesonte ku nje nga to ishte edhe qe me donte , poashtu edhe une i tregova qe e doja qe ti letsoja dhembiet qe i kishte, nga aj moment kishte filluar dashurija jone ku nje koh te gjat ne kaluam se bashku dhe mendoja qe askush nuk do te ishte pengesa qe te mund te na ndante dashurim qe kishim njeri ndaj tjetrit , ku krejtsisht une isha ndar nga shoqnia dhe kisha len me nja an te gjitha gjerat duke menduar se kjo do te ishte e fundit per mua ne jeten time , nje koh te gjat kaluam se bashku me gjdo te mira ku i ndanim dhimbjet bashk gjithqka qka na bente te lumtur e qka na bente te vuanim, ku pas nje kohe personi qe vajze kishte dashur me kerkont te kontaktonte me mua , ku pas disa dite une lidha kontakte me te dhe bisedova me te , ku aj me tregoi disa gjera qe une kisha pytur vajzen ajo me kishte treguar krejtsisht ndryshe , dhe ku tashtme kishte filluar grindja mes nesh , per keto gjera dhe ku pas disa dite une zbulova krejtsisht gjera te tjera dhe sdija si te ja falija keto gjera qe mua me vritnin ne thellsin e zemres , ajo me kerkonte falje per gjdo qe qe me nuk do te ndodhte por une tashme isha i vdekur dhe i larguar nga kjo jet smund ti je falja asgje , me vinte keq un doja te beja per te diqka qe per ti ndihmuar i premtova qe une me te do te jem perseri shok siq kishim qen me heret , dhe une me besimin ne vetevete ja fala ket gabim qe kishte ber , koha fillonte dhe ecte ne filluam tju drejtoheshim 1 vjetorit ku kishte filluar dashuria jone , poashtu une kisha oferta dhe isha i lidhur me nje vajz tieter kur me te nuk kisha asgje me shum se shoqe , une nuk doja te tradhtoja por mendoja qe mos ta lendoja at , nje nat biseduam dhe u grindem pse une flisja me te dhe kshtut pas disa marrweshjes u detyrova qe te mos flisja me me te dhe une rash dakord me ket dhe i nderpreva kontaktet ku " e lendova shum at vajz " , me kalimin e kohes grindje mes nesh nuk ndaleshin une nuk dija qka te beja e ndaloja per shum gjera por nuk me degjonte , kur per nje koh duke ndenjur me te na takoi vllau i saj dhe kshtut fillova te bisedoja me vllaun e saj dhe ti tregoja per gjerat qe kisha me te , nga frika se mos do ndodhte diqka keq per te une i shpreha dhe i thash " ne jemi vetem shok motra juaj me don dhe e dua , neqofse eshte koha per tu bashkuar per gjith jeten do flas me prindin e saj dhe do vazhdojm " keshtut at nat u ndava nga vellau i saj me disa gjera te kqija dhe keshtut nuk ndodhi asgje kur pas nje koha e vreja se vajzen qe e doja ajo ndjente diqka , e pyesja gjdo dite se qfar i ka ndodhur por nuk me tregonte kur nje nat filluam te bisedonim krejt gjerat , ajo me tregoi se ne kohen kur une isha duke kaluar me te ajo kishte kaluar edhe me nje person tieter kjo me beri mua qe lotet e mi mos te ndaleshin , sepse une gjat gjith kohes e vreja se si ajo behej nerwoz dhe i qiste krejt senet ne mua dhe keshtut une at nat si i larguar nga jeta , u largova nga ajo ku at nat gjat gjith kohes mendohesha per ket qe kishte ndodhur nuk besoja qe kjo ishte realitet , mendoja qe isha ne nje enderr te zhytyr fell , por jo kjo ishte nje realitet qe ishte gjithqka me vetdije dhe pas ndarjes gjith nata me shkoji duke qar dhe duke menduar se pse ishim ndar kur nuk arritem te festonim 1 vjetorin te cilin 3 dit na ndanin per te festuar , dhe pa as nje pik gjum ne sy un qaja dhe i vuaja te gjitha gjerat , tashmte e vetmja gje qe me ben te qfryem eshte lapsi dhe fleta ku i shprehi ndjenjat e mia ... nLkt.