Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 26 nga 26
 1. #1
  Minifotoja e anetarit rrebelica
  rrebelica eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  21-03-06
  Lokalizimi
  Prishtinë
  Postime
  247
  Images
  1

  Kryesore Gabimet qe bejme gjate nje lidhjeje!!!

  C'mendoni te dashur forumiste, cilat jane gabimet me te medha qe bejne femrat/meshkujt gjate nje lidhjeje, gabime keto qe perfundojne me ndarjen e nje cifti?!

  Si mendoni, duhet falur gabimet, sado te medha qofshin ato, per hir te dashurise, apo nuk ia vlene?

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Lami-Limited
  Lami-Limited eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-11-06
  Postime
  3

  Kryesore

  Ata pershembull mashlkulli e tradheton femren me shoqen e saj dhe ajo e sheh edhe pastaj funksoinon ndarja por mund te ndodh qe nje person mund te bej diqka dhe ata per hir te dashuris athere ja falin njeri tjetrit me shpres se nuk do te bejn kurr me gabime .

 3. #3
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  kur dy persona lidhen se bashku ata eksplorojne njeri-tjetrin dhe ne te njejten kohe edhe veten.
  gjate ketij procesi ndodh qe ata zbulojne pjese te karakterit te personit te dashur qe nuk i kishin njohur me pare dhe ndoshta edhe te papelqyera...
  per mua eshte thjesht eksplorim, ti mendon se ai eshte i ndjeshem, tolerant, besnik, e shume te tjera po papritur zbulon se nuk eshte ekzaktesisht keshtu...
  kjo duhet saktesuar ne nje lidhje... ato gabime qe personi ben jane pjese e karakterit, pra sado ai ose ajo te mundohet nuk heq dot dore, apo jane gabime spontane, te rastit, ku personi mund te kete dale edhe jashte vetes...
  ne te dyja rastet falja ka nje kufi...
  por eshte rrethane lehtesuese kur ti e kupton qe nje gabim te tille ai ose ajo e ka bere qofte pa dashje qofte ne nje moment dobesie dhe vetem kaq...
  une nuk di te them nese duhet falur ose jo, gabimet ose me keq akoma fajet duhen pare rast pas rasti, nuk mund te thuash qe une nuk fal, ose e kunderta do i falja cdo gabim...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit solitare
  solitare eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-11-06
  Postime
  4

  Kryesore

  te gabosh eshte njerezore ,te falesh eshte hyjnore.ka gabime qe falen lehte por ka dhe nga ato qe cojne ne ndarje.nese njehere mund te gabosh pa mendje thjesht per nje kaprico te momentit ,heren e dyte nesse ndodh nuk eshte me e tille.cdo gje varet nga gabimi qe ben sa i madh eshte ai do falur apo jo.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit amarildo
  amarildo eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-10-06
  Postime
  4

  Kryesore

  mendoj se disa gbime falen per hir te dashurise por nese gabimi eshte i madh si tradhetia genjeshterat e medha etj nuk falen.te pakten une nuk arrita te fal tradhetine.

 6. #6
  Minifotoja e anetarit potter
  potter eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  18-11-06
  Postime
  13
  Images
  1

  Kryesore

  Mendoj Se Duhet Te Falesh Nje Njeri Qe Gabon Pasi Te Gabosh Eshte Njerezore,por Te Falesh Eshte Hynore.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit sweet_devil
  sweet_devil eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-12-06
  Postime
  1

  Kryesore

  kush dashuron nuk ka pse te gaboje

 8. #8
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  ne fakt nuk e kuptoj cfare do te thuash ti sweet devil me ate fjali...

 9. #9
  Minifotoja e anetarit Billi_BR
  Billi_BR eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  16-01-07
  Postime
  10

  Kryesore

  Shume Gabime Te Meshkujt Qe Bejne Jane Qe:"bien Brenda Me Nje Puthje Ose Nje Pergjigje <po>. Dhe Qe I Mer E Dashura Neper Kembe Po Ranhe Brenda. Mos U Dashuroni Me Gjithe Zemer Cuna.dashurohuni Vetem Atehere Kur Duhet.

 10. #10
  Minifotoja e anetarit ardiani1
  ardiani1 eshte Jashte Linje Anetar/e Tyler Tubing Champion, Tetrollapse Lite Champion
  Reg
  08-07-06
  Lokalizimi
  Avignon-FRANCE
  Postime
  277
  Images
  5

  Kryesore

  Gabimi me i madhe eshte ne momentin kur themi PO
  e pastaj te tjerat gabime falen sepse jan me te lehta

 11. #11
  Minifotoja e anetarit editina
  editina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  17

  Kryesore

  gabojne te gjithe ata qe tradhetojne, dhe te gjithe ata qe nuk falin. sepse dashuri eshte ta pranosh partnerin ashtu sic eshte , dashuri eshte te dish te falesh, dashuri eshte enderra me e bukur e jetes. ne dashuri nuk mund te gabosh sepse zemra kurre sgabon

 12. #12
  Minifotoja e anetarit al_fr
  al_fr eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  92

  Kryesore

  Une per vete do doja te me falnin por nuk e di nese do arija te falja.

  Ne fakt gabimi kryesor qe bejme ne nje lidhje eshte i njejti qe bejme edhe ne jeten e perditeshme. Harrojm qe cdo gje eshte e perkoheshme.

 13. #13
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga editina Shikoni Postimin
  gabojne te gjithe ata qe tradhetojne, dhe te gjithe ata qe nuk falin. sepse dashuri eshte ta pranosh partnerin ashtu sic eshte , dashuri eshte te dish te falesh, dashuri eshte enderra me e bukur e jetes. ne dashuri nuk mund te gabosh sepse zemra kurre sgabon
  ti mendon se eshte normale ta falesh partnerin sa here gabon, dhe per cfaredo gjeje qe gabon? mua ky me duket abuzim.
  si u falka ashtu pa limit?
  ndoshta eshte e vertete kjo qe thua ti se dashuri eshte enderra me e bukur e jetes por dashuria nuk eshte qorre, dhe nen kete fjale te bukur partneri mund te "gaboje" sa here i do qefi se ti je e gatshme ta falesh.
  nuk e kuptoj kete llogjike

 14. #14
  Minifotoja e anetarit al_fr
  al_fr eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  92

  Kryesore

  Mbase nuk e kishte fjalen per falje te tipit:
  Ke shkuar me nje tjeter keto dite i dashur? Mire, po ta fal kete radhe po mos e bej me!


  Toleranca e tepruar con ne anarshi.

 15. #15
  Minifotoja e anetarit adrenalina
  adrenalina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-01-07
  Postime
  16

  Kryesore

  mendoj se nuk do efalja dot kurre tradhtine edhe pse e dua tmerresisht njeriun tim te zemres

  mendoj se nuk do arrija ta falja dot tradhtine edhe pse e dua tmerresisht shume njeriun tim

 16. #16
  Minifotoja e anetarit al_fr
  al_fr eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  92

  Kryesore

  Me siguri tu ka rrit shume adrenalina duke shkruajtur ato rreshta se i ke shkruar dopjo.

  Mai dire mai!

  Mendoj qe askush nuk e pranon dot tradhetine, por mos te rente ne koke qe te vesh veten ne prove.

  Mendoj qe eshte me mire qe gruaja te mos e leri burrin te tradhetoj dhe gjithashtu burri te mos e leri gruan te tradhetoj.

  Tradhetia ka nje shkak dhe shkaku duhet kapur ne kohe e duhet evituar.

 17. #17
  Minifotoja e anetarit adrenalina
  adrenalina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-01-07
  Postime
  16

  Kryesore

  une them se te gjithe bejme gabime gjate nje lidhjeje, ndoshta ne nje moment te caktuar te lidhjes vjen vetvetiu dhe ai gabim qe ne bejme.mjafton nej terheqje fizike e castit per te perfunduar ne nje flirt

  al fr avash, boll u talle, se e kam shkruar gabimisht dy here,mbase ne nenvetedije doja ta theksoja s e e besoj shume si fakt

 18. #18
  Minifotoja e anetarit al_fr
  al_fr eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  92

  Kryesore

  Ateher perderisa e kupton gabimin si dicka natyrale perse thua qe do e denoje?

  Une mendoj se njeriu duhet te dije edhe te gaboj. Ka gabime dhe gabime.

  Ps. Me fal ne qoft se te ofendova me shakan time por e kisha pa te keq. Pardon!

 19. #19
  Minifotoja e anetarit adrenalina
  adrenalina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-01-07
  Postime
  16

  Kryesore

  e kuptova qe ishte nje shaka

 20. #20
  Minifotoja e anetarit editina
  editina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  17

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga blu Shikoni Postimin
  ti mendon se eshte normale ta falesh partnerin sa here gabon, dhe per cfaredo gjeje qe gabon? mua ky me duket abuzim.
  si u falka ashtu pa limit?
  ndoshta eshte e vertete kjo qe thua ti se dashuri eshte enderra me e bukur e jetes por dashuria nuk eshte qorre, dhe nen kete fjale te bukur partneri mund te "gaboje" sa here i do qefi se ti je e gatshme ta falesh.
  nuk e kuptoj kete llogjike
  nese dashuron fal por jo pa limit ndoshta ishte gabimi im qe se kam theksuar kete por une ne lidhjen time do ti falja cdo gabim partnerit tim vec "tradhetise dhe mos respektit ndaj meje" cdo gabim tjeter do ishte i parendesishem.
  te gabosh eshte e lehte por te falesh jo. ai qe di te fale nuk eshte zemer ulet apo frikacak ai qe fal per mua eshte shpirt fisnik ,me nje bote ndienjash pa kufi....

  Citim Origjinali i Postuar nga Lami-Limited Shikoni Postimin
  Ata pershembull mashlkulli e tradheton femren me shoqen e saj dhe ajo e sheh edhe pastaj funksoinon ndarja por mund te ndodh qe nje person mund te bej diqka dhe ata per hir te dashuris athere ja falin njeri tjetrit me shpres se nuk do te bejn kurr me gabime .
  pikerisht kjo falje eshte gabimi i tyre me i madh

 21. #21
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  tani une mendoj se cdo cift ka limitet e veta dhe nje hendek ku nuk duhet e prekin, por kjo nuk eshte per te gjithe me keto limite...nuk behet fjale vetem per tradhetine, por cdo gje qe ka lidhje me tolerancen dhe harmonine ne cift. nese njeri nga partneret eshte shume zemer gjere dhe tip qe fal kollaj, lum si partneri qe e ka perkrahu... ben cti doje qefi dhe ne fund arrin tia mbushi mendjen qe ta fali....
  e mira eshte te mos luajme ne emer te dashurise

 22. #22
  Minifotoja e anetarit editina
  editina eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  25-01-07
  Postime
  17

  Kryesore

  gjitjsesi ti kurre nuk mud ta dish gabimin por nuk gabove
  ndonjehere jeta eshte krejt ndryshe nga ce ke enderruar, e fatkeqesisht ke zhgenjime qofte edhe nga vetja jote, dhe keto jan ete paevitueshme edhe pse ti mundohesh te mos ndodhin.ndonjehere nuk eshte partneri ai qe e lendon dashurine nuk je as ti ajo qe e prish ekuilibrin e lidjes tende eshte dikush tjeter nje mik ndoshta ose ne shumicen e rasteve prinderi qofshin te atij apo te asaj.edhe pse mund te duhesh shume ndonjehere nuk mjaftoj per te qene e lumtur.

 23. #23
  Minifotoja e anetarit don_albanese
  don_albanese eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  31-01-07
  Postime
  1

  Kryesore

  jet eshte ndertuar ne baze te gabimit por dhe falies,pastaj varet gabime dhe arsye tij se kemi gabim dhe faj.tradhetia per mua do te ishte faj dhe nuuk do e falia,te tjerat varen nga rrethanat.......

 24. #24
  Minifotoja e anetarit blu
  blu
  blu eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  09-10-06
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  291

  Kryesore

  une nuk mendoj qe tradhetia eshte gjeja me e tmerrshme qe mund ti ndodhi nje lidhjeje...

 25. #25
  Minifotoja e anetarit ARLED
  ARLED eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-02-07
  Postime
  86
  Images
  2

  Kryesore

  NE NJE LIDHJE SIDOMOS TEK ATO LIDHJET E REJA GABIMET JANE TE SHUMTA, POR E RENDESISHME ESHTE QE TE NJEJTIN GABIM MOS TA BESH DY HERE.

  OK, MBASE KANE VEND DHE SHPREHJET "QE NJEREZ JEMI, GABIME DO BEJME" DHE "TE GABOSH ESHTE NJEREZORE, TE FALESH ESHTE HYJNORE"

  PERSONALISHT KAM BERE GABIME NE LIDHJE, DHE ME SHUME ME KA VRARE FALJA QE KAM MARR NGA PERSONI PERBALL. OK

 26. #26
  Minifotoja e anetarit DRITn
  DRITn eshte Jashte Linje Anetar/e Stick Avalanche Champion, Squiz Extreme Champion, Population Tire Champion, The Orgasm girl Champion, Mili & Tary HG Champion, Magic Ball Champion, Flying Gonzo Champion, Crazy Coins Champion, Cat-Vac Champion, Beermat Champion, Baby Pacman Champion, Aim & Fire Champion
  Reg
  27-06-06
  Postime
  106

  Kryesore

  Mendoj se ka edhe me keq se tradhtia,psh te kruaje hunden duke te pare ne sy, te beje gjasme sikur e cove ne ekstaze,te mos dije te gatuaje me shume se dy gjelle (kjo eshte dore me nje qe e flak tutje).

Tema te ngjashme

 1. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2007, 01:11
 2. Hand - Politikanet shqiptare duhet te mesojne nga gabimet
  By Administratori in forum Arena Nderkombetare
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2007, 12:50
 3. Matura Shteterore, nuk ka penalizime per gabimet ne provim
  By Administratori in forum Shtypi i dites
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2006, 15:11
 4. Pergjigje: 39
  Postimi i Fundit: 02-10-2003, 17:57

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.