Total: (110,049) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 4 123 ... E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 132
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Icon32 A eshte e vertete, dashuria me shikim te pare ...?

  Si mendoni ju?
  A eshte e vertete dashuria me shikimin e pare,
  ndermjet dy partnereve ?
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 2. #2
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  dashuria me shikim te pare eshte semundja me e perhapur e syve "te kaluara ati qe vuan nga kjo semundje "
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ate thuaj ate:
  "te kaluar sa me shpejt, dhe mos lente gjurme prapa",
  se ato gjurmet, nuk jane te mira....
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  te them te verteten mua nuk me ka ndodhur ndonjehere!por besoj qe egziston!sepse kam nje shoqe qe dhe ajo eshte dashuruar me shikim te pare dhe ata te dy kane vite qe jane bashke,dhe poashtu jane te lumtur!!!
  pra kjo dashuri mendoj qe eshte e vertet

  gjith te mirat
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ju falenderoj per mendimet e dhena ne lidhje me kete teme...

  eshte e vertete qe kjo lloj dashuri egziston, por nuk mund qe te themi se gjithmone kurorezohet me sukses, pasi me sa kam degjuar, ne te shumten e rasteve eshte dashuri e deshtuar....
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 6. #6
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Jam dakort me ty.Te dashurosh me shikim te pare do te thote te vleresosh shume pamjen e jashtme te partnerit.Por po nuk u perputhen karakteret kjo dashuri eshte e destinuar te vdesi. Pamja duhet pasi ajo te terheq ne fillim por pastaj vlen karakteri.

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ashtu eshte ashtu, ke plotesisht te drejte, pasi njeriut nuk i duhet vetem bukuria, por edhe karakteri , se po te ishte ashtu, atehere, une nuk do te lodhesha te gjeja nje te dashur, por do te shkoja tek nje fabrike qe prodhon manikena per dyqane, dhe do te porosisje nje te tille me te gjitha tiparet qe e pelqej une...
  Apo nuk i bie keshtu o njerez?...
  Hahahaha...hahahahaaa....
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 8. #8
  Minifotoja e anetarit elfeta
  elfeta eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-10-03
  Lokalizimi
  Shqiperi
  Postime
  176

  Kryesore

  Pikes i re...

 9. #9
  Minifotoja e anetarit drago
  drago eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-11-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  585

  Kryesore

  une i shikoj direkt ne sy dhe dashurohem 2 minuta
  brus lee

 10. #10
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  ej drago ti dashurohesh me te vetem 2min apo pas 2min?
  se nuk e kuptova mire kete!
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 11. #11
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  ej dashuria me shikim te pare vdes ne shikimin e dyte eshte si puna e zjarrit me fije shkrepse si thoni ju sa rri i ndezuar pastaj sa duhet per ta fikur vec nje e fryme
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  te lumte filozofe shpjegim te bukur ke dhene .
  kurse une dua te them : duke marre shkas edhe nga filmi shqiptar "Kujtimet e vjeshtes" ku nje nje fraze kishte lidhje pak a shume me dashurine me shikim te pare. ajo fraza ishte :
  "pashe nje lule e cila u vyshk pa celur akoma"
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 13. #13
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  faleminderit per vlersimin por une nuk shoh ku dashuri me shikim te pare ketu dhe nese ka qene fraza e thot shume qare qe u vyshk pa celur
  te pershende skifteri
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 14. #14
  Minifotoja e anetarit Skifteri
  Skifteri eshte Jashte Linje Per sempre MILAN
  Reg
  27-07-03
  Lokalizimi
  Tirane
  Postime
  786

  Kryesore

  pergjumshem i ke shkruar keto rreshta, naten e mire?
  Kush mundohet qe t'i beje gropen tjetrit, te ktheje koken njehere pas dhe te shikoje qe gropa e vet ,ka kohe qe eshte e hapur.

 15. #15
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  ketej nga ne flejme ne 12 ose ne 1 me oren shqiptare skiftero megjithate gjume te embel pasi me duket se pergjumesh qenke ti
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Eshte e vertete, qe ketej nga londra, fleme gjume pak si vone, por ne te vertete, zgjohemi me heret, apo jo moj unevetvetja ?...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 17. #17
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  ashtu eshte bisha e pyllit
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Qe eshte ashtu, nuk ka as pyetja as diskutim, po cfare tju besh atyre qe s'na besojne....
  Ishte thjeshte nje shaka e vogel, mos te ofendohet njeri, ok..?
  Hahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa....
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 19. #19
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Te gjithe qenkeni jashte linje. Gjume te embel! Megjithate tani po shtoj edhe une dicka rreth kesaj teme, doshta e lexoni e me shani neser...

  Dashuria me shikim te pare eshte me e thelle, me e vertete dhe me e veshtire per tu sheruar se te gjitha menyrat e tjera te te renit ne dashuri!!!

  Me shpejtesine e shikimit, e gjithe qenia e nje individi identifikon individin tjeter plotesues, shpirtin e tij binjak. Te dy mahniten nga pamja e njeri-tjetrit (per tu perceptuar si i mahnitshem nuk eshte e domozdoshme te jeshe objektivisht "i bukur"); mrekullohen nga aroma e trupit tjeter (parfumet pengojne ose genjejne, pra demtojne!); etj., etj. Ne kete proces marrin pjese te gjitha organet e shqisave, e me shume se kaq, perceptohen edhe dimensione te tjera te pakapshme nga keto organe, por qe "ndjehen me zemer".

  Dashuria me shikim te pare eshte nje dashuri marramendese. Ne krahasim me te, format e ngadalta te te renit ne dashuri jane disi te vullnetshme.

  Per mendimin tim:
  "dashuria me shikim te pare" ka nje ndryshim shume te madh nga "pelqimi me shikim te pare" ose "terheqja seksuale me shikim te pare". Ketu njerezit ngaterrohen - edhe une jam ngaterruar. Por nje ngaterrim me shikim te pare eshte me i bukur dhe ka nje propabilitet me te larte per te qene i lumtur, sesa nje ngaterrim i ngadalte e disi i vullnetshem.

  Ju uroj dashuri me shikim te pare!
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 20. #20
  Minifotoja e anetarit blackblue4ever
  blackblue4ever eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  04-11-03
  Lokalizimi
  USA
  Postime
  886

  Kryesore

  "Unvetvetja"!

  Po mos u mezit moj goce,sepse "Skifteri" ti tha ato fjale ngaqe ti kishe bere disa gabime ne te shkruar.

  "Dajti"!

  Pjeserisht mendoj si ty....sepse besoj tek dashuria me shikim te pare...por e kam shume te veshtire te besoj se mund te quhet dashuri e VERTETE.
  Eshte e vertete qe ne dashuri me shikim te pare...njeriu dashuron pamjen...por kryesorja eshte menyre se si ai/ajo mashkull/femer e ben te ndihet.

  Nuk mund te them "Ju uroj dashuri me shikim te pare".....sepse nuk besoj ne PERJETESINE e kesaj dashurie.
  If a tear fell from my eyes each time I thought of YOU, I would have a puddle of fallen wishes......~ crazy in ~

 21. #21
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Hi black&blue4ever,

  gezohem qe beson tek dashuria me shikim te pare.

  ...
  Ti shkruan: "ne dashurine me shikim te pare...njeriu dashuron pamjen..."!
  Une mendoj qe ne rastin e dashurise me shikim te pare (jo te pelqimit me shikim te pare), dashurohet shpirti tjeter; ose per ata qe nuk besojne ne shpirte, dashurohet qenia, thelbi biologjik i personit tjeter.
  Sensoret tane biologjike punojne panderprerje, e per kete ne jemi shume rradhe te vetedijshem. Personat qe "me shikim te pare" nuk na bejne pershtypje ose na lene nje mbrese te dobet, nga pikepamja biologjike, jane me pak te pershtatshem per te qene partnere dashurie sesa personat qe na mahnisin me "shikim te pare".

  Edhe sikur te jete e sakte teza jote qe "ne dashurine me shikim te pare...njeriu dashuon pamjen", perseri dashuria me shikim te pare ka nje epersi te dukshme ndaj formave te tjera te te renit ne dashuri.
  Eshte absurde te mendohet qe nuk ekziston asnje lidhje ndermjet siperfaqes dhe thelbit te dickaje, megjithese kjo lidhje ose varesi eshte teper komplekse dhe nuk duhet interpretuar ne menyre naive-primitive si "i bukur"="i mire", "i shemtuar"="i mire" etj., etj.
  Gustoja jone e vetedijeshme per pamjen e jashtme ka nje ngarkese te theksuar sociale, e kjo mund te jete ne kundershtim te plote me guston tone te pavetedijeshme biologjike. P.sh. nga kendveshtrimi i nje burri, qofte ky objektivisht "i bukur" apo "i shemtuar": gustoja individuale e pavetedijeshme biologjike mund te shmanget shume nga ideali i sotem i bukurise; per te nje grua e shkurter, e shendoshe dhe me hunde te shtrember mund te jete shume me sensuale sesa tipat "Klaudia Schiffer". Por mendja e indoktrinuar nga dogmat shoqerore mund t'ja bllokoje atij instiktet biologjike. Ne kete rast ai nuk pelqen me ate qe eshte biologjikisht e pelqyeshme per te, por ate qe pelqejne njerezit e tjere, shoqeria ne pergjithesi. Ky eshte nje nder burimet themelore te gabimeve qe behen ne zgjedhjen e partneres ose partnerit. E ky gabim behet me i theksuar sa me shume largohemi nga "shikimi i pare", pasi ne shikimet e mevoneshme pamja eshte turbulluar nga proceset mendore, e keto bejne qe gustoja natyrale-individuale te zevendesohet nga gustoja mesatare (pra mediokre) shoqerore.

  Te uroj dashuri me shikim te pare!
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 22. #22
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  black&blu4ever
  faleminderit per sqarimin pasi une se kisha kuptuar por ama kisha kuptuar se skifterin e kishin ndimuar gabimet e mia ortografike per te dale nga situata pasi nuk kishte si te dilte ndryshe gjithsesi flm nga ana jote vecse mos u mundoni asnjehere ai ti as ai per te me korrigjuar se nuk kam kohe te qendroj mbi tastjere apo te vlersoj aq shume nje gabim ortografik pasi besoj se car shkruaj eshte mjaft e kuptueshme te pakten per ate qe i pergjigjem e qe eshte ne rrjedhen e muhabetit.

  te pershendes

  ndersa per dajtin do uroja ate dashurin e vertete me shikim te pare ne te cilen beson shume .

  dhe ndoshta pasi ta kesh provuar do te mendosh dhe flasesh ndryshe pasi asgje siperfaqsore nuk mund te zgjasi shume ja nje shprehje vulgare "te ndezesh nje leter eshte shume e lehte por sa kohe i duhet te digjet provo te ndezesh nje cope druri ajo do kohe te ndizet por ama qendron i ndezur me gjate kuptohet se as kjo e fundit perjetesisht por te pakten me shume se e para "

  ne shikimin e pare ti arrin te vrojtosh mire trupin apo format por por do verbohesh dhe nuk do shikosh me tej nuk ke kurre mundesine te njohesh nje njeri me pak ore apo dite pasi njeriu eshte ne nje proces te ndryshueshem cdo dite kjo si pasoje e faktoreve qe e rrethojne ,dhe nese e ven re ti apo cdo njeri nga ne gjen cdo dite gjera te reja ne vetvete qe nuk i ke vere re me pare atehere si mund te peretendosh ti qe kjo dashuri qe u nis nga pamja nga ai momenti kur dy te panjohur takohen te dy jane te bukur dhe terheqes ketu fillon nje situate do te thoja shume eterheqese eshte e panjohura qe ju terheq eshte bukuria trupore qe ju terheq dhe qe ju shtyn ju pakuptuar te silleni sipas idese te idealit ne mendjen e njeritjetrit ju nuk i jepni mundesine njeri tjetrit tju njohi vertete deri ketu eshte nje situat shume e bukur teper e bukur per te vazhduar perjetesisht por eshte e pamundur pasi dashuria duhet vlersuar ne momente te veshtira jo kur gjithcka shkon vaj sipas mendimit tim dashurit e verteta si thoni ju a duhet te perfundojne ne martese shume thone qe martesa eshte varri i dashuris dhe ne fakt eshte per te gjitha ato dashuri qe lindin shpejt si rrjelloje edhe do shuhen shpejt pasi nese sa kane qene te dashuruar gjithcka ka qene e bukur me deomos ska si te ndodhi ndryshe ato nuk kane halle nuk duhet te mendojne si te mbajne familje ato( femrat )nuk duhet te mendojnete ngrihen ne mengjes te gatuajne per burrin e tyre ato nuk mendojne se do te kthehen nga puna te lodhura e do tju duhet te gatuajne serisht darken te lajne enet e nje grumbull te tere me pune qe duhen bere e ne fund te ketyre te jene te lumtura per car po bejne e te mos mbajne hunde pasi gjithe keto tani i ben dikush tjeter gjithe preukopimi i tyre shte te dalin te vishen bukur te pine kafe ashtu sic ka qene edhe proukopimi im i vetem .mendimi im eshte se dashuria vjen ngadale e piqet po aq ngadale dhe eshte me e shendetshme dhe eshte me e forte per te perballuar jeten pra ti duhet te rritesh ne dashuri ta dashurosh njeriun qenjen e tij jo cformat apo cfar ka dashuro ate qe eshte me te mirat e te keqijat


  ju pershendes te gjithve dhe do ju ftoja nese keni ndonje histori te vertete dashurie e cila ka lindur me shikimin e pare dhe ka bashkuar perjetesisht keta dy njerez te na tregoni edhe ne te pakten flasim me fakte jo me hamendje

  me respekt :unevetvetja
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 23. #23
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ke plotesishte te drejte moj unevetvetja, po qe se kemi fakte
  atehere urdherono dhe paraqitini ketu, qe edhe ne te bindemi nga arsyetimet tuaja....

  Ju faleminderit...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 24. #24
  Minifotoja e anetarit blackblue4ever
  blackblue4ever eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  04-11-03
  Lokalizimi
  USA
  Postime
  886

  Kryesore

  Unvetvetja!
  Po pse e merr me kaq SERIOZITET mi goc?!!!!
  NUK te kam korrigjuar ndonjehere,dhe NUK do ta bej...ti thashe ato fjale ,thjesht per mos krijuar KEQKUPTIME ndermjet teje dhe Skifterit.

  Te pershendes edhe une.

  O DAJTI!
  Me sa shoh,ti nuk paske kuptuar pothuajse asgje nga ato qe kam shkruar.Une kam thene:
  Eshte e vertete qe ne dashuri me shikim te pare...njeriu dashuron pamjen....por KRYESORJA eshte menyra sesi ai/ajo mashkull/femer e ben te NDIHET.....dmth nuk mjafton vetem shikimi ...por duhen gjera te tjera ,SHUME TE RENDESISHME.
  Sepse nga pamja mund te pelqej 100 cuna....por me asnjerin nuk jam dashuruar me shikim te pare.
  Gjithsesi, mua NUK do me pelqente qe te dashurohesha me shikim te pare...sepse do i besoja dhe dashuroja vetem CASTIN....pa e NJOHUR partnerin....gje te cilin (njohjen dmth).... e quaj me KRYSOREN ,me THELBESOREN...pa te cilen nje dashuri me duket ABSTRAKTE....dhe SHUME JETESHKURTER.

  Megjithate,nqs ti Dajti je dashuruar me shikim te pare...te uroj SHUME SHUME SHUME SHUME FAT.

  Te pershendes edhe ty.
  If a tear fell from my eyes each time I thought of YOU, I would have a puddle of fallen wishes......~ crazy in ~

 25. #25
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Sorry unevetvetja,
  shkrimi yte eshte teper konfuz. Meqe e ke filluar me nje shprehje vulgare... po te them se ato nk mund te zevendesojne argumentat. Sidoqofte, letersia boterore eshte e mbushur me shkrime, poezi, biografi, etj., etj., te cilat i perkushtohen dashurise me shikim te pare. Kur te keme me shume kohe do te te tregoj disa, por per tani po te jap vetem nje shembull: Carl Gustav Jung, njeri nder themeluesit e psikologjise analitike eshte dashuruar me shikim te pare dhe kjo dashuri ka vazhduar gjithe jeten, megjithe mbajtjen e femijeve, gatimin dhe larjen e eneve... Ndersa shkrimet qe i perkushtohen dashurive te ngadalta, ose ne rastin me ekstrem te kesaj kategorie, dashurive me shkusi jane teper te varfera...
  Me ben pershtypje koncepti disi anakronik qe ti ke per jeten familjare kur shkruan:"femrat ... te mbajne familjet.. te gatuajne per burrin e tyre...preokupimi i tyre [pra i burrave] shte te dalin te vishen bukur te pine kafe..."!

  Me duket se nuk e ke kuptur ate, se ciles je munduar ti japesh pergjigje.

  Tung, Tung
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 26. #26
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  O black...
  ceshtja eshte qe te dashuruarit "e pamjes" kur eshte instiktive e kulluar, pra e pa ndikuar nga idealet e jashtme i ka ato gjerat SHUME TE RENDESISHME brenda. E instiktet e tua, n.q.se funksionojne, e dine me mire se mendja jote se cfare eshte shume e rendesishme per ty.

  Ti pelqen 100 cuna, por ti nuk dashuron asnje prej tyre, sepse po te ishte ndryshe do te te pelqente vetem njeri - une po flas per dashurine me shikim te pare dhe jo per pelqimin me shikim te pare!

  Eshte e cuditshme te mendosh qe dashuria per nje person, te cilin nuk e dashurove me shikim te pare por e dashurove me vone, na qenka me e forte se dashuria per nje person te cilin e dashurove me shikim te pare dhe e dashurove edhe me vone!
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 27. #27
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  More une nje gje nuk po kuptoj!
  Ju po beni shpjegime, per sa i perket dashurise me shikim te pare, apo po i beni korrigjime njeri tjetrit?

  Nuk me duket mire, kur vazhdoni keshtu, duke iu kundervene njeri tjetrit, per cdo fjale...

  Une e kuptoj, qe po talleni, por ato vizitoret qe e shfletojne kete forum, mund ta keqkuptojne....

  Ju faleminderit per mirekuptimin...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 28. #28
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Ke te drejte Bisha e Pyllit, mund te jemi me te dashur me njeri-tjetrin. Faleminderit per verejtjen.

  Te uroj dashuri me shikim te pare!
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 29. #29
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Hi unevetvetja,

  me qe e ke qejfin "me fakte e jo me hamendje" te kam gjetur nje fakt aty afer, pra qe ka ndodhur ne Londer:

  te gjitha burimet zyrtare e jozyrtare pretendojne qe dashuria ndermjet Mbretereshes Elisabeth II dhe Princit Philip eshte nje DASHURI ME SHIKIM TE PARE.
  Me i rendesishem se fakti ne vetvete eshte qendrimi i Oborrit Mbreteror: me te gjitha mjetet ata perpiqen ta propagandojne kete fakt - aresyja eshte e thjeshte, kjo eshte nje reklame shume e mire per Monarkine, pasi dashuria me shikim te pare gezon statusin me te larte!

  Tung, Tung
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 30. #30
  Minifotoja e anetarit blackblue4ever
  blackblue4ever eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  04-11-03
  Lokalizimi
  USA
  Postime
  886

  Kryesore

  Ore "Dajti"!
  Qenke rob i cuditshem ti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ti ja do na e mbushesh mendjen...ja s'ka,.por cdo njeri ka mendimet e tij,dhe nuk i ndryshon LEHTE mendja.

  "Eshte e cuditshme te mendosh qe dashuria per nje person, te cilin nuk e dashurove me shikim te pare por e dashurove me vone, na qenka me e forte se dashuria per nje person te cilin e dashurove me shikim te pare dhe e dashurove edhe me vone!"

  Kjo mu duket mua shume e CUDITSHME, PA KUPTIM !!!!!!!!!!!!!!!!!
  If a tear fell from my eyes each time I thought of YOU, I would have a puddle of fallen wishes......~ crazy in ~

 31. #31
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Gjeja me interesante, po me duket ajo dashuria e Mbretereshes ELIZABETH II me nipin e saj Princin Philip......
  Ndoshta ju duket qesharake juve, por mua me duhet qe te shkoj e te pij nje kafe, pasi mbretereshen e kam pasur shoqe te ngushte, qe prej vitesh kur s'ishim ushtare...........

  Hahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaa............. .
  more Dajti, po ku shkon mendja more, ku te shkon?!!!...

  Pershendetje nga ana ime...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 32. #32
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  te pergezoj per njohurit qe ke i dashur dajti edhe te pergezoj per faktin qe mbron idete e tuaja ***** deri ne fund
  gjithsesi jam shume e befasuar se si nje njeri i zgjuar si ti nuk e kupton car kam shkruar pasi ti je shume i zoti te kuptosh pyetjet e te e te pergjigjesh zgjuar dije eshte kenaqesi te lexosh shkrimet e tua
  pasi aty mund te shikosh shpjegime te bukura mund te mbushet mendja per dashuri me shikim te pare duke u bazuar ne supozime jozurtare


  te pershendes dajti
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 33. #33
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  O Bisha e Pyllit nga je strukur?!

  Ti qe e ke hapur kete teme duhet te keshe ndojne hall.
  Une u mundova vetem te te ndihmoj. Te thashe: "Dashuria me shikim te pare eshte me e thelle, me e vertete dhe me e veshtire per tu sheruar se te gjitha menyrat e tjera te te renit ne dashuri!!!", por ty nuk tu mbush mendja. U mundova te ta argumentoj edhe teorikisht, por ty prape nuk tu mbush mendja.
  Te dhashe edhe shembuj me psikologe dhe mbreteresha, por ty tu be mendja sallate me keq, sa ngeterrove edhe burrin e Mbretereshes me nipin e Saj. Tani po te jap edhe nje shembull tjeter, me nje shkrimtar, shkrimtar shqiptar; ndoshta i ke me perzemer shkrimtaret: Ismail Kadareja e pershkruan me kenaqesi se si e rrembeu Helen e tij, por akoma me me kenaqesi thekson faktin qe ishte DASHURI ME SHIKIM TE PARE.

  Po e provoj edhe njehere si shok, se ndoshta shembujt te ngaterrojne me keq:
  N.q.se ke ndjesine qe je i dashuruar me shikim te pare, mos ngurro... ndiq instiktet e tua...
  E me siguri, pas kesaj, ti do te kuvendosh ndryshe ne Forum!

  Tung, Tung

  kujdes me fjalorin dajti
  Modifikuar per here te fundit nga unevetvetja : 17-01-2004 ne 20:34
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 34. #34
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Mirembrema e dashur Unevetvetja,

  eshte mire qe kemi mendime te ndryshme, eshte mire qe i shkembejme ato - keshtu lind debati e ndoshta dalin ne drite edhe ane te tjera, te cilat me pare qendronin ne erresire.

  As topi me gjyle nuk ta ndryshoka mendjen: edhe kur te dhashe nje fakt, i cili shkruhet ne te gjitha librat ku pershkruhet biografia e Elisabets II, ti e quajte ate "supozim jozyrtar"! Sidoqofte ironia e shkrimit tend te fundit ne kete teme, megjithe mangesine e plote argumentative dhe ideore, eshte me e kendeshme per mua

  Ndoshta kemi mendime te ngjashme per tema te tjera...

  Te pershendes perzemersisht unevetvetja

  P.S. Meqe eshte rasti: shprehja "nuk hake pyke" ose "as topi me gjyle nuk ta ndryshoka mendjen" ka kuptimin "nuk e ndryshoke lehte mendimin"; pra fjala "pyke" ose "top" nuk ka lidhje me "*******", keshtu qe kot e ke modifikur variantin tim origjinal unevetvetja. Te pershendes me respekt
  Modifikuar per here te fundit nga Dajti : 19-01-2004 ne 16:02
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 35. #35
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Mirembrema black&blue4ever,

  nuk deshiroj te grindem me me ty. Ti ke mendimin tend une kam mendimin tim. N.q.se kemi arritur sadopak ti tregojme njeri-tjetrit edhe nje kendveshtrim te ri, atehere debati yne ka qene i frutshem; por edhe rasti i kundert nuk eshte i demshem - une e respektoj "mendimin ndryshe".

  Te pershendes perzemersisht
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

Faqja 1 nga 4 123 ... E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. eshte per te qeshur por eshte e vertete
  By blu in forum Kuriozitete
  Pergjigje: 12
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 15:30
 2. Eshte e vertete......?
  By frenci8 in forum Faqe shqiptare ne internet
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2008, 16:19
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 14:53
 4. Ska Dashuri Me Shikim Te Pare
  By sakis in forum Dashuria
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-01-2005, 14:14
 5. Pergjigje: 44
  Postimi i Fundit: 09-01-2004, 10:14

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.