Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 49
 1. #1
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Icon10 Disa poezi per ?

  Jeta ka hidherim - por ka edhe gezim...
  Qe te dyja bashke - e kane nje kuptim...
  Pra kto te dyja bashke - SJELLIN DASHURINe.
  Dhe ne k'te jete - kryesorja eshte dashuria...
  Sepse kot nuk themi - ''Mi mori mend e mia''.
  Por vetem nje, vetem nje dashuri te jep jete...
  Dhe ajo eshte - DASHURIA E VeRTETe...

  Te lutem shikom nje here ta ndjej shikimin tend...
  Te lutem me prek qe te terthqethet trupi im...
  Te lutem me shtrengo engjulli im...
  Me thua te dua ... oh shpirti im...!!!
  Kur me kishe s'me ke cmu,
  tash larggohu me s'te du..
  cka pate ne dore, sja dite vleren.
  Tash eshte vone ta kthesh te djeshmen.
  E nese mendon qe ende te du, HARRO.
  Se vec veten ki me lendu..
  Se ka kalu ajo kohe kur per ty gjithcka kam duru.
  Ka ardhe nje kohe qe s'po me bjen ndermend qe ke EKSISTU.
  Me je zemra dhe shpirti im
  pranija jote me jep gezim,
  dua te kem prane qe te me ndihmosh
  dhe jeten me mua ta kalosh,
  do te ruaj sot dhe gjithmone se ti je
  celes i dashurise tone, nese dashurija
  gjithmone do te jete, do te jem
  me e lumtura ne bote, te dua...


 2. #2
  Minifotoja e anetarit sara_ko
  sara_ko eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  17-07-07
  Postime
  4

  Kryesore

  shum te vecanta poezite urime. sara

 3. #3
  Minifotoja e anetarit LiRa21
  LiRa21 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-08-07
  Postime
  1

  Kryesore

  me ke then te dua, une te kame besu,
  pasi qe dhe fejesen, dushmen tu bera ty.
  me ke then me don me shume se une te dua ty
  por ato fjal u zhduken pasi qe u ktheva ne amerik.
  ju ktheve femres qe ke pasur dashuri me te.
  dhe e lendove zemren time, e ja humbe gjdo gje.
  tash te jame largu por zemra \ime din se si ka mbetur.
  nuk kame ndjenja me, jame e rraskapitur, mentalisht e fiziisht.
  por siq ma ke ber mu tash ty ka kthy tash ty.
  u martove pas nje muaj qi qe u ndam dhe ke femij,
  mirepo tash me lut qe te kthehem e me thu "tash do te shofesh se qfar njeri une dot jem per ty"
  "me thua qe me don dhe kurr nuk dot me harrosh,
  me thua se sun jeton pa mua"
  ke femij, ke grua si kukull, mendon se aj femij dot behet i imi, kurr...
  vazhdo jeten tende dhe lem rehat se une e ti kemi mbaruar tash.
  keshtu e ke desh, keshtu e ke, tash jeton me nje vajz qe ne shtrat te vjen gerdi me fjet.
  zemren ma ke thy ne ni miljon copa, dhe as mos mendo se ke hale shansa..
  lamtumir dhe lem rehat te lutem, se kerkimi i faljeve tua, nuk qoj me rendesi...
  ma ke djeg shpirtin dhe tash djegu ti...
  me ler rehat te lutem me ler rehat.. dhe lamtumir...

 4. #4
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Icon8

  TE DASHUROSH NJE VAJZE
  DO TE THOTE TA DUASH ME SHUME SE JETEN
  TE MOS DEGJOSH FJALET E BOTES
  POR VETEM TE VERTETEN
  TE DASHUROSH NJE VAJZE
  DO TE THOTE TA SHIKOSH NE SY
  TA DASHUROSH ME GJITHE FORCEN E MOSHES
  TE MOS KESH PER TE XHELOZI
  TE DASHUROSH NJE VAJZE
  MOS KUJTONI SE ESHTE E LEHTE
  SE ME TE DO KALONI ****A TE MADHE
  QE QUHET"JETE"...  Nje vajze e nje djale.
  Dy mendje- dy shpirta.
  Dy trupa qe duhen (Kerkohen - deshirohen).....deri kur behen nje trup i vetem....
  E rrine gjithmone te bashkuar..... askush e asgje nuk i ndan!

  E mallkoj diten qe te pash.
  E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
  E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
  E mallkoj veten qe ne ty u dashurova
  ---------------------------------------
  Nje keshille: ke kujdes.
  Nje kerkese: mos ndrysho.
  Nje deshire: mos me harro.
  Nje genjeshter: nuk te dua.
  Nje te vertete: me mungon.
  Trego tani ti cfar mendon?!
  -----------------------------------
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura


 5. #5
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Icon22

  Sa e bukur dashuria
  sa e keqe xhelozia
  sa e embel simpatia
  sa e rend qenka tradhtia
  ------------------------------------------------------------------------------


  Ku te te gjej ty?
  Mos ke ikur ne hene?
  Mos ke ikur ne diell?
  Mos te kam krijuar ne enderra?

  Mos ke gjetur nje menyre per tu bere e padukshme?
  Te me shohesh , e une mos te te shoh....
  Mos te kane bezdisur kaq shume te tjeret?
  Sa ti kesh vene vetes maske ne ffytyre?

  Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare
  dhe ma prishi gjumin?!
  Mos je ti ai shiu qe na ne mbremje gjithe naten
  e me futi ne mendime?!

  Mos je ti zemra ime qe rreh,
  mos je ti vemia qe me pret?
  (Muzg i grunjte me vetmira lulekuqesh...)

  Mos e ke emrin dashuri....
  Mos e ke emrin lumturi....
  Mos e ke emrin vetmi......

  Mos e ke emrin pritje....?!

  -----------------------------------------------------------------------------------


  Te pata thene dikur
  se rruget nje dite do ndahen
  do ndahesh dhe Ti nga Un

  Do ndahet gjithcka
  qe eshte reale ne kete bote
  do ndahet gjithcka
  qe se fshehim dot

  Si mund ta fshehim dhimbjen
  nga nje cast gezimi?
  si mund ta kuptoj un
  qe ti je i imi?

  SI mund ta fal heshtjen
  kur pas saj fshihet nje gabim
  dhe nje dite te me thuash
  nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!


  A e Dini Se Qka eshte Jeta?
  Jeta eshte mundesi, perfito nga ajo.
  Jeta eshte e bukur, adhuroje.
  Jeta eshte enderr, jetoje.
  Jeta eshte sfide, perballohu me te.
  Jeta eshte e shtrenjte, vleresoje.
  Jeta eshte pasuri, ruaje.
  Jeta eshte dashuri, shijoje.
  Jeta eshte mister, zbuloje.
  Jeta eshte dhimbje, sfidoje.
  Jeta eshte kenge, kendoje.
  Jeta eshte shume e qmuar, duaje.
  Jeta eshte fat, perfito nga ajo.
  Jeta eshte avantur, kujdesu.
  Jeta eshte tragjedi, shmangu.
  Jeta eshte lufte, mesoju edhe me te.


  1. Se paku 15 njerez ne bote ju duan ne njefare menyre.
  2. Pa ty,dikush ndoshta nuk do te mund te jetoj.
  3. cdo nate dikush mendon ne ty para se te flej.
  4. Dikush per te cilin/en ti as qe din qe ekziston,te dashuron.
  5. Kur mendon se ke bere gabim te madh,se paku dicka e mire del nga ai gabim
  6. Se paku pese njerez ne bote te duan aq shume sa qe do te jene ne gjendje te vdesin per ty.
  7. Arsyeja e vetme qe dikush do te te urrente eshte vetem e vetem se ai dikush deshiron te behet sikur ti
  8. Buzeqeshjet tua mund t'i sjellin lumturi shume njerezve tjere.
  9. Per dike ti je gjithcka ne bote.
  10. Je i/e vecante dhe nje.Kurre me nuk do te ekzistoj dikush tjeter si ti!
  nje zog ne qiell qe po flutron
  fatin tim po e kerkon
  fatin tim te pa shpres
  ku je ti mos mle te vdess

  • Ti je lule qe te takova
  • Ti je engjell qe te endrrova
  • Ti je gjithqka ne ket jet
  • Qka te shkruaj eshte e vertet!!!  Ti je lule qe te takova
  Ti je engjell qe te endrrova
  Ti je gjithqka ne ket jet
  Qka te shkruaj eshte e vertet!!!


  T e dishe te lexosh
  E shte e lehte ta kuptoshe
  D ashuria eshte pafund
  U ne te dua ty gjithkund

  Kur jam nervoz
  Asgje s'me qetson
  Vetem, nese ti e dashur
  Pran meje qendron
  Dashuri ,dashuri
  Nuk thuhet kote
  Fillon me puthje
  Mbaron me lote
  -----------------------------------------------------------------

  Dy zemra lindin
  Dy zemra qeshin
  Dy zemra qajne
  Dy zemra vdesin
  ---------------------------------------------------------
  E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
  E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
  E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
  E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
  Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj
  -----------------------------------------------------------------------------

  Ne kete nate pa gjume vetem heshtja me shoqeron ,
  humbas ne kujtimet e mia e zemra ty te kerkon ...
  Te therras ty i dashur e me pergjigjet heshtja:
  pra , shoqerohemi ne dy,
  heshtja dhe une ... vetevetja !...

  Shoh henen ne qiell dhe rrezet e saj s'i shkelqejne,
  une i luse ato qe ty te te gjejne ...
  E luse te bukuren hene nje deshire te ma plotesoje ,
  qe te dashurin tim prane t'ma dergoje ...

  Papritmas hena u zhduk humbi edhe ndricimi ,
  e une kisha harruar se po vije agimi .
  Agoi mengjesi kudo zbardhi drita ,
  me rrezet e diellit i dashur te me vije te prita!...

  Por kote te prita se ti nuk erdhe ,
  e une mbeta e vetmuar si nje zog shtegetar,
  e mbyllur ne cerdhe...
  Prape shoqeria e vjeter pritja , heshtja ...
  dhe une ... vetevetja !...
  E une serish pyes veten ne vetmi,
  valle , kur do te bashkohemi UNe dhe TI ?!...
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura


 6. #6
  Minifotoja e anetarit afka
  afka eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-07-07
  Postime
  51

  Kryesore

  PERMALLIM
  Te prita sonte si cdo nate,
  te gllaberoi dheu,
  qava nga dhembja,
  shfletoja foto albumin,
  nga letrat e derguara,
  kuptova se me ke dashur
  s`do te mundehs pa mua,
  as une pa ty,pse ike pa lamtumire,
  ma permbyse te vetmen deshire
  te te pushtoj ne perqafim,
  dallga e shpirtit tim,
  trazon imazhet e se kaluares
  kur ne perbenim kete jete
  na udhehiqnin endrat,
  notonim ne lumturi...........

  NUK E DITA
  Nuk e njoha veten,
  deri ne diten qe ti
  aktor i perkryer hyre,
  ne jeten time,ku pa pyetur,
  more rolin kryesor.
  Nuk e dita,qe une jam kjo,
  nuk njoha shume gjera,
  qe me perkisnin vetvetes.
  Nuk e dita qe zemra ime,
  kishte aftesi te
  te dashuronte marrezisht.
  Te urente,te xhelozonte,
  dhe ne te njejten kohe
  te dashuronte si e marre,
  te dashuronte,si asnje
  zemer femre deri me tash.
  Nuk e dita qe zemra do
  te me rrah vetem per dikend.
  Madje as qe e dita se
  edhe zemra mund te psheretis,
  mund te ofkelloje,
  duke e thirur emrin tend.
  Nuk e dita se mengjesi
  nen pranine tende ishte
  aq i bukur,koha ishte
  aq shume e shkurter.
  Une asnjehere me pare
  nuk e dita arsyen se
  perse jetoja,madje nuk
  e dita se jeta eshte
  kaq e bukur,por ti
  Ti me mesoveqe te gjitha.
  Nuk e dita dhe asqe
  e di se cka do
  te ndodh me ne te dy?

  NUK E DITA
  Nuk e njoha veten,
  deri ne diten qe ti
  aktor i perkryer hyre,
  ne jeten time,ku pa pyetur,
  more rolin kryesor.
  Nuk e dita,qe une jam kjo,
  nuk njoha shume gjera,
  qe me perkisnin vetvetes.
  Nuk e dita qe zemra ime,
  kishte aftesi te
  te dashuronte marrezisht.
  Te urente,te xhelozonte,
  dhe ne te njejten kohe
  te dashuronte si e marre,
  te dashuronte,si asnje
  zemer femre deri me tash.
  Nuk e dita qe zemra do
  te me rrah vetem per dikend.
  Madje as qe e dita se
  edhe zemra mund te psheretis,
  mund te ofkelloje,
  duke e thirur emrin tend.
  Nuk e dita se mengjesi
  nen pranine tende ishte
  aq i bukur,koha ishte
  aq shume e shkurter.
  Une asnjehere me pare
  nuk e dita arsyen se
  perse jetoja,madje nuk
  e dita se jeta eshte
  kaq e bukur,por ti
  Ti me mesoveqe te gjitha.
  Nuk e dita dhe asqe
  e di se cka do
  te ndodh me ne te dy?

  NUK E DITA
  Nuk e njoha veten,
  deri ne diten qe ti
  aktor i perkryer hyre,
  ne jeten time,ku pa pyetur,
  more rolin kryesor.
  Nuk e dita,qe une jam kjo,
  nuk njoha shume gjera,
  qe me perkisnin vetvetes.
  Nuk e dita qe zemra ime,
  kishte aftesi te
  te dashuronte marrezisht.
  Te urente,te xhelozonte,
  dhe ne te njejten kohe
  te dashuronte si e marre,
  te dashuronte,si asnje
  zemer femre deri me tash.
  Nuk e dita qe zemra do
  te me rrah vetem per dikend.
  Madje as qe e dita se
  edhe zemra mund te psheretis,
  mund te ofkelloje,
  duke e thirur emrin tend.
  Nuk e dita se mengjesi
  nen pranine tende ishte
  aq i bukur,koha ishte
  aq shume e shkurter.
  Une asnjehere me pare
  nuk e dita arsyen se
  perse jetoja,madje nuk
  e dita se jeta eshte
  kaq e bukur,por ti
  Ti me mesoveqe te gjitha.
  Nuk e dita dhe asqe
  e di se cka do
  te ndodh me ne te dy?

 7. #7
  Minifotoja e anetarit afka
  afka eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-07-07
  Postime
  51

  Kryesore

  [quote=afka;97471]PERMALLIM
  Te prita sonte si cdo nate,
  te gllaberoi dheu,
  qava nga dhembja,
  shfletoja foto albumin,
  nga letrat e derguara,
  kuptova se me ke dashur
  s`do te mundehs pa mua,
  as une pa ty,pse ike pa lamtumire,
  ma permbyse te vetmen deshire
  te te pushtoj ne perqafim,
  dallga e shpirtit tim,
  trazon imazhet e se kaluares
  kur ne perbenim kete jete
  na udhehiqnin endrat,
  notonim ne lumturi...........

  NUK E DITA
  Nuk e njoha veten,
  deri ne diten qe ti
  aktor i perkryer hyre,
  ne jeten time,ku pa pyetur,
  more rolin kryesor.
  Nuk e dita,qe une jam kjo,
  nuk njoha shume gjera,
  qe me perkisnin vetvetes.
  Nuk e dita qe zemra ime,
  kishte aftesi te
  te dashuronte marrezisht.
  Te urente,te xhelozonte,
  dhe ne te njejten kohe
  te dashuronte si e marre,
  te dashuronte,si asnje
  zemer femre deri me tash.
  Nuk e dita qe zemra do
  te me rrah vetem per dikend.
  Madje as qe e dita se
  edhe zemra mund te psheretis,
  mund te ofkelloje,
  duke e thirur emrin tend.
  Nuk e dita se mengjesi
  nen pranine tende ishte
  aq i bukur,koha ishte
  aq shume e shkurter.
  Une asnjehere me pare
  nuk e dita arsyen se
  perse jetoja,madje nuk
  e dita se jeta eshte
  kaq e bukur,por ti
  Ti me mesoveqe te gjitha.
  Nuk e dita dhe asqe
  e di se cka do
  te ndodh me ne te dy?

 8. #8
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore 9. #9
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Kurr Sdo Tja Fali Vetes
  Qe Se Pranova Te Verteten,
  Eshte Dashur Qe Ta Thoja,
  Te Dua Ma Shum Se Veten
  Nese Me Ty Takohem
  Me Shiko Ne Sy
  Ta Di Se Ma Ke Falur,
  Ashtu Si Ta Fala Un Ty!!

  Dashuria nuk eshte loje
  qe te tallesh e te luash
  Dhe pastaj kur do ti
  si cigare ate ta shuash
  =================================
  Thone se dashuria
  eshte pa fund,
  thone se dashuria
  si termet te tund,
  thone se dashuria
  eshte c'menduri,
  dhe kjo c'menduri
  per mua je ti
  ===========================


  me mir pa gju te isha edhe fjalen dashuri se thosha
  edhe ne jete te jetve i vetem do isha
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura


 10. #10
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  I zemeruar nis flas me vetveten,

  Nis dhe denoj pa faj jeten,

  Trishtohem ne shpirt, trishtohem thelle ne zemer,

  Merzitise mundohem ti ve nje emer.  I mbytur i teri nga heshtja,

  Me mbulon asgjesimi, kureshtja,

  Kerkoj te gjej une shfajesimin,

  Por jeta me dha pendimin.  E kerkoj tek c'do njeri,

  Ndihmen e zemerimit,

  Por askush si pergjigjet,

  Heshtjes sime dhe lendimit.  Ne brendesi kerkoj te ulerij,

  Qe te nxjerr c'fare kam brenda,

  Padrejtesite nga truri dua ti fshij,  ==================================================


 11. #11
  Minifotoja e anetarit Tironcja
  Tironcja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-09-07
  Postime
  5

  Kryesore

  Poezit i ke shum te bukura vazhdo keshtu ke talent edhe i ben me zemer gjithcka cfar shkruan e ndjen te uroj fat ,edhe fotografit i pashe shum te bukura ciao

 12. #12
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Te them!

  Nese ne faqe te shkasin lot,
  Sa lot do te derdhesh do te plakem.

  Sa here ne syte e tu te lexoj dhimbje,
  Aq plage ne shpirt do me hapen.

  Nese ne zemren tende levron pikellim
  Gjak te paster te dhuroj nga gjaku im!


  DEDIKIM


  Ndoshta nje dite do te harroj
  Pas shekuj vetmie te permalluar...
  Se ti u largove,s'te kuptoj,
  Asnjehere s'e kam pranuar.

  Se te desha dhe me doje,
  Por zemren ma ke copetuar,
  Ndoshta nje dite do te harroj,
  Pas shekuj vetmie te permalluar.

  Se jeta iken e vrapon,
  Ashtu dhe ndjenja do ndryshoje.
  Se zemra ndodh edhe gabon,
  Ndoshta nje dite do te te harroje!


  PER TY

  Per ty botes iu bera hije,
  Derisa gjumin ia zgjova.
  Derisa thelle te shihte dashuri
  Derisa jeten ta falte per ty!

  Nje tufe me yje,dhurate per ty.
  Nje pike lot ne syte e mi
  U tret dhe humbi ne kthetrat e largesise,
  Imazh' i heshur i dashurise

  Kerkoja syte dhe zemren qe ta fala ty,
  Shtegetova kudo per te gjetur qetesi.
  Fluturova ne kaltersi,por as qielli s'me joshi dot,
  Zemra jote vendi me i bukur ne bote.

  Henes iu luta per ty te ndriconte,
  Tingujt e nates te ti dedikonte.
  Melodia trimfoi deri ne pafundesi
  Dhe zemra kendoi vetem pet ty!

 13. #13
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  TE DUA NE TE GJITHA GJUHET E BOTES

  Te flisja gjuhet e botes,
  "Te dua" do te te thosha si fillim.
  Do fliste zemra ne gjuhen e vendit tim.

  E bukur Italishtja,
  "Ti amo,ti amo tanto",
  Ndosha dhe te thosha
  "Amore ti voglio accanto"

  Greku e thote bukur,
  Me ndjenje,sigurisht qe po,
  Di ta shpreh embel fjalen"Sagapo".

  Te te flisja frengjisht,
  Nuk do ishte cmenduri
  Me forcen e shpirtit te te thosha:
  "Je t'aime,mon cheri".

  Nga europianet "te dua"
  Ia vlen ta dish...
  Gjermani e thote bukur:
  "Ich liebe dich".

  Do te ta them ne anglisht...
  'Cos i know it's true,
  My little baby boy...
  I swear "I love you"!

  Te flisja gjuhet e gjithe botes
  Noshta do te te beja me shume dedikime...
  Por dedikimi me i bukur jane
  Rrahjet e zemres time!!!

 14. #14
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Dora ime sdo te ndalet
  vetem per ty do te shkruaj
  nje dite te vone do ta kuptosh
  se per ty me zemer vuaj
  Mergimtare je ne kete bote
  shum larg je pa mua
  syte per ty me pikojne lot
  mos harro kudo qe je "Te Dua"
  Te lutem kur te lexosh keto fjale
  kupto se ketu eshte nje gje e vertete
  kupto se per ty vuan shum nje djale
  qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
  Shum larg te kam me kilometra,
  Por ne zemer as me milimetra,
  Asgje nuk dua prej teje,
  Vetem te kem afer shum afer meje
  Deshiroj te shof me sy
  te mos digjem mall per ty
  sikur te isha rreze hane
  do te hy ne dhomen tende,
  vetem ta dish se sa te DUA
  sdo te jetojsh as 1 ore pa mua!
  Dashuri e vertete ishe ti per mua
  por asnjehere ne jete e shijuar
  edhe pse kurr nuk te takova
  ta dish se me zemer te kam dashurua …
  Deri kur per ty do te mendoj
  deri kur shpirti ty do te kujtoj
  deri kur une i mjeri te duroj
  deri ne fund te jetes zemra
  ty do te dashuroj…
  Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
  mos e kupto kete sikur tjeret thone
  se kur te njoha menjehere te kam deshte
  dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone  Gjendesh diku larg,
  qe as vete s'mund ta paramndoj,
  se kur do te kthehesh
  fati do ta percaktoj.

  Si mund te jetosh pa mua
  kur te mundon vetmia
  njeriu me gjysem shprese
  kur i mungon dashuria.

  Ndoshta ke gjetur dike
  per ty te mposhtur vetmine
  per te luftuar jeten
  te kujtosh dashurine.

  Te frenosh shpresen
  e nje te riu ne lulezim
  Zoti do te dhuroj
  me te madhin denim

  Ndoshta do te kthehesh
  po ku ta di i shkreti
  edhe nese vdes
  nuk behet kijameti

  Te gjitha qe i permenda
  s'jan aq me rendesi
  por desha ta sheroj
  plagen per dashuri

  ------------------------------------------------------------------------------
  Do te levdoj dashurine
  barabar me perendine,
  se dashuri e vertete,
  na mban te gjalle ne jete.

  S'e kam pare perendine,
  shoh ngahere dashunne;
  dashuria mbreteron,
  se njeriu pa te s'rron.
  Cine te besoj tanine,
  perendin' a dashurine?
  Perendi ne kete jete
  eshte dashuria vete.
  ---------------------------------------------------------

  Mbaroi drama pa kuptim
  Mbaroi loja pa fillim
  Mbaroi endrra pa fjetur
  Me mori vdekja pa vdekur
  Mori fund gjithcka per mua
  kur smunda te them se
  sa Te Dua....

  Me sy cdo lule shikoj me duar cdo lule po prek aromen e tyre po ndiej por te lulja ime nuk po te gjej. Ne kopshtin e zemres time shikova,aromen e nje lule provova. Aty mua mu shtua jeta se lulen time ...... e gjeta. Nese yjet do te kishin goje dhe te flisnin do e merrje vesh se sa te dua.por nese i shikon me vemendje do ta kuptosh se jane te skuqur sepse nuk mund te te tregojne dashurine qe kam per ty. Po te duash pyet dhe diellin qe deshi te thante lotet qe dolen per ty Pyet engjujt qe me rrine siper kokes kur jam zgjuar dhe mendoj per ty Po qe se nuk te tregojne ateherepyet zemren time qe sa here qe rreh une mendoj per ty


 15. #15
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Deshiron te me prek
  por nuk mundesh dot
  deshiron te me puth
  por ste afrohem dot
  se ike nga une
  si mace e terbuar
  ju afrove tjetrit
  mu per te me lenduar
  nuk me the as lamtumir
  se te verboj pasurija
  harrove puthjet dhe dashurin
  por do te mallokoj perendija
  do te kujtohen puthjet
  e mija plot zjarr
  kur me the te dua
  dhe per ty kam mall
  do te te kujtohen ledhatimet
  dhe prekjet pa kufi
  do te kujtohet njolla e gjakut
  dhe kur me the se i pari je ti
  por te gjitha keto
  erdhen ne perfundim
  dashuro ate tjetrin
  se tek une me
  nuk ka me kthim.?...T........? ///// ESHTE ///// NJE MALLKIM///?


  Dot nadlemi te flasim per takimin te pare
  ne kto fusha te bukura plot lule e bare.

  Dy luftra te ashpra kaplojn zemren time
  si vrull i vullkanit vlon dashuria ime.

  Keto sjan vargje as proz as poezi
  por keto jan vuajtje per dashuri.

  Bota kerkon paqe zemra kerkon ilaq
  per nje vajz qe e dua zemren po ma plas.

  Piktori ne skulptur si e ka ngjirosur
  dy zemra e nje trup nga dashuria e lulkosur

  Nje lule ne pranver vyshket nga etesia
  a thua , a ka pas mundime vall nga dashuria

  Pse sme shikon ne sy ste kam bere asgje
  por vetem me trazojn fjalet qe mi thae

  Brigjet me te larta i bashkon dashuria
  brigjet me te aferta i shkatron trathtia

  Kur lahem ne lum kur bie ne gjum
  fetyra e juaj me duket gjithkund

  Kot po defrena me shkoi mundi kot
  kur sjam me te dashuren ne hotelin Mariot.

  Me more zemren mendjen ma mashtrove
  kur buzet e tua me te embela me te miat i bashkove.

  Kur ne leter me thae i dashuri ..........
  pa durim e pres edhe nje takim.

  Me puthe aq embel me shikoje ne sy
  u ndave ne at qast me lae me lot ne sy

  Lamtumir i dashur me ty kaq e pata
  por ne zemer si t`me theri shigjeta dhe shpata.

  Ndarja eshte vdekje qe e uren perendia
  a me tregon pershtypjet qe te mbeten nga dashuria.

  Tradhtin qe e mora une qe se mendova
  prej te dashures sime ate e fitova.

  Jeta mu shkurtua qe mbeta pa dashuri
  besoj qe ti nuk ki qe bere kete tradhti

  Mendo pak e dashur por mos ke gabu
  se bashku si ishim kush ska me te pranu.

  Jeta eshte e gjate por edhe ndalohet
  pushimet per dashurin si te dashurohem.

  I endroj vuajtjet qastet qe te brengosen
  nga dashuria vjerosur ce tash po mbaron.

  Jeta eshte e gjate sa shpejt kalon
  te gjitha pershtipjet ne pleqri i endron.

  Flaka e zemres po dashja e dashuris
  me beso oj e dashur nga une ske tradhti.

  Ne zemer me mbete kujtimi i pa haruar
  fillimi i jetes dashuris kur ja filluam.

  Filluam dashurise me aq lumturi
  se besova oj e dashur se dot m`bojsh tradhti.

  Me le te pikelluar qe se haroj dot
  vajtoj te deshta mundi me shkoi kot.

  Tri vjet jane te gjata por kur pata lumturi
  me duk mua si dita dhe nata.

  Kur ne fillim thash te dashurohem
  mendova me ne fund edhe te martohem.

  Per xhdo vend qe shkoj xhdo vend qe te takoj
  menden te ti e mbaj dhe kur ste haroj.

  Te pash se pari her te shikoja ne sy
  me dhe shone te flas ,me prite me aq butine.

  Me trazove zemren shpirtin ma tumbove
  sa mir me bere qe me tradhtove.

  Sa kenaqesi ishte kur dalshim ne takim
  sherbimi me tretke kur ishim ne perqafim.

  Vetem nje disher qe une e pata
  drejten e jetes ti digjke floka.

  Ndoshta se ke plotmend per keto keshilla
  se therat e egra se s`qelin trandafila.

  Nje emer i kalter qe rjedh zemra ime
  ............. pjesa e jetes sime.

  Kur i kuptoj qastet te cilat kan kaluar
  tretem nga jeta duke menduar.

  Lekundet bota zhduket eresia
  fillova dashurine fillova lumturine.

  Gjitha keto vuajtje quhen SUZHE
  tash shenohet kot , se filloj jeta e re.

  Si lodra me del kur e ferfellon stuhia
  ashtu jane te mundeshme vuajtjet nga dashuria.

  Me plaqkite plaqkite zemren mendova se je njeri
  te prisja me gezim te bejme dashuri

  Me paraqit nje ender gjumin ma largoj
  mendova ter naten se si te dashuroj  Ke qen e re edhe me premtove
  vuajtjet mi humbe plaget mi sherove 16. #16
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  VIRUS


  -Dashuria jote...
  eshte e bukur
  e embel
  sfilitese.
  Eshte virus qe infekton...
  Gjithe qelizat mi pushton...

  Dhe une ...
  Une nuk dua te sherohem
  nuk dua mjekim
  Dua te vdes me kete virus.

 17. #17
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Poezia sheron plaget e shpirtit ushqen ndjenjen!!!!
  editorial

 18. #18
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  Po ajo eshte nje plage e embel qe ti e ke hapur vete me dashje...,prandaj une nuk dua ta mjekoj ate plage.Ok?

  * * *
  Nuk e di kush je?
  Nga ke ardhur?
  Nga c'sistem tjeter
  nga cila galaktike.
  Ti e ke misionin te paracktuar
  Te trazosh shpirtin tim perdite

 19. #19
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  mision shume i veshtire!!
  editorial

 20. #20
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  I veshtire por i embel...Dhe do te shkoja kete jashtetokesor deri ne limitet e paskajshme te galaktikes se tij...

 21. #21
  Minifotoja e anetarit hysi
  hysi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-10-07
  Postime
  10

  Kryesore

  Dashurija eshte ajo qe zemren e ben me lot e fundos por prap mund ta shpetoj dot ..

 22. #22
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Dashuria eshte nje semundje
  nga e cila sherim nuk peres
  nuk dua ta shikoj, ta puth,ta prek
  e pastaj te vdes


 23. #23
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  * * *
  Ne c'skaj te ketij qyteti
  je ne kete nate pa drita?
  Pa uje e pa zjarr?
  -Nese zerin tim
  ti e degjon...
  Te lutem ,dergome
  nje fishekzjarr!!!

 24. #24
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Icon22

  nganjehere pyes veten
  si s'kishe meshire
  pse kur me tradhtove
  e bere kete me shum deshire

  a e kupton jeten
  dhe ndenjat e zemres
  se spaska me te rende
  se tardhtia e femres

  skishte me rende ne jete
  te vuash per nje femer
  ndersa ajo tjetrin
  ta mbaje ne zemer

  tash loti im ndalet
  dhe vuajtja ime perjete
  tash une mbetem i vdekur
  trupi pushon tash qete

  me mire pranova varrin
  se tradhetine ta duroj
  me mire pranova vdekjen
  se smunda plagen ta sheroj

  edhe ne ate bote
  une ende do te vuaj
  ne shpirt e ne eshtra
  ende do te ruaj

  kujto veq nje gje
  kur te jesh ne gjum
  se e vrave zemren
  qe te deshti shum
  *
  Ne VARRIN TIM
  nuk ka gezim
  nuk ka qetesi
  ende mendoj per ty...
  Me lot , vuajtje e me kujtime
  ne shpirt e ne zemer, me lutje te
  pandale te zoti per te me marre jeten
  sepse nuk eshte lehte te perballosh
  tradhetine dhe plaget e zemres qe
  te shkakton nje vajze e pa zemer dhe
  e pandjenja, e pameshirshme , shkruaj...

  Te dua te dua
  nese nuk beson
  pyete zemren time
  ajo te tregon
  Imazhe te Ngjitura Imazhe te Ngjitura


 25. #25
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  * * *
  Nuk e di ne ju dua vertet.
  Apo eshte kjo vec dhimbshuri.
  Ju kaq befas me hyte ne jete,
  si nje rreze drite ne diten me shi.

  Nuk e di me c'emer tju quaj.
  Per nje fjale as gjumi s'me ze
  .
  Por s'kuptoj pse ne gjoksin tuaj
  kam deshire te prehem ,te fle?

 26. #26
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Mos e kerko me kot hijen e Diellit.
  E mori buzeqeshja e femijeve.
  Mos e kerko me kot hijen e Henes.
  U tret ne lotet e te dashuruarve.
  Mos e kerko me kot hijen e yjeve.
  E vodhen guret e cmuar te nje unaze.
  Mos e kerko me kot hijen e dashurise.
  E mban peng harrimi.
  Mos e kerko me kot hijen e marteses.
  E mori tej tymi i nje cigareje
  me copeza dielli,
  hene,
  yjesh
  e dashurish dredhur
  mbi letren e bardhe te nje enderrimi…

  Kam 1 Vit Qe Nuk Dal Dot
  E Semure Ndihem Tani,kam 1 Vit Qe Nuk Te Shoh
  Dhe Mendja Vec Tek Ti Me Rri.
  Ska Doktor Te Me Sheroje Dhe Kete Gje E Coj Ne Mendje,
  Por Ilaci Im Ndodhet Ne Farmacine E Zemres Tende.
  Ndaj Hapy Dyert E Farmacise Dhe Me Ler Te Hy ??
  Mos Shiko Pasurin Por Shikoi Pastertin E Zemerz /////// Ti....... ///// ...............?


 27. #27
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Icon3

  Citim Origjinali i Postuar nga shiu Shikoni Postimin
  * * *
  Nuk e di ne ju dua vertet.
  Apo eshte kjo vec dhimbshuri.
  Ju kaq befas me hyte ne jete,
  si nje rreze drite ne diten me shi.

  Nuk e di me c'emer tju quaj.
  Per nje fjale as gjumi s'me ze
  .
  Por s'kuptoj pse ne gjoksin tuaj
  kam deshire te prehem ,te fle?

  Shiu qenke vertet tmerr.
  Te tuat jane poezite?
  Shume te bukura..
  editorial

 28. #28
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  Disa po disa jo,por me shume te mijat.Flm per komlimentin" tmerr"Grazzie!!!

  Per antivirusi-n dhe ty konica meqe i pelqeve poezite e mija...

  DO TE TAKOHEMI PERSERI

  Edhe une, edhe ti
  ne dashuri do te shkojme
  secili sipas menyres
  se vet personale.
  Dhe prej atje do te kthehemi
  te lodhur
  te merzitur
  te pakenaqur.
  Prej rruges se gjate
  qe s'kishte mbarim.
  E ne rrugen e kthimit,
  do te jemi
  edhe une,edhe ti ,
  te paharruar ne harrim.
  Si dy njerez te keputur,
  qe nje veshtrimi, s'i dhane dot kuptim...

 29. #29
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Tradhtare fajtore
  s'meriton te flas
  por meriton perjete
  t'mallkoj e ne fund te vras
  si pate meshire
  nga une me u larguar
  zemren time te pa fal

  do te mallkoj per jete
  me lot te pandare ne sy
  dhe kurre s'do te harroj
  kete zeze e tradheti


 30. #30
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Citim Origjinali i Postuar nga antivirusi Shikoni Postimin
  Tradhtare fajtore

  s'meriton te flas
  por meriton perjete
  t'mallkoj e ne fund te vras
  si pate meshire
  nga une me u larguar
  zemren time te pa fal

  do te mallkoj per jete
  me lot te pandare ne sy
  dhe kurre s'do te harroj

  kete zeze e tradheti
  Nuk e di pse me kujtoi tragjedine e Shakespear-it "Othello" kjo poezia jote!!Othello mbyt Desdemonen(te shoqen)sepse mendonte se ajo e tradheton(e turperonte),por ne fund vdes dhe vet ama!!!!Te jete per te mbrojtur nderin kjo:-"meriton perjete te te mallkoj e pastaj te vras"?!Une e kuptoj qe dhimbja eshte e madhe kur ka ne mes tradheti,por po vrave tradhetaren vdis dhe vet per mendimin tim!!Vetem keshtu do arrish ta anullosh turpin e tradhetise dhe nga ana tjeter pendimin per vrajsen e dashurise.

 31. #31
  Minifotoja e anetarit pulcina
  pulcina eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  02-06-07
  Postime
  110

  Kryesore

  Shihja yjet,henen
  Diellin ne perendim.
  Shihja syte e tu
  Thelle ne shpirtin tim!

  Iceberg zemra ime
  Kur me pushtove aq fort
  Puthja jote me ngrohu
  Nje dite dimri te ftohte!

  Ndjehesha Perendesh,
  Ti Hyjni,gjithmone me shume
  Bota ndali hapin
  Ta drejtoja une!

  Rremuje planetesh
  Brenda shpirtit ne thellesi..
  Fluturoja larg Tokes,
  Larg syve te mi.

  Zemra shperthente kraharorin
  Sa here te ndiente pranine.
  Ndoshta une per ty
  Ndjeva Dashurine!

 32. #32
  Minifotoja e anetarit antivirusi
  antivirusi eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-07-07
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  124

  Kryesore

  Nese kam nje lote
  fshije ti o engjull
  nese kam pake fryme
  thithe ti o shpirt
  nese kam nje jete
  jetoje ti per mua
  cdo gje timen merre
  vec me lere te te dua....
  =======================
  NUK DUA TA DI PER KE PO MENDON
  KUR UNE KALOJ,SHTREMBUR ME VESHTRON
  C'DO GJE QE PO TE NDODH TI E MERITON
  IK ARRATISU SE TI KURR NUK ME MUNGON


 33. #33
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Per shiun---
  Komplimenti eshte pak i eger por sidoqofte eshte i "imi", une keshtu e ndjeva te ta thoja sepse nuk lexoj shpesh poezi te krijuara nga "autore te rinj", sinqerisht qe me pelqyen shume.
  per antivirusin---- them se do te bente me mire te shkruaje me pak per tradhetine, pasi pavarsisht se ti shkruan shume mire ajo eshte nje fjale qe e permbledh gjithe vemendjen dhe e le poezine tende te pa pertypur te pandijuar mire.
  Per Pulcina---- kujdes me ato planetet se do na prishesh universin...............
  editorial

 34. #34
  Minifotoja e anetarit shiu
  shiu eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  11-05-07
  Lokalizimi
  berlin
  Postime
  174
  Faqe ne Ditar
  2

  Icon18

  Po grazzie o kritik i ri?Ai epitet eshte i bukur dhe pse pak i eger.Kurse ajo qe i ke shkruar Antivirusit eshte e sakte.Une nuk e di ca te bej me me te qe ai te filloj te shkruaj gjera te bukura.Mjaft e kam keshilluar.Dhe tema e re qe ka hapur per vetmine me duket se ai po vazhdon te mendoje po njesoj dhe pas atyre qe i shkruajme ne.Prandaj te lutem ndihmoje me menyren tende.
  Dhe tani nje poezi meqe po i pelqen poezite e mija.

  PO TE SHIHNIN...

  Po te shihnin enderra te vdekurit.
  Ah po te shihnin enderra.
  Kur te vdisja
  Perjatesisht do te doja i dashur
  te shihja ditet me diell
  dhe fytyren tende te embel...

 35. #35
  Minifotoja e anetarit konica
  konica eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  30-05-03
  Lokalizimi
  tiran
  Postime
  178

  Kryesore

  Faleminderit per komplimentin, "kritik i ri", por vetem kritik nuk jam, jam thjesht lexues dhe admirues i poezise pa pretenduar, te jem kritik, thjesht keshilloj sipas menyres time ate qe me duket e gabuar.
  per mua poezia eshte nje rresht nepermjet te cilit mund te shkruash nje roman te tere.
  tek kjo poezia e fundit nuk te kuptoj pse diell dhe jo shi??
  Sa per antivirusin besoj se ndoshta e ka nga mosha.
  editorial

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Ja edhe disa poezi te miat!
  By Poeti Dhimbjes in forum Letersia
  Pergjigje: 62
  Postimi i Fundit: 23-08-2011, 13:32
 2. Disa nga librat psikologjik
  By Administratori in forum Parapsikologji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 23:20
 3. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-04-2007, 17:56
 4. Pergjigje: 17
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 13:29
 5. Disa rreziqe nga interneti !
  By Qershija in forum Networku shqiptar
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2005, 12:42

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.