Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | Regjistrohuni | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Tregoni rezultatet 1 ne 22 nga 22
 1. #1
  Minifotoja e anetarit Edra71
  Edra71 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-12-04
  Postime
  41

  Kryesore Cfare eshte dashuria?

  c'FARE ESHTE DASHURIA.

  Nje grup studiusish profesional paraqiti disa femijeve nga mosha 4 deri ne 8 vjec pyetjen: c'fare do te thote dashuri? - dhe pergjigjet ishin nga me te paimagjinueshmet ja disa prej tyre:

  1- Dashuria eshte ndjenja e pare qe ke para se te gjitha gjerat e keqija te shfaqen

  2- Kur gjyshja ime u semur me artritis dhe nuk lyento dot thonjte me manikur ; gjyshi im ja lyente gishtat dhe e ka bere kete dhe kur u semur vete me artritis, kjo eshte dashuri

  3- Kur dikush te do , forma me te cilen ky person thote emrin tend eshte ndryshe.Ti e di qe emri yt eshte i sigurt ne gojen e tij

  4- Dashuri eshte kur dikush te lendon , merzitesh shume por nuk i bertet sepse e di qe kjo do demtonte ndjenjat e tij

  5- Dashuria eshte ajo qe te ben te qeshesh kur je i(e) lodhur

  6- Dashuria eshte kur mamaja ime ben kafene per babin dhe ajo e provon pak ne fillim para se t'ja japi babit per te qene e sigurt qe eshte bere mire.

  7- Dashuri eshte kur i thua nje djali qe te pelqen kemisha e tij dhe ai e perdor cdo dite.

  8- Mamaja ime me do me shume se kushdo , asnjehere nuk do shikosh asnje qe te te puthi neteve para se te flesh

  9- Dashuri eshte kur mami i jep racionin e mishit me te madh babit.

  10- Dashuri eshte kur mami e shikon babin gjithe djerse dhe qe vjen ere te keqe dhe prape i thote qe eshte me i bukur se Robert Redford

  11- Dashuri eshte kur qenushi jot te lepin fytyren dhe pse e ke lene vetem gjithe diten

  12- Une e di qe motra e madhe me do se me jep te gjitha rrobat e saja dhe ajo pastaj detyrohet te bleje te reja.

  13- Dikush nuk duhet te thote "Te dua" kur ne realitet nuk eshte ashtu .... por nqse me te vertete do dike duhet ti thuash "Te dua" sepse mund te ndodh qe ai person ta kete harruar.

  14- Dashuri eshte kur ti je ne kinema me dike dhe ti ha patatinat e tij dhe ai nuk mendon qe ai duhet te haje patatinat e tua.

  Jepni dhe ju mendimin tuaj si e mendoni - cfare eshte dashuria per ju.

  P.S Studimi eshte i vertete.
  ?ndërrova që zjarri ngrinte,që bora digjte dhe për të ëndërruar të pamundurën, ëndërrova që ti më doje!

 2. #2
  Minifotoja e anetarit Edra71
  Edra71 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-12-04
  Postime
  41

  Kryesore

  Asnje nuk ka ide se c'eshte dashuria ?
  Me duket se nuk dashuroni.
  ?ndërrova që zjarri ngrinte,që bora digjte dhe për të ëndërruar të pamundurën, ëndërrova që ti më doje!

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Fab
  Fab
  Fab eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  22-12-04
  Lokalizimi
  Angli, Uk.
  Postime
  13
  Images
  1

  Kryesore

  The most beautiful thing in the life is to love and be loved in return.

 4. #4
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore

  E pra,ja pra,kshu pra lol
  Dashuria eshte ndjenja qe mban gjalle,qe jep energji,qe jep here here edhe vuajtje.
  Per tu pergjigjur se c'eshte dashuria i bie te pershkruash se c'eshte jeta ashtu si jeta pa dashuri eshte nje jete e shkuar dem.
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 5. #5
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore

  Po te flisja gjuhet e gjithe botes dhe te engjejve,dhe te mos kisha dashuri,do te behesha si bronx qe kumbon ose si cimbali qe tingellon.
  Edhe sikur te kisha dhuntine e profecise,edhe te dija te gjitha misteret dhe mbare shkencen dhe te kisha gjithe besimin sa te luaja nga vendi malet,por te mos kisha dashuri,nuk jam asgje.
  Edhe sikur te ndaja gjithe pasurite e mia per te ushqyer te varferit dhe ta jepja trupin tim qe te digjej,e te mos kisha dashuri,nuk do te me vlente asgje!
  Dashuria eshte e durueshme;plot miresi;dashuria nuk ka smire,nuk ve ne dukje,nuk krekoset.
  Nuk sillet ne menyre te pahijshme,nuk kerkon te sajat,nuk pezmatohet,nuk dyshon per keq;
  nuk gezohet per padrejtesine,por gezohet me te verteten.
  I duron te gjitha,i beson te gjitha,i shpreson te gjitha,e mban cdo gje.
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 6. #6
  Minifotoja e anetarit epadukshme
  epadukshme eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-12-04
  Postime
  17

  Icon25

  Metevertet skam čka te shtoj....kur DANIEL00 e ka prezentuar DASHURIN shum shum bukur.Po dike shum per dashurin ore......

 7. #7
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore

  Nuk dua te mbaj merita qe nuk me takojne,prandaj po sqaroj qe keto jane vargje nga Bibla (konkretisht korintasve 1:13)
  Pershendetje
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 8. #8
  Minifotoja e anetarit daniel00
  daniel00 eshte Jashte Linje Anetar/e Tetris Champion, Yeti Sports 1.5 Champion, 3D SuperBall Champion, Terror Tubby Champion, Super Fishing Champion, Snowboard Champion, Snorkel Champion, Skeet Shoot Champion, Rotation Champion, Roach Kill Champion, Quick Draw Champion, Penguin Toss Champion, Pencak Silat 2 Champion, Ninja Turtles 1 Champion, Missle Attack Champion, Mini Pool 2 Champion, Mili & Tary Snow Champion, Mice 2 Champion, Mars Massacre Champion, Majestic Champion, Lunar Mouse Champion, Assramistan Assault Champion, Kitten Shooting Champion, KF 9000 Champion, Jason's Pong Champion, Innate Girls Champion, I Hate Spiders Champion, Girl Power Champion, Gary Golf Champion, Funky Pong Champion, Fly Shoot Champion, Fish Hunter 2 Champion, Fire at Will Champion, DTunnel 3D Champion, Dr Strangegutt Champion, Disc Dash Champion, Cue Shoot Champion, Crazy Coffer Champion, Employer Slap Champion, City Hunter Champion, Circus Targets Champion, Chicken Attack Champion, Caterpiller Smash Champion, Carmageddon Champion, Cannon Commander Champion, Where is the ball Champion, Bomb Blast Champion, Boat Hunt Champion, Bean Hunter Champion, Badgers Basketball Champion, Bat Punch Champion, Basketbots Champion, Balloony Champion, Balloon Shooter Champion, Archery Champion, Apple Shoot Champion, Apple Season Champion, Ants Champion, Alien Terminator Champion
  Reg
  21-10-03
  Lokalizimi
  belgjik
  Postime
  424

  Kryesore Kjo dashuri

  Kjo dashuri
  Kaq e furishme
  Kaq delikate
  Kaq e ndjeshme
  Kaq e deshperuar.
  Kjo dashuri
  E bukur si dita
  Dhe e keqe si moti
  Kur moti eshte i keq
  Kjo dashuri kaq e vertete
  Kjo dashuri kaq e bukur
  Kaq e lumtur
  Kaq e gezuar
  Dhe kaq zhgenjyese
  Duke u dridhur prej frikes si nje femije ne erresire
  Dhe kaq i sigurt ne vetevete
  Si nje njeri i qete ne mes te nates
  Kjo dashuri qe i friksonte te tjeret
  Qe i bente te flisnin
  Qe i bente te zbeheshin
  Kjo dashuri e pergjuar
  Sepse ne e pergjojme
  E ndjekur e plagosur e shkelur e mbaruar e mohuar e harruar
  Sepse ne e kemi ndjekur plagosur shkelur mbaruar mohuar harruar
  Kjo dashuri eshte e plote
  Kaq e gjalle akoma
  Dhe e gjitha rrezatuese
  Eshte e imja
  Eshte e jotja
  Ajo qe ka qene
  Kjo gje gjithmone e re
  Dhe qe nuk ka ndryshuar
  Aq e vertete sa nje bime
  Aq e dridhshme sa nje zog
  Aq e ngrohte aq e gjalle sa vera
  Ne mundemi qe te dy
  Te shkojme e te vijme
  Ne mund te harrojme
  E me pas te fleme
  Te zgjohemi te vuajme te plakemi
  Te fleme prape
  Te enderrojme vdekjen
  Te na dale gjumi buzeqeshje dhe qeshje
  Te perterihemi rinohemi
  Dashuria ngelet atje
  Kokeforte si mushka
  E gjalle si deshira
  E pashpirt si kujtesa
  E trashe si pendimet
  E dhembshur si kujtimet
  E ftohte si mermeri
  E bukur si dita
  Delikate si nje femije
  Na veshtron buzagaz
  Dhe na flet pa u kuptuar
  Dhe une e degjoj duke u dridhur
  Dhe therras
  Therras per ty
  Therras per mua
  Te pergjerohem
  Per ty per mua dhe per te gjithe ata qe duhen
  Dhe qe jane dashur
  Po une i therras
  Per ty per mua dhe per te gjithe te tjeret
  Qe nuk i njoh
  Qendro atje
  Atje ku je
  Atje ku ishe me pare
  Qendro
  Mos leviz
  Mos ik
  Ne qe jemi dashur
  Ne te kemi harruar
  Ti mos na harro
  Ne kemi vetem ty mbi toke
  Mos na ler te behemi te ftohte
  Shume me larg gjithmone
  Dhe kudo
  Na jep nje shenje jete
  Shume me vone ne nje shteg pylli
  Ne pyllin e kujteses
  Shfaqu papritmas
  Na zgjat doren
  Dhe na shpeto


  (Nuk eshte e imja)
  E pamundur ta kerkosh duke u
  menduar,e pamundur ta gjesh pa u
  menduar.

 9. #9
  Minifotoja e anetarit Edra71
  Edra71 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-12-04
  Postime
  41

  Kryesore

  Danieli dhe pse nuk jane te tuat shkrimet prape ti qe i shkruan besoj se ndjehesh brenda vetes i tille. Mua me pelqyen shume.
  ?ndërrova që zjarri ngrinte,që bora digjte dhe për të ëndërruar të pamundurën, ëndërrova që ti më doje!

 10. #10
  Minifotoja e anetarit sanboys
  sanboys eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-08-04
  Postime
  41

  Kryesore

  pershendetje.Teme shume e bukur dhe shume e perhapur.

  Dashuria per mua eshte te gjitha ato qe shkruhen me siper, kush e ka provuar e di tamam brenda vetes se tij se cfare do te thote.Eshte me te vertete e mrekullueshme.Te rremben ngadale ngadale dhe nuk te leshon.
  Per mua dashuria eshte kur njeriun qe dashuron edhe pse ndonjehere te thote ndonje fjale qe te te merzise di vazhdon ta duash edhe me shume.
  Cuna e goca dashuroni sa me teper se keto jane vitet me te bukura ne jete.
  Gjithe te mirat.

 11. #11
  Minifotoja e anetarit besimi_ch
  besimi_ch eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  16-01-07
  Postime
  6

  Kryesore

  dashuria eshte nje semmundje qe vetem vdekja mund ta sheron plotesisht

 12. #12
  Minifotoja e anetarit Billi_BR
  Billi_BR eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  16-01-07
  Postime
  10

  Kryesore

  DASHURIA PER ATA QE NUK E DINE SE CDO TE THOTE ESHTE:
  KUR ZEMRA REH VERTET KUR SHIKON FYTYREN E NJE DJALI APO FEMRE,
  PRA DASHURIA E VERTET ESHTE:"RAHJA E ZEMRES PER NJE PERSON"

 13. #13
  Minifotoja e anetarit jurgen_BR
  jurgen_BR eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  18-02-07
  Postime
  16

  Icon22

  dashuria per te dashuruarit eshte gjithe bota

 14. #14
  Minifotoja e anetarit ZaVraKja
  ZaVraKja eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  29-11-06
  Lokalizimi
  CH/KuMaNoVa
  Postime
  36
  Images
  1

  Kryesore

  Dashuria esht nje gje qe mundesh qysh dush me pershkru por duhesh me ja than edhe fjalen te du :p
  »¦« Ðâšhûrïâ ?šh? šï ñjè ?âkû£?è? Tè gjï?h þrâñóhèñ ?ór R⣣ Ðï?£ómóhèñ »¦«

 15. #15
  Minifotoja e anetarit oliana
  oliana eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  05-06-08
  Postime
  66
  Images
  1

  Kryesore

  Dashuria!

  Na ishte njehere nje ishull, ku te gjithe llojet e ndjenjave jetonin atje. Fati, Pikellimi, Dituria dhe te gjithe te tjerat, natyrisht edhe dashuria.

  Nje dite pasi tere ndjenjat moren vesh se ishulli do shkatrohet, benin plane si te
  largohen nga ky vend i izoluar. Keshtu qe ndertuan anijet, per te braktisur ishullin e konsumuar. Vetem Dashuria deshte qe deri ne momentin e fundit te qendroje.

  Ndejti ne ishull deri sa filloj te fundoset dhe keshtu ishte e detyruar te kerkoje ndihmen.

  Pasuria ishte aty afer me nje anije luksoze. Dashuria pyeti ate: "Pasuri, mundesh ti te me ndihmosh? - Jo, se une kam shume para dhe flori ne anijen time, per ty nuk ka vend.

  Me pas Dashuria pyeti Mendjemadhesine per ndihme, kjo gjithashtu me barken e saj ndryshe prej te tjerave, por te njejte ju pergjigj: "Une nuk mundem t'ju ndihmoj, ti je e tera qull dhe do me felliqesh tere anijen!"

  Me pas dashuria pyeti Pikellimin qe ndodhej aty prane: "Pikellim, me lejo te vij me ty. -Ohh... Dashuri une jam Pikellimi, me mire eshte te rij vetem."

  Fati poashtu ndodhej ne ralle per te ikur. Por ai ishte shummeee me fat, qe Dashuria nuk e pa gjate kerkimit.

  Dhe papritur Dashuria degjoj nje ze: "Eja, eja, une do te ju marr!" Ishte nje plak i vjeter, nga zeri.

  Dashuria ishte shume me fat, e kenaqur, qe ajo gjeti nje strehim.

  Qe te dy shpetuan me veshtiresi duke ndejtur ne nje anije te prishur, por shpetimtari ishte larguar pa e verejtur Dashuria. Dashuria deshte t'ia shperblen borxhin qe ja kishte, por ja kishte ikur me.

  Ajo pyeti me pas Diturine: "Kush me ka ndihmuar mua, kush me shpetoi mua?" "Ajo ishte Koha" - ju pergjigj Dituria.

  "Koha!?!" pyeti Dashuria, "por pse mua me ka shpetuar Koha?"

  Dituria buzeqeshte dhe ne menyre sekrete ju pergjigj Dashurise:

  "Se vetem Koha mund te kuptoje, se sa e rendesishme eshte Dashuria ne jete!"........

 16. #16
  Minifotoja e anetarit IDEAL-BOY
  IDEAL-BOY eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  28-08-08
  Postime
  26

  Kryesore

  cf eshte dashurija pyetje interesante... hmmmmmmmmmmmm
  dashurija eshte ndjenj pasjon qe te pushton shpirtin po dashur e vertet nuk egziston
  shum fjale magjike shkruhen romane poezi po dashuri ne te verte 100% nuk egziston
  te tjera vajza duam te tjera na duan me te tjera perfundojm

 17. #17
  Minifotoja e anetarit orjana
  orjana eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  04-11-08
  Lokalizimi
  tirane
  Postime
  9
  Faqe ne Ditar
  1

  Kryesore

  Thone qe njeriu pa dashuri si kufome qe shkon me leje.Dashuria eshte ajo qe na jep ajer dhe arsye per te jetuar prej saj zgjohemi ne mengjes dhe kuptojme se duhet te luftojme dhe sot.Ajo eshte gjeja me e paster edhe tek njeriu me i piset eshte tingulli qe te zgjon ne momentin kur bota te ka harruar dhe qe te dhuron besim kur je i pashprese.Eshte flladi pranveror qe te ledhaton ne mes te dimrit dmth thesari i shpirtit.

 18. #18
  Minifotoja e anetarit ARLED
  ARLED eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  09-02-07
  Postime
  86
  Images
  2

  Kryesore

  BASHKOHEM ME MENDIMIN E "IDEAL-BOY"
  TE GJITHA THENIET E BOTES I DIME, MENDOJME SE DASHUROJME, POR NE VETVETE GEZOJME DISA MOMENTE TE VOGLA TE JETES SONE..........
  TE GJITHE THEMI QE "DASHURIA ESHTE NDJENJA ME E LARTE E QENIES NJEREZORE....." .
  PO A ESHTE VERTETE ASHTU.....??

  MENDONI PAK ME THELLE DHE BEHUNI ME REALIST..............(jo per adoleshentet, se punojne te tjeret per ta......)

 19. #19
  Minifotoja e anetarit chorrka
  chorrka eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  07-11-08
  Postime
  9
  Faqe ne Ditar
  1

  Icon7 :d

  ..Mendoi se eshte :: Semundieeee

 20. #20
  Minifotoja e anetarit UJKU1
  UJKU1 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-11-08
  Postime
  2

  Icon3 per dashurine

  Nqs do te dish se cfare eshte dashuri provoje..............
  por te them nje gje te vetme:
  kur mos dashuro vete por leri te tjeret te te dashurojne sepse aq sa do te dasshuroshe aq dhe do te lendohesh...............................
  eshet si nje peshore ne ekuiliber......................

 21. #21
  Minifotoja e anetarit kacaba
  kacaba eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-08-10
  Postime
  6

  Kryesore kacaba>>dashuria

  Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
  dashuria s'eshte egoiste
  menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
  Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
  Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
  Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
  Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
  Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

 22. #22
  Minifotoja e anetarit kacaba
  kacaba eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  26-08-10
  Postime
  6

  Kryesore

  dashurin nuk mund ta provoj askush kur te deshiroj ajo vjen nga se presim hiq
  kur nuk e don vetveten mos prit te te doj ty dikush
  duaje vetveten qe te te do ty dikush

Tema te ngjashme

 1. Cfare eshte dashuria per ty?
  By kacaba in forum Dashuria
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 10:31
 2. Qfar eshte dashuria???
  By libona in forum Dashuria
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2008, 21:48
 3. Cfare eshte????
  By shiu in forum Dashuria
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2008, 04:39
 4. C'eshte per ju dashuria?
  By queen1 in forum Dashuria
  Pergjigje: 75
  Postimi i Fundit: 09-02-2007, 14:24
 5. Dashuria Eshte Vet Jeta!
  By lulegjaku in forum Dashuria
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2004, 10:57

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.