Total: (110,051) Pershendetje Vizitor | | Ndihme | Na Shkruani
Parajsa.com Forumi
... komuniteti i shqiptareve

Kendi i Reklamave


Faqja 1 nga 3 123 E FunditE Fundit
Tregoni rezultatet 1 ne 35 nga 76
 1. #1
  Minifotoja e anetarit queen1
  queen1 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-04
  Lokalizimi
  NY
  Postime
  93

  Icon38 C'eshte per ju dashuria?

  Por mua eshte gjeja me e bukura ne jete, sepse ajo te disponon te gezon, te bene madheshtore, te ndihesh e mire e bukur e dashur, etj.

 2. #2
  Minifotoja e anetarit sweet_alb_girl
  sweet_alb_girl eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  03-01-04
  Lokalizimi
  Belgium
  Postime
  191

  Kryesore

  cfar eshte dashuria? hhmmmmm
  un po ta tham shkurt e shqip "GJITHCKA"
  Je zit in een droom wereld,
  maar eigenlijk is de realiteit... !

 3. #3
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Pershendetje Queen1, pershendetje Sweet_alb_girl.

  Komplimentet e mija Queen1! Pyetja jote perben thelbin e te gjitha themave te hapura nen rubriken "Dashuria" te Parajses.

  c'eSHTe DASHURIA?
  ...

  Per mua "Dashuria" eshte tema me e rendesishme, me terheqese dhe me misterioze e jetes... Por c'eshte pra dashuria?!
  Ne te gjithe kemi njefare ideje subjektive per dashurine. Por deri me sot askush nuk ka mundur ta pershkruaj me fjale, ne menyre te plote, thelbin e saj. Megjithate mendje te ndritura jane munduar ta perkufizojne ate. Me poshte po shkruaj 7 perkufizime te dashurise. cmendoni ju rreth tyre? Me intereson shume mendimi juaj.

  (1) Dashuria eshte kenaqesia qe dy njerez gjejne tek njeri-tjetri (Friedrich Nietzsche).

  (2) Dashuria eshte vuajtje, mungesa e dashurise eshte vdekje (Maria von Ebner-Eschenbach).

  (3) Perjetimet e nje cifti quhen dashuri (James Thurber).

  (4) Dashuria eshte aftesia e mrekullueshme per te pare tek nje njeri ate qe ai nuk eshte (Honnelore Schroth).

  (5) Dashuria eshte deshira per te marre dashuri (Jean Giraudoux).

  Dashuria eshte nje semundje qe mund te sherohet vetem nepermjet marteses (Georg Christoph Lichtenberg).

  (7) Jo mungesa e dashurise por mungesa e te qenit edhe shoke, eshte shkaku i cifteve te palumtura (Friedrich Nietzsche).
  Modifikuar per here te fundit nga Dajti : 20-01-2004 ne 00:00
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 4. #4
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Per mua dashuria eshte ushqim per jeten e njeriut...

  Nuk e kam kuptimin qe po nuk e pate kete ushqim, do te vdesesh, por eshte nje ushqim shume i mire, i cili permban shume vitamina e proteina, per jeten...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 5. #5
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Hi Bisha e Pyllit

  Ushqim?! Pse jo, vetem qe nuk eshte per tu ngrene, por per tu ndjere.

  Ti thua "po nuk e pate nuk vdes"- kjo varet nga koncepti qe ti ke per dashurine. N.q.se ti ke parasyshe vetem dashurine sensuale eshte e vertete nuk vdes - mund te besh dashuri edhe me veten!
  Por dashuria mund te shikohet edhe me gjere, p.sh. dashuria prinderore, shoqerore etj. etj. Une mendoj qe asnje njeri nuk mund te mbijetoje per nje kohe te gjate n.q.se nuk perjeton asnje lloj dashurie!
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 6. #6
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ke te drejte ti dajti, qe po qe se per nje kohe te gjate nuk perjeton asnje lloj dashuri vdes, por une nuk e kisha fjalen per te gjitha llojet e dashurise, por kam shpjeguar vetem per nje lloj te dashurise, per ate te partneritme partneren...

  Persa u perket atyre te tjerava, une jam plotesisht dakorte me mendimin tend...

  Ok, dajti?

  Te uroj gjithe te mirat ne jete...tung tung...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 7. #7
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Faleminderit Bisha e Pyllit. Edhe une te uroj gjithe te mirat.
  Pac shendet dhe fat...
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 8. #8
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Gjithashtu, edhe une te uroj ty gjithe te mirat,
  dhe ia kalofsh mire...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 9. #9
  Minifotoja e anetarit queen1
  queen1 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-04
  Lokalizimi
  NY
  Postime
  93

  Kryesore

  Origjinali i postuar nga Dajti
  Pershendetje Queen1, pershendetje Sweet_alb_girl.

  Komplimentet e mija Queen1! Pyetja jote perben thelbin e te gjitha themave te hapura nen rubriken "Dashuria" te Parajses.

  c'eSHTe DASHURIA?
  ...

  Per mua "Dashuria" eshte tema me e rendesishme, me terheqese dhe me misterioze e jetes... Por c'eshte pra dashuria?!
  Ne te gjithe kemi njefare ideje subjektive per dashurine. Por deri me sot askush nuk ka mundur ta pershkruaj me fjale, ne menyre te plote, thelbin e saj. Megjithate mendje te ndritura jane munduar ta perkufizojne ate. Me poshte po shkruaj 7 perkufizime te dashurise. cmendoni ju rreth tyre? Me intereson shume mendimi juaj.

  (1) Dashuria eshte kenaqesia qe dy njerez gjejne tek njeri-tjetri (Friedrich Nietzsche).

  (2) Dashuria eshte vuajtje, mungesa e dashurise eshte vdekje (Maria von Ebner-Eschenbach).

  (3) Perjetimet e nje cifti quhen dashuri (James Thurber).

  (4) Dashuria eshte aftesia e mrekullueshme per te pare tek nje njeri ate qe ai nuk eshte (Honnelore Schroth).

  (5) Dashuria eshte deshira per te marre dashuri (Jean Giraudoux).

  Dashuria eshte nje semundje qe mund te sherohet vetem nepermjet marteses (Georg Christoph Lichtenberg).

  (7) Jo mungesa e dashurise por mungesa e te qenit edhe shoke, eshte shkaku i cifteve te palumtura (Friedrich Nietzsche).
  OK Dajti ja pra mendimin tim
  (1) Po faktikishte eshte nje kenaqesi, momentet kur jan bashke, edhe pastaj kur nuk jam edhe tere kohen mendojne per njeri tjetrin
  (2) Dashuria nuk eshte vuajtje nese edhe personi qe e dashuro ti te dashuron edhe ai ty, e mungesa e dashuris nuk eshte vdekje nese nuk dashuron askend
  (3) Jo perjetimet e nje qifti nuk quhen dashuri sepse sepse ti mund te beshe gjera te ndryshme me nje person por te mos jete dashuri, nuk jeni te dashuruar ne njeri tjetrin fare eshte vetem nje aventur
  (4) Po eshte aftesi e mrekullueshme per te pare tek nje njeri tjeter ate qe nuk eshte sepse kur e dashuron ai eshte me i miri, dhe si ai nuk ka
  (5) Normal qe kur e dashuron nje person ke deshtir qe edhe ai person te te dashuron ty
  simbas kesaj te gjashtes dashurohesh e kur te martohesh me ate person dashuria fiket, jo jo aspak nuk pajtohem se une ende e dashuroj burrin tim bile ndoshta edhe me shume se me pare, keshtu qe dashuria nuk sherohet
  (7) po nese te dashurin tend nuk e ke edhe shok,por vetem ta themi "Dashnor" ateher nuk mendoj se eshte dashuri

  Shpresoj Dajti qe je i kenaqur me pergjigjet e mia

  Ju pershendes te gjitheve

 10. #10
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Shume faleminderit per pergjigjet qeen1. Jam shume i kenaqur me pergjigjet e tua.

  Uroj te jeshe gjithmone e lumtur me dashurine tende!
  Tung... Tung...
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 11. #11
  Minifotoja e anetarit unevetvetja
  unevetvetja eshte Jashte Linje Anetare Nderi
  Reg
  14-09-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  1,822

  Kryesore

  edhe per mua dashuria eshte "gjithcka "
  gjithcka qe te ndodh e ka nje arsye

 12. #12
  Minifotoja e anetarit drago
  drago eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-11-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  585

  Kryesore

  dashuria per mua jane femrat e bukura si rezistij dot
  brus lee

 13. #13
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Une te rekomandoj qe te hashe sa me shume kripe, me qellim qe te forcohet zemra, dhe te mundesh tju rezistosh vajzave te bukura...

  Mos kujto se po tallem une ore, se e kam bere prove vete une, nadj te them edhe ty...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 14. #14
  Minifotoja e anetarit drago
  drago eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-11-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  585

  Kryesore

  sot per shembull sapo pashe nje nuk me zinte vendi i shkoja vetem rrotul vetem se kisha provim se leshoja me( ketu ne trieste pak jane supervajzat dhe kur i shof me vlon gjaku, me mungon shume tirana)
  brus lee

 15. #15
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ehhh, ore Drago, ta besoj hallin qe ke, se e kam edhe une ketu ne Londer, dhe nuk kam lene doktor, hoxhe e prift pa shkuar, dhe prape asgje nuk me kane bere !!!...

  Uroj qe te kaloje, me te veten, pasi edhe mua me kalimin e kohes, mu shua, por gjithsesi, ti provoje njehere kripen, se do te te beje shume mire...

  Gjithe te mirat, Drago...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 16. #16
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Hallall cuna, hallall

  femnat e bukra.... me kryp...

  Munou me e lepi i jer o drago, munou mi i qit krypen e vet...
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 17. #17
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  E po ca te bejme tani?!

  Popuppli thote, se kur te te vine problemet, me mire hapu deren, se ato futen edhe nga dritaret...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

 18. #18
  Minifotoja e anetarit Cancer
  Cancer eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  24-04-03
  Postime
  7

  Kryesore

  Atehere Almitra tha: na fol per dashurine. Pastaj ai ngriti koken dhe shikoi popullin, dhe nje qetesi e thelle zbriti mbi te. Dhe me ze te lart ai tha: Kur dashuria t`ju therase ndiqeni. Edhe pse rruget e saj mund te jene te rrepirre dhe te rrezikshme. Dhe kur krahet e saj t`jurrethojne, harrohjuni pas saj. Edhe pse shpata e saj e fshehur pas pendeve mund t`ju plagose. Dhe kur ajo t`ju flase besojini. Edhe pse zeri i saj mund te thyej enderat tuaja ashtu si era e veriut shkateron kopshtin tuaj. Sepse dashuria ashtu si ju kurrorezon, ashtu ju kryqeson. eshte gati, si t`ju beje te lulezoni, ashtu t`ju cungoje. Ajo ngritet deri ne maje per te perkedhelur deget me te brishta qe dridhen ne diell. E do te zbres deri ne renjet tuaja per t`i shkundur atje ku jane me te lidhura me token. Si duaj gruri ju mbledhe rreth vetes. Ju shkund pee t`ju bere te lire. Ju si per t`ju cliruar nga mbetjet. Ju bluan deri ne bardhesine me te plote. Ju brumon deri sa te beheni te perkulshem dhe ne fund ju beson zjarrit te shenjte qe te beheni buke e shenjte per tryezen e Zotit.
  Te gjitha keto gjera do te dije te beje dashuria per ju ne menyre qe te mund te njihni sekretet e zemres suaj, dhe me kete njohje t`ju beje pjese te zemres se Jetes. Por ne qofte se me friken tuaj do te kerkoni nga dashuria paqe dhe kenaqesi, atehere me mire per ju do te ishte te mbuloni lakuriqsine tuaj dhe te dilni jashte nga lemi i dashurise.
  Ne boten pa stine do te qeshni, por jo me gjithe buzeqeshjen tuaj; dhe do te qani, por jo me gjith lotet... Dashuria nuk dhuron tjetger pervec vetes, dhe asgje nuk ju jep pervec se nga vetvetja. Kur dashuron nuk duhet te thoni:"Zoti eshte ne zemren time", por "une jam ne zemren e Zotit".
  Mos mendoni se mund ta drejtoni ju dashurine, pasi eshte dashuria ajo qe nese do t`ju gjeje te drejte, do t`ju drejtoje. Dashuria nuk ka deshire tjeter pervecse te kenaqe vetveten. [pr nese dashuronisigurisht qe dhe digjeni, le te jene keto deshirat tuaja. Te shkriheni dhe te jeni si nje rreke qe rrjedh duke kenduar kengen e saj neper nate. Te njihni dhimbjen qe jep kulmi i butesise. Te plagoseni nga mirkuptimi i dashurise dhe te gjakoseni me deshire dhe me gezim. Te zgjoheni ne agim me nje zemer me flatra dhe te shprehin falemenderime per nje dite te re dashurie. Te pushoni ne oret e pasdites dhe te mendoni per ekstazen qe jep dashuria. Te ktheheni ne shtepi, ne darke, plot me mirenjohje. T`ju zere gjumi me nje lutje per te dashuren e zemres dhe me kenge lavderimi...

 19. #19
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Drago,

  a ja qite krypen asaj femnes t'bukur a jo?
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 20. #20
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  s'eshte me aktuale
  Modifikuar per here te fundit nga Dajti : 04-02-2004 ne 12:23
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 21. #21
  Minifotoja e anetarit babyangel
  babyangel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  31-01-04
  Lokalizimi
  US
  Postime
  177

  Kryesore ??

  gjeja me koti qe ekziston per mendimin tim!!!
  because i love u!!!!
  and maybe i need u!!
  but of course i miss u
  and i don't even know you!!!

 22. #22
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  qenke shume e palumtur babyangel!!!
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 23. #23
  Minifotoja e anetarit babyangel
  babyangel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  31-01-04
  Lokalizimi
  US
  Postime
  177

  Kryesore ehe!!!

  Origjinali i postuar nga Dajti
  qenke shume e palumtur babyangel!!!
  pse kaq shume duket e?
  epo ja qe s'kam c'ti bej!!
  shyqyr qe jeni ju te lumtur!!
  because i love u!!!!
  and maybe i need u!!
  but of course i miss u
  and i don't even know you!!!

 24. #24
  Minifotoja e anetarit Kreshnik
  Kreshnik eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  08-02-04
  Lokalizimi
  Prizren
  Postime
  25

  Kryesore

  per mua dashuria eshte e papershkrueshme na gezon na afron me 2 persona

 25. #25
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Origjinali i postuar nga Kreshnik
  per mua dashuria eshte e papershkrueshme na gezon na afron me 2 persona


  Ti qenke treshe ne dashuri o Kreshnik!

  Ata 2 personat e tjere jane gra, burra apo nje grua e nje burre?

  Hahahahahaaaaaaaaaaaaaa

 26. #26
  Minifotoja e anetarit queen1
  queen1 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-04
  Lokalizimi
  NY
  Postime
  93

  Kryesore

  Origjinali i postuar nga Dajti
  Ti qenke treshe ne dashuri o Kreshnik!

  Ata 2 personat e tjere jane gra, burra apo nje grua e nje burre?

  Hahahahahaaaaaaaaaaaaaa
  Se pari ju pershendes te gjitheve

  Ore Dajti chke keshtu qe po i ngacmon te gjithe, po ti dajti nuk u pergjigje me fjalet e tua lidhje me temen Cheshte per ju dashuria.

 27. #27
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Origjinali i postuar nga queen1
  Se pari ju pershendes te gjitheve

  Ore Dajti chke keshtu qe po i ngacmon te gjithe, po ti dajti nuk u pergjigje me fjalet e tua lidhje me temen Cheshte per ju dashuria.

  Pershendetje QUEEN1

  Po luan rolin e Avukates mbrojtese eehh?! Hahahahahahahahahaaaaaaaaaa

  Po bej hajgare Queen1.
  Edhe me Kreshnikun bera hajgare, pasi fjalia e tij vetem keshtu mund te kuptohej - se paku per shumicen e atyre qe dine shqip. Megjithese ti nuk e paske kuptuar akoma...

  Sa per ate qe, une "nuk u pergjigja me fjalet e mija ne lidhje me temen Cheshte per ju dashuria", mund te te them:

  duhet te jeshe e verber Queen1, per mos thene ndojne fjale me te rende..., qe s'po e kupton qe kontributi im mbi kete teme eshte krahasimisht jo i vogel!

  Tung, tung

 28. #28
  Minifotoja e anetarit queen1
  queen1 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-04
  Lokalizimi
  NY
  Postime
  93

  Kryesore

  Jo jo ore Dajti se me keqekupetove se nuk e kam fjalen per kontributin tende ne kete teme se ti je ai qe me se shumti pergjigjie ke dhene ne kete teme, por une desha ta di me fjalet e tua konceptin se cheshte per ty personalisht dashuria.
  E shqipen e di dhe e kupetova shume mire ate se ch'thane Kreshniku dhe babyangel, por une nuk i kisha kritikuar dhe i kisha leshuar pa i ngacmuar, ndodhe edhe une qe ta ngacmoj ndonje njeri por vetem kur jame shume ne disponim

 29. #29
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Te kerkoj ndjese per keqkuptimin Queen1

  dhe

  te pershendes perzemersisht
  Modifikuar per here te fundit nga Dajti : 09-02-2004 ne 20:54
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 30. #30
  Minifotoja e anetarit queen1
  queen1 eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  12-01-04
  Lokalizimi
  NY
  Postime
  93

  Kryesore

  OK Dajti por ti serishe po i ike pyetjes time 'apo nuk din se si te pergjigjesh"

 31. #31
  Minifotoja e anetarit drago
  drago eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  10-11-03
  Lokalizimi
  itali
  Postime
  585

  Kryesore

  oja nxorra krypen o dajt o quuen une nuk lendoj ndokend se ketu eshte ndryshe nga shqiperia shpresoj mos te me lendojne mua
  brus lee

 32. #32
  Minifotoja e anetarit Dajti
  Dajti eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  13-01-04
  Postime
  142

  Kryesore

  Dashuria eshte ndjenja pozitive me e fuqishme e me konstruktive, antipoli i saje eshte urrejtja.
  Vetem njerezit jane te afte te dashurojne; kafshet nuk dashurojne dot, kafshet njohin vetem simbjozen.
  O moj Shqypni, e mjera Shqypni,
  kysh t'ka qit me krye n'hi?

 33. #33
  Reg
  01-02-04
  Lokalizimi
  Outside USA
  Postime
  20

  Kryesore

  Hey ju falenderoj shume sepse kam nje teme hartimi tani ( dashuria rron me gjate se njeriu ) dhe keto ide e pershtypje me ndihmojne shume te frymezohem. Per momentin nuk isha ne gjendje te flisja per dashurine.
  Go Away

 34. #34
  Minifotoja e anetarit babyangel
  babyangel eshte Jashte Linje Anetar/e
  Reg
  31-01-04
  Lokalizimi
  US
  Postime
  177

  Kryesore

  aman si lodheni kot!!!!!
  dashuria eshte nje ndjenje kot qe me kalimin e kohes shnderrohet ose ne urrejtje(nje rast qe di une) ose ne asgje(i njejti rast)!
  because i love u!!!!
  and maybe i need u!!
  but of course i miss u
  and i don't even know you!!!

 35. #35
  Minifotoja e anetarit Poeti Dhimbjes
  Poeti Dhimbjes eshte Jashte Linje Moderator/e
  Reg
  27-12-03
  Lokalizimi
  Londer
  Postime
  2,020

  Kryesore

  Ndersa une nuk jam aspak i mendimit qe dashuria rron me shume se sa njeriu...
  Mallkuar qoftë,
  ky Kurbeti i zi,
  që na i zhyti zemrat,
  thellë në plogështi!!!...

Faqja 1 nga 3 123 E FunditE Fundit

Tema te ngjashme

 1. Cfare eshte dashuria per ty?
  By kacaba in forum Dashuria
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 10:31
 2. Cfare eshte dashuria?
  By Edra71 in forum Dashuria
  Pergjigje: 21
  Postimi i Fundit: 26-08-2010, 09:49
 3. Qfar eshte dashuria???
  By libona in forum Dashuria
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2008, 21:48
 4. Dashuria Eshte Vet Jeta!
  By lulegjaku in forum Dashuria
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2004, 10:57
 5. A eshte dashuria sikur supa?????
  By Elsa in forum Dashuria
  Pergjigje: 40
  Postimi i Fundit: 06-11-2003, 15:23

Tags for this Thread

مواقع النشر (المفضلة)

مواقع النشر (المفضلة)

Rregullore Postimi

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

 • English
 • Shqip
 • Italiano
 • Deutsch
 • Français
 • Español
 • Hrvatski
 • Svenska
 • Russian
 • Nederlands
 • Arabic
 • Türkçe
 • 简体中文
Rreth nesh | Ndihme | Reklama | Sherbime | Kushtet e Perdorimit | Politika e Privatesise | Rss
Copyright © 2001- Parajsa.com All rights reserved.