PDA

Versioni Origjinal : Ujku dhe KesulkuqjaArdit
21-10-2003, 19:51
Na ishte nje here Kesulkuqja edhe shifte ujkun qe hidhej sa ne nje ferre,ne nje tjeter edhe u be kurioze.edhe i shkoi nga mbrapa...
--O ujk pse i ke veshet kaq te medha>?
-Per te degjuar me mire-edhe fap u hodh ne ferren tjeter.

Kesulkuqja prape nga mbrapa:
--O ujk po kembet pse i ke kaq te medhaja?
-Per te ecur me shpejt po ik o kesulkuqe se sta kam qejfin-dhe u hodh tek ferra tjeter.

--O ujk po syte pse i ke kaq te medhenj>?
-O kesulkuqe do me lesh te dhjes rehat apo si e ke hallin?

(H) (H) (H) (H)

unevetvetja
21-10-2003, 20:10
hahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ardit
21-10-2003, 20:24
e bukur e ? ahahaha :D

erNis
21-10-2003, 20:29
e bukur por me kujtohet kur isha i vogel, edhe gjyshja ma tregonte shpesh here..mos qaj nena se do te haje ujku :(

unevetvetja
21-10-2003, 21:19
nje versjon te saj e dija edhe une po jo kete

erNis
21-10-2003, 21:31
unevetvetja thuaje se edhe ajo qe me thoshte gjyshja ishte e ngjashme...por jo tamam si ajo, mbase ti din ate origjinalen ?

Ardit
21-10-2003, 21:35
he i here ta degjojme....

unevetvetja
22-10-2003, 12:32
e di cke ju une me mire po ju tregoj ate te mama dhis me 7 keca
na iken mama dhia ne supermarket per te bere pazarin dhe porasit kecat te mos i hapin deren ujkut pasi mama dhia i hipen xhipit e iken vjen ujku dhe kercet te dera
-hapmani deren se jam mamadhia
-jo ti nuk je mama dhia (thone kecat )
-po ja thgote ujku shikoni kemben se e kam te bardhe
-po ka dale syri magjik o ujko hala me kemben ti
hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dhe iku ujku me bisht nder shale

Ardit
22-10-2003, 15:34
ahahahhaahha sa e dhishmeeeeeee ahahahahhaa

deje
22-10-2003, 15:39
po c'ja futni kot nuk eshte koha per perralla tani

unevetvetja
22-10-2003, 15:47
pse per ca eshte

deje
22-10-2003, 15:55
aq e veshtir eshte duhet te ta them une

unevetvetja
22-10-2003, 16:02
provoje njehere

erNis
22-10-2003, 20:48
hahahahaha ishte shume e mire..me pelqeu brava...

po me ate barkun o belin qe ma luan ashtu s'me pelqen edhe aq :-P

Ardit
22-10-2003, 21:42
deje e ke fjalen per sex? :P

unevetvetja
22-10-2003, 22:03
a a a aca behet ketu jemi te qeshni dhe ju jo te erosierniso une e luj per qefin tim jo per ty

po shikoje edhe i here e mos me thuj qe nuk te pelqen

Ardit
22-10-2003, 22:09
unevetvetja une kujtova se emri jot ishte "universitetsja" edhe kur desha te pyes ca universiteti je e pashe :)

unevetvetja
22-10-2003, 22:14
ca ke kuptue ti gjeneralo se keshtu dukesh i zgjuar

antigona
22-10-2003, 22:37
Perralla e Kesulkuqes

Nje dite te bukur vere kesulkuqja donte t'i bente nje vizite gjyshes te semure ne fshat. Para se te shkonte ishte duke bere chat me te dashurin e saj i cili i thote qe te mos vishet shume sexy sepse ne fshat nuk do ta kuptonte njeri dhe qe mund ti binte me dore ndonje manjak mu perpara saj, megjithate kesulkuqja veshi tanga, nje minifund te shkurter, mori shporten me ushqime dhe u nis drejt e ne fshtat.

Rruges duke ecur takon lepurin.
-Qeke bo si rrush moj kesulkuqe, po kujdes se rruges eshte UJKU!!!- i thote ai
Kesulkuqja as nuk e vret mendjen por mendon:
-Sa budalla e kam ate te dashurin kur me thote se kete veshje nuk ma kupton njeri!!!!
Duke vashduar rrugen takon ariun:
-O tu shtofsha ne liste ishalla!!!-thote ariu.
-Kesulkuqe po te them se perpara ke UJKU-n megjithate per cdo problem coji nje zile lalit ene e rregulloj une ate pune...

Pasi largohen i cik nga njeri tjetri ariu bertet nga larg:

-O Kesulkuqe nqs e ke vodafon duhet te shtypesh direkt 3-shin se e kane heq 1 yll thurjen.
-Mire ariu do ta kem parasysh- thote kesulkuqja.
Nderkohe ajo vajti shume afer shtepise se gjyshes.
Afrohet ngadale per ti bere nje surprize asaj. Duke ju afruar deres i rrezohet shporta me ushqime. Kur ulet ta marri (kuptohet se c'fare pamje kishte ne pjesen e poshtme te belit) degjon nje si tip hungerime.
-O gjyshe pse te eshte trashur zeri sot?
-Per te me degjuar me mire ti kesulkuqja ime.
-Po mire po jorgani pse eshte ngritur ashtu?
Dhe UJKU nuk duroi me po e hodhi jorganin dhe qendroi perpara kesulkuqes.
Kesulkuqja u shmang e trembur.
-Mos u tremb kesulkuqe se nuk eshte per ty.
-Po per ke? - i thote kesulkuqja
-Per ate qe po e lexon- thote UJKU

hei mos te ju ngeli hatri
(shaka eshte)

shpresoj te ju ket pelqyer
versioni i kesulekuqes..........

antigona
22-10-2003, 22:39
MAMADHIA, KECAT DHE UJKU

Ate mengjes pasi beri tualetin e zakonshem me shume kujdes, u parfumos, hoqi vetullat me piskatore dhe krehu bishtin, Mamadhia doli nga dera e shtepise gjithe merak duke puthur me dore pese kecat e saj. "Ki kujdes bija ime", -porositi ajo gjithe merak Kecen, vajzen e saj te madhe, qe keto kohet e fundit po vinin verdalle disa nga kafshet hamshore te pyllit. Lepuri ia kishte kerkuar asaj tek burimi, ariu kur po hante manaferra, ujku si me hamshori i zones kishte tentuar t'a perdhunonte sapo e kishte pare. Shkurt fare Mamadhia ishte ne siklet per te ardhmen e saj, si me Pickdhia e pyllit, ndaj per kete kishte vendosur t'a mbante te bijen brenda kater mureve, duke hapur lloj-lloj thashethemesh te tmerrshme per Ujkun. Puna kishte arritur deri aty saqe gjithe dashnoret e Mamadhise flitnin thuajse neper cdo kafene per ndjenjat homoseksuale te ujkut, manine e madhe te tij per t'a bere njehere me Mamadhine, etj, etj, shpifje te saj mbi personalitetin e Ujkut. Nejse te kthehemi tek perralla jone. Me te dale nga dera Mamadhia u leshua ne krahet e nje cakalli spurdhjak dhe duke u puthur dhe kafshuar me te kaluan matane rruges. Kecja sapo pa qe u zhduk Mamadhia, hoqi gjithe rrobat, nxori nga nje sirtar nje pale tanga te kuqe dhe filloi t'i vishte me nge para pasqyres. Pak momente me vone ia dha nje ulerime te tmerrshme saqe tre vellezerit dhe motra, me te vegjel u zgjuan te lebetitur. Duke ardhur verdalle Keces, ata pane qe kjo ishte ndezur keqas nga prapa. I kishte ngecur brenda shishja e vajit te ullirit. (E hutuar nga tangat qe ia kishte bere dhurate nje cjap i tredhur, ajo nuk po provonte te fuste si zakonisht nje shishke parfumi, por kishte marre pa dashje shishen e vajit te ullirit). Te kater te tjeret u leshuan me pinca, dare, cekic e mjete te tjera rrethanore ne dore dhe sa mezi ia hoqen ate copa-copa. Ndersa pjesen tjeter ia hoqi nje qukapik me sqep qe erdhi sapo i cuan nje zile tek celulari. Si e mblodhi pak veten dhe iu rikthye serish pasqyres, ndersa kater me te vegjlit po luanin "Ore-ore-lule bore", ne dere u degjuan te trokitura. Pese pale sy u versulen drejt vrimes se celesit dhe pese pale duar shkuan automatikisht tek llozi. c'te shihnin, tmerri vete, Ujku. Me i vogli i kecave tha qe te mos e hapnin deren. Te gjithe iu bashkuan atij mendimi. Por ne fillim vendosen te talleshin nje cope here me mavriun Ujk. Nxirre kemben e bardhe poshte deres, u degja nje ze nga brenda. Por c'te shihnin ne vend te kembes aty u fut palla e Ujkut dhe Kecja filloi t'a lepinte me te shpejte. Oh-uh-ah degjoheshin renkimet e Ujkut. Ndersa pas pak: Obobo, olele, oh i ziu une. Tre nga kecat ishin ngjitur mbi cati dhe kishin hedhur qe andej gure, tulla, tjegulla, nje kazan me uje vale, ndersa me i vogli i kishte bere Ujkut shurren ne koke. Kecja ia kishte kapur fort me dhembe Ujkut te mjere dhe nuk ia leshonte. Pas pak vjen dhe Mamadhia dhe ia kercvet nje dy here me llape ballit, saqe te ziut i leshuan syte xixa. "Do ta fesojme fitoren e kesaj dite, -u tha Mamadhia kecave, ndersa duke iu drejtuar Keces shtoi, -jam shume krenare me ty bija ime, ti di si ta ruash nderin, familjen dhe virgjerine".

kjo ishte dhe versioni i Mamadhia,kecat dhe ujku

unevetvetja
22-10-2003, 22:59
hahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

deje
23-10-2003, 09:30
ore gjeneral je gabuar, une dhash eshte koha per te studjuar.edhe ti e kupton se nuk ishte shum e veshtire.

antigona
23-10-2003, 20:24
MENGJES VERE NE PYLL

Kete mengjes gomari buzebardhe ; ( jo prite hyrja ne fillim : ishte nje dite o zoooooooootttt si gjithe te tjerat qe mos ardhshin kurre ishalla, era nuk te linte dot te lexonje dot ndonje liber te kendshem . Vesa e fresket e zgjovi breshken nga gjumi )E ku e lame, he po : gomari buzebardhe kishte vjedhur gazeten e dhelpres ileqare (.Ah sa mire qe ja beri ). Ne kete kohe vjen lakuriqi me duar ne xhep po pertypte fara kungulli te pjekura duke feshkellyer gjithe qejf Shakiren . Ne pubin " FUTI DRU ZJARRIT SE FTOHET NENOJA " (pubin me te mire e pyllit me 5 yje ) teknik pellumbi feat.Dj Pelikani ishin shume ne forme dhe muzika kishte arritur ne kupe te qiellit dhe po ja u shkiste kafsheve te shkara . Ujku serish vazhdonte perpjekjet per te futur ne rrugen e keqe kesulkuqen e ngrate me xhinse meshini . Borebardha kishte dite qe sterviste xhuxhat ne basketboll. Nuk mund te leme pa permendur Luanin dhe Tigrin qe po shuanin epshet duke e vyshkur shkuren ku ishin fshehur . Breshka plake po merte pensionin nderkohe qe pata po mundohej tja futte duke i mbajtur mbi 200 evro nga pensioni i saj jetik . Era e marjuanes se ketrit i shponte hundet . Luani kishte leshuar banden e tij te xhepisteve neper butiket e pyllit ku hardhucat me side provonin robabanjet firmato. Nderkohe gjithe kjo qetesi prishet nga tingellimat e thikave qe vinin nga rruga Hyr ketu se del shkurt , bandat e perhershme te kesaj rruge edhe kete te diel nuk e bene pushim .P.S Nuk e mbaruam se do ikim se kena ca pune .

VAZHDIMIN DO E LEXONI CA ME VONE .

antigona
23-10-2003, 20:25
VERSIONI ORIGJINAL I FILMIT ''Udha e shkronjave ''

Historia e rrefyer pas shume kohesh nga nipi i Tunxhit

Jemi ne momentin qe Dhaskali dhe Tunxhi fillojne te dyshojne se kane humbur rrugen: Tunxh bir, a e ke idene se ku mutin po na con ky koqja? - tha Dhaskali.
- Gjall n'bot jo, qafsha nonen! - tha Tunxhi i hutuar, dhe duke bere nje sacme me shume pasion ju kthye Ndrios: -Ho mer ti qi dishe rrugen gjasme, ku e ke vrapin e peles tashi, ke jotom e? Trap muti!
-Ma i qete mor Tunxh, ma i qete - tha Ndiiro i pezmatuar, duke menduar me vete "malok morracak!".
Tunxhi e pa me inat dhe i gjuajti sacmen me shume mjeshteri duke ja ngjitur me precizion ne syrin e majte.
-Tynxh, e dhjeve fare - i peshperiti Dhasskali Tunxhit me ngadale ne vesh, duke u munduar ti buzeqeshte Ndrios qe po ferkonte syrin.
-Me fal zoti Dhaskal, - tha Ndrio - Me duuket se ja futa kot...
-Mos ca byth Ndrio, - tha Dhaskali qe kissh filluar ti vinte keq per syrin e Ndrios - keto pune keshtu e kane, po hajde ti fusim nje shurre tani se na preu.
Teksa tre trimat shurronin me kenaqesi dushkajen dhe, pse jo, i kepusnin burrerisht edhe ndonje derr pordhe, bilbilat kendonin dhe gjethet feshferinin ne harmoni te plote me tingujt qe leshonin trimat.
- E ke ate rakine aty o Tynxh - tha Dhaskali duke shkundur hajdarin, qe megjithate i rodhi ne pantallona.
- OOOUUUUUU! - u degjua britma e thekshmee e Ndrios. Dhaskali ktheu koken kurse Tunxhi nxorri thiken duke harruar te fuste pallen brenda.
-C'ke ndrio? - the Dhaskali -Kapa bolet mme zinxhirin e pantallonave - u qa
ndrio.
-Me ato pantallona ****ash, mire te te behet - tha Tunxhi gjith inat, duke futur thiken dhe pallen brenda.
-Ik ore pirdhu! - tha Ndrio, duke ferkuar bolet. Tunxhi qeshi i kenaqur nen hunde dhe vajti te merte rakine duke kenduar kengen "Jam kacaku i ferres".
-C'eshte kjo kenge or Tunxh? - tha Dhaskali
-Ma ka mesuar gjyshi - tha Tunxhi gjith pordhe - eshte kenge trimash.
"Kenge ****aresh" - tha me vete Nrio, qe i kish varur turinjte dhe nuk po gjente rehat.
-Mire per te pire kemi - tha Dhaskali pasi i futi nje te kthyer te forte shishes me raki - por per te ngrene si do t'ja bejme?
-Kemi ate buken e misrit - tha Tunxhi - ppo ndize pak ate radion e dores te degjojme se c'eshte bere sot me ate minigun ne kasaba, se une doja te shkoja por na prishi pune ky muti - tha Tunxhi duke treguar me dore Ndiron.
-Akoma me mitingje ti o Tynxh, nuk e more vesh qe te gjithe me te futur ta kane? Po na bej derman per te ngrene se sharruam, ate buken e misrit fute ne bythe ose jepja kalit se une dua mish. - tha Dhaskali duke u kacagjelusur cakerrqejf.
Ndrio ngriti veshet dhe nje mendim i lig i shkrepi ne koke: -Zoti Dhaskal, une kam ca mish dhie ne cante por duhet ngrohur se keshtu nuk hahet. Sikur Tunxhi te na mblidhte ca shkarpa per te bere nje zjarr nuk do te qe keq.
-Tunxhi nxorri bicakun dhe vajti te mbliddhte shkarpa duke i shkuar goja leng. Dhaskali me ndrion ja futen me te pire.
-E more Ndrio - tha Dhaskali - e ku ka sii malet tona.
Ah sikur te kishim nje **** tani!
-****in e sateme Zoti Dhaskal - tha ndrioo duke u ngritur me vrull ne kembe duke fshire mustaqete e pikturuara, flakur kapelen e kashtes dhe duke
tundur thiken me kercenim ne drejtim the Dhaskalit qe dhjeu fare.
-C'pate Ndrio? - tha Dhaskali, duke menduuar me vete se Ndrio ishte Gay
-Nuk te pelqen ****i?!!! Nuk ka problemm, zere se nuk e thashe, po fute thiken brenda se je goxha burre dhe s'te ka lezet.
-Lezetin e sateme, *******at muti - tha NNdiro duke shkumezuar nga inati
- I shenjti Nestor deshiron qe te vdeseshh se ke dale nga rruga e zotit! Puthe qe te lash mekatet ?? tha Ndrio duke nxjerre portofolin dhe duke ja zgjatur Dhaskalit
-Po dale bre Ndrio te merremi vesh - tha Dhaskali duke nxjerre nje tufe me dhjetemijeshe dhe duke ja zgjatur Ndrios.
-Fshi bythen me ato, pis muti - tha Ndiroo i ofenduar dhe gjith terbim ?? pse me aq kerkon ta shpetosh lekuren ti?
-Po pse bre Ndiro kerkon te me vrasesh, cc'do te fitosh? -I shenjti Nestor do te me jape nje benz pesqindesh te nentedhjete e tetes me dokumenta te rregullta dhe do te me nxjerre lejen per te bere nje kjoske.
-Ta ka futur - thirri Dhaskali gjithe gezzim - Nesti ka vetem Benza te vjedhur dhe sa per kjosken atij as qe ja pjerdh njeri ne bashki, kurse une te fal BMW-ne time qe e kam sjelle bashke me shkronjat nga allemanja (doganen e kam paguar), dhe bashke me te te fal kalin tim dhe kalin e Tunxhit me gjithe shkronja po deshe.
-Edhe dhjetmijeshet! - tha Ndrio gjith innat. -Mire tha Dhaskali - duke i zgjatur tufen me dhjetmijeshe.
Ndrio i mori, futi thiken ne brez dhe filoi ti numuronte. Dhaskali duke perfituar nga ky cast bertiti me sa kishte ne koke:
-TUUUNXH BIIIIR!
-Ta ****** nonen! - tha Ndrio duke ju verrsulur me thike dhe pasi ja nguli disa here u largua ne drejtim te panjohur. Tunxhi degjoi gurgulene, leshoi shkarpat dhe u nis me vrap per te pare c'kish ndodhur duke menduar me
vete se nuk duhej t'ua kish lene shishen e rakise atyre pleqve te currufjepsur qe pijne pak dhe fillojne zihen. Kur arriti ne vendin e ngjarjes, Tunxhi shtangu:
"Bobooo c'do te me rrahe babai!" tha ai me vete -C'patet Zoti Dhaskal, perse u zute, per pune te mitingut - tha Tunxhi, duke ju afruar me ndrojte Dhaskalit qe po jepte shpirt.
-Hik mor pirdhu me gjithe miting! - tha Dhaskali me fuqite e fundit - merr kallashin tek kali im, gjeje Ndiron dhe beje mut fare, pastaj edhe ate Nestorin se ai ..... Por dhaskali nuk mundi ta mbaronte dot fjalen se ra per atdhe.
"Eh c'me gjeti belaja - tha Tunxhi me vete ?? kush e terheq kete pordhac deri tek mulliri. Hajde degjo babain tani" Dhe duke vendosur trupin e Dhaskalit mbi kale e duke ngrene nje cope mishi dhie te ftohte te cilin e shtynte me rakine qe kish ngelur u nis me guxim drejt mullirit duke kenduar kengen e xhixhilese.

Ardit
23-10-2003, 21:06
o antigona per here te pare ate Udha e shkronjave ekam shkruajtur une edhe ti e ke kopjuar nga nje vend tjeter (tani te mora inat) :(

antigona
23-10-2003, 21:30
ore GJENERALTI ske pse te me maresh inat
sepse mua kete ma ka derguar vellai im
dhe qe ti thua se e paske shkrujtur ti per here te pare
ne fund e kishte te shkruar "kopjuar nga ulerima"
ok?
edhe ne qofte se e ke shkruajtur ti pse me merr
inat, ti a e ke bere qe ta lexojne te gjithe apo vetem per vete?
asnje barsalete apo hustori nuk eshte personale
pra qe te thuash ti e kam bere une e pse e tregove ti
ai qe ta degjojne mund ta tregojne
une kur e lexova me pelqeu dhe thash ta lexojne edhe te tjeret
por une per fat te keq se kisha ditur qe eshte e ndaluar te
tregosh nje histori qe e ka bere nje tjeter.............................

hajt tung
dhe te pershendes

Ardit
24-10-2003, 17:11
sa mire qe te pelqeu :)
ajo lexon "marre nga ulerima" sepse per here te pare e kam botuar tek faqja www.ujku.com ;)

unevetvetja
24-10-2003, 17:36
pse pseudonimi i dyte e joti eshte ulerima

Ardit
24-10-2003, 18:30
"Kopjuar nga Ulerima" dmth kopjuar nga webi Ulerima.Cjb.Net :)

antigona
25-10-2003, 19:26
po pra po une se pashe kund
se eshte e bere nga gjeneralti
dhe mos e kopjo.....................

pse faqja www.ulerima.com eshte e jotja?

unevetvetja
25-10-2003, 19:28
mua se hapet hic ajo faqe a ekziston me te vertete

Ardit
25-10-2003, 19:30
Po une dhe nje shok kemi ulerima.com dhe ujku.com :) kam pasur edhe forumirinor.com por eshte prishur.

unevetvetja
25-10-2003, 19:32
pse u prish o gjenerali e me fal per petjen por nuk mar shume vesh nga keto gjera
po deshe mos u pergjigj

Ardit
25-10-2003, 19:45
unvetvetja donte leke yllo....une skisha edhe e lashe pas dore :( po deshe ik tek www.ujku.com se ke plot gallata ose www.dallavere.com edhe qesh gjithe diten :)

antigona
25-10-2003, 21:34
perralla..........


Enver Hoxha,therriti njehere nje plak te vjeter qe ti tregonte perralla.Ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule qe tia tregonte perrallat aty.
-Shume te bukur e paske bere kopshtin me lule -i tha plaku.
-Une,kopsht te tille me lule kam bere tere shqiperine- ia preu Enveri duke gjetur rastin per te bere pak propagande.
-A kam ardhur une te te tregoj perralla ty,apo ke ardhur ti te me tregosh perralla mua...-*ia kthu plaku

Ardit
25-10-2003, 22:05
Pse tallesh me Enverin ti mi? :(


Vdiq Enveri ne prill te 1985 edhe Zoti me Djallin po bisedonin ku ta conin...
Tha Zoti:
- E cojme ne Ferr se ai ka pushkatuar Kadri Hazbiun edhe Mehmet Shehun.
Tha Djalli:
- Tani ne fakt ai mire ka bere se ai tradhetaret e Partise vrau por po e marr une ne Ferr.Pas tre javesh takohemi bashke edhe flasim si kane ecur punet ok.
-OK-tha Zoti
Kalojne 3 jave edhe Zoti priste Djallin per takim.Djalli nuk vinte edhe vendosi te shkonte vete ne Ferr ta takonte.Kur shkon ne Ferr shef Djallin veshur me kostum edhe me nje dosje ne dore.
-Ika se kam mbledhje Partie-tha Djalli
-Ore sille Enverin ne parajse tek une se ja rregulloj une partine atij-tha Zoti i zemeruar.Per 3 jave takohemi edhe flasim bashke.Ta bej une Enverin ceco!
...........
Kalojne 3 jave edhe Zoti nuk po vinte ne takim.Shko Djalli vete ne parajse per ta takuar Zotin. E gjen zotin vesh me nje xhakete te keqe edhe me nje lopate ne dore duke bere llac.
-Po ti Zoti sikur e kishe lene me mua per.....
-Mos me thuaj zoti por Shoku.-ia ktheu Zoti duke bere llacin qete-qete pallatin qe po ndertohej vullnetarisht.

Ardit
25-10-2003, 22:07
Vendosin nje dite dy sherbimet sekrete me te fuqishme te botes, CIA dhe KGB.., si dhe SHIK-u shqiptar, qe te zhvillonin nje loje per te krahasuar aftesite e tyre te inteligjences se zbulimit. Loja konsistonte ne leshimin e nje lepuri ne nje pyll teper te dendur. Ai sherbim sekret qe do te "peshkonte" lepurin dhe do ta sillte ne baze ne kohen me te shkurter, do ishte fituesi. Sherbimet informative bien dakord, leshojne lepurin dhe fillojne lojen. Te paret hyjne ne pyll agjentet e CIA-s, te perfaqesuar denjesisht nga zoterinjte Anderson, Smith dhe Morgan. Mbas nje kohe teper te shkurter prej 18 min. e 02 sec., CIA kthehet ne baze me lepurin prej veshesh. E leshojne perseri lepurin, dhe te dytet qe i pervishen punes jane spiunet e kuq te KGB-se te perfaqesuar nga shoket Karpov, Ilic dhe Aleksandrov. Ata e kthejne lepurin ne baze mbas 18 min. e 11 sec., pra 9 sec, me vone se amerikanet. Dhe se fundi perveshin menget shqiponjat e SHIK-ut, Osmoni, Njaziu ene Hysa. Futen keta ne pyll, edhe harrojn me ardhe. Ne baze po prisnin; 1 ore, 2 ore 3 ore; s'po behej njeri i gjalle. Atehere CIA dhe KGB-ja vendosin te hyjne vete ne pyll qe te gjejne shqiptaret. Pas rreth 20 min. kerkim, diku ne thellesi te pyllit degjojne ca klithma. Nisen per ne ate drejtim dhe gjejne tre zullapet e SHIK-ut qe kishin gjet nji majmun ne pyll, ene fut e bjer majmunit...; "Trego ku o lepri!" Majmuni i shkrete, banor paqesor i atij pylli qe s'kish provuar ndonjehere ndershkim te tille qese kish lindur, dukej i tromaksur, kurse ata... ku te dhemb e ku te djeg...; "Trego ku o lepri!" Menjehere agjentet e CIA-s dhe KGB-se, sapo pane ate skene te tmerrshme, u munduan me kembe e duar tu ndalnin vrullin prej budallai tre shqiptareve.
-Po c'dreqin patet, qe iu hyri ne bark shpirti i shejtanit ne kete fare feje? C'keni me majmunin e shkrete? Ai s'ka bere gje, -nderhyri i lemerisur dhe i cuditur agjenti Anderson.
-Jo mer daje jo se e din ai, po z'don me tregu! -ia kthen gjithe zemerim Hysa. -Tego ku o lepri, mer mut! (i hakerrohet majmunit).
-Po mire mor vlla, une nje gje s'mar vesh?! -pyet gjithe habi agjenti rus Karpov, -c'prisni te mesoni nga nje majmun i shkrete? Edhe sikur ta dinte ai, ku dine kafshet te flasin?
-Ca majmuni re, pare Zotin? "Majmuni" thot ky. Ai o lepri re lepri, po osh masku si majmun. -ia kthen Njazja prese me prese, flake i kuq nga nervat. -Po s'qe lepri ai, un i pres bolet!
Jep e merr, me ne fund agjentet e CIA-s dhe KGB-se arrijne ti bindin gjytrymet shqiptare qe ai eshte vetem nje cope majmun i pafajshem qe nuk ka te beje fare me lepurin. Ose te pakten, ata menduan se i binden, po a thua u mbushej rradakja shqiptareve? Nejse, ruset duke perfituar nga kjo ndodhi, u ankohen amerikaneve dhe pretendojne se loja nuk qe zhvilluar e rregullt, sepse shqiptaret kishin kapur nje majmun ne vend te lepurit. Kuptohet, ata donin te perserisnin lojen, dhe te fitonin. Amerikanet nuk mund te terhiqeshin, keshtu qe.. u vendos, loja do te perseritej. RRegulla nr. 1 ishte qe te mos kapej as edhe nje kafshe tjeter pervec lepurit. Te tre palet rane dakord. U futen per te dyten here amerikanet, dhe u kthyen me lepurin ne nje kohe rekord prej 12 min. e 03 sec. Te dytet hidhen ne sulm ruset dhe e kthejne lepurin ne baze mbas 12 min. e 05 sec., vetem 2 sec. me vone se CIA. Te tretet hapin krahet per fluturim shqiponjat SHIK-se shqiptare, hyjne ne pyll si vetetima, dhe kthehen ne baze si bubllima pas 4 min. e 08 sec. me ...... majmunin (majmuni i mjere gjithe gjak nga turinjte e me nje sy te nxjerre). Agjenteve te CIA-s dhe KGB-se sa nuk u iken truri. Agjenti Morgan gjithe terbim u hakerrohet shqiptareve:
-Morpo c'beni keshtu? A iu a thame shkoqur qe keni pune vetem me lepurin? C'me veni e me sillni majmunin?...
Ne ato momente Osmoni ngrys vetullat dhe i hedh nje veshtrim majmunit te gjore, sikur te donte ta perpinte te gjalle. Per cudine e te gjitheve, edhe te vete Nenes Natyre, majmuni nga sikleti, hapi gojen dhe foli:
-Caa re? Un majmun e? JO MER PLAK SE UN JOM LEPRI!!

Ardit
25-10-2003, 22:09
Bin Ladeni viziton Pizen dhe shkon ne sheshin e mrekullive. Ngre syte dhe shikon kullen e Pizes dhe thote me vete:
- Aha, fillestare!

Ardit
25-10-2003, 22:11
Nje cift shkojne per te pare nje galeri arti. Aty shofin nje pikture me nje femer nudo e cila vetem organin gjenital e kishte te mbuluar me gjethe.
Gruas nuk i pelqen dhe ecen me tutje por burri vazhdonte ta shikonte.
Gruaja e pyet:
- Cfare dreqin po pret?
Dhe burri i pergjigjet
- Vjeshten...te bien gjethet....

Ardit
25-10-2003, 22:12
Mihallaqi me Luken nga Korca kishin nja 12 vjet martuar, kishin edhe tre djem: i madhi 11, i dyti 9 dhe i treti 5. Kur u hapen firmat nje dite Lukja vjen ne shtepi dhe i thote Mihallaqit:
- Llaqke po bejne meleona bota neper firma ne keshtu do ngelemi bythegrisur mo?
- E po care ti beshe me grua se mos kemi ndonje leke te mathe ne!
- Po ato qe jane mo ne duhet te bejme ndonje gje se djemte po riten ore dhe do thone - e mo ca leshin bete per ne.
- Po une se le me kaqe se e kame menduar nje gje.
- Care gjeje me per koke tende? - i thote Llaqka.
- Po ja mo Llaqke, te shesim shtepine ti fusim lekat ne firmat dhe te rrime me qera.
- Hajde o ne picke te semes kot nuk i thone mendje femer ore... - thote Llaqka.
- Epo Janka e Todit nuku eshte me e zgjuare nga une de! Vene dhe me hane dreke te shtune per te shtune ne Voloreke!
- Nejse e shesin shtepine dhe sic e dine te gjithe iken leket per lesh iriqi. E me? Po tani ca picken e semes do bejme? thote Llaqka .
- E mo avashe dhe ti, - i thote Lukja - po ja mo Llaqke te veme ne Tirane se ka dhe pune marim nje dhomke me qera sa ta zeme veten.
U tha u be. Vajten ne Tirane moren nje studjo (nje dhome me banjo) dhe Llaqka filloi pune. Mire po me tre femije nje dhome... per te qire i kishin punet keq. Sa i hithte doren Llaqka bente sikur kollitej i madhi, sa leshoej prap ay: "o ma dua uje" thosh i dyti sa e sistemonin ate "o ma dua te bej cicin" thosh i vogli c'e pyet si ajo pune. Dikur Llaqka lodhej e ja terhiqte me gjume se do vinte ne pune te nesermen. Nje dite te djele dalin per te psonisur dhe i thote Lukja Llaqkes:
- Po mire mo Llaqke ne u katandisem si vlla e moter mo derezi, me kane ikur dy pale perioda dhe se kemi ngjyer fare.
- E ti je ne regull me grua po cte bej une qe gdhiem me breket harta harta si ne kohe te gjimnazit. Shiko se llafosa me Floren dhe ata e kane gjetur.
- Po he me me qafsh po si ja bejne?
- Kur ulen per te ngrene ajo ben sikur pret doren dhe vete ne banjo ta laje kurse Vangjua i vete nga mbrapa tja lidhi dhe i keput nje tegelke.
- Temen o ku u paska vajtur mendja epo sote dotja thyeje majen une - thote Llaqka.
Nejse vene ne shtepi ulen to hane Lukja mer thiken te presi buke dhe uluret u ce preva te shkren dore dhe me vrap ne banjo.
- Dale me grua te ta lithe une - thote Llaqka dhe mbrapa me vrap.
Mbyllin deren dhe fillojne. Cunat benin tifozllek pa ze nga vrima e celsit edhe i vogli qe s'arrinte dot e ngriten vllezrit dhe u kenaq duke pare. Mbarojene keta dhe dalin
- U sa e preva te shkreten - thote Lukja.
- S'ka gje se ta ndroj une fashon prape pastaj - i thote Llaqka.
Fillojne te hane dhe cuni imadh qe ishte marshalla me oreksin mer thiken te presi prape buke. I hidhet i vogli dhe i thote:
- Avash ti o **** se do presesh doren dhe te futi edhe ty ne banjo ai se si eshte bere s'po pyet me ai.

Ardit
25-10-2003, 22:14
Ishte njehere njeri qe banonte ne New York, burre i mire zotni shkonte ne kishe ndimonte fukarenjte domethene s'kishte asnji cen. E therrasin nje dite ne kishe edhe i thone:
- Shiko Zoti do vije keto dite ne toke edhe midis atyre pak me fat ne te kemi zgjedur edhe ty qe ta takosh.
Ky si modest qe ishte mendoi njehere tu thoshte jo po pastaj e mblodhi se rast i tille vetem nje here vjen. Nejse, erdhi Zoti dhe i vjen radha ketij qe ta takoje. Futet brenda ky i emocionuar dhe Zoti i flet me zerin e tije te thelle:
- Hajde afrohu. Kam pare e degjuar se je njeri shume i mire dhe ja po te jepet rasti qe te ta plotesoj ndonje deshire.
- Jo mo - i thote ky - une s'dua gje, fukarenjet ndihmo ti.
- Ore - i thote zoti - ata i kame merak vet une po ti c'a deshire ke?
- Po mire - i thote ky - meqense po kembgul, ti e di qe une i kam punet mire dhe s'kam nevoje per gje po kete vit une kam nja tre jave pushime dhe dua ti kaloj ne ishujt Karaibe. Mirepo une e kam shume frike fluturimin me avion, a nuk i fut nje ure ti nga ketu deri atje qe te shkoj rehat une me makine?
- Ohhh - i thote zoti - kjo eshte kerkese materiale dhe une s'merrem me keto duhet te kerkosh dicka tjeter.
- Une te thash - i thote ky q- e s'dua gje po meqense e solli rasti dua te bej nje pyetje, shiko ti e di qe une jam i divorcuar me gruan e pare per ca mosmarrveshje te vogla tani une kam njohur nje vajze te mire dhe dua te martohem po qe te mos me ndodhi prap e njejta gje nuk me thua se c'a kerkojne grate qe te jem i pregatitur?
- Ehh - tha zoti dhe ferkoi mjekrren - me sa korsi e doje uren ti se kesaj s'ka **** ****e qe i pergjigjet.

Ardit
25-10-2003, 22:16
Nje polic, qe po kalonte ne nje rruge te mbushur me kalimtar filloi te kruante koken, aty prane ndodheshin dy vajza te cilat shikuan veprimin e policit dhe filluan te qeshnin. Polici i shikoi dhe i pyet se pse po qeshni. Vajzat i thone:
- Pse juve po kruanit koken pa hequr kapelen?
Polici jua kthen vajzave:
- Po ju kur kruani ****in, i hiqni breket?

Ardit
25-10-2003, 22:18
Ne karrocerine e nje makine tip Ziz (se atehere keshtu udhetonin fshataret e nje fshati afer fshatit tim) ishin disa vajza qe po shkonin ne shkolle. Ne mes tyre nje i moshuar i cili i shikonte vajzat me lakmi ndersa ne dore kishte cigaren e ndezur. Duke pare vajzat u hutua fare sa cigarja i ra ne preher dhe filloi te digjej. Nje vajze e vuri re dhe i tha:
- U dogje o xhaje.
Plaku ja priti me lakmi:
- U dogj xhaja u dogj!
Perseri vajza:
- U dogje o xhaje.
- U dogj xhaja u dogj! - vazhdonte plaku ne te tijen duke pare me lakmi vajzat e bukura. Me ne fund xhaja e degjoi djegjen e cigares u ngrit me rrembim duke bertitur:
- Mori flake xhaja mori flake!

Ardit
25-10-2003, 22:20
Ishin dy hajdute Hasoni dhe Bedriu kishin vendosur te plackitnin nje shtepi por bedriu duhet te bente rroje kurse hasoni duhet te vidhte shtepine e filluan kur papritmas vjen policia dhe pyet Bedriun poshte shtepise...
-i thote-Polici.... Cfare po ben ti krtu
-BEDRIU... ja po shikoj henen dhe po bej nje poezi
-POLICI....... ca poezie ma thuaj
-BEDRIU... SA E BUKUR QEKA HENA DIL O HASONO SE NA U Q** NONA

antigona
30-10-2003, 19:19
ariu sa e shifte ukjun ne pyll i i ishte bere zakon qe po ta shihte si me kapele dhe pa kapele i gjuante me nje pretekst koti.e shihte pa kapele i thoshte 'Prape pa kapele ti!!', dhe i gjunte nje shpulle te fuqishme.e shihte me kapele i thonte:"prape me kapele ti?" e prape me shpulle.
1 here, 2 here, u merzit ujku i shkrete dhe shkoi te ankohej te luani. Ia thote luanit si ishte puna, dhe luani i premtoi se do fliste me ariun. E therret Luani ariun dhe i thote "PO ti mos e qelb muhabetin, mos i bjer te shkretit gjithmone per te njejten arsye. Gjej per shembull nonje gje tjeter.ariu bindet.
Kur e shikon heren tjeter ariu i thote ujkut 'Hajde njehere ketu ti!!' E ujku i shkrete shkon. 'Me jep nje cigare', i thote ky e ujku i zgjat nje cigare me filter. 'Kujt i jep cigare me filter ti!!!' dhe ia rras dhe nje shpulle ariu ujkut.. Diten tjeter e shikon prape ariu dhe e therret ujkun "Me jep ne cigare" i thote prape', dhe ujku i jep nje cigare pa filter. 'Kujt i jep cigare pa filter ti!!!' dhe i rras nje shpulle me te fuqishme ariu... Te nesermen e shikon prape ujkun ky dhe e therret 'Me jep nje cigare.' Ujku i zgjat nje cigare pa filter dhe ariu behet gati te bretase 'KUJT...', kur fap ne moment ujku nxjerr nje cigare me filter. Dhe ariu i mbetur ngushte mendohet dhe i rras nje sshpulle 'Prape pa kapele ti!!'...

-0-ujku-0-
12-01-2004, 13:22
sorry

cungu
14-01-2004, 02:33
-Nje i dehur duke kaluar ne rrruge pa nje murgeshe hde filloi ta qellonte me :grushta shkelama e me cte mundej dhe me ne fund pasi e qelloi mire dhe murgesha ishte pertoke pa ndjenja i tha:[BATMAN TE DIJA ME TE FORTE ]