PDA

Versioni Origjinal : Sugjeroni dhe ju nje emer me shume shqiptar!Administratori
27-05-2003, 20:27
Mbasi te keni lexuar °Fjalorin me emra shqip° (http://www.parajsa.com/dossier/39-fjalor-emrash-shqip.html), ju mund te propozoni apo te sugjeroni nje emer me shume shqiptar, i cili do ti shtohet listes se gjate te ketij fjalori. Kontribuoni dhe ju, qe femijet e brezave te ardhshem te keni emra shqip dhe sa me te bukur.

kureshtari
06-06-2003, 22:45
Ne katagorine e emrave me A mund te shtoj:
1.Armand
2.Armend
3.Arjan


Ne katagorine e emrave me E mund te shtoj:
1.Erjon
2.Erion
3.Ervin

luli
06-08-2003, 11:10
albin

kris
06-08-2003, 16:50
Emer djali shtoj:ELIO
Emer vajze shtoj:ELORA

happyhips_2000
09-08-2003, 10:09
Dua te shtoj nje emer ne kategorine e shkronjes D mashkullor:
Dior

Vlora
14-08-2003, 14:26
Pershendetje te gjitheve

Lista e emrave shqipetare eshte mjaft e qelluar dhe shpresoj se sot e tutje sa me shume emra shqipetar tu vejm femijeve tone. E jo emra fetare. Nuk jam asgje kunder fese, por emrat me permbajtje shqipe jan me me rendesi pasi qe jemi shqipetar dhe "feja e shqipetarit eshte shqiptaria" dhe kete e dim te gjith apo jo?
E sa i perket emrave qe i ka shkruar kureshtari do te thoja se emri Ervin nuk eshte shqipetar mendoj. Pasi qe une jetoj ne Belgjike e shof ketu se shume pleq belg quhen Ervin.

Shigjetari
21-08-2003, 11:06
Dua te shtoj vetem dicka:

Si mund te jete Ervin dhe Armand emer shqipetar?!!!

Ne kategorine e "A".
Ardit Ardita
Armir Armira

Ne kategorine e "B"

Besjan Besjana
Bleart Blearta
Blerti Blerta
Blerol Blerola
Blerim Blerina

antigona
26-08-2003, 16:08
une shtoj
Shqipetar dhe Shqipetare
ha ha ha ha

tolia
24-10-2003, 22:16
Tringa

tolia
24-10-2003, 22:18
dua te shtoj nje emer tringa dhe malbore

antigona
27-10-2003, 23:23
hei malbore
a e ke fjalen per cigaret "malbor"

unevetvetja
28-10-2003, 11:16
malbore
yllore
qiellore
kaltrina
djellza
lule dele

deje
28-10-2003, 11:22
un dua te shtoj Fatmir , Fatmire

tolia
08-11-2003, 19:36
Un jam nje vajz nga Kosova dhe deshiroj qe ne vendet shqiptare femijet te ken mera shqiptar kisha propozuar keta emra:

Un mund te shtoj ne kategorin e emrave me shkronjen "T" emer per vajza "tringa" ne kategorin e emrave me shkronjen "A" emrin "Ada" ne kategorin "V" emrin "Viola"

guri28
29-01-2004, 09:39
une propozoi qe ne emrat te kene kuptimin plotsisht ship si pe shembull ENLIAT eshte kombinim i tre emrave qe kan domethenje te kjart shqiptare

dory85
29-01-2004, 11:08
NAFIJE,HAJRIJE,SABAHETE,SHYRETE
pa fyerje per askend e...!

arimkra
14-07-2004, 20:47
Per gjinin mashkullor Art Bardh Dren

alma
14-07-2004, 22:13
Kurse une do te shtoja dis emra por jo te rradhitur sipas shkronjave, e keta jane:

Per vajza

Erblina
Vjosa
Vjollca
Violeta
Vesa
Arta
Mimoza
Kreshnike
Fitore
Gentiana
Arjana
Lule
Arbenita...etj

Kurse per djem:

Ermal
Arben
Agim
Ardit
Fisnik
Kreshnik
Elvir
Erdion
Faton
Endrit
Egzon...etj

luna
30-07-2004, 02:48
Emra mashkullor emra femror
A
Aurora
Arta
Arjeta
Alba
D
Dea
Djelleza
E
Engjell Engjellushe
Egzon Egzona
Elita

e
endrra
H
Hana
Q
Qendrim Qendresa
Xh
Xhani Xhane
V
Valdet Vlona
Valdrin
Valon
U
Urata

luna
30-07-2004, 02:49
Emra mashkullor emra femror
A
Aurora
Arta
Arjeta
Alba
Arberia
D
Dea
Djelleza
E
Engjell Engjellushe
Egzon Egzona
Elita
Era
e
endrra
H
Hana
Q
Qendrim Qendresa
Xh
Xhani Xhane
V
Valdet Vlona
Valdrin
Valon
U
Urata

lostparadise
03-08-2004, 18:32
keta jane emra te personave qe i njoh dhe kuptimet e tyre

Andja - endje
Andrijon - endrra jone
Bekona - na beko
Blinera - ere bliri
Vesarta - vese e arte

lostparadise
03-08-2004, 18:38
po lexoj nje liber qe flet per Ilirin e fund shek. IX p.e.s

Nder emrat e vjeter qe kam hasur jane:

Urti
Lisdega
Zemermadi
Siderita
Doramadi
Ujloma
Yllri
Derand
Fjokal
Halyll

analedi
13-08-2004, 22:43
doja te shtoja edhe une disa emra shqiptare
Arlind Arlinda
Arjan Arjana
Arjeta
Agim Agime
Argent
Bledar
Blerim
Besnik
Burim
Cuce
Dielle
Hana
Ilira
Jetmir Jetmira
Rozafa
Teuta
Genta Genti
Lindita
Desara
Ermal
Rezarta
Fatjon
Ylber
Fatos
Sokol

lulegjaku
14-08-2004, 03:43
Flaka,
yllka,
burim,
gazjeta,
dritlum,
afrim,
arsim,
synora,
arbrore,
jehona,
edona ...

Qershija
26-08-2004, 01:30
Me shkronjen A:

Femer Mashkull

Ardita Andi

Me B

Besa Butrint
Besarta Besart
Besmira Besmir
Besforta Besfort

Me E

Era Eri
Erleta Elton

Me J

Jehona Joni
Jeta Jetmir

Me V

Vesa Vigan
Valmira Valmir

arusha2
27-08-2004, 00:14
Mahmudie
Shefqete
Rakip
Shefik
Taip

daniel00
27-08-2004, 00:53
qerime
zyberja
seferja
dragusha
qamilja
fiqiri
xhevrrie

Qershija
27-08-2004, 01:08
Albesa

Albulena

Albina

Albena

Albion

Vlora

Visar

Doruntina

Drin

Diellza

Djellor

Flaka

Flokart

Bulina

Bestar

Bulza

Bledi

Dafina

Dren

Diana

Dian

Artin

Albin

princi-kalter
25-09-2004, 11:42
Refik

Zade

Agetina

mhill

jakup

behije

zyra

leze

Qershija
29-09-2004, 00:34
Ylli

Dijon

Albiana

Meliza

Qershija
02-10-2004, 09:42
Elsa

Aulona

Albiona

Endrit

ASTERI
07-10-2004, 22:06
Rei
Enxhi
Ansila
Brixhilda
Fjordi
Glention
Mirand
Rubens

blackblue4ever
08-10-2004, 01:06
Me shkronjen A:

Altin
Anisa
Amantia
Andi
Arjel


me B:

Benilda
Blendi


me D:

Denisa
Desarta
Dorjan
Danjel


me E:

Elena
Eltjona
Eralda
Eneida
Ergin
Ejona
Erjost
Erina
Endri
Esi


me F:

Florian
Fjoralba


me G:

GEZIM
Genci
Gilberta
Genta


me I:

Irvin
Irisa
Ilda
Indrit
Ina


Me J:

Joana
Jeton
Jonel


me K:

Klevis
Klejdis
Klejdi
Kristi


me L:

Ledio
Lorena
Laurent


me M:

Malvina
Martin
Marinela


me N:

Nereida
Nadia
Nardi


me O:

Olger
Olgert
Olti
Orjola
Ola


me R:

Redi
Rigers
Renaldo
Rea
Reada


me S:

Soeda
Soena
Sonila
Sara


me T:

Tedi
Tergita

Ervini79
08-10-2004, 23:51
une sygjeroje emrat

JETA dhe ERVIN

oliver
10-10-2004, 05:53
Me quajn OLIVER.

Kete emer me vendosen pasi linda, kete emer kam dhe kete do te kem ne gurin e varit tim. Qe jam SHQIPTAR ju siguroj qe jam dhe emri nuk eshte i mjaftushem te ma mohoj kete gje. Nuk ju a sugjeroj kete emere se e di qe do me vijeni kundra te gjithe por nuk dua qe nje dite dhe shqiptaret te mendojn si greket sot e kesaj dite dhe te fillojne te privatizojne emrat.
Me quajn: OLIVER
Babai im : OKTAVJAN
Mamaja ime: FIDALETE
Vellai i mesem: LORIN
Vellai i vogel: MARGIT

KAQ KISHA JU PERSHENDES DHE VAZHDONI PUNEN E MIRE...

BYE ALL

Ervini79
14-10-2004, 09:21
Erina

Erika

Kreshnik

Qershija
15-10-2004, 09:46
propozoje

Ervina

Ermira

Kushtrim

Shpat

goldeneyes
27-10-2004, 12:28
MISHEL
LUKAS
ROI

piter
02-11-2004, 14:10
ARBER MARSIDA (kryeveper)

goldeneyes
04-11-2004, 10:22
o Piter ti qeke per emrat shqiptar eeeee :DD bravissimo

Qershija
04-11-2004, 14:25
Lumbardha

Drinora

Valjeta

Lindita

gjirokastritja
05-11-2004, 00:30
Mua emri mashkullor shqiptar me pelqen Arjan!
kurse emri femeror me pelqen Emiljana!

pompa
10-11-2004, 13:25
ILIRIR.ILIRJAN.ARJAN.Artan Agron Arben Agim clirim Kushtrim Vetrim Lulxim,Dardan Sokol Trandafile,Gzim ,Jetmir,Fatmir,Perparim,Admir,Erjon,Elidon,Trandaf ile,Aferdita,Shkelxen,Shkelqim,Ermir,Ermal,Besim Afrim,Besnik,Taulant,Teut,Rozaf,Dritan,Jeton,ETJ; rradhes tjeter edhe me shum.

Qershija
11-11-2004, 01:52
ILIRIR.ILIRJAN.ARJAN.Artan Agron Arben Agim clirim Kushtrim Vetrim Lulxim,Dardan Sokol Trandafile,Gzim ,Jetmir,Fatmir,Perparim,Admir,Erjon,Elidon,Trandaf ile,Aferdita,Shkelxen,Shkelqim,Ermir,Ermal,Besim Afrim,Besnik,Taulant,Teut,Rozaf,Dritan,Jeton,ETJ; rradhes tjeter edhe me shum.


:O :O :O :O :O

tazi
16-11-2004, 03:36
Hei administrata po Armando ku eshte?

BoNiTaS
16-11-2004, 09:36
Atehere:

Valbona
Drini
Shkumbini

Keto po qe jane Shqiptar :DD

ariel
16-11-2004, 10:57
A
antonio
arber
artin
B
blerina
blerta
berti
bledi
D
dalina
danada
dasti

pompa
16-11-2004, 16:07
O ariel po ku e gjete ate-> antonion (antonio)nuk esht emer shqiptar po esht emer latin or helen, heres tjeter te lutem mos na shkruaj emra latino-helen, po SHQIPTARO-SHQIPTAR.

ariel
17-11-2004, 10:44
ore pompa emri "antonio" eshte emer qe perdoret ne shqiperi prej shume vitesh, nese ti se ke degjuar kete emer atehere me vjen keq. me thuaj ti nje emer qe te jete puro shqipetar qe nuk e kane edhe shtetet e tjera !

pompa
17-11-2004, 11:35
O arielo ne nuk po flasim per emra qe perdoren ne SHQIPERI po po flasim per emra shqiptar, me lejo qe te tegoj disa emra jo-shqiptar ne fillim->Antonio-Ahmet-Anastas-e te gjith keta lloj emrash me prejardhje latine-osmane-helene-sllave nuk jan emra shqiptar. Ne coft se don te lexosh ca emra shqiptar lexo shkrimet e mia te meparshme dhe ne coft se nuk te mjaftojn te dergoj dhe ca qindra emra shqiptar te tjer . RROFT SHQIPERIA E BASHKUAR RROFT cAMERIA feja e shqiptarit esht SHQIPTARIA"

ariel
18-11-2004, 10:26
o pompa nuk po the se nuk ka emra me prejardhje shqipetare por dua te them qe edhe emrat me origjine te huaj po perdoren kohet e fundit tek ne dhe kane nje perhapje masive. sic e dime emrat na i vene prinderit dhe ne baze te zgjedhjes se tyre ka dale qe iu pelqejne emrat me origjine te huaj. psh: pompa eshte emer shqipetar. me te mira

Qershija
20-11-2004, 01:28
Kam degjuar se fundimi nje emer qe me ka pelqyer shume e ky eshte Bleronblini

Qershija
28-11-2004, 11:25
Melos,Rinora,Monika dhe Mrika

Baby_Girl
28-11-2004, 11:29
Dua te shtoj emrat

ERTI dhe ORNELA

Pershendetje te gjitheve;)

salvija
28-11-2004, 13:55
nga emrat desh ate shtoj

nga emrat desha te shtoj
LABERIONe
GELINe
ALZANe
URTINe
JETMIRe
GENIS
ARBESA
BRILANT
LIRANDe
BLINA
FJONA
ENDRIT
ADEA

erNis
07-12-2004, 21:22
Emer "Ernis" keni degjuar ndonjehere :) ?

oliver
07-12-2004, 22:16
Se ku ma kan zen veshet d-_-b

aRil
09-12-2004, 09:06
Ernis--- Pe*** :DD PO si s'kam degjuar he pika t'raft

analedi
09-12-2004, 14:31
Do deshiroja te shtoja emrin Idlir

Goca_e_urte
09-12-2004, 20:19
Mua me pelqen shume emri "kelindra" eshte emer shume i lezetshem per goca.

-Calvin-
10-12-2004, 12:09
une do doja tu shotnte emri Hajduti_i_Zemrave :P sic e kom ne chat hihihihihihihihihi ose [Calvin] :) ene kete ne chat e kam :)

AdligA
10-12-2004, 13:10
Vlera

Fjolla
Vesa
Fllajdi
Taulant
Olimpjon
Besarti

-Calvin-
10-12-2004, 18:08
adliga ja shtrove fare ti mi te gjitha emrat o burra e :) mire ja ke bo po he

Goca_e_urte
10-12-2004, 19:41
']une do doja tu shotnte emri Hajduti_i_Zemrave :P sic e kom ne chat hihihihihihihihihi ose [Calvin] :) ene kete ne chat e kam :)
Pse ti je Hajduti_i_zemrave ore?

-Calvin-
11-12-2004, 10:55
Pse ti je Hajduti_i_zemrave ore?
kock e lekur me gjith kusur une jam :) pse me me njef ti mu kshuja e :P

Goca_e_urte
11-12-2004, 12:32
']kock e lekur me gjith kusur une jam :) pse me me njef ti mu kshuja e :P
Kemi fol shume here bashke....ne qofte se nuk e ka perdorur ndonje tjeter kete nick atehere me te kam folur :thumb: :dance:

Edra71
11-12-2004, 13:35
S- Sibora

K- Kaltra

-Calvin-
11-12-2004, 15:34
Kemi fol shume here bashke....ne qofte se nuk e ka perdorur ndonje tjeter kete nick atehere me te kam folur :thumb: :dance:

ahahhaah she she ate nick vetem une e kam sepse e kam me password asnje smund ta perdori pervec meje :) hihihihih pse mi ca nick ke ti kshu e :)

Goca_e_urte
11-12-2004, 21:49
']ahahhaah she she ate nick vetem une e kam sepse e kam me password asnje smund ta perdori pervec meje :) hihihihih pse mi ca nick ke ti kshu e :)
Une kur futem ne chat perdor nick te ndryshem keshtu qe nuk e mbaj mend se me cfare kam qene ate dite kur kemi fol bashk...mendoj se kam pasur emrin tim si nick...se mbaj mend :rolleyes:

AdligA
12-12-2004, 11:20
']adliga ja shtrove fare ti mi te gjitha emrat o burra e :) mire ja ke bo po he

U si harova une FLORI:DD ( mos guxo te kunderpergjigjesh se e ha bomerang direkt:DD )

si kom shtruar te gjitha jo , uhu kom prap

ARBER
ARBERESHA
ALBERTA
ARDI
ARTI
AULONA
BERATI
BLERTI
BLERIM
BLERIME
BUJAR
BLENDI
BESA

VLORA
SARANDA
JETMIRA
JETMIR
PATRIOT
LUFTAR
LAVDOSH
RUVIN
KALTRINA
SAMET
SAZAN
SAMIRI
PAJTIM
PREMTIM
EUGEN
GUXIM
FLATRA
IRIDA
IRIS
DURIM
MARIN
DETI
DAJTI
MERGIM
PREMTA
ARIETA
GONXHE
FLORIAN
FLORIANA
FLORA
FISNIK
FESTIME
FESTA
FITORE
FLAMURTAR
SHKUMBIN
shpresoj te kem thene ndonje qe se keni ne liste se si kom pare fare

Qershija
12-12-2004, 14:43
Ketu e kemi temen e caktuar per te dhene propozime te reja emrash ,e jo te dalim nga tema dhe te bisedojme per gjera tjera andaj ju lutemi per mirkuptim.

Goca_e_urte
13-12-2004, 01:05
Ketu e kemi temen e caktuar per te dhene propozime te reja emrash ,e jo te dalim nga tema dhe te bisedojme per gjera tjera andaj ju lutemi per mirkuptim.
Qershija
Me vjen shume keq per moskuptimin dhe per postimet qe nuk kane te bejne fare me temen.
Ca emra qe mua me pelqejne:
Eduart
Migel
Briana
Brunilda
Kelindra

-Calvin-
13-12-2004, 11:02
U si harova une FLORI:DD ( mos guxo te kunderpergjigjesh se e ha bomerang direkt:DD )

si kom shtruar te gjitha jo , uhu kom prap


po mire mi dreq po emrin tim pse e ve ne publik ti e ate

Florian :P qe e kom gjat :P Flori shkurt kom me te myt une ty :P

etoile_errante
24-12-2004, 08:13
Mua me pelqen shume:

Bernadette

Qershija
09-03-2005, 11:57
Emra mashkullor me A

Adamat
Adan
Adomat
Adriatik
Afrim
Agim
Agimor
Agrin
Agron
Aidan
Aigin
Aimir
Akal
Alaron
Alasin
Alban
Albanor
Album
Algas
Alk
Alkan
Almarin
Alper
Altin
Alzan
Alzen
Alzet
Amant
Amantin
Amat
And
Andam
Anden
Andik
Andin
Anen
Anil
Antiam
Aranit
Arben
Arbenor
Arber
Arberesh
Arberor
Arbi
Arbian
Arbor
Ardian
Argjel
Argjend
Argjendor
Arianit
Aril
Arion
Arlind
Armir
Artan
Artar
Artas
Artian
Artin
Artmir
Artor
Artoran
Arven
Arzan
Arzen
Asdrea
Ashtin
Askan
Astrit
Atintan
Audar
Audat

Qershija
09-03-2005, 12:06
Emra femror me A


Adamata

Adana

Adania

Adanira

Adea

Admeta

Adriatika

Afeida

Aferdita

Afrime

Afrore

Afta

Agime

Agimore

Agnushe

Agrina

Agrone

Aidana

Aiola

Aje

Ajkina

Ajkuna

Alarona

Alasina

Albana

Albanesha

Albanora

Albulena

Albuna

Aleta

Alkana

Alketa

Alkina

Almarina

Alpera

Altina

Alzana

Alzena

Alzeta

Amanta

Amantina

Amisa

Ana

Anda

Andena

Andika

Andina

Anduena

Anila

Antiana

Antintana

Anula

Aranita

Arba

Arbana

Arbena

Arbenia

Arbenore

Arberasha

Arbiana

Arbrorja

Ardiana

Argjela

Argjendore

Arianisa

Arianita

Arila

Ariona

Arjeta

Arlinda

Armira

Arnena

Arnisa

Arsa

Artana

Artare

Arte

Artiana

Artina

Artora

Artorana

Arvena

Arzana

Ashtina

Astirta

Atdhesore

Audara

Audata

Aulona

Avenda

Qershija
09-03-2005, 12:15
Emra mashkullor me B
Bacol
Bajuk
Bakull
Balan
Baler
Balish
Ballan
Ballor
Ballush
Balmir
Balush
Bamir
Baral
Bardh
Bardhal
Bardhani
Bardhanjor
Bardhian
Bardhim
Bardhok
Bardhor
Bardhosh
Bardhush
Bardhyl
Bardibal
Baren
Barid
Barjet
Barlet
Barmal
Barven
Barzid
Bashkim
Bato
Baton
Batonian
Batul
Batun
Batush
Bec
Becan
Bedar
Bedarin
Begatim
Begator
Bejkush
Belshar
Ben
Ben
Bendo
Benush
Bercen
Bergin
Berosh
Bersn
Berzant
Besa
Besart
Besatar
Besator
Besfort
Besian
Besim
Besmir
Besnik
Besor
Bestar
Betim
Bezan
Bilan
Bilbil
Bilen
Bilind
Bilis
Binak
Birzim
Bisar
Bisen
Bitil
Bizat
Bjeshkan
Bjeshkor
Blat
Bled
Bledar
Bledaret
Bledat
Bledian
Bledin
Bledion
Bledor
Bleg
Blegin
Blend
Blendar
Bleran
Blerand
Blerian
Blerim
Bleror
Blerosh
Blert
Blerush
Blet
Bletak
Bletar
Bletmir
Bletor
Blin
Blirim
Blodin
Blond
Boiken
Bonin
Bor
Borak
Boran
Borash
Borbardh
Bores
Borian
Borim
Borsak
Borush
Bregan
Brel
Brerim
Bresha
Bret
Briken
Briz
Brizid
Bruzor
Bubul
Bujar
Bujet
Buklor
Bukuran
Bukurosh
Bukurush
Bulezim
Bulim
Bulin
Burim
Burnor
Burror
Busid
Butar
Butor
Buzagaz
Bylin

Qershija
09-03-2005, 12:23
Emra femror me BBajame
Bajuke
Bajula
Balera
Balina
Balisha
Ballargjenda
Balleze
Ballmira
Ballonja
Ballore
Balloshe
Balmira
Baluke
Balushe
Bamira
Bardha
Bardhabora
Bardhana
Bardhanjora
Bardhesha
Bardhime
Bardhina
Bardhoke
Bardhonja
Bardhora
Bardhoshe
Bardhulina
Bardhyle
Barena
Baresha
Barida
Barzida
Bashkime
Bata
Batona
Batoniana
Batuja
Batula
Batuna
Batusha
Becana
Bedare
Bedarina
Begatia
Begatime
Begatore
Bejka
Bejkushe
Belina
Belita
Beltina
Bena
Benara
Benkushe
Benusha
Bergina
Berkina
Beroshe
Bersa
Bersena
Berzanta
Besa
Besara
Besarta
Besforta
Besiana
Besime
Besmira
Besnike
Besora
Bestara
Betare
Betime
Bezana
Bidusa
Biklena
Bilana
Bilbile
Bilbilesha
Bilena
Bilida
Bilisa
Bilonja
Birkena
Bisara
Bisena
Biskonja
Bitila
Bizata
Bjeshka
Bjeshkana
Bjeshkore
Bleda
Bledana
Bledare
Bledareta
Bledarina
Bledata
Blediana
Bledina
Blediona
Bledora
Blega
Blegina
Blenda
Blendara
Bleranda
Bleriana
Blerime
Blerina
Blerona
Blerore
Bleroshe
Blerta
Blertana
Blertoshe
Blertusha
Bletake
Bletana
Bletare
Bletmira
Bletore
Blina
Blirime
Blodina
Boikena
Bonja
Bora
Borake
Borana
Borasha
Borbardha
Boriana
Borime
Borina
Borsaka
Borushe
Bregana
Bregore
Brela
Brena
Brerima
Breta
Briga
Brikena
Brisilda
Briza
Brizida
Bruzina
Bruzore
Bruzta
Bruztore
Bujana
Bujare
Bujaresha
Bujaria
Bujeta
Bukla
Buklore
Bukura
Bukurana
Bukuresha
Bukureza
Bukurie
Bukuriza
Bukuroshe
Bukurushe
Buleza
Bulezime
Bulezore
Bulima
Bulina
Bulore
Burbuqe
Burila
Burime
Burimza
Buronja
Burrnore
Butare
Buteza
Butina
Butmira
Butore
Buzagaze
Buzida

bjondi
09-03-2005, 17:10
mua me quajne KLODJAN dhe besoj se eshte emer shqipetar

Qershija
09-03-2005, 17:41
Emra mashkullor me CCakol

Cal

Cel

Celush

Cem

Cemtar

Cer

Ceril

Cirkel

Cirket

Cok

Col

Cukal

Cukel

Curr

Curran

Emra femror me C

Cala

Cela

Ceme

Cemtare

Cirkore

Cuca

Cukela

Curlina

Currana

Currela

jemmy
11-03-2005, 02:53
Pershendetje te gjithve ju kerkoj falje ne qoftese dal nga tema, se mesa shikoj un ju kerkoni vetem emra shqiptaresh por mua me pelqen disa emera amerikanesh dhe do kisha deshire ta tregoja.
Emer mashkulli:
Dylan
Chad
Vincent(vinnie)
Emer femre:
Madison
Ariel
Angel

oh kam edhe nje emer shqiptar, ka qene djali i pare qe me ngacmuar kur kam vajtur per here te pare ne shqiperi,
emri eshte: mikel,( jo i MIKELI i forumit,no way),
dhe Flori.

ju pershendes

sweet_girl
11-03-2005, 17:06
2 emra femrash: Ana dhe Stela
emer mashkulli: Aldo, Igli dhe Reni.

MIKELI
11-03-2005, 18:49
Pershendetje te gjithve ju kerkoj falje ne qoftese dal nga tema, se mesa shikoj un ju kerkoni vetem emra shqiptaresh por mua me pelqen disa emera amerikanesh dhe do kisha deshire ta tregoja.
Emer mashkulli:
Dylan
Chad
Vincent(vinnie)
Emer femre:
Madison
Ariel
Angel

oh kam edhe nje emer shqiptar, ka qene djali i pare qe me ngacmuar kur kam vajtur per here te pare ne shqiperi,
emri eshte: mikel,( jo i MIKELI i forumit,no way),
dhe Flori.

ju pershendes
hahahahaha lol kom qene un ai mikeli hahahaha wow mi none si ishe si yll

cute_alb
06-03-2006, 20:31
atehere ,kam degjuar per emrin POLEN ,mu duk emer interesant....ju prsh te gjitheve;)

brooklyn
06-03-2006, 20:42
emra mashkujsh
noc
paulin
gjet
austin
bardhyl
gent
alb
ilir
bert
emra gocash
burbuqe
trendelina
teuta
aneta
rina
lena
ela
etc............................................... ......................

Ivana
31-03-2006, 20:00
Oliver bravo, edhe une ashtu mendoj. Ene emrin e gezofsh

klarko
05-04-2006, 12:43
SHEFQET ene ma gzofsh

Kanguri
27-04-2006, 10:25
Emer mashkulli me D
Drin
Emer vajze me E
Edrina

endih
16-05-2006, 15:53
Ne listen e emrave shqipetar qe kane vendosur disa nga ju ne forum nuk jan shqipetar.Megjithate,emrat e mi jane:
1.Engjell
2.Shpendi

aura81
18-05-2006, 18:09
Diell per m
Hena per f

fieraku
18-05-2006, 18:18
shpendi
florim
yllgezona
emra si nga kosova

skampinianus
26-06-2006, 16:12
Genus
Verion
Erarta

Ryfa
06-07-2006, 12:23
Doja te shtoja emrat per gjinine femerore Lirika(emer shume i rralle dhe shume kuptim plot) dhe Riga.

domenika
06-07-2006, 12:39
Enea Andi Miri Hakie Arta Beni...

SAM
06-07-2006, 17:42
Drita
Mimoza
Denis
Dori

ardiani1
18-07-2006, 00:14
ardian
eshte i bukur apo jo?:DD :DD
teuta
do t'ishte mbreteresha:razz: :razz:

dardi_pr
23-07-2006, 21:38
kaltrina,teuta ,dardan ..

sami
19-09-2006, 05:18
Dua te shtoj disa emra te bukur Shqipetar
Dana.Erion,Mandrit,Dashnor,Eriona,Dallandyshe,Dash nore,Manush etj

blu
09-10-2006, 12:25
si me keni harruar emrin me te bukur shqiptar DEA?:DD

wirus_men
14-10-2006, 02:38
ardi
anela
dea
rea
jon
gerti
valton
eli

nymfa
03-11-2006, 17:35
Alisia.....emi.....flojera......fiona

Shqiptar_perjet
19-11-2006, 12:26
lexova ca Antonio e ca Emiljano,apo ca emra me fantazi, qe i klasifikojne si shqiptar. me kete rast, po fus edhe une nja dy: Myfarete,Fiqirete,Petull'left,Penxhere'bulldum.
Sa per emra shqiptar-shqiptar:
Dardan
Ilir
Genti
Teuta
Arber
Gjergj
Gonxhe etj. Te tjerat pak a shume jane thene.

leone
30-11-2006, 12:54
dua nje emer qe shpre nje ledhje dashurie qe ky femi te jet lidhja e vetme qe kan

kadis
30-11-2006, 15:17
erdeta........albert

selma
12-04-2007, 12:58
Me keto rreshta qe po shkruaj doja te rizgjoja sadopak ndergjegjen shqipetare per vete faktin se sot ne cdo cep qe i hedh syte zemra me copetohet kur degjoj femijet shqipetare me lloj lloj emra qe nuk i perkasin aspak identitetit te tij.
Me vjen shume keq qe shqipetareve u vjen turp kur dalin jashte shtetit ti therrasin djalit apo vajzes me emer shqipetar,,,e them gjithe kete sepse me vjen keq per kombin tone qe me mijra njerez qe i njeh sot Shqiperia kane luftuar me gjak dhe me pene per ta ruajtur identitetin shqipetar kurse ne sot po i humbim vlerat tona si komb,,,une jam larg atdheut tim mundet dhe ju mos te me kuptoni por se sa e ndiej une nuk e ndien asnje qe eshte aty ne Shqiperi se cfare vlere ka te kesh identitetin tend, te jesh Shqipetar.

SMACKDOWN
12-04-2007, 13:53
emer mashkulli me a Asllan Alti Albert Arian Albatros Arianit

SMACKDOWN
14-04-2007, 16:25
Une propozoj Ardonis Arlind Asllan Betim Shpetim Pajtim Edon Agron Bashkim Ismajl Ekrem Lavdim Mendim

summer
14-04-2007, 23:51
nese eshte femer ORIENTA nese eshte mashkull ALBAN

erblina
15-04-2007, 22:51
erza, arjana, arbnora, arlinda, linda, lindita, albresa, antigona, agim, besim, labinot, agron, leart, leotrim, besfort, blerim, butrint, drin, gjelbrina, arbenita, besa, albana, albiona, egzona, sidrita, sihana, valbona, besmira, besmir, arbnor, arber, alban, altrin, albrin, vjosa, vjollca, dearta, dija, arsim, arton, petrit, kastriot, besart, lavdim, kreshnik, shqipdon, shqipdona, dardana, arbana, ulpiana, dardan, taulant, lirika, liridon, lorik:razz:

skampinianus
31-08-2008, 19:58
albin

Albin nuk eshte shqip eshte latinisht tregon nje njeri pa pigment lekure

skampinianus
31-08-2008, 19:59
Kandav - Fis ilir

noli_u
07-03-2009, 15:50
Pershendetje!
Keni nje verejtje per fjalorin e emrave shqip.WEB-faqja juaj eshte shume e shikuar
keshtu qe duhet te keni kujdes te mos mashtrohen njerezit rreth emrave.p.sh.
emri "Skender" nuk eshte emer shqip dhe as emer ilir...

Nuk eshte fjala vetem per kete emer por duhet te korrigjoni edhe te tjeret..

tung

ARLED
01-04-2009, 14:40
ermal - arlind - blerim - kushtrim - kreshnik - erjon - ermir

whitny
29-04-2009, 19:51
per mua qe jam mashkull eshte emri ona ose onanta gjate

---------- Post added at 03:51 ---------- Previous post was at 03:50 ----------

per mua eshte emri suart

Ajshe
19-05-2009, 12:11
Nese eshte vajze: Arta, Aida, Gresa, Arbenita, Yllxa, Kristina etj.

Nese eshte djale: Dritro, Artan, Ron, Jetmir, Valmir, Arben etj.