PDA

Versioni Origjinal : Shprehje te bukura dashurijebesnik
21-04-2003, 17:48
Dua te shoh dy sy te trembur.
Dua te puth "Buzen e cmendur"
Dua te te shoh, dua te te puth ty si atehere.


60 seconda ne minute mendoj per ty
60 minuta ne ore jam me ty
7 dite te javes merzitem per ty
365 dite te vitit te DUA VETEM TY!!!

Kur ne varrin time te filloje punimi
kur ne trupin tim te filloje vajtimi
kur mbi koken time te vihet kurora
atehere e dashure mendo se te harrova...

vitamina
22-04-2003, 07:36
;) O Beni ia ke zhytur kot fare!!!!!!!!!!!

Degjoje kete:

Dashuria eshte nje fushe me bar ,
ku kullosin dy gomare!

Nga dashuria per rrushin,
puthim dhe gardhin.

Para se te gjesh princin e kalter ,
duhet te puthesh shume bretkosa.(K)

Nimi
22-04-2003, 10:04
DASHURIA i ben edhe engjujt te zbresin ne toke!!!

sy_shkruara
29-04-2003, 15:31
Dashuria eshte si nje pike loti,
te rreshket ne faqe kur je e zotja,
Nese zemra zemren dashuron,
fjalet e botes kurr nuk i degjon.(U)

sy_shkruara
29-04-2003, 15:36
(U) (U) (U) Syte e tu tregojne gezimin
Fytyra jote qiltersine,
Fjalet e tua tregojne dashurine
Shikimi yt tregon pabesine(U) (U) (U)

vitamina
30-04-2003, 08:06
(U) Ilac i vetmise:

U merzita qe s'e gjeta
ilacin e vetmise sime te zhurmshme.
U perpoqa ta fsheh ate
ne xhepin e imagjinates.
C'absurditet!
Per te kuptuar qe vetmia eshte e pasherueshme
m'u deshen 20 vjet!!!!!!!!!!!!!(U)

vitamina
30-04-2003, 08:14
:|(
C'do mbremje veten pyes ngadale ,
kur malli zemres kurth i ngre,
ne c'endra sonte noton valle,
me c'shqetesim ne zemer fle.

Imazhi yt si zog i mardhur,
tek une i lodhur strehe kerkon.
Imazhi yt , qiell i paane,
me lodh, me torturon, me plak.
Sa keq, sa keq qe s'te kam prane!
Sa mire, sa mire qe jemi larg!(*) (*)

antigona
17-07-2003, 14:34
Zoti krijoj boten
por krijoj edhe ty,
ti me don mua
e une vdes per ty......

antigona
17-07-2003, 14:36
Ne qofte se do te me fusnin te zgjidhja ne mes dashurise tende dhe jetes time une do te zgjidhja dashurine tende se dashurija jote eshte jeta ime(U) (U)

antigona
17-07-2003, 14:40
merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro.......

Lonely_Boy
18-07-2003, 13:34
Dashurin e gjen kudo edhe ke Sociali hahahhaha

bye

antigona
18-07-2003, 18:05
ha ha ha ha ha aha ha ha haaaaa
hej shprehja me e bukur ne kete faqe
eshte shprehja e lonely boy


bye bye

nafija
03-08-2003, 17:11
i knowwwwwwwwwwwwww

nafija
03-08-2003, 17:16
dashuria eshte si ai pleshti qe te qepet e s'te shqitet hahahhahahahaha

antigona
03-08-2003, 21:20
eshte prap mire kur na ndjek pleshti
po sikur ta ndiqnim ne pleshtin..................

nafija
03-08-2003, 22:56
uuuuuu pooooooooooooooooo se ate e harrova! Mire e ke ti shoqe!
PORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR une edhe e kisha llafin se punen e ben zemra dhe jo koka right? Keshtu qe ndaj pastaj i qepemi edhe ne pleshtit!!!! (lol)

Lonely_Boy
04-08-2003, 13:33
Hej ju te dyja lejeni fare
se na bet te mos dashurom kurre hahaha

tung

nafija
04-08-2003, 16:24
se mos ke rrene ti ndonjehere...........apo ke rrene ee?

nafija
04-08-2003, 16:40
RI mo pizeveng goca asht e vogel s'di me bo aheng!
LOLZ!

Skifteri
04-08-2003, 18:39
U tret nje yll ne qiellin e kristalte
Ra diku larg ashtu i flakeruar
Oh!Po ta merrte mallin tim te zjarrte
Jastekun tend do ta kish perveluar

nafija
06-08-2003, 15:46
:|( :|( :|( :|( sa keq!

Skifteri
06-08-2003, 19:22
pse kaq shume lot

bilija
12-08-2003, 17:24
tung dashurija eshte gje qe ndalohet por tradhtija eshte gje qe nuksherohet

bilija
12-08-2003, 17:26
dashurija eshte gje qe nuk sherohet por tradhetija
kurr nuk harrohet

bilija
12-08-2003, 17:29
lumi ndoshta thahet por
te dashurit kurr nuk duhen te ndahen

nafija
12-08-2003, 17:58
Aq bukur e paske thene sa nuk ka ku te shkoj!!!!!!! Tamammmmmmmmmmmmmm :|( :|( :|( :|( ! GOD I HATE BEING IN LOVE COZ IT HURTSSSSSS soooo much!

pipi
05-09-2003, 07:06
....Dashuria eshte si grami lidhet e shtohet me shum nen dhe.......

bamboosushi
21-09-2003, 04:24
Dashuria nuk qendron ne veshtrimin ngultas te njerit -tjetrit por ne veshtrimin se bashku ne te njejtin drejtim.

Dashuria femija e dyte e natyres.

stalo
24-09-2003, 14:40
Dhe kjo eshte dashuria
Pse, mos e beri Danteja poezine e Beatrices , qe te kenaqte Beatricen? Beatricja , dhe ne ka ekzistuar , as e ka lexuar , se do te mos ket ditur shkrim..
Perkunder ,Danteja e beri ate poezi , qe te shkarkonte potencialin e zemres se vet , qe te derthte atje shpirtin e vet , qe te kenaqej vete.Per vete e beri dhe jo per ne dhe as per Beatricen
Po ne e lexojme dhe kenaqemi
Ndjejme shume nga gjerat qe ka ndjer dhe ay vet ..

sabrina
02-10-2003, 14:42
(U) (U) (U) (U) Ti hyre ne jeten time rastesisht por e pershkove si nje rrufe .Fale teje kam kuptuarse cdo te thote te dashurosh .Nese jam ne ender te lutem mos me zgjo /Duate fle deri ne perjetesi.

sabrina
03-10-2003, 17:12
Me lotet e mi bojen krijova me lekuren e trupit letren ribera dhe vetem vargje per ty krijova .Ndoshta kur se besoje se sa shum te doja dhe sado qe jemi shum larg, toka ,oqeani na ndan prap un te ndjej se te kam pran(K) (U) (U) :|(

antigona
03-10-2003, 17:20
mos qaj mos qaj
permbahu pak,mlidhe veten

sabrina
04-10-2003, 19:33
Moj Antigona pse ke kaq deshir ti ngacmosh te tere ne forum ..Un i kam shterur lotet e mi po me duket se ti mekesh edhe kur shkruan bye.:|( :|( :|( :|( :|( :|( :|(

antigona
05-10-2003, 14:38
ha ha ha ha ha ha ha me shkrive tu qesh

po mos qej mi goc kaq shume se te ben keq

QABUJAAA
06-10-2003, 11:37
MBI DETIN E QETE LUNDRONTE

NJE FLETE MBI TE ISHTE E

SHKRUAR SE SA JEMI

DASHURUAR

antigona
24-10-2003, 10:20
Hapi syte e mos i mbyll
une jam diell e ti je yll
kur une qaj ti je lot
ti je gjeja qe une kam me te shtrenjte
ne bote...................................

unevetvetja
24-10-2003, 11:17
si arome manjolash
ti deh ajrin e botes time
dhe me buzet gjysem te hapura
mbush shpirtin tim te etur
e si shiu qe te lag ngadale
ti 'futesh' tek une ashtu bute..............
me mall.................

elfeta
27-10-2003, 11:08
Dio ha creato dei angeli e gli ha messo a giocare nel cielo. Uno pero era cosi dolce e bello che e cadutto a terra. Per caso ti sei fatto nale vita mia?(L)(L) (L) (L) .........

unevetvetja
27-10-2003, 16:53
elfeta qenkan dy atehere qe kane rene nga qielli nje per ty e nje per mua

elfeta
28-10-2003, 09:45
Pse ta kane derguar dhe ty?

elfeta
28-10-2003, 09:47
Se il bene che ti voglio fosse paragonato ad una luce,i suoi raggi arriverebero piu lontano di quelli del Sole e illumunerebero l'universo all infinito...(L) (L) (L)

elfeta
28-10-2003, 09:50
Sei l'angelo che cammina al mio fianco e vive dentro di me,che spinge le ali e insieme voliamo fluttuando nell dolce cullare del batter dei nostri cuori...

elfeta
28-10-2003, 09:52
Vola da te il mio cuore,che tra le tue braccia trova il rifugio migliore...tienilo stretto,donagli amore e lascia che resti per sempre dentro il tuo cuore...

elfeta
28-10-2003, 09:55
Ho incontrato un angelo e gli ho chiesto di vegliare su di te.Dopo un po e tornato e mi ha chiesto:-"Come fa un angelo a vegliare su un altro angelo?"

elfeta
28-10-2003, 10:06
Ti penso perche nel pensiero c'e il ricordo,ti ricordo perche nel ricordo c'e l'amore,ti amo perche nel amore c'e la vita...vivo perche nella vita ci sei TU...

elfeta
28-10-2003, 10:08
Tutti hanno un paio di ali,ma solo chi sa sogniare impara a volare... Grazie a te posso finalmente volare perche nessuno mi fa sogniare qunto te!!!TI AMO

elfeta
28-10-2003, 10:11
Spero di incontrarti in un sognio stanott...per sentire il brivido de tuoi respiri...per assaporare il tuo dolce profumo...

elfeta
28-10-2003, 10:12
Ricorda: Non ti ama chi te lo dice,ma chi ti guarda e tace!

elfeta
28-10-2003, 10:16
...tra tradire ed amare c'e di mezzo FARE!!!Non farlo ti prego...

elfeta
28-10-2003, 10:26
Buonanotte piccola,grande e lontano sognio!Ti lascio un bacio che possa farti da guida durante i bellisimi sogni che stanotte farai...

elfeta
28-10-2003, 10:32
Sei entrata dentro di me piano piano,ora ti sento forte come un uragano,il tuo affeto mi sta travolgendo in un mare di pasione... TI AMO TESORO MIO

elfeta
28-10-2003, 10:34
Sei diventata come l'aria che respiro,quando non ti sento mi sento soffocare.Stammi vicino,non farmi piu star male...

elfeta
28-10-2003, 10:39
Tani u lodha.Do te shkruaj dite tjeter shprehje te tjera.Shpresoj t'iu kene pelqyer dhe qe ndonjeren t'ia dergoni njeriut te zemres..

unevetvetja
28-10-2003, 10:49
nuk thash se jam une por ai qe dua une


shume te mire po nuk i kuptojme pse nuk i perkthen ne shqip pasi te gjithe ketu shkruajme shqip se po te ishte ashtu ti ne italisht une ne anglisht e secili ne gjuhen e vendit ku eshte imagjino ketu cdo behej

elfeta
29-10-2003, 10:51
Kur mi kane sjellur mi sollen italisht dhe po ti perkthej do ta humbnin bukurine.Shpresoj qe edhe te tjeret te me falin...

just_me
29-10-2003, 13:30
te dua dhe te mallkoj
te dua me shume se nje jete
malkkoj askush mos te te kete...

dory85
29-10-2003, 13:33
dashuria eshte e verber,keshtu thone
por dashuria e vertete nuk zgjat pergjithmone

just_me
29-10-2003, 13:36
duaje ate qe do
jeto dhe jepi fund

niku
29-10-2003, 13:43
me ka mjaftuar minuti qe ty te dashuroj
tash me duhet nje shekull qe te mund te harroj

just_me
29-10-2003, 13:50
ty vtja yll te duket
ndaj edhe krenohesh
por edhe ylli keputet
ndaj mbahu mos rrezohesh

niku
29-10-2003, 13:55
apo mos eshte keshtu QABUJAA

mbi detin e qet
lundronte nje flet
ne te ishte shkruar
te dua perjet

just_me
29-10-2003, 14:33
mi hano dato gli occhi
e mi hano detto guarda
mi hano dato il cuore
e mi hanno detto ama
ma non mi hano detto
che con duegli occhi
avrei pianto
e con quel'cuore soferto....

stalo
05-11-2003, 09:54
Dashuria eshte:

AROMe HYJNORE E PeRJETeSISe THESAR I PASHTERRSHeM AQ SHUMe I ADHURUAR NGA TE GJITHE!

just_me
05-11-2003, 10:46
zemrat e njerezvenuk jane hotele
qe mund te hysh didite e nate,
ne ato duhet te dish si te hysh
e te mos dalesh prape.....

grifsha
10-11-2003, 19:22
Cdo varg dhe poezi, cdo enderr dhe shprese, cdo gje qe ishte e bukur, e tille do te mbese.Ndonese ka ca kohe qe prej tij jam ndare ja kushtoj une jeten dashurise se pare.(U) (W) :cry:

just_me
21-11-2003, 14:57
"Senza di te sono un fiore smarrito
che cerca la sua farfalla...la sua anima
per abbandonarsi al mistero"

just_me
21-11-2003, 14:59
AMORE ‚?¶E' IL TUO NOME


E l'alba appare senza vento
calma ricopre le colline col suo volto

ad accarezzar le onde va in romantico saluto

‚?¶cosi apre ogni mia speranza

quel chiaror dei tuoi occhi

che l'affannoso mio battito restaurai nostri occhi si parlano

s'accolgono in amante amplesso di sguardi

e voglio io una goccia delle tue labbra

mi basta per inondar la mia vita‚?¶or s'innalza il sole a seminar meraviglia

ma non siamo soli in questo gioco d'amore

‚?¶sul tuo corpo il mio respiro

raccoglie emozioni oltre i ponti del pensieropronuncio il tuo nome ‚?¶Amore

drago
21-11-2003, 15:02
une s'ja them per shprehje dashurie por prape kam sukses

just_me
21-11-2003, 15:54
La lontananza e il fascino dell'amore

just_me
21-11-2003, 15:57
Il vero amore e come l'apparizione degli spiriti: tutti ne parlano, ma pochi l'hanno visto.....

just_me
21-11-2003, 15:59
Esiste un'unica specie d'amore, anche se ve ne sono mille copie diverse......

Lonely_Boy
21-11-2003, 16:01
dashuria eshte me e embel se mjalta ne rast se eshte me njeriun e pershtashem
ne rast se jo te pervlon me keq se vullkani

sabrina
21-11-2003, 16:04
DASHURIJA SA E EMBEL DHE SA [ZEHERR]

sabrina
21-11-2003, 16:06
DASHURIJA ESHTE SI KRATERI I VULLKANIT QE DHE UJI DETIT NUK KA FORCE QE E SHUAN

sabrina
21-11-2003, 16:07
ZJARR ZJARR DHE FLAK QE TE DJEG DHE TE PERVELON

just_me
21-11-2003, 16:13
Una goccia del tuo profumo basta a riempire la mia stanza. Un po' del tuo amore basta a colmare la mia vita.

just_me
21-11-2003, 16:15
Il fatto pi√Ļ straordinario della mia esistenza,
e di avere conosciuto te.
Il tuo amore per me
e instancabile.
Il mio per te
e insuperabile.....

vitamina
22-11-2003, 10:16
Historite e dashurise nisin me shampanje e mbarojne me caj kamomili.


Largesia per dashurine eshte si era per zjarrin:
e shuan zjarrin e vogel, dhe ndez me fort te madhin.

Inola_18
23-11-2003, 13:31
Per Hire te jetes
Jeto me mua Per
Hir te vuajtjes vuaj me mua
Per hir te dashuris thuaj
te dua edhe un nese vdes
ti vdis me mua Se une vetem ty
Te DUA

sabrina
23-11-2003, 19:39
PSE VONON DASHURI _DHE ATEHERE KUR MEDITOJ_kur mendoj se te kam prane_dehem me ty ,endrra me mbulon

Inola_18
23-11-2003, 20:04
(H) Po te me kujtosh mua
Dil e shiko Henen Po
Te me endrrosh mua
Ndiz nje Cigare
Po te me Duash mua
Falma nje Dashuri
Po te me tradhtosh mua
Hapma varrin ti

unevetvetja
26-11-2003, 23:56
leshoje zemren perpara e vrapo ta arrish te jesh I sigurte se do te coje te njeriu i duhur.

Inola_18
27-11-2003, 19:51
Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.

inxhinieri
28-11-2003, 15:02
Teme vajzash pssssssssssssssssss.


ju lumte moj goca.

unevetvetja
28-11-2003, 15:30
pse mo inxhinjero per cuna nuk bene kjo tema

besa_pr
30-11-2003, 12:19
nuk di kush e ka then kete vetem me peqen shum
:arrow: "TE DUA ME SHUM SE DJE E ME PAK SE NESER":arrowl:
:razz:

sabrina
02-12-2003, 05:49
TE DUA TE ADHUROJ `ME BEN TE VUAJ `TE URREJ TE MALLKOJ`

lori
02-12-2003, 12:23
Hej, Mmm, ajo qe ti e ke shenu se you hate being in love, per mendimin tim nuk eshte ashu pasiqe pa dashuri nuk eshte edhe jeta interesant a. Eshte nje fjale e urte qe thot ne Gj. Angleze "Love is a never ending feeling".
So you better thing about it and do nat hate being i n love coze life is full of love, which means you have to taste it the best you can, and live to love...
Me nderime!!!

just_me
02-12-2003, 14:49
o lori une e di keshtu:te dua dhe te mallkoj,
te dua me shume se nje jete,
mallkoj askush mos te te kete....

xhoana
02-12-2003, 22:34
love is on top of the menu of life.
if u pick that one u can't get enought of it

xhoana
02-12-2003, 22:47
grop o grop e thella grop si re brenda dhe nuk del dot

sabrina
03-12-2003, 03:42
I THELLE ESHTE NGULUR PO KETE E THEM

sabrina
03-12-2003, 03:45
just_me, ashtu eshte ne te vertete/ te mallkoj qe askush mos te te kete/ vec i imi te ngelesh per jete

Lonely_Boy
03-12-2003, 15:08
Ishte ftote e binte shi
kur u ndame ne te dy

Poeti Dhimbjes
31-12-2003, 16:32
Dashuria vjen patrokitur,
dhe largohet pa te pyetur...

tinialbania
05-01-2004, 15:04
Ti offro 1 appuntamento a 3, Tu, l'Amore e Me!!

tinialbania
05-01-2004, 15:32
The love that lasts longest is the love that is never returned!!!

tinialbania
05-01-2004, 15:33
He who loves and runs away may live to love another day..

tinialbania
05-01-2004, 15:35
Even stones have a love, a love that seeks the ground...

tinialbania
05-01-2004, 15:38
Love, and you shall be loved. All love is mathematically just, as much as the two sides of an algebraic equation!!!

Poeti Dhimbjes
13-01-2004, 11:21
Dasghuria eshte fryti me i embel i jetes se njeriut...

Poeti Dhimbjes
13-01-2004, 17:55
Mos u mundo te shuash nje dashuri, pasi si rrjedhoje do te marresh jeten e dy zemrave, dhe keshtu do te quhesh mekatar...

Dajti
19-01-2004, 23:12
Pa dashuri nuk mund te jeshe i lumtur.

Dajti
19-01-2004, 23:17
Dashuria eshte pergjigjja - por duke pritur pergjigjen, te drejton deshira per seks disa pyetje shume serioze.

Dajti
19-01-2004, 23:20
Kur te qenit besnik te jep kenaqesi, atehere me siguri je i dashuruar.

Dajti
19-01-2004, 23:21
Xhelozia vdes me vone se dashuria

Dajti
19-01-2004, 23:23
Gruaja qe ti dashuron ka gjithmone nje arome te kendeshme.

Dajti
19-01-2004, 23:26
Prinderit e kane plotesuar detyren e tyre, vetem n.q.se i kane kultivuar femijes aftesine per te dashuruar.

Dajti
19-01-2004, 23:31
Shumica e njerezve deshirojne te marrin shume dashuri, por vete japin pak.

Dajti
19-01-2004, 23:34
Asnjera nuk eshte e mire ne krevat, me perjashtim te rasteve kur ti e dashuron ate dhe ajo te dashuron ty - dy premisa, te cilat permbushen rradhe.

Poeti Dhimbjes
20-01-2004, 10:56
Bravo, bravo Dajti.
M ete vertete, qenkan shume te bukura keto shprehjet....

Tung.....tung, dajto, dhe befsh qejf ne jete...

Dajti
20-01-2004, 14:16
Faleminderit Bisha e Pyllit.

Po me frymezon te shkruaj disa te tjera...

Dajti
20-01-2004, 14:19
Dashuria eshte e vetmja gje ne bote ku amatoretet jane me te afta se profesionistet.

Poeti Dhimbjes
20-01-2004, 14:19
Ashtu de, jepi, shkruaj sa me shume, se keshtu te ka lezet shpirti...

Dajti
20-01-2004, 14:20
Dasuria nuk te ben te verber - te dashuruarit shikojne me telle nga c'duket.

Dajti
20-01-2004, 14:22
Dashuria nuk te lejon te qendrosh vegjetar.

Poeti Dhimbjes
20-01-2004, 14:30
Ec aty ore Dajti, dhe mos u ndalo, sepse rrezikohesh te te fiket motorri, dhe te ngelesh ne mes te rruges !!!...

Hahahahahahahahahahahahahahaahahaaaaaaaaaaaaaaa... ....

Ia kalofsh mire o Dajti...

Dajti
20-01-2004, 14:33
Dashuria nuk eshte seks dhe seksi nuk eshte dashuri. Por kur ato bashkohen te dyja, ndodhesh vertete ne qiellin e shtate.

Dajti
20-01-2004, 14:34
Dashuria eshte nje konflikt ndermjet instikteve dhe mendjes.

Dajti
20-01-2004, 14:35
Ne dashuri, te dashuruarit jane bashkeqisht te vetmuar.

Poeti Dhimbjes
20-01-2004, 14:36
Ndersa une them qe kur bashkohen ato te dyja, dhe te zene ne mes, ndodhesh ne mes te dy zjarreve te ndezur, qe duan te te shkrijne me flaket e forta qe kane !!!...

Apo nuk eshte e vertete...

Dajti
20-01-2004, 14:40
Shume e vertete eshte Bisha e Pyllit...

Dajti
20-01-2004, 14:42
Dashuria te ben te verber, prandaj preken kudo te dashuruarit.

Dajti
20-01-2004, 14:44
Dashuria eshte muri qe ndan monogamine nga poligamia.... Per sot mjafton...

Ju pershendes

Poeti Dhimbjes
20-01-2004, 14:50
Edhe une te pershendes ty, dhe te gjithe te tjeret, qe do te lexojne keto shkrime...

Mirupafshim, se shpejti perseri ne forum...

Poeti Dhimbjes
22-01-2004, 17:12
Dashurine mjere ai qe e humbet, dhe lum si ai qe e gjen ne jete...

Poeti Dhimbjes
22-01-2004, 17:13
Te dashuruarit eshte rregull i natyres...

Poeti Dhimbjes
23-01-2004, 11:31
- Lulja vyshket e hekyri ndryshket, c'do gje mund te shkaterrohet, por dashuria e vertete nuk harrohet...

Kercovarja
26-01-2004, 22:44
"Dashuria eshte nje ndjenj e madhe dhe fisnikruese,e lir nga cdo lloj kompleksi psikologjik".

Kercovarja
26-01-2004, 22:50
KUR FITON DASHURIA
Vetem si t'ia kemi then te gjitha njeri_tjetrit,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te arrijm te durojm njeri_tjetrin
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te mesohemi te mbrojm njeri_tjetrin nga vetja,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te mesohemi te permbajm njeri_tjetrin,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te jemi mesuar me njeri_tjetrin
ateher ka fituar dashuria.

Poeti Dhimbjes
27-01-2004, 11:37
Te lumte moj Kercovare.

Gjithashtu te uroj mireseardhjen ne kete forum, dhe uroj qe tia kalosh mire nen shoqerine e tij...

Kercovarja
27-01-2004, 17:18
Faleminderit BISHA E PYLLIT.. pershendetje per gjith antaret e forumit... gjith te mirat

Kercovarja
27-01-2004, 17:23
"Dashuria eshte nje shkretir pa fund ku gjithmon ndihesh i etshem,dhe sa me shum zbulon fshehtesit e saj,te rritet kurreshtje qe te shkosh deri ne fund".

"Mos kerko mencurin ne dashuri kur dashuria e vertet ka mencurin e saj".

"Brehti thoshte se kur femijet vijn ne moshen e dashuris,prindi nuk duhet te bjer ne dashuri.Por Brehti harronte se vet nuk kishte femij".

Rremujxhie
30-01-2004, 11:59
shpirti im qe rrin i heshtur
ngrihe koken me veshtro
nese un te ngjaj e vdekur
jeten tende ma dhuro

Rremujxhie
30-01-2004, 12:06
sikur un ta takoja
shpirtim tim edhe nje her
qe tme ikte me se leshoja
pa e puthur me milja here

Rremujxhie
30-01-2004, 12:28
Me fal qe dje me deshe me beso ti mua
e sot me urren nuk kam gje ne jete
me fal per urrejtjen qe ndaj meje ndien po ike ti o zemer
me fal nese te lendova te zhduket zoti vet
me dashurin time qe te dhash
me fal qe sot te dua
si e cmendur si e marre

Rremujxhie
30-01-2004, 12:29
Nuk mund ti mohosh dot
lotet qe kam ne sy...
Urreji sa te duash
ata nuk jane si ty...


mos hesht o zemer per dashurine
kur tek ty ka per trokitur
Ne zemren time ndieje rritmin
qe shume kohe e ke pritur...

Rremujxhie
30-01-2004, 12:31
Nuk jam me e jotja jo me nuk jam
ste kam me ne zemer un ty ste kam
nuk jam me ajo vajze qe te deshti shum
ka kaluar shum koh kam ndryshuar dhe un.

Nuk do vuaj tashme per ty
se me esht thar dhe loti ner sy
nuk te shoh ne endrra naten
se ndej me mungesen tende
Buzet e vyshkura do te ti puth
me afsh dhe me mall
lotin e bukur do ta pij
me to do dehem e do qaj

Rremujxhie
30-01-2004, 12:35
Dhe kur ne krahet e vdekjes te hidhem perjete
ty perseri do t'enderroj,
dhe kur si engjell prane shtratit tend te afrohem
deri ne pafundesi do te dashuroj...


Ah ky det i syrit tend
Si copez qielli me stuhi
Kush e pa dhe nuk u cmend
Kush nuk ra ne dashuri!!!!!
erdhe kenga e bilbilit
pa ty me duket vaj
edhe nese gezohem
pa ty duhet te qaj
edhe pse ike nga jeta ste ndaj
kujtimet me ty
ne zemer do ti mbaj.
me mire po jetoj
ndoshta do te shof
se nese un vdes pamjen nuk ta njof
me eshte helmu shpirti,
syri vec loton
zemra e plagosur ty te kerkon

shpetimin nga zoti
dhe ndihmen po e pres
se pa dashurine tende
besoo do te vdes

Do te nderroj jete
ne nje moment te veshtire
nga goja ime do te degjosh
te vetmen fjale LAMTUMIRE.

poezia ime per ty .
.kurr sdo te kete fund
..edhe nese tere jeten
...nuk te takoj askund.

Rremujxhie
30-01-2004, 12:37
Perse nuk mund te shoh
. pse zerin sta degjoj,
kur doren qe me shkruan
, dua ta perqafoj,

Ti jeton larg nga une,
por une te ndjej afer
, pa ty zemra ime
, ka mbet si e varfer,


QANI O SYTE E MI
PA NDLE QANI ME ZE
SE ATE QE E DESHTI ZEMRA
NUK MUND TA SHIHNI ME

TE MENDOJ PER TY
ZEMREN SMUND TA NDALE
SE NE JETEN TIME
ISHE PASURI ME ARE

Poeti Dhimbjes
30-01-2004, 13:31
Hallall te qofte buka qe ke ngrene moj goce.....

Ishin me te veretete te bukura aro qe kishe shkruar me larte, dhe te them te drejten me preken shume, pasi jam tip qe prekem shume nga fjalet....

Hahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa............

Paciiiimmmm....

Rremujxhie
30-01-2004, 21:14
flm per komplimentetttttttttttt
nuk e kuptova pse qeshse te ran ato proteza
qenke tip i prekshem apapapapap

me beso ti mua
nuk kam gje ne jete
po ike ti o zemer
te xhduket zoti vete


jam e zhytyr ne mendime
e shof kohen qe kalon
po cfaj ka kjo zemra ime
qe vetem ty te dashuron

jete e gjat me shum kujtime
mbushur me vuajtje e hidherime
e zhytur ne nje erresire te plote
ku rri e vetme e qaj me lot

sweetelka
23-02-2004, 10:38
dashuria eshte dashuri

fonci
25-02-2004, 12:27
DASHURIA eshte e veshtie per tu fituar,e lehte per ta humbur, por e pa mundur per ta:eek:

Poeti Dhimbjes
06-03-2004, 16:34
Origjinali i postuar nga Rremujxhie
flm per komplimentetttttttttttt
nuk e kuptova pse qeshse te ran ato proteza
qenke tip i prekshem apapapapap

me beso ti mua
nuk kam gje ne jete
po ike ti o zemer
te xhduket zoti vete


jam e zhytyr ne mendime
e shof kohen qe kalon
po cfaj ka kjo zemra ime
qe vetem ty te dashuron

jete e gjat me shum kujtime
mbushur me vuajtje e hidherime
e zhytur ne nje erresire te plote
ku rri e vetme e qaj me lot


Qyqja, qyqja mi goce, cfare fjelesh shko e m'permen ene ti moj !!!...

Gjithesi, ti ke qejfin tend...

Pershendetje...

cun_i_zgjuar
22-03-2004, 13:58
e thjeshte duaje te dashuren si shqiponja folene....
heheeee

shkodranja
07-04-2004, 20:03
dashuro por kurr mos u pendo.....

lostparadise
08-04-2004, 14:57
Ti me pyet:
Cdo te ndohe pas nesh?
Une te pergjigjem:
Do te kete jete.
Po dashuri ?-me pyet ti
Njerezit do te duhen,
po jo sa ne te dy

lostparadise
08-04-2004, 14:58
Ti me pyet:
Cdo te ndodhe pas nesh?
Une te pergjigjem:
Do te kete jete.
Po dashuri ?-me pyet ti
Njerezit do te duhen,
po jo sa ne te dy

luna
08-04-2004, 23:37
nese me do
mos lejo qe duart e mija te perqafojne vetmine
nese me do
mos lejo qe lotet te puthin buzet e mija
nese me do
mos lejo qe puhija te ledhaton floket e mija
por vetem nese me DO

kanani
07-03-2006, 14:28
Shikimi i syrit eshte dashuria e shpirtit

dhurata_30
08-04-2006, 19:33
Dashurija eshte vete jeta, po te mos jete dashurija
nuk ka asnje vlere jeta.

NJE_YLL
27-06-2006, 16:02
il vero amore e come lapparizione degli spiriti:
ttuti ne parlano,ma pochi l'hanno visto

keeper
01-07-2006, 08:50
eh l'amour l'amour te tjere te duan, te tjere te marrin

SAM
06-07-2006, 17:01
Ama con tutto te stesso ma soprattutto ama col cuore

cobra
03-11-2006, 16:02
ndegjo ne dy syt e tu po e shoh nje livadh
ne ate livadh po kullot nje lop e ajo lop je ti!;)

nymfa
05-11-2006, 09:53
dashurija eshte pelhure qe e endi jeta dhe e zbukuroi fantazia......

sy_jeshile
08-11-2006, 15:06
Love is the irresistble desire to be irresistibly desire..

Cristiana
09-11-2006, 13:50
Urime hapsit te kesaj teme, met vertet keni shkruar ne pergjithesi shprehje mjaft interesante dhe te bukura Dashurie;) ...por vet me ne fund mendoj qe Dashuria i ka vetem dy fjal ...PO_JO...njera qe te sheron dhe e tjetra qe te Lendon:!:

djalke_pe_korce
19-11-2006, 06:33
O E Dashura Ime
Qe Te Dua Kaq Shum
Qe Nga Dita Kur Te Pash Te Kazani I Plerave
Un Me Ty Rash Ne Dashuri
Por Kur Te Pash Duke Mbledh Kanace
Thash Ohhh Kjo Qenka Goc Per Shpi.
:D

alb-girl
19-11-2006, 19:06
ja ca love quotes nga una

Love, like a river, will cut a new path
whenever it meets an obstacle.

There is only one happiness in life,
to love and be loved. (mua kjo shprehja me pelqen shume ;) )

Love is like a mountain,
hard to climb,
but once you get to the top
the view is beautiful.

enjoy! ;)

Bebushja_evogèl
22-11-2006, 11:00
Djemte dashurojn sa dashurojn,pastaj martohen me mbleseri,kujtojn se ate qe do marin si ka dashuruar njeri......

Mr_Dashuria
23-11-2006, 03:45
Hi all !

Jam i ri jam i ri, sa do doja te isha i i ri perseri.

bonni
23-11-2006, 18:28
E shkruajta emrin tend "Antigona" ne nje lule te thate,Emri ishte aq i bukur sa lulja celi prape.bonni

Kur ti te mos besh me pjese ne mua,do te pres nga kujtimet yje te vegjel,dhe qielli do te jete aq i bukur sa te gjithe do te dashurohen me naten...

Favi
27-11-2006, 21:19
burrat shpiken zjarrin per te djegur furrat, zoti gjinjte e grave per te djegur burrat

Favi
28-11-2006, 07:30
Nese Do Me Kerkonin Te Zgjidhja Midis Lekeve Dhe Teje Do Te Zgjidhja Ty Thesari Im

Duaj ke te mundesh, duaj sa te mundesh,duaj si te mundesh, por duaj sinqerisht mundesh?

dashuria eshte deshire per te qene dy, tmerri se mos behesh tre, frika se mos ngelesh nje.

bebushja_logèl
28-11-2006, 17:00
(L) Nese do kerkoja dashurin dhe lumturin,ate do ta gjeja vetem te ti,dhe per ty do sakrifikoj e do te kerkoj derisa zemra te me punoj,sepse un smundem me te dashuroj

potter
01-12-2006, 19:45
Te Do Ai Qe Te Shikon Ne Sy E Jo Ai Qe Te Thote Une Vdes Per Ty.

I Should Be Your Girlfriend ,you Should Be My Boyfriend We Should Be Together You And Me Forever.

editina
28-01-2007, 02:40
o my rosse
u are my rosse
give me a kiss
and i'll give u the world

Rremujxhie
23-03-2007, 12:36
dua nga ti vec nje enderr
ku te dashuroj si e marre
dhe nga ai gjume i embel
te mos zgjohem me e gjalle

konica
23-03-2007, 12:53
Njeriu dashuron shume dhe gjithe jeten, dhe gjithmone me shume dhe me mire se cdo here qe kalon.

suzi00
25-05-2007, 19:25
Dashuria nuk eshte te tjetri, por brenda nesh. Jemi ne ata qe e zgjojme. Por, qe te ndodhe kjo kemi nevoje per tjetrin.

Capon
19-06-2007, 20:42
Nese doni ti shtoni vetes belara, dashurohuni.

shpirti_i_vogel
24-06-2007, 17:17
Dashuria e pare i ngjan bores se pare, rralle ndonjehere mbetet

- Barra e madhe mund per deve, dashuria e madhe mund per zemer

- Dashuria eshte e verber, por shihet prej se largu.

- Bukuria e vertete, si dhe mencuria e vertete eshte shume e thjeshte dhe e kuptueshme per te gjithe.
Gorki

- Bukuria eshte dic shtazarake nese nuk pershkohet edhe me mencuri.
Demokriti

Bukuria eshte letra qe i rekomandohet zemres.
Shopenhaueri


- Dashuria e pare eshte shume e madhe dhe njekohesisht shume e vogel.
Hygo

- Pse dashuron?

- Qe te lirohem prej nje pjese tjeter te dhembjes qe s'e shterr puna krijuese dhe qe te frymezohem per pune.
Qosja


- Dashuria eshte ceshtje e ndjenjave e jo e deshirave. Nuk mund te dashuroj pse dua, e me se paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar eshte e marre.
Kanti


- Dashuria eshte pelhure qe thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qendisje.
Volteri

- Ikja eshte fitoria e vetme ne dashuri.
Bonaparti

- Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga meshira.
Monteskie

butterfly88
25-06-2007, 15:04
dashuria Per Njerin Eshte Si Qumeshti Per Femin!!!

konica
04-07-2007, 12:49
Dashuria per rinin eshte si qumeshti per feijen!
po eshte e vjeter fare kjo ou qekur smbahet m,end

butterfly88
04-07-2007, 14:28
Love Is Looking Into Each Other Eyes In The Same Direction!

suzi00
04-07-2007, 20:43
Deshiroj qe ta dua dhe ta nderoj ate zemer, qe ia lejova te jete mbretereshe e zemres sime!

antivirusi
05-07-2007, 20:36
dashuria eshte nje semundeje,
nga e cila sherim nuk peres,
nuk doa ta shikoj ta perek e pastaj
te vedes jo jo ??

suzi00
03-08-2007, 19:54
Ma jep zemren tende qe te dashuroj sic e meriton...!

afka
26-09-2007, 00:32
Te dua me shpirt te dua me zemer,deshiroj ta kemi te njejtin mbiemer..

konica
26-09-2007, 10:18
Rima e tepert e prish kuptimin e thenies.
Keshtu qe me mire do ishte shprehje te ndjera por jo te lustruara.

pulcina
28-09-2007, 11:42
Nga dashuria ne qiell u shtiva,
Me koke ne diell fjeta gjate.
Dhe s'u pendova qe te desha,
Ndermend kam te te dua prap!
(T.Keko)

konica
01-10-2007, 11:54
E madhe si vete autori.

pulcina
01-10-2007, 14:54
E madhe si vete autori.

Na dhe nje tjeter.....
Lufto per nje emer,
Se emri ka benda dhe zemer,
Dhe zemra mban vetem nje emer!!!!

I bashkangjitem mendimit tend;jane fantastike poezite e tij!!!!

konica
01-10-2007, 16:21
Gjigande, nese ke poezi te tij ne format elektronik do te na besh nder te na i dergosh....

pulcina
01-10-2007, 23:03
Dashuri e perjetshme

E dashur erdha!
Pse verenjtesh kot!
Ti po me prisje mua...
Mos u cudit,une jam zog,
E ngre folene ku te dua!

Kur dashuroj behem si ajeri
Do s'do te futem ne kraharor!
Do te pushtoj me zjarr te marri
Po mbylle deren do ta copetoj!

Do besh sikur me ke inat,
Ndodhi e vjeter une e di.
Por s'jam buzequmesht jam esnaf..
Per dashuri di plot dredhi!

Une do te te puth!
Dhe ne ngritsh doren e me cjerrsh me thonj.
Vete qeshe,vete e ngrohe kohen,
Dhe fluturova ketu,jam zog!

E dashur erdha!Ne prag ke dal!
Ke hapur deren e qesh nen hunde:
-"Sa perbetohesh ne qindra fjale,
Eja hyr brenda...mos fol dhe puthme"!
(Me ka prezantuar me poezine e Teodor Keko-s,nje person shume i vecante per mua,i cili ma ka dedikuar kete poezi...dhe ia vlejti sepse Poezia e Keko-s eshte fantastike dhe meriton te vleresohet me kaq entuziazem nga te rinjte...)

Madheshtia e detit

Ne rrinim te heshtur prane detit,
Veshtrimi mbi ty me mbeti...
"Sa me do e dashur"?!
Ti syte i hodhe nga deti!!!

antivirusi
02-10-2007, 10:38
Lermeni te qaj
Lermeni te qaje mbi humnerat e jetes
Ta nxjerr shpirtin e ta perplas atje,
Per trishtimin e mallkuar qe shpirtin
Ma ka venitur
Lermeni te qaje mbi c,do krijes te kesaj bote
Qe jane taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermeni te qaje te therras pa pushim
o njerze degjojeni vetem pak shpirtin tim
Lermeni te qaje atje tej e vetmuar
qe kur c,do gjeje ti vije fundi
te qeshe pa pushuar
?????????

konica
02-10-2007, 11:14
E bukur dhe kjo e antivirusit.
Pulcina vertet perrallore a ka ndonje mundesi te na i dergosh ne nje format ku te mund ti kopjojme?
P.S. Nuk te kuptova ia vlejti poezia e Kekos apo, persona qe ta prezantoi poezine e tij?
Jam i interesuar edhe per poezite e Trifon Xhagjikes, Bilal Xhaferrit dhe Ali Asllanit, nese i ka dikush mund te na i dergoje.

Ju pershendes nen flladin e eres vjeshtore e cila me sjell ndjesin e shiut, dhe me trishton, me ben te ndjeshem dhe pse jo pak melankolik.

pulcina
02-10-2007, 11:39
P.S. Nuk te kuptova ia vlejti poezia e Kekos apo, personi qe ta prezantoi poezine e tij?

Ia vlejti ta njihja poezine Keko-s!"Personi" eshte tjeter muhabet...Ai me dhuroi librin e T.Keko-s "Dashuri e perjetshme"...Qe fatkeqesisht nuk eshte me ne duart e mia!!!:sad:

konica
02-10-2007, 12:50
Pa gje nuk paske dale te pakten!?

shiu
02-10-2007, 17:59
:razz::razz:"Dashuria eshte nje semundje,prej te ciles askush nuk arrin te sherohet.Kush eshte goditur prej saj,nuk kerkon te vije ne vete,dhe kush vuan nuk do te sherohet":sad:

pulcina
02-10-2007, 23:07
Pa gje nuk paske dale te pakten!?

Je goxha i lezetshem ti!!!!!Asnjehere nuk del i humbur edhe kur humbet..perkundrazi fiton aftesine ti rishikosh dhe ti vleresosh me shume gjerat qe deri ne ate moment ishin thjesht detaje te parendesishme..."Nuk paskam dale pa gje?!!";)-Le te themi qe "personi" me mesoi te FITOJA nga HUMBJA,dhe nuk dola pa gje..perfshire ketu dhe interesin qe me ushqeu per poezine e Keko-s.

konica
03-10-2007, 12:06
Domethene ke dale si puna ime me ty gjate ketij "debatii" pyetje pergjigje.
Nejse me behet qejfi te pakten qe ke njohur teodor Kekon.
Une them se te humbesh me fitore "dinjitet" eshte me mire se te fitosh pa nder .


me duket se e ka thene dikush tjeter dhe diku e kam lexu nga keta te medhenjte e njkerezimit.
pershendetje, respekte

hell_boy
19-10-2007, 21:48
Se E Il Vero Amore Non Si Perdona Se Non E Vero Amore Alora Tu La Perdoni Pesce Non Sai Che E Il Vero Amore.

Se E Il Vero Amore Non Si Perdona Se Non E Vero Amore Alora Tu La Perdoni Pesce Non Sai Che E Il Vero Amore.

Kush Eshte Me I Ndjeshem Ndaj Tradhetise Femra Apo Mashkulli Dhe Pse

anoa
07-02-2008, 05:05
dashuria eshte jete dhe enderr...

kaltra
22-06-2009, 21:39
Njedit zoti po mendonte diqka zemres time ti dhuronte,te gjith engjujt rreth vetes i mblodhi,edhe per zemren time vetem ty te zgjodhi.....!!!!

kaltra
23-06-2009, 10:24
Njeher zemra rrahu fort.Njeher syri derdhi lot.Njeher shpirti u gezu kur ne ty u dashuru...

---------- Post added at 09:15 ---------- Previous post was at 09:10 ----------

Nuk jemi te vetmit shum indau kjo jet,shum para nesh te vetem kan mbet,nuk duhet jeten ta mallkosh sepse do te vi nje dite kur njeriun e jetes do ta takosh...

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 09:15 ----------VDEKJA E TE DASHURIT.....Ishe vertet i buker shum dhe kete shum her ne sy ta thash,tash erdh dita qe paty te mbes si deshmi qe te dua jeten e dhash..Lotoj syri vetem per tyedhe pse isha e fort ne zemer aspak smunda ti bej ball tradhetis..Me than se je gjall kete e di dhe e kuptoi,kur me than se ti ke vdekur kete nuk munda ta besoi..Na ndau kjo jet pa meshir nga une ty te largoi,per zemren time smendoi..Kur syt e mi kuptuan se une mbeta pa ty ne vetmi,ateher u hapen dy varre,edhe une vdeka per" DASHURI".....

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

Jeta eshte vaj prandaj duhet vajtuar.Jeta eshte keng duhet kenduar.Jeta eshtediell ta bejm te rrezoi.Jeta eshte e verber ta bejm te ndriqoi.Jeta esht lule ta bejm te lulzoi.Jeta eshte drit ta bejme te ndriqoi.Jeta eshte SFID-sfidoje JETA ESHT JET PRANDAJ JETOJE...

kaltra
23-06-2009, 17:35
Ti me thua fajtor je,ke harru sa mdashte dje,per nje dit krejt i harrove,me deshir me lendove hejt kerko lumturi gjeje se ma kurr s'do te jesh ngat meje..!!!

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

Njeher zemra rrahu fort,Njeher syri dredhi lot,Njeher shpirti u gezu kur ne ty u dashuru...!!!

niku
25-06-2009, 21:33
Ne mund te behemi te huaj, por te panjohur kurr!:Thinking:

kaltra
25-06-2009, 21:47
Edhe nese une vdes jato jeten pa mua ,por mos harrose zemra ime gjithmon ta ka dashuruar...

niku
25-06-2009, 22:24
:bowdown: me fal zemer se nuk te harrova, tere kohen per ty mendova.

kaltra
26-06-2009, 13:35
MaLlI Te Un KuJtImI tE aI......

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

Njedit kur do te zgjohesh mos ilaj syt me lot,dikush do te tregoi se une nuk jam ne kete bot.Ne kalendarin tim veq dy data jan,njera kur upam e tjatra kur undame.!!!

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

Merre zemren time dhe me te jeto,ateher do ta dish se ky shpirt sa te don...!!!Nese ti nuk vjen mos me ler te pres,merre jeten time dhe me ler te vdes.Merri syt e mi dhe me ta shiko a'teher do ta dish qe moti te njoh...!!!

kaltra
26-06-2009, 17:56
Te dua shummmmmm

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:55 ----------

Te dua shummmmmm diana...

leeoonnee
19-09-2009, 22:49
je shum fantastike,,,me kan pelqyer shum poezit e tu, si ne shqip dhe ne italishte,te uroj suksese dhe ne jete.ciaoo stami bene.