PDA

Versioni Origjinal : Sms dashurie me te bukura qe keni marreshef
12-08-2004, 22:40
Ketu ne kete tem mun te shkruani mesazhet me te mira qe keni marre.
Ja keto i kam marre kete jave....

SOT ESHTE DIT E DIELE
ASKUSH NUK PUNON
VETEM ZEMRA IME
PER TY DJAL MENDON


Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy
nuk te shoh me zemer te dua,
po te pres me vuajtje e me vaj,
dashurin ton ne zemer e mbaj!

lostparadise
12-08-2004, 22:42
Me mori hena ne telefon dhe me tha se i kishte humbur ylli me i bukur.
Une i thashe qe ylli po fle ne shtepine e vet.
Po ti po fle apo e genjeva henen une.....?

shef
13-08-2004, 19:45
Shume e mire ......ajo ishte .....Robin B


Vjeshta qane per shi
Dimri per bore
Pranvera per lule
nena per femi
Une i dashure qaje per Ty

Dashuria eshte shume e embel
Por shume e veshtire se Dashuron
Dhe te trethetojn dhe mbetesh si zeg ne Vetmi

Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten
Edhe pse je LARGE
asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA
Na Bashkon
:arrowl: ;)

Ervini79
08-10-2004, 16:20
Dola ne dritare e pashe nje cigare
e mora me pi me ra ndermend per ty..
hehehehehehee

kledi
08-10-2004, 16:44
un njeren nuk e dua me politike
si afganistani me amerike
por me dashuri
si kosava me shqipri

bjondi
08-10-2004, 18:53
Te dua ne mengjes;
te dua naten vone;
te dua se je si yll;
TE DUA pergjithmoneQ!

XHADE
08-10-2004, 22:29
Nata ra serisht,
dhe une perseri duke menduar
per ty!!!!!
Mbyll syte dhe imagjinoj
sikur te ishim bashke...........
Ndjej doren tende qe
perkedhel trupin tim,
frymarrjen tende mbi timen,
shikohemi ne sy, puthemi me pasion,
shtrengohemi fort mbas njeri tjetrit,
s"kerkoj asgje tjeter nga jeta,
dua qe koha te ndaloj ketu,
padashur emocjonet e teperta me zgjojne......!!!
Zhgenjehem me vetveten!!!!
por di qe shume shpejt do ti ndjej (serisht)
keto emocjone te pafundshme qe i adhuroj..............!!!!!!!!!!!!!!!

Ervini79
08-10-2004, 22:34
Te dua ne mengjes;
te dua naten vone;
te dua se je si yll;
TE DUA pergjithmoneQ!
:O :O :O shume i embel ky mesazh

shef
09-10-2004, 14:25
When god oppend the dor of heaven, he sow me and asked,
What is your wish for today?!
I said; Lord Pleasetake care of the one reading this message....

shef
09-10-2004, 14:28
Remember the M, Remember th E,
But them together and remember ME.....

bjondi
09-10-2004, 17:58
Te kerkova ne bregun e detit;
te kerkova ne jet plote me mundime;
por ti ishe ulur lehte e lehte;
ne folene e zemres time!

bjondi
09-10-2004, 18:02
Dio creo il sole caldo e splendente;
la luna romantica e seducente;
creo il mare profondo e misterioso;
poi creo te e disse;ho raggiunto la perfezione!TVTTB,

kledi
10-10-2004, 14:37
nese sheh nje yje qe bie nga qielli
jane lotet e henes qe bien per diellin
nese me sheh mua me lot ne sy
jane lotet e mallit qe bien per ty

sa kohe larg teje do te jem
mall ne zemer do te kem
nese me sheh me lot ne sy
dije se un po vuaj shum per ty

sexy_blonde
11-10-2004, 11:23
NEL LAGO PROFONDO IN UNA ANTICA PIETRA CERA SCRITA QUALQOZA CHE VENIVA DA DENTRO UNA PAROLA GRANDE MA DI POCCHE DICEVA "TI AMO,AMARTI NON POSO SMETERE!";) ;)

sexy_blonde
11-10-2004, 11:33
NEL LAGO PROFONDO IN UNA ANTICA PIETRA CERA SCRITA QUALQOZA CHE VENIVA DA DENTRO UNA PAROLA GRANDE MA DI POCCHE DICEVA "TI AMO,AMARTI NON POSO SMETERE!";) ;)

kledi
11-10-2004, 12:47
sexy_blone lali nuk jemi italiane ne jemi shqiptare dhe nese nuk te vjen keq thuaji ne shqip,prandaj i thohet forumi i parajses shqiptare,

topolino
11-10-2004, 14:02
sexy_blone lali nuk jemi italiane ne jemi shqiptare dhe nese nuk te vjen keq thuaji ne shqip,prandaj i thohet forumi i parajses shqiptare,
un po iki ne qofte se adresen time e don ta them me gjith zemer..rruga e ledhatimit numri 10 puthje ne zonen e dashuris,komuna e zemres time je vetem ti! te pres ne prag te deres me ti puth ata dy syt e ballit e ngadal me te ledhatue, fjalen e fundit ta them se vec ty te due............!!!

topolino
11-10-2004, 14:08
un po iki ne qofte se adresen time e don ta them me gjith zemer..rruga e ledhatimit numri 10 puthje ne zonen e dashuris,komuna e zemres time je vetem ti! te pres ne prag te deres me ti puth ata dy syt e ballit e ngadal me te ledhatue, fjalen e fundit ta them se vec ty te due............!!!
nganje her mendoj te behem cigare po ti prap ma prish planin sa po un behem cigare ti e le duhanin!!!!!!!!!!!! qua si scrive solo albanese..bye

kledi
11-10-2004, 14:29
wauuuuuuuuuuuuuu shoku ajo e para ishte shum e bukur kush ta ka derguar mo,

topolino
11-10-2004, 14:50
wauuuuuuuuuuuuuu shoku ajo e para ishte shum e bukur kush ta ka derguar mo,
tani jam ne spital dhe sapo mora vesh qe kam nje semundje te pa sherueshme mjeket kane gjetur dicka ne zemren time,dhe dyshojn qe je ti"""!!!

topolino
11-10-2004, 14:57
tani jam ne spital dhe sapo mora vesh qe kam nje semundje te pa sherueshme mjeket kane gjetur dicka ne zemren time,dhe dyshojn qe je ti"""!!!
mire se te gjeta o kledi ca po ban un jam besi dhe jam i sapo ardhur dhe deshiroj qe te ja kalojme mire se bashku te pershendes bye

kledi
11-10-2004, 15:37
mire se erdhe shoku,te pershendes un ty gjithashtu lol

topolino
11-10-2004, 15:50
se il mio indirizzo vuoi sapere te lo dico con piacere,via delle carezze,n,10 baci citta dell amore in provincia del mio cuore ti aspeto sul portone per darti un bacione,e per prenderti la mano e dirti che ti amo,!!!!

shef
11-10-2004, 16:13
un po iki ne qofte se adresen time e don ta them me gjith zemer..rruga e ledhatimit numri 10 puthje ne zonen e dashuris,komuna e zemres time je vetem ti! te pres ne prag te deres me ti puth ata dy syt e ballit e ngadal me te ledhatue, fjalen e fundit ta them se vec ty te due............!!!
That's greate man.....
Nice one....

shef
11-10-2004, 16:17
I wroye your name on the beach,but the river washed it away,
I wrote your name on the wall, but the wind blew it away,
I rote your name on my heart , and that is where it will stay forever.

shef
11-10-2004, 16:21
When the night comes, look at the sky. If you see a falling star, don't wonder why, just make a wish. Trust me, it will come true, 'cause I did it and I found you!

bjondi
11-10-2004, 19:17
O vellezer shqipetare eshte forumi i shqipetareve dhe jo ai i gjuheve te huaja s
hpresoj qe te na kuptoni.
TE urrej kur nuk me mendon
te urrej kur nuk me telefonon
te urrej se ste urrej dot
se per ty zemra ime qan me lot.

kledi
11-10-2004, 19:46
Emo Bjondi Ashtu Ju Kom Thene Dhe Un Lol Se Ky Esht Forum Shqiptaresh Por Nuk Me Degjojne Mua,


E Dija Qe Kisha Sy
Po Ato Kishin Qene Te Verber
Derisa Te Njoha Ty
Edija Qe Degjoja
Por Jo Kur Degjova Zerin Tend Mbi Veten Fillova Te Dyshoja

Ky Esht Nje Krijim I Fresket
Ksaj I Thone Qe Dashuria Ti Heq Breket

SLK_500
11-10-2004, 21:25
Per cdo lule ekziston nje vend ne toke,per cdo yll ekziston nje vend ne qiell,per cdo njeri ekziston dikush per mua ekziston TI

SLK_500
11-10-2004, 21:30
Po te isha YLL ti do te ishe qielli im,po te isha LULE ti do te ishe aroma ime,po te isha ENGJELL ti do te ishe PERENDIA ime....,por ja qe jam njeri dhe ti je dashuria ime.

kledi
11-10-2004, 21:51
nje djal jam
nje shpirt kam
nese mua me shihni
pa mua do mbisni

bilbili ne dege kendon
ja puthsha buzet asaj qe po e lexon

kledi
11-10-2004, 21:56
ti dua fort ur eyes
coz they r very nice#
baby look at me
coz i cant live pa ty
baby plzzzz eja ti ke mua
se un shum te dua

kledi
11-10-2004, 21:58
nese me do thuaj te verteten
nuk do te fal vec zemren
por edhe jeten
nese ke zemer ndaje bash me mua
nese ke fjale thuaj qe te dua

kledi
11-10-2004, 22:00
dashuria esht nj efush me bar
ku kullosin dy gomare
dhe do me thon
kush ta lypi duhet me ja dhon

dory85
12-10-2004, 13:48
Zgjohem ne mengjes me afshin tend
dhe e ndjej se me mungon ti
e pranoj dhe e kuptoj
se une per ty ekzistoj

kledi
12-10-2004, 13:51
hmmmmmmmmm gozha sms lol

topolino
12-10-2004, 23:32
dashuria esht nj efush me bar
ku kullosin dy gomare
dhe do me thon
kush ta lypi duhet me ja dhon
pa pas ndjenja letra s"shkruhen pa dasht zemra te dua s"thuhet fjala e findit lamtumir mir u pafshim e lamtumir,,,,

topolino
13-10-2004, 20:50
dashuria esht nj efush me bar
ku kullosin dy gomare
dhe do me thon
kush ta lypi duhet me ja dhon
SE DOVESSI ANDARE AILL INFERNO NON ME NE IMPORTEREBBERE NIENTE PERCHE IL PARADISO ME LO HAI DATO TU SULLA TERRA....

shef
14-10-2004, 15:50
Sikur te kisha krah per te fluturuar
Ne dritare te bukuroshes kisha shkuar
Nje keng dashurije per tja kenduar
Dhe per ti then se shum te dua ...

kledi
14-10-2004, 16:21
shefo hallall lol shum e bukur

te njoha qe ne fillim
pa asnje qellim
te pelqeva thjeshtsine
prandaj te dhurova dashurine

topolino
15-10-2004, 23:43
dashuria esht nj efush me bar
ku kullosin dy gomare
dhe do me thon
kush ta lypi duhet me ja dhon
se di se cndjen kur jemi te dy kur me ke pran,kur te dy vetem jemi rrime mendjane kur koken ve tek gjoksi im se di a e ndjen ti cmendurin e shpirtit tim kur te shtrengoj ste them te dua ste them te dua,kur them qe po vdes per buzet e tua se di ti a me beson mua?se di cdo te me ndodhe me ty sikur te mos jem me ty sikur kjo enderr te ndalet nje dit se di a do te sho me o drite,se di pa ty c"te bej o yll pa ty kjo bote duket pyll pa ty kjo jet nuk ka kuptim,se di o fiksim i trurit tim,,,,te duuuuuuuuuaaaaaaaaaaaa,,

topolino
15-10-2004, 23:49
dashuria esht nj efush me bar
ku kullosin dy gomare
dhe do me thon
kush ta lypi duhet me ja dhon
po te ishte zemra jote burg
di ti lutesha zotit
te me denoje me burg te perjetshem

topolino
16-10-2004, 00:03
dashuria esht nj efush me bar
ku kullosin dy gomare
dhe do me thon
kush ta lypi duhet me ja dhon
cdo Dit pa ty, eshte sie nje dit pa diell.
cdo mbremje pa ty, eshte si nje nat pa yje.
cdo or pa ty, esht si nje jete pa ndjenja.
cdo minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
cdo sekond pa ty, eshte si mos te me rreh zemra.po gjithmon e ndjej se te dua shum

Qershija
16-10-2004, 00:06
cdo Dit pa ty, eshte sie nje dit pa diell.
cdo mbremje pa ty, eshte si nje nat pa yje.
cdo or pa ty, esht si nje jete pa ndjenja.
cdo minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
cdo sekond pa ty, eshte si mos te me rreh zemra.po gjithmon e ndjej se te dua shum
:arrowu: :arrowu: :neutral:

topolino
16-10-2004, 00:30
Dashuria don me than kush ta lypin me ja dhan..hec ma ska tjeter qysh u lodhem valla po me mer gjumi tash bye bye

shef
16-10-2004, 14:59
Pse ne dhome dritat i ke fik,
Pse nga dora me ke ik,
Kush me ty naten e kalon,
Kush me ty shtaratin e ndan,
Gjdo mengjes kush te ka prane.

shef
16-10-2004, 15:02
Zemra jote me ben te vuajsyri yt me ben te shkruaj,trupi yt me ben poet,fjala jote zemren ma djegte dua per jeteVeres ne katund,dimrit ne qytet,dashuria ne det,knaqsia ne krevet !!Kur te dashuroheshulu dhe mendothuaj vetvetes,ruaju e mos gabo !!!Fjala dashurishume leht shqiptoetpor dashuri te verteteshte veshtir te fitohet !!!

Pse ne dhom dritat i ke fik,pse nga dora me ke ik,kush me ty naten e kalon,kush me ty shtartin e ndangjdo mengjes kush te ka pran?

Ah ata syt e tu,si nuk me lan te qetesa here qe i kujtojedhe me teper te dashuroj

kledi
16-10-2004, 15:57
dashuria don me than kush ta lypin me ja dhan..hec ma ska tjeter qysh u lodhem valla po me mer gjumi tash bye byetopolino shoku pse gjithmone e citon kte sms tim mo,te pelqen huh

topolino
18-10-2004, 18:23
E zeze eshte heshtja pa arsye sikur nata kur nuk ka yje ,nuk te le kurr ne vetmi po rri e mendoj vetem per ty flas me veten plot me trishtim,kur do kthehem te shpirti im,se pa ty kjo bot per mua eshte e kote nuk po shkruj ma gjatte dy syt dhe dora e djathte mu kan lodh me te majten nuk shkruj dot,po me mbushen syt me lot vec pa ty nuk jetoj dot,,

topolino
18-10-2004, 21:37
S'dua asgje tjeter vec nje here me te pa pa ta degju zanin jete per mu nuk ka,se di a me don apo jam mashtrue a po te mer malli kur nuk je me mue..nese do te dish sa me mer malli per ty luaj syte dhe shiko qiellin blu nese qielli ka nje mbarim aty shuhet dhe malli im..te dua

AlbShkodra
18-10-2004, 21:50
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO TOPOLINO, A DEGJONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN?

MOS CITO POSTIME MBARE E MBRAPSHT POR KLIKO/SHTYP ''PERGJIGJE'' QE E KE TE SHKRUAR POSHTE NE KRAHUN E MAJTE.

ME RESPEKTTTTTTTTTTTTTTTTTTT , ALBSHKODRA

topolino
18-10-2004, 23:56
Dal giorno in cui ho sprofondato nei tuoi occhi,vedo solo te, nella folla,nel buio,nei sogni,se gli alberi,le stelle,il mare potessero verdere,noterebbero quanto e grande il nostro amore!! Ti amo

topolino
19-10-2004, 00:43
o kleidi po skam pas dit more njeri sonte kam mesue ok bye te pershendes

sexy_blonde
08-11-2004, 17:06
sexy_blone lali nuk jemi italiane ne jemi shqiptare dhe nese nuk te vjen keq thuaji ne shqip,prandaj i thohet forumi i parajses shqiptare,me fal kledi,po tema eshte sms me i bukur qe keni marre,edhe mua ashtu ma kan derguar nuk kam si e ndryshoj

kledi
08-11-2004, 20:23
sexy blonde mund ta perkthesh sms lali apo nuk di ta perkthesh dhe nese nuk din ta perkthesh ather nuk do te kishte kuptim qe ky sms ka qene me i bukur per tyse ti nuk e kupton mbase esht dhe sharje,mos me keq kupto lol,kto qe i thashe jane nese ti nuk arrin ta perkthesh,

sexy_blonde
09-11-2004, 14:45
pershendetje kledi,meqe une jam nje antare e re e forumit do mundohem te rrespektoj mendimet e me te vjeterve.perkthimi.

ne liqen ne thellesine e nje guri te vjeter ishte shkruar dicka qe vinte nga brendesia e nje fjale te madhe,por me pak fjale thonte:-TE DUA,SE DASHURUARI NUK MUND TE PUSHOJ!.......

SHPRESOJ TE TE PELQEJE TANI QE E PERKTHEVA

shef
09-11-2004, 15:46
Te lutem mun ta ndryshosh kete ngjyren sepse nuk mun ta lexosh dot.....ne qofte se ke mundesi...

macja1
18-11-2004, 16:15
Nata ra serisht,
dhe une perseri duke menduar
per ty!!!!!
Mbyll syte dhe imagjinoj
sikur te ishim bashke...........
Ndjej doren tende qe
perkedhel trupin tim,
frymarrjen tende mbi timen,
shikohemi ne sy, puthemi me pasion,
shtrengohemi fort mbas njeri tjetrit,
s"kerkoj asgje tjeter nga jeta,
dua qe koha te ndaloj ketu,
padashur emocjonet e teperta me zgjojne......!!!
Zhgenjehem me vetveten!!!!
por di qe shume shpejt do ti ndjej (serisht)
keto emocjone te pafundshme qe i adhuroj..............!!!!!!!!!!!!!!!si shume i gjate per sms moj aman

macja1
18-11-2004, 16:20
do doja te kisha krahet e nje engjelli e te vija tek ti,valle a do mundja te shuaja mallin,te te puthja si gjithnji

InterLove
19-11-2004, 10:21
Per ty dua te jetoj
nga ti dua te vuaj
vetem nje here te te perqafoj
enderra me eshte realizuar

Qershija
20-11-2004, 00:37
do doja te kisha krahet e nje engjelli e te vija tek ti,valle a do mundja te shuaja mallin,te te puthja si gjithnji
E bukur kjo macja1(Y)

kledi
20-11-2004, 14:49
pershendetje kledi,meqe une jam nje antare e re e forumit do mundohem te rrespektoj mendimet e me te vjeterve.perkthimi.

ne liqen ne thellesine e nje guri te vjeter ishte shkruar dicka qe vinte nga brendesia e nje fjale te madhe,por me pak fjale thonte:-TE DUA,SE DASHURUARI NUK MUND TE PUSHOJ!.......

SHPRESOJ TE TE PELQEJE TANI QE E PERKTHEVA

ahahhahahahah sexy blonde flm lali je e madhe,sms qenka shum i bukur por mos i beso shum atij qe ta ka derguar se mbase ta ka genjyer hahahah bej shaka

sexy_blonde
21-11-2004, 14:53
po jo o lali,un si besoj vetes sime tani e jo me atij

kledi
21-11-2004, 15:01
po jo o lali,un si besoj vetes sime tani e jo me atij

hahahahhahaha lol me shkrive me kte postim,epo emo nuk esht thene kot kjo fjala se femra fut shejtanin ne shishe,dhe ty sexy e benke nje gje te tille

kledi
21-11-2004, 15:04
me mire prano nje thike ne zemer
se sa tradhto nje femer

Baby_Girl
24-11-2004, 14:03
Mendoj qe nje nga sms me te embela qe kam mar ka qene ky

If i was one of your tears
I'd start in your eyes
Live on your cheeks
And die on your lips

But if you were one of mine
I wouldn't cry
for fear of losing you

-Calvin-
24-11-2004, 14:29
Ta fal si kujtim 100% shpirtin tim.Nese shpirti ste mjafton te fal syrin qe per ty loton.Me lot ne faqe me lot ne sy,vetem per ty

kledi
24-11-2004, 15:18
Mendoj qe nje nga sms me te embela qe kam mar ka qene ky

If i was one of your tears
I'd start in your eyes
Live on your cheeks
And die on your lips

But if you were one of mine
I wouldn't cry
for fear of losing you
wauuuuuuuuuuuuuuuu te paska mallengjyer por mos i beso se te ka genjyer si ka nxjer nga zemra e ka kopjuar,

po mire mi nese ta dergpoj un nje te mireme shum te mire ti do me japesh nje maga kisssssssss

Baby_Girl
24-11-2004, 15:22
Ashtu e Kledi,
epo ok nuk i besoj dhe nga ta di qe ajo qe shkruan ti nuk eshte e kopjuar?
Nuk i puth njerzit aq lehte une ore. Dhe nuk e putha as personin qe me dergoi kete. Duhet te jete shume special qe te mari nje puthje nga mua.

kledi
24-11-2004, 15:33
Ashtu e Kledi,
epo ok nuk i besoj dhe nga ta di qe ajo qe shkruan ti nuk eshte e kopjuar?
Nuk i puth njerzit aq lehte une ore. Dhe nuk e putha as personin qe me dergoi kete. Duhet te jete shume special qe te mari nje puthje nga mua.

eeeeeeeeee ashtu esht,

sepse un lali nuk krijoj shum sms por ato qe i krijoj jane te miat dhe dalin nga zemra ime do me thene cfar ndiej per ate person shkruaj dhe jo kopjimet e te tjerve,

epo emo lali un mbase nuk jam special por edhe ti yllo nuk duhet te pretendosh por kaq djal qe po thua nejse,

-Calvin-
24-11-2004, 15:41
Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti! :) ja ku e ke nje baby do na e japesh nje kiss :P hihihih per inat te kledit :P

Baby_Girl
24-11-2004, 20:41
Uaaaa te ngeli hatri ty ore Kledi?
Po me fal ore, nuk doja te te ofendoja, nese e more ashtu, te kerkoj ndjese. Se shume djale i mire je;)

Dhe pse mendon qe une nuk duhet te pretendoj per shume? Ka shume djem te mire dhe te sinqerte ne kete bote.

Megjithate te kerkoj perseri ndjese nese u ofendove dhe te pershendes;)

Baby_Girl
24-11-2004, 20:51
Per mua eshte? Wow faleminderit!!
Shume e bukur qenka Calvin. Poet i mire je.;)

Por sa per kiss jo ore jo por flm gjithsesi

-Calvin-
24-11-2004, 21:12
hhhahahahaahhaa ok :) si te dush po pres ene pak :P

macja1
25-11-2004, 09:46
Te puth me rrezet e henes,
te perkedhel me eren e ngrohte,
gjume te embel jeta ime
me enderro si gjithmone...

shpetimi
09-12-2004, 21:52
I wroye your name on the beach,but the river washed it away,
I wrote your name on the wall, but the wind blew it away,
I rote your name on my heart , and that is where it will stay forever. EJ SHKRUANI SHQIP SE SHQIPTAR JEMI DHE VETEM SHQIPEN E KEMI TONEN E JO GJUHET TJERA.

shpeti
10-12-2004, 22:07
Nata ra serisht,
dhe une perseri duke menduar
per ty!!!!!
Mbyll syte dhe imagjinoj
sikur te ishim bashke...........
Ndjej doren tende qe
perkedhel trupin tim,
frymarrjen tende mbi timen,
shikohemi ne sy, puthemi me pasion,
shtrengohemi fort mbas njeri tjetrit,
s"kerkoj asgje tjeter nga jeta,
dua qe koha te ndaloj ketu,
padashur emocjonet e teperta me zgjojne......!!!
Zhgenjehem me vetveten!!!!
por di qe shume shpejt do ti ndjej (serisht)
keto emocjone te pafundshme qe i adhuroj..............!!!!!!!!!!!!!!!shume me ka pelqy kjo qe paske shkruar ti je nje poete shume e mire,kur them se je poete nenkuptoj se e ke shrkuar nga frymezimi yt e jo qe ta ka derguar dikush me sms kete poezi.nuk e di seq po me thot diqka se nuk e thua te verteten.

Goca_e_urte
11-12-2004, 02:13
Zoti kishte humbur nje engjell dhe une sapo e gjeta.

Goca_e_urte
11-12-2004, 02:16
Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe mos te shihje sa me ben te vuaj.

Goca_e_urte
11-12-2004, 02:18
Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per bashllekun qe ze kur nuk eshte me.

Goca_e_urte
11-12-2004, 02:19
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be enderr.

Goca_e_urte
11-12-2004, 02:21
Nese don te me gjuash ne zemer...shikoje mire shenjestren,aty je ti.

Goca_e_urte
11-12-2004, 02:23
Don ta dish sa e madhe eshte dashuria ime per ty? Numero dallget e detit.

-Calvin-
11-12-2004, 15:24
hahaahahahhaah goca e urte mos mi ke kopju gje ti keto e se i kom shkrujt une tek mesazhe dashurie :P

Goca_e_urte
11-12-2004, 21:33
']hahaahahahhaah goca e urte mos mi ke kopju gje ti keto e se i kom shkrujt une tek mesazhe dashurie :P
Calvin...kto jane ca mesazhe dashurie qe une kam mare pastaj cunat njesoj jane...kopjojne njeri tjetrin.lol

-Calvin-
15-12-2004, 19:11
ahahahahahah po pse mi mu me gjete ti me me kopju e :P

Edra71
15-12-2004, 22:43
Shpresoj t'ju pelqejne keta sms:

1- Dua 5 minuta : 1 per te te folur,2 per te te perkedhelur, 3 per te te pare,4 per te te puthur , 5 per te kthyer oren prapa dhe te filloj nga e para.

2- Nje nate qe hena me pa duke qare me pyeti: Pse nuk e le perderisa largesia per te te ben te vuash? I thashe : Hene pse nuk e le ti qiellin?

3- Sa here qe mbyll syte mendome , mendo qe dhe une po i mbyll syte dhe po te mendoj dhe do jemi afer me zemer e shpirt. Te dua.

4- Nqse cdo here qe te kam menduar do ishte ndezur nje yll , atehere sot nata do ishte me me drite se dita

5- Te dua kur qesh, kur qan, ben shaka.Te dua per cdo gje qe ben , te dua sepse ekziston, te dua se je si je , te dua sepse nuk mund te mos te te dua.

6- Nqse do zgjidhja mes dashurise tende dhe jetes sime do zgjidhja dashurine tende se ajo eshte jeta ime.

7-Do doja te isha loti yt, te lindja ne syte e tu, te zbrisja ne faqet e tua dhe te vdisja ne buzet e tua.

8- Dashuri eshte ti thuash njeriut qe do: dua te vdes dhe te degjosh te te thote - do vi me ty.

9- Me kerkuan te pershkruaj vdekjen time ne tre fjale : UNE PA TY

10 - Mos me thuaj qe jam jeta jote se jeta mbaron , po me thuaj qe jam shpirti jot se keshtu do jem per jete

Mjaftojne per sot dite tjeter do tju shkruaj te tjera.
Kalofshi mire dhe mos u zini me te dashurit .(K) te gjitheve

jemmy
28-12-2004, 03:11
Together for ever
and never apart
maybe by distance
but never by heart.

Paradise
12-01-2005, 21:04
sonte yjet vizatojne emrin tend ne nje leter te qiellit
nata mban aromen tende
une kerkoj te te gjej
por era i fshiu qe te gjitha(U) :bussi:

Engel
12-01-2005, 21:31
Pyeta shpirtin e ndieva qe vuante
Pyeta syrin vetem lot pikonte
Pyeta zemren vetem ty te donte

Paradise
13-01-2005, 12:21
une te ndjej pertej largesive
sepse ti jeton ne syte e mi
bota mund te me fali gjithcka
por asgje s'do jete si ti.....

Paradise
13-01-2005, 12:24
Me mesove te jetoj
te jetoj me frymen tende
te kene ngjyrat endrrat e mia
te fluturoj me krahete engjejve
opor harrove t'me mesosh si te jetoj larg teje......(F) (L) (F)

durrsaket
20-01-2005, 18:01
Dalim ne dritare,
kapim peshq me dor,
dhjeta marrim ne mesime,
babi im eshte minator.

durrsaket
20-01-2005, 18:10
Permes vrimes se cadres tende te grisme,
u duk fytyra jotem e bukur dhe te qendisme.

Dedikuar te gjitha vajzave te bukura dhe te keputura shqiptare...

Paradise
20-01-2005, 18:30
Permes vrimes se cadres tende te grisme,
u duk fytyra jotem e bukur dhe te qendisme.

Dedikuar te gjitha vajzave te bukura dhe te keputura shqiptare...
ta kan derguar ty kete apo e ke nga nga fantazia jote
megjithate nice lol,vetem ate rreshtin e fundit se kuptoj....le vend per dyshime

brandy
20-01-2005, 19:36
nese do te dashuroja dike tjeter
do te ishte dashuri hyjnore
sepse dashuria ime per ty
i ka prekur limitet e dashurise njerezore.

Engel
20-01-2005, 22:15
Shoh diellin me shfaqesh ti
Shoh henen me shfaqesh ti
Shoh yjet me shfaqesh perseri ti
E dashur a spostohesh pak?

Andreea
04-02-2005, 15:10
Zjarri i dashurise time per ty eshte aq i fuqishem sa mund te ushqeje elikat e nje avulloreje transoqeanike!Duhet ta mbajme gjithnje ndezur kete zjarr derisa vdekja te na ndaje!

Paradise
04-02-2005, 21:35
Ndonjeher te ndjej afer...........
Ndonjeher te ndjej larg............
sa celulari koti qe kam:DD

dritimi
10-02-2005, 15:09
A ke flejt a?o me fal zemer se nuk deshta me ta prish gjumin...

flej,flej hajt gjume te embel me plot endrra te qeta...

T"puQ ... shume shume shume...

MIKELI
10-02-2005, 15:13
Ndonjeher te ndjej afer...........
Ndonjeher te ndjej larg............
sa celulari koti qe kam:DD

sa pa kuptim

dritimi
10-02-2005, 15:34
PERNJIMENDE SHUME PALIDHJE
QFARE SmS E PAKUPTIMTe...
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAA

Paradise
10-02-2005, 16:14
sa pa kuptim
sme vjen cudi qe se ke kuptuar.........
ndoshta esht shume komplekse per ty.......
rri nga kafja me mire.....

MIKELI
10-02-2005, 17:13
ok paradise wotever u say sweety


ne qofte se do me kerkoje te sgjidhja midis dashuris tende dhe jetes sime,un da sgjidhja dashurin tende,se ajo esht jeta ime

MIKELI
10-02-2005, 17:17
lexoje kte mesazh qe del nga shpirti im
dhe nese me do ruaje si kujtim
grese ne sme do beje cop e therrie
po bashk me te ta dish ke thyer zemren time

Djalli
13-02-2005, 23:40
:eek: hajt mo mbylla syte edhe une dhe po shkruaj nje sms dashurie qe ma kane derguar (mos e kopjoni)

ti amo vita mia... ti amo perche ho guardato il sole impallidare davanti al tuo viso
perche ho visto le tempeste placarsi quando sorridi,
perche vendo il tempo fermarsi quando penso per te ...
ma soprattutto ti amo
perche fai parte della mia vita,
azni Sei la mia vita!

bofshi qejf te gjithe:razz:

nadi
16-02-2005, 21:38
Kurre skam menduar,
se largohesh nga une,
me fike qirin e dashuries,
me bere zemren shkrum,
ku e kam dashurien!
a thua kush ma mori?
perpiqem e digjem ,
pyes pse me tradhtoj!!!
pse femra e zeze lindi e vuan,
pse dashuria eshte per te shkrumua!
o Zote me trego rrugen e dashuries,
o Zote me ndimo dhe ulu bisedo me mua,
te qaj hallin tim, sa fort e duae,
se vetem tij mundesh te me ndimosh,
qe shpritin tim te me sherosh.......!!!!!!!

nadi
17-02-2005, 22:01
Te them '' TE DUA'' s'kam guxim,te them '' S'TE DUA'' genjej shpirtin tim, sepse TE DUA pa pushim.

pretty_girl
18-02-2005, 11:14
Do te doja te isha qiell
te futesha ne syte e tu
po ky s'eshte realitet
po dashuria ime per ty, eshte e sinqerte

(mesazh nga dashuria ime e 1,kartoline, krishtelindje 97)(U)

Kosovari_pz
06-03-2005, 00:10
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::

Malli per ty,Frymen mandali!
Eja tek une,nje puthje ta fali
Kur t,mi puthish buzet emia
E din o shpirt,qka esht dashurija.

:eek::sad::|((L):hug:


tung nga Toni

renata
08-03-2005, 10:10
Mos me ik neper nate

Ne qetesine shpirterore,

Mos m'u largo nga mendimet

E botes gazmore.

renata
08-03-2005, 10:18
:razz:

Mbi nje lule gjethe dafine

E shkrova emrin tend

Por e lava me lotet e mi

Dhe me s'ndjeva dashuri.


///=///

Qaj i dashur, qaj per mua
Se me une s'do te dua

Nje dashuri tjeter e kam ne jete

Qe e dua me te vertete.

dritimi
12-03-2005, 12:22
Tung
ku je d
si kalove sot ne seminar?
ndoshta je lodh shume?
pershendetje!!!

goldenhoney
12-03-2005, 14:10
me ka marre malli, me ka marre
per ato syte e tu
malli shume me ka marre
ty dashuri me te dhuru....


Luv & kissess

xxx

goldenhoney
12-03-2005, 14:14
Dhe nje tjeter:

"Gezuar 8 Marsin, dhe t'u plotesofshin te gjitha te drejtat e gruas...!!!!"

Te dua & puth

xxx

MIKELI
12-03-2005, 17:21
nuk te dua me politik
si afganistani me amerike
por te dua me dashuri
si kosova me shqipri

Baby_Girl
12-03-2005, 22:10
Sa here te zere lemza
Kujto emrin tim
Vertete nuk eshte magji
Por nje mrekulli
Kot mos pi uje se lemza nuk te leshon
Keshtu bej edhe une
Se ti me mungon

NJONI
27-01-2006, 16:57
ja tua them dhe un nje por e kom kopjuar te portokallia


dhe ia dedikoi asaj durrsakes qe kom pasur inate un kom qen me nikun kledi ather para se tu mbylte ky forumi

durrsake durrsake durrsake ti
kemi ndodhur ahengxhi
un te du ami budallaqe
kur te putha ti me knaqe

hajde ham nja dy byrek
me mish apo me gjiz
un jam kledo prej tirone
te l*** mu ne kerthiz hahahah

shega
13-02-2006, 17:06
Nata Sken Yjet Spektator Jeta Drame Ne Te Dy Aktor

shega
13-02-2006, 17:08
Quando Viagi
Pensa Un Po A Me
Quanto Vedrai Un Fiore
E Il Mio Cuore
Che Viagia Insieme A Te

shega
13-02-2006, 17:09
Syt Etu Syt E Tu
Nje I Zi E Tjetri Blu
Nje Atje E Nje Ketu

shega
13-02-2006, 17:13
Rina Rina Rina Ti
Mos Me Ler Ti Ne Vetmi
Se Pa Ty Jo Smund Te Rri
Rina Rina Rina Ti

shega
13-02-2006, 17:19
Per Te Ter Djemte Dashuria Eshte Loje
Per Vajzat Eshte Te Kapin Qiellin Me Dore

shega
13-02-2006, 17:21
Goca Si Ty Vlora Ka Plot
Nqs Se Ti Mendon Se Je E Vetmja Ate E Ke Kot

falkone
26-02-2006, 09:03
mesazhi me i bukur
nje i verber per yjet me fliste qe kurre si kishte pare
po une per dy sy si yje c'mund te them valle?

llastica
27-02-2006, 14:25
Zemer Jam Ne Spitel Mos U Merzit Sapo Mora Vesh Se Kam Nje Semundje Te Pasherueshme Me Kane Gjetur Dicka Ne Zemer Mjeket Dyshojn Se Je Ti

engel_86
28-02-2006, 17:44
ne me do sa te dua
do te dua pergjithmon

kanani
16-03-2006, 10:43
Zgjohem ne mengjes me afshin tend
Nga goja jote vinte era fend
Sdua ta pranoj por e kuptoj
Ti spjerdh me ****e por me goje

:DD

rragaton_shoku
17-03-2006, 13:45
mos duaj gjithkend sepse urren veten
por duaj ate qe te thote te verteten

REDEVIL
20-03-2006, 11:38
mirdita yje

migel
22-03-2006, 17:27
iserire pin T
inserire pin TV
inserire pin TVB
codice acetatto
benvenuto nel mio cuore
scerzo ceri gia

dranja
23-03-2006, 17:21
Hej pershendetje une jam dranja , me pelqyn sms e antarve e sidomos sms e zhades

olta
27-03-2006, 10:42
ciao"!!!!!(L)
edhe pse pak kohe bashke mendoj se edhe une kam hyre dhe i perkas ndopak zemres tende....
nuk dua te te lendoj ,por nese sot ke qene i merzitur,hape zemren,flitme pak...ndahe merzitjen me mua.....
pasi TE DUA dhe adhuroj buzeqeshjen tende. :hug:

kanani
27-03-2006, 11:00
Olta mos be kaq e dashuruar se ta pi lengun pastaj dhe behesh autobuzi i rradhes

olta
27-03-2006, 11:07
puna esht se mua ma ka dedikuar i fejuari im kur ishim te dashuruar.....por une e trasformova e bera per nje djale....me qe jam vajz.....esht sms qe me ka sjell 4 vjet perpara e qe kurr nuk kam harruar..ok lali?te pershendes

rrebelica
27-03-2006, 20:00
Te shoh Ty sa here qe shikoj qiellin,
Te shoh Ty kur shikoj diellin,
Te shoh Ty edhe kur shikoj henen!
Largohu bre pak mos ja kaj nanen. se sme le te shoh asgje

Ja edhe nje qe me ka dergu nje shoqe.........

Friends are like underwear- always near you.
Good friends are like condoms- always protecting you.
Best friends are like viagra- lift you up when you are down...

e bukur apo jo??

NJE_YLL
16-06-2006, 21:40
1 nga sms qe kam mare:


Zemer ti e di qe TE DHUA me shum
se veten time dhe lutem cdo dite qe te kem pran.
Se vetem ty te kam dashuruar dhe me ty dua te ri gjith jeten.

SAM
14-07-2006, 15:19
Dua te jem ajri qe merre fryme
qielli qe shikon
buzet qe ti puth
por me se shumti
e drejta qe ben te rrah zemren tende...

Kerkoja nje gje te vogel
ne nje bote te pafundshme
dhe gjeta nje gje te pafundshme
ne nje bote te vogel...

...JE BOTA IME YLL...

Loti
17-07-2006, 10:43
Certe persone sono come le stelle, non le vedi sempre ma non le dimentichi mai...

SAM
19-07-2006, 15:06
Mi hanno insegnato che 1 giorno dura 24 ore, 1 ora 60 minuti, 1 minuto 60 secondi...
... ma non mi avevano detto che anche un solo secondo lontano da te sarebbe durato un'eternita!

driela
20-07-2006, 15:51
:razz: eshte teper fantastike
Po te isha YLL ti do te ishe qielli im,po te isha LULE ti do te ishe aroma ime,po te isha ENGJELL ti do te ishe PERENDIA ime....,por ja qe jam njeri dhe ti je dashuria ime.

SAM
23-07-2006, 12:51
Sto guardando il cielo...... e sera.... le stelle brillano....... ma ce n'e una che e la piĆ¹ luminosa......... quella stella sei te!!!!!Ti amo un casino !!!

bina18
14-03-2007, 22:36
Te dua te dua te them te verteten e jotja jam per tere jeten.


Ju pershendes shum nga berlini ciao ciao

Pse me buzeqesh kur ne zemer ke plag
pse po i mbyll syt qe tmos ti shoh lot
pse me quan shoqe me muaj e vite
e kurr pyetjes time nuk i dhe pergjigje
pse nuk deshiron qe askush te di
per te verteten e hidhur qe te mundon ty
gjithkush nga ne kemi histori
mos mendo se je i pari qe u dogje ne rini
hape zemren tende mos u turpero nga un
se askush ne ket bot nuk TE DON me shum...

Ich liebe dich mein schatz
ich liebe dich von herzen
ich leide grossen schmerzen
wenn ich dich nicht seh
dann tut das so weh

Rremujxhie
21-03-2007, 11:09
little angels on ur bed
pressing kisses on your hear
send by me to hold u tight
care for you till morning light.this is my favourite one.

konica
23-03-2007, 12:55
U mendova gjate dhe vendosa te bej ate qe me kerkon. Te pres pas 1 ore te................................................ ....................

CooL_BoY
23-03-2007, 13:16
Merre Zemren time dhe ndegjo
Merri syt e mi dhe veshtro
Te DUA per jet kete
Kurr mos e harro

Zemra ime vetem shum te don, dit e nat per ty mendon
Shpirti im s'ka qetesi, derisa te bashkohemi une dhe ti

shpirti_i_vogel
23-03-2007, 19:56
Nje sms e bukur fare qe lexoj cdo nate para se te fle:
PRIT PRIT MOS BIER NE GJUME
DO TE THEM SE TE DUA SHUME
NATEN E MIRE E GJUME TE EMBEL
ME DERGO NJE PUTHJE[IMG]
E SHIHEMI NE ENDERR.
Dhe nje tjeter per t'ju pershendetur
DISA HERE NE ENDERR TRUPIN TE KAM PUTHUR
MENGJESI ME KA GJETUR PER TY DUKE U LUTUR
DO TE KISHA JETUAR LUMTURINE E KESAJ BOTE
VEC TA DI A JAM ENDRRA JOTE?

UNE JAM E DROGUAR
DROGA IME JE TI
ME KALON NE OVERDOZE
PA TY S'MUND TE RI.-ME THUAJ CA DROGE JAM
TE TE THEM C'EFEKTE KAM

prizrenasja
23-03-2007, 22:53
me mungon embelsira ime... po te ishe pran, do te mi falje pak minuta?

chipita
24-03-2007, 11:38
Te Dua Me Shume Se Dje Dhe Me Pak Se Neser

kaak
25-03-2007, 11:04
Policija bene te ditur se personi qe merr kete sms eshte ne kerkim ,akuzohet se ka rrembyer zemren time! gjithashtu policija thote se mund ta mbaj sa te doj por mos ta lendoj !!!

shpirti_i_vogel
25-03-2007, 12:36
TUNG.SI PO JA KALONI NE KETO DITE PRANVERE ME SHI.PAK TRISHTUSHEM NGA SHIU.PO DERGOJ DISA SMS PER TE GJITHE ATA QE SOT KANE LARG NJERZIT E ZEMRES.BACCI A TUTTI VOI.


NE DO TA DISH SA MALL KAM PER TY
NGRI SYTE LART E SHIKO QIELLIN BLU
NESE QIELLI KA NJE MBARIM
ATJE SHUHET DHE MALLI IM.(L)


NE MES TOKES DHE QIELLIT
NE MES DETIT DHE DIELLIT
NE MES AJRIT PLOT FRESKI
DO TE KERKOJA DASHURI.
NE MES DASHURISE DHE MEJE
S'DUA GJE TJETER VEC TEJE


TI REGALO UN SORRISO
TI PORTERA ALEGRIA
E SE AVRAI PAURA
TI TERRA COMPAGNIA!
PERCHE IL SORRISO
e COME IL SOLE
ILLUMINA LA STRADA
RISCALDA IL CUORE.:hug:

Mbylli Syte Me Embelsi
Kujto Mua Tek Ti
Per Ate Qe Enderron
Ndoshta Zoti Na I Ploteson.

I Kiss You
You Kiss Me
I Miss You
But You Don't Miss Me

Senza Te-io Senza Te
Solo Continuero,io Dormiro
Mi Svegliero,camminero
Lavorero-qualche Cosa Faro,
Si Qualche Cosa Di Sicuro Io Faro,
Piangero-io Piangero.

Kur Te Dhemb Zemra
Mos U Bej Merak
Nuk Eshte Infrakte
Zemra Kerkon Zemren
Dhe Behet Merak.

L'amore Non E Pecato
L'ha Detto Il Prete
Che L'ha Provato.

Rossis Are Red
Violets Are Blu
Sugar Is Sweet
And So Are You

DAFFY
05-04-2007, 23:59
jeten perpara qe te dy e kemi ndoshta ne amshim bashke do te jemi e hidhur per ne ishte dashuria mos i harro puthjet e mia.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

as tigri as luani as deti as oqeani as shtriga me magjia nuk te ndan nga dashuria !!!!!!!!!!!!!
************************************************** ********************
jemi shum larg por kjo gje sna pengon largesia na ndan dashuria na bashkon

blu
06-04-2007, 11:34
kjo eshte pyetje shume personale qe thjesht do mbetet ne kujtesen time pa u bere publike...

Riki-m
06-04-2007, 15:33
o engjell i bukur o yll dashurie me trego si ti kaloj pa ty keto qaste vetmie?

angel2
06-04-2007, 22:02
s me pelqyen fare sms-te.behuni pak me te thelle e realiste jo si shekulli xlx.

suzi00
07-04-2007, 19:06
E cituar; Qe te adhurojne dhe tregojne interesim ndaj teje, nuk eshte as bukuria jote, as mendja jote, as hiri yt, as asgje nga ato qe kuptohen per t'u pelqyer, por eshte ai shpirt skofiar dhe ajo embelsi e pa shoqe qe te bene per vete, eshte dhuntia per te dashur, qe bene te te duan.

Riki-m
09-04-2007, 12:24
te bukura pa dyshim dhe humoristike

e_vecanta
09-04-2007, 13:36
ckemi une sapo jam regjistruar dhe po i lexoja te gjitha mesazhet tuaja me pelqyen shpresoj tja kalojme mir bashke

TE DUA-Te dua, te pres-nuk dua te vdes-me ylzit e nates-une te pershendes-kujto eren e malit-kujto eren e lehte-kujto zemren time qe te don perjete-ah sa nate e lumtur-ah sa nate e qete-gjithmon me kujtohesh nga ora 12-te-Te dua pa mase-Te dua pa mbarim-Te dua me shume se sa shpirtin tim-TE DUA, TE DUA-per do te vdes-por ti a me don mua?-pergjigje po pres
shpresoj tju pelqej

erblina
17-04-2007, 15:40
ti je jeta, ti je drita, ti je shpirti im:-$:mrgreen:

GANGO007
18-04-2007, 18:24
Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ?
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .

Mos e merr tė bukur se tė tradhėton,

mere tė thjeshtė, ashtu sic e meriton.

Parajsa Eshte Nje Vend Brenda Zemres
Ku Mbajme Kujtimet E Atyre Qe Duam...
Pa Ty Kjo Parajse Nuk Do Te Ekzistonte...
Ne Vend Te Saj Do Te Ishte Ferri

buki02
22-04-2007, 18:34
Fjalet e tua baralgin, buzet tua aspirin ,syte e tu ampicilin, duart tua jan andoll, zeri yt sirup per koll, deshta me te tregu se t'kisha afer kurr nuk isha smu.

butterfly88
23-04-2007, 10:32
ky eshte nje nga sms-te me te bukura qe me kane derguar.

o engjelli im cfar te jap si kujtim
te jap gjysman e shpirtit tim
nese shpirti ste mjafton
te jap syrin qe loton
nese syri sta nxjerr mallin
te jap buzen qe te shuaj zjarrin (K)

pejanja
27-04-2007, 20:35
kam mar shum e shum sms te bukur po ky esht me i bukuri dhe kurr sdo ta harroj:

Nuk me intereson a do te jetojm ne kosove apo ne perendim
te vetmen gje qe e dua eshte se kur te zgjohem ne mengjes
te kam prane meje dhe te perqafoj.;) :razz:

butterfly88
28-04-2007, 10:06
Dedikuar Gesit, ish te dashurin tim.
Dikur nje enderr e perjetuar, sot nje kujtim i paharruar.Sa shume u endem dhe nuk ikem
Sa shume u dogjem dhe su fikem
Sa shume folem por su degjuam
Sa shume u deshem por su kuptuam

Sa shume te qeshnim u munduam
Sa shume pengesa bashke kaluam
Endrrat e mia ti tregova
Te kaluaren tende mesova

Ne mosh te re zemren time lendove
Dhe dashurine tone shpejte e harrove
Ne anen tjeter te botes shkove
Qe nga ajo nate me s'me kujtove

Sa nete pa gjume per ty i kalova
Sa lote pa leke per ty i leshova
Nuk e di ti se cfar mendove
Pr historine tone ne cast e ndalove

Dhe une prape tek ty vrapova
Se me doje serishte gabimishte mendova
Marrezin qe bera menjeher e kuptova
Dhe nga mendja ne cast te largova

Por zemra ime mua s'me degjonte
Dhe ty akoma vazhdonte te te donte
Naten ne gjum te enderronte
Me nje puthje plot pasion endrra perfundonte

E pranoj se gabova por pa qellim
Te betohem po sbesove per emrin tim
Kjo krenaria jote ska fund as fillim
Qe tani me le te jetoj vetmine

Kur nje cift i dashuruar arrin qe te ndahet
Faji nga nje ane asnjehere nuk mbahet
Une e pranova fajin tim
Pra pranoje dhe ti tendin qe te lem takim.

mucoja
08-05-2007, 08:51
hey :) pershendetje....sms-ja me i bukur qe kam marre:

thone se aty ku mbaron ylberi ka 1 thesar te pacmushem
keshtu 1 dite e ndoqa ate rruge dhe ajo me nxorri perpara teje...

ARLED
09-05-2007, 13:01
ME EREN E LEHTE DO TE VIJ
TE PUTH BUZET E TUA,
BRENDA ERES DO JEM
TE LEDHATOJ TRUPIN TEND,
DUA TE JEM UNE AJRI QE TI THITH,
DO JEM NDJENJA JOTE PLOT LUMTURI,
DO JEM ENGJELLI YT QE DO TE MBROJ,
DO JEM NDJENJA JOTE ME E MADHE NE BOTE,
DO JEM GJAKU QE RRJEDH NE VENAT E DUA
DUA TE JEM.........................

suzi00
12-05-2007, 07:46
,, Nje puthje te lehte ne faqen e skuqur''

osfp
17-05-2007, 01:31
Kam frike se flej se do te enderroj... kam frike te zgjohem se do te kerkoj...kam frik se vdes dhe do te harroj... kam frik se jetoj se me shume do te dashuroj...!

e_trishtuara
17-05-2007, 11:11
pse te shoh kaq endrra
pse te kem kaq mall
pse enigem do mbetet
puetjaime valle
fol se une te pres
te degjoj nje fjale te te shoh ne sy
te me nxjerresh mall
ne enderr te shoh neper enderr mbetem
zgjohem te takoj lot ne sy me ngecen
shtrihem por sme flihet
ngrihem por sme rrihet
cfare te bej kete nate
as vete nuk e di
do veshtroj yjet do te kujtoj ty.

mergimtari
11-06-2007, 08:03
as det as oqean,
as tiger as luan,
as bota me mundime
nuk mund te ndan
nga zemra ime

timi
13-06-2007, 03:31
Emrin e kam te dua mbiemrin ste haroj,zemerr edhe ne varr kur te hy ti dot dashuroj.

vesa12
14-06-2007, 20:57
l-otet me rrjedhin zemra me coptohet
a-ndrroj te kluaren qe tni me kujtohet
m-e fjalen e par me the nje gje mua
t-e dua te dua se ti me do mu
u-r kaluse le te jet zemra ime
m-e tjetrin qe kalon te deshiroj urime
i -lumtur te jesh ne gjdo hap ne bot
r-rasti yt ka qen dhe tani osht i kot

paqoku
15-06-2007, 20:09
la notte e nera
il mare e blu
ma cuelo ce sento
sei solo tu

esi
16-06-2007, 12:28
mesazhi me i bukur qe kam ka qene
TE KAM JETE...

OSE DHE NJE SMS TJETER
TI JE GESHTENJA IME

pse s'eshte e bukur

qaza
17-06-2007, 00:19
ku deshiron mund te dashuron

ty_te_prita
19-06-2007, 11:22
ju pershendes te gjithve. nese nje her dashuroni dashuroni vertet mos lendoni vajza se lendohen let

ste dua per nje nat te bejm dashuri te tua ta kalojm jeten se bashku te dashuruer perplot lumturi eja vajz se ty pot pres pa ti shijuar buzet mos me lejo qe te vdes
ajde pra te ti puth buzet taa shuaj ket deshir se malli per ty spome len te lir

dorela_
22-06-2007, 15:34
I LOVE shpirti im ,
TIAMO pa mbarim ,
TE DUA ne cdo kohe ,
dhe te them SAGAPO.

KOSOVE e SHQIPERI ,
gjaku kuq e zi ,
ata dashurohen,
taman si une dhe ti ...


pres diten kur do vish
pres diten kur te takoj
pres diten kur te shoh
syri im im te te shohe
veshi im zerin tend te degjoj
qe edhe bilbilat e kane zili
pres castin kur ti te thuash
se shume me do
pres castin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shume e gjate po me duket...
ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
jam me i lumturi i botes...
por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
ndoshta eshte edhe neser
por dije se une ate dite pres
qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon....

Alessia
25-06-2007, 17:45
Ishte nje here <<dashuria>> edhe <<shoqeria>> dhe thot dashuria tek shoqeria:Cfare po ben ketu ti e cmendur; Dhe pergjigjet shoqeria: <<Po bej ata te qeshin qe ti i ben te qajne>>

E di qe me nje celular nuk mund te shikoj
E di qe me nje mesazh nuk mund te sjell afer meje
Por e di qe kur te fle naten
Do te shikoj ne endrren time

bl3nd1
25-06-2007, 21:36
Nata ra serisht dhe une perseri
duke menduar per ty Zemer!!!!!
Mbyll syte dhe imagjinoj sikur te ishim bashke...........
Ndjej doren tende qe perkedhel trupin tim,
frymarrjen tende mbi timen,
shikohemi ne sy dhe puthemi me pasion,
shtrengohemi fort mbas njeri tjetrit,
s"kerkoj asgje tjeter nga Jeta,
dua qe koha te ndaloj ketu,
pa dashur emocionet e teperta me zgjojne......!!!
Zhgenjehem me vetveten!!!!
por di qe shume shpejt do ti ndjej (serisht)
keto emocione te pafundshme qe i adhuroj.!!!!!!!!!!!!!!!

afka
03-07-2007, 11:27
me mesove te dashuroj por nuk me mesove si te mos vuaj tani qe sjemi bashk

Yjet jane ne qiell dhe jane te rralle por ty shpirt nuk di cte them cte quaj valle,nuk e di ne je nje yll apo je engjell por di qe je krijesa me e embel..........

Kjo eshte nata e dashurise,nata jote dhe e imja,kurore me yjet zjarr,ne dritaren kornize lumturie hedh shtat jeta,ardhmeria jone imagjinohet..............................

gol
03-07-2007, 14:14
po, n.q.se ka qene thjesht nje flirt

afka
05-07-2007, 09:13
Ma Mir Nje Flirt I Embel Se Nje Perjetesi E Hidhur

antivirusi
11-07-2007, 14:50
Dashuri eshte kur koha transformohet ne kujtese dhe ben te pranishme nje te kalur plot shprese.

Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar.

Nje mik eshte dikush qe njeh melodine e zemres tende dhe e kendon kur ti ke harruar fjalet.


Nje keshille: ke kujdes.
Nje kerkese: mos ndrysho.
Nje deshire: mos me harro.
Nje genjeshter: nuk te dua.
Nje te vertete: me mungon.
Trego tani ti ?far mendon?

Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot

As njeren as tjetren.Kush troket sonte ne dere?

kush me fal pak drite ne terre?

kush jeton sonte per mua?

kush me thote sonte Te DUA

Nuk jam poet,
te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,
E shkruaj vetem per ty
Bilbili ne dege
Sa bukur kendon
Ti puthsha buzet
Ti qe e lexon

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurine e pare
do ta kujtoj edhe ne varre.
Do te behem shkrumb e hi
do te tretem nga nje dashuri
zemra me thot te dua
pse me ben kaq shume te vuaj?

butterfly88
23-07-2007, 13:52
Bories I Re
Une Koken Se Ktheva
Kur Ti U Largove
Une Se Cfar Ndieva
Tani Me Pe Ne Sy
Thash "me Verboi"
Me Hyre Ne Zemer
Zemra Desh Ndaloi!

shpirti_i_vogel
23-07-2007, 18:11
nese bota do te shuhej
kjo ska rendesi
se dashuria do te mbetej
dhe bota ime do ishe ti....

suzi00
05-09-2007, 20:38
eshte dashuria ajo qe shkurton largesine, eshte malli qe shuan brengen, eshte endrra qe ben te jesh brenda dikujt...!

rrezellina
06-10-2007, 20:25
nuk te dua me politik
si afganistani me amerike
por te dua me dashuri
si kosova me shqipri
me pelqen shume ky SMS

sweety-geti
10-10-2007, 00:16
ani a ka far goce gjall more de tum lajmrohet

orni
12-10-2007, 16:28
kledi te lumte kto sms e tua ishin te papara ku i ke gjetur mo?

Shof qiellin te shof ty....
Shof detin te shof ty.....
Shof oren te shof ty.....
a ka mundesi te hapesh icik se me ke zene pamjen?

shiu
15-10-2007, 13:38
:razz::razz:Sa here shihemi ne korridore
Ti vec pak mban syte nga mua
Mos u perplasshim ndonje dite
Se nuk te them "me fal" por "te dua":rolleyes::rolleyes:

konica
15-10-2007, 14:46
Shoh qe e paskeni katandisur dashurine si Hasan Zyko Kamberi...... Hi hi hi
ha ha ha

mucoja
15-10-2007, 15:08
se di se cndjen kur jemi te dy kur me ke pran,kur te dy vetem jemi rrime mendjane kur koken ve tek gjoksi im se di a e ndjen ti cmendurin e shpirtit tim kur te shtrengoj ste them te dua ste them te dua,kur them qe po vdes per buzet e tua se di ti a me beson mua?se di cdo te me ndodhe me ty sikur te mos jem me ty sikur kjo enderr te ndalet nje dit se di a do te sho me o drite,se di pa ty c"te bej o yll pa ty kjo bote duket pyll pa ty kjo jet nuk ka kuptim,se di o fiksim i trurit tim,,,,te duuuuuuuuuaaaaaaaaaaaa,, o topolino kete qe ke shkruar ti nga e ke kopjuar se kete e kam shkruar une....me titullin "se di cme ndodh kur jam me ty"....dhe mos kopjo shum...tung tung

donjeta
31-10-2007, 23:35
e luta perendin te me jap nje lot
ai me dergoi detin
i kerkova pak zjarr
ai me fali diellin
i kerkova nje engjull
ai te dergoi ty
une e pyta pse ty .... me tha po ti me kerkove nje engjull

lejo
01-11-2007, 21:45
Akull do te behem
dhe buzet e tua do
i ngri, sa here qe
ti puth dua qe ti
shkri...

greesa
18-11-2007, 19:37
sooonte flejt ata qe jan te dashuruar nga dikush zgjuar rrin ata qe duan diken e ti zemer flej se e ki diken qe t`doon (l)(K)

konica
22-11-2007, 09:20
E ngaterruar por e bukur.

shiu
23-11-2007, 10:59
po te pelqekan mesazhet e atyre qe e kane katandisur dashurine si Hasan Zyko Kamberi?

suzi00
28-11-2007, 19:24
Me shume se kurre ndihem mirenjohes per cmimin e mireesise suaj.

anoa
13-01-2008, 07:07
mirembreme ylli im
nje puthje ne hapsire
nje shpirt qe te kerkon
ti me ke humbu
valle dot nuk po me gjen
jam ne zemren tende
aty me burgose ti
dhe kam prane
te vetmen dashuri..
e di cila esht
ajo qe me dhurove ti....

Meli-pz
03-02-2008, 22:41
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembethttp://www.bikini.com/allstars/allstar.cgi?page=allstars&person=anna
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ?

suzi00
04-02-2008, 19:46
Shpirti yt jeton brenda meje...

anoa
07-02-2008, 05:03
ti je endrra ime,po une a jam e jotja?

suzi00
29-03-2008, 10:37
T'kam shume xhan....mos e harro kurre kete.

shejntori
31-03-2008, 12:54
NE MENGJES JE LULE TE MARR ERE
gjat dites je engjell mbrojtje prej teje kerkoj
ne mbremje je perendim sa bukur tek rri e te veshtoj
naten je enderr ter jeten me ty dua te kaloj

oliana
06-06-2008, 20:37
Te mendoj shpesh,ne enderr cdo nat me vjen.
nje shikim i joti zemren pesh ma ngren.
Kur mendoj vetmine si esht pa ty,shpejt
kujtoj lumturine kur rrinim te 2.
fjalet e pakta kishin shum kuptim...
aq me shum kur heshtja ledhatonte cod shikim.
kush e mendoi se jeta do na bente te tille loje
ku largesia ktheu dashurine ne rrenoje.
por prap ti je me mua,ne enderrat e mia.
sepse ato ruhen....
i ruan dashuria...... :')

pucja
02-10-2009, 23:01
kur me mesove te te kem perhere prane me bere te vuaj tani rri perhere me mua qe te vuajm te dy bashke